مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا و اهمیت این مشاغل در رونق اقتصادی کانادا و همچنین نیاز بازار کانادا به این شغل های مهم در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. گروه مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با ارائه این مقاله به رایج ترین سوال های متقاضیان در مورد مشاغل پرتقاضا و پردرآمد کانادا پاسخ داده اند. برای اطلاع از پرتقاضاترین مشاغل کانادا مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

چشم انداز مشاغل پرتقاضا در کانادا در سال 2021

اقتصاد کشور کانادا در حال بهبودی از همه گیری ویروس کوید-19 است و انتظار می رود که از میان رفتن موانع اقتصادی و کنترل این ویروس جهانی در سال 2021 ادامه یابد. با ورود به “دوره نرمال” سال 2021 با شروع جدیدی از کار و فعالیت های اقتصادی جهان روبه رو خواهیم بود. در این شرایط دوره های دورکاری، افزایش کاربرد ابزارهای دیجیتالی و سیاست های جدید در سلامت و امنیت جای خود را به کار و فعالیت در محل کار و کارگاه ها و چالش های جدید می دهد.

در واقع در چشم انداز سال 2021 همه گیری ویروس کرونا برای کار و فعالیت برخی بخش های اقتصادی کارآمد بوده است. اگر متقاضیان دارای مهارت های کاری تخصصی باشند، بهرحال به صورت دورکاری هم می توانند این مهارت و تخصص خود را برای انجام کار مفید اثبات کنند.

چشم انداز مشاغل پرتقاضا در کانادا در سال 2021

دلایل متقاضیان برای کار و اشتغال در کانادا چیست؟

کشور کانادا از برترین کشورهای جهان برای کار و اشتغال متقاضیان بین المللی می باشد. دلایل بسیاری برای مهاجرت کاری متقاضیان به این کشور برتر جهان وجود دارد. برخی از این دلایل مهم برای مهاجرت کاری و شغلی متقاضیان بین المللی به کانادا عبارت است از:

 • پایین بودن نرخ بیکاری و وجود فرصت های شغلی متنوع: پایین بودن نرخ بیکاری در کانادا در حدود 5.5% حاکی از وجود فرصت های شغلی و رونق کسب و کار و فعالیت اقتصادی این کشور می باشد.
 • ثبات، امنیت و آینده شغلی: امنیت شغلی و اطمینان از آینده شغلی در کانادا موجب می شود تا مهاجران با آرامش خاطر و اطمینان در این کشور به کار و اشتغال بپردازند و نگرانی از آینده شغلی نداشته باشند.
 • امکان اخذ اقامت دائم و شهروندی کانادا: یکی از اهداف کار و اشتغال و به طور کلی مهاجرت کاری به کانادا فراهم کردن مقدمات اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت و شهروندی این کشور می باشد. از جمله موارد مهم در اخذ اقامت کانادا از طریق مهاجرت شغلی انتخاب کار و اشتغال مناسب می باشد.
 • حمایت از مهاجر و رعایت قوانین حقوق بشر: کانادا یکی از کشورهایی است که قانون برابری را برای میان مهاجران و شهروندان این کشور رعایت می کند و مهاجران در هنگام نقض قوانین می توانند به دادگاه شکایت کنند.
 • دارا بودن سیستم قضایی سالم: دارا بودن سیستم قضایی و حقوقی سالم این فرصت را به مهاجران می دهد تا از حقوق شهروندی این کشور همانند دیگر شهروندان برخوردار شوند.
 • برخورداری از حق و حقوق شهروندی کانادا: کشور کانادا از لحاظ رفتارهای اجتماعی میان مهاجران و شهروندان این کشور تبعیض قائل نمی شود

دلایل متقاضیان برای کار و اشتغال در کانادا چیست؟

روش های مهاجرت شغلی به کشور کانادا

متقاضیان به منظور مهاجرت کاری به کانادا می توانند از روش پیشنهاد شغلی Job Offer از طرف کارفرمای کانادایی و یا از روش کارگر حرفه ای Skill Worker اقدام کنند. برای مهاجرت شغلی از طریق پیشنهاد کاری، متقاضی باید دارای پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی باشد.

برای مهاجرت شغلی از طریق کارگر حرفه ای متقاضی باید دارای حداقل ۳ سال سابقه کار حرفه ای، مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس با نمره ۶ باشند. علاوه بر این متقاضیان باید دارای شرایط سنی مناسب زیر ۳۵ سال باشند. متقاضیان با کسب امتیاز لازم از این طریق می توانند مجوز کار و اقامت کانادا را دریافت کنند.

روش های مهاجرت شغلی به کشور کانادا

15 شغل پرتقاضا در کشور کانادا در سال 2021

در سال های 2021 و 2021 روند اشتغال در کشورهای جهان با کمی تغییر به سمت دورکاری و عدم حضور در دفاتر و کارگاه ها مواجه می باشد. در حال حاضر در میانه سال 2021 و با رفع موانع و محدودیت های ناشی از ویروس کوید-19 کم کم اوضاع اقتصادی و کاری کشور کانادا به دوران قبل از کرونا باز می گردد. در این بخش از مقاله به ارائه 15 شغل پرتقاضا و برتر در کانادا در سال 2021 می پردازیم:

 • دستیار اجرایی
 • نمایندگی خدمات مشتریان
 • پرداخت کننده حساب ها
 • توسعه دهنده نرم افزاری کامپیوتر
 • مسئول تبلیغات شرکت در فروشگاه ها
 • مدیر منابع انسانی
 • حسابدار
 • مشاور مالی
 • مشاور فروش
 • راننده
 • پرستار
 • کارگر
 • مدیر پروژه
 • جوشکار
 • مهندس برق

15 شغل پرتقاضا در کشور کانادا در سال 2021

شغل دستیار اجرایی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

دستیاران اجرایی در کانادا مسئولیت حمایت کلی دفتر کار، پاسخگویی به تماس ها، ثبت داده ها، کمک به حسابداران و انواعی از کارهای گوناگون را برای سازماندهی بهتر دفتر کار به عهده دارند. در جدول زیر میزان حقوق و درآمد، محل کار و نوع کار مشاغل زیرگروه دستیار اجرایی در کانادا ارائه شده است:

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
دستیار اجرایی کبک دائمی از 40.000 تا 47.000 دلار سالانه
دستیار اجرایی دو زبانه مونترال قراردادی 20.00 تا 22.00 دلار در هر ساعت
دستیار اجرایی مونترال دائمی 50.000 تا 55.000 دلار  سالانه
دستیار اجرایی اونتاریو دائمی 40.000 تا 50.000 دلار  سالانه

 

شغل دستیار اجرایی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل نماینده خدمات مشتریان از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

در حالی که بسیاری از مردم کار کمتری انجام می دهند، نماینده های خدمات مشتریان بیشتر و سخت تر از همیشه در ساعات طولانی مشغول کار می باشند تا مشتریان نگران را آرام و راضی کنند. در حال حاضر تقاضا برای نماینده خدمات مشتریان در کشور کانادا بسیار زیاد است.

کیفیت خدمات مشتریان می تواند تاثیر ماندگار بر کسب و کار بگذارد و موجب از بین رفتن موانعی شود که نارضایتی مشتریان را به دنبال دارد. این روزها مشتریان به هنگام تماس با خدمات مشتریان نیازمند شنیدن صدای یک مسئول متعهد و نه یک پیام از قبل آماده شده می باشند. جدول زیر به ارائه نوع کار و میزان حقوق و درآمد مشاغل زیرگروه نماینده خدمات مشتریان در کانادا می پردازد:

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
خدمات مشتریان ساسکاچوان قراردادی 20.00 دلار در هر ساعت
مدیر خدمات مشتریان تورنتو دائمی 45.000 تا 50.000 دلار سالانه
نماینده خدمات مشتریان مونترال دائمی 20.00 دلار در هر ساعت
نماینده خدمات تلفنی بیمه اونتاریو دائمی 40.000 دلار سالانه

 

شغل نماینده خدمات مشتریان از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل پرداخت کننده حساب ها از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

پرداخت کننده های حساب ها در کانادا وظیفه آماده سازی صورت حساب ها و پرداخت ها و همچنین حفاظت از دارایی های شرکت ها را بر عهده دارند. کسب و کارها نیازمند مدیریت مالی موثر و کارآیی مفید در همه شرایط می باشند. اگر متقاضیان دارای تجربه کار با نرم افزارهای حسابداری می باشند و مهارت محاسبه و ثبت داده های مالی را دارند، از جمله نیروی های کاری مورد تقاضای کانادا محسوب می شوند. در جدول زیر نوع کار و حقوق و درآمد زیر گروه های شغلی پرداخت کننده حساب ها در کانادا ارائه شده است:

حتما بخوانید:  تفاوت‌های فرهنگی ایرانی‌ها و کانادایی‌ها
شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
کارمند پرداخت کننده کبک دائمی 48.000 تا 55.000 دلار سالانه
کارمند پرداخت کننده حساب ها اونتاریو دائمی 38.000 تا 40.000 دلار سالانه
پرداخت کننده حساب ها ونکوور دائمی 50.000 تا 52.000 دلار سالانه

 

شغل پرداخت کننده حساب ها از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل توسعه دهنده نرم افزار از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

توسعه دهندگان نرم افزار از جمله مشاغل پرتقاضا در کانادا می باشند. توسعه دهندگان از هر نوع چه توسعه دهنده وب، توسعه دهنده نرم افزار و یا توسعه دهنده موبایل در این کشور مورد تقاضای شدید می باشند. شرکت های کانادایی نیازمند متقاضیان متخصص در حوزه های کدنویسی، طراحی و ساخت اپلیکیشن ها، وب سایت ها و یا اپلیکیشین های مویابل می باشند.

توسعه دهندگانی که توانایی ساخت اپلیکیشن هایی را دارند که نیازهای جدید مشتریان را برآورده می سازند در اولویت پیشنهاد کاری قرار دارند. در جدول زیر زیرگروه های شغلی و محل و نوع کار این شغل پرتقاضا در کانادا ارائه شده است:

شغل محل کار نوع کار
توسعه دهنده IU ونکوور دائمی
مهندس نرم افزار full-stack اونتاریو دائمی
توسعه دهنده ارشد Python/React مونترال قراردادی
مهندس نرم افزار Java/Scala تورنتو دائمی

 

شغل توسعه دهنده نرم افزار از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل مسئول تبلیغات شرکت ها از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

کسب و کارهای جدید در قرن دیجیتال نیازمند روش های جدید برای جذب مشتریان به فروشگاه های بزرگ می باشند. مهارت های خلاقانه و نوآورانه تبلیغات شرکت های مواد غذایی و مصرفی در فروشگاه ها بیشتر از قبل مورد نیاز است. زیرگروه های شغلی و نوع و محل کار زیرگروه های شغلی این حرفه پرتقاضا در کانادا در جدول زیر ارائه شده است:

شغل محل کار نوع شغل حقوق و درآمد در سال 2021
مسئول تبلیغات  شرکت در فروشگاه ها/ شیفت شب مانیتوبا قراردادی 17.00 دلار در هر ساعت
مسئول تبلیغات شرکت در فروشگاه ها/ شیفت شب بریتیش کلمبیا قراردادی 17.00 دلار در هر ساعت
مسئول تبلیغات شرکت در فروشگاه ها/شیفت شب و دوشنبه ها و جمعه ها مانیتوبا قراردادی 17.00 دلار در هر ساعت

 

شغل مسئول تبلیغات شرکت ها از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل مدیریت منابع انسانی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

در حالی که کسب و کارها مشغول تصمیم گیری های سخت برای بقا و ماندگاری هستند، مدیران منابع انسانی به جلو ادامه می دهند تا منابع را برای سازمان های فراوانی متحد و همبسته کنند. مدیران منابع انسانی مشاوران مورد اعتمادی هستند که سیاست های کلیدی و مهم منابع انسانی را در طی بحران ها اجرا می کنند. از جمله وظایف مدیران منابع انسانی در کانادا می توان به سازماندهی جریان کار، بالا بردن روحیه کارمندان، استخدام و یا جابجایی کارکنان جدید و آموزش هماهنگ سازی برای کمک به مفید بودن کارکنان اشاره کرد.

همان طور که ما در حال انتقال به دنیای جدیدی از کار و اشتغال هستیم، اگر شما از آن مدیران منابع انسانی هستید که در بخش های کاری خود توانمند و تیز هستید، می توانید برای کار به عنوان مدیر منابع انسانی در کانادا درخواست خود را ارائه دهید. در جدول زیر نوع شغل و حقوق و درآمد این شغل پرتقاضا در کانادا در سال 2021 ارائه شده است:

 

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
مدیر منابع انسانی اونتاریو دائمی 40.000 تا 45.000 دلار سالانه
شریک تجاری منابع انسانی بریتیش کلمبیا دائمی 95.000 تا 110.000 دلار سالانه
مدیر اجرایی پرداخت ها اونتاریو دائمی 50.000 تا 60.000 دلار سالانه

 

شغل مدیریت منابع انسانی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل حسابداری از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

حسابدران به عنوان افراد کلیدی و مهم برای کسب و کار شرکت ها محسوب می شوند. وظایف شغلی حسابداران برنامه ریزی مالی و کمک به شرکت ها در رقابت های کاری می باشد. آن ها در مورد چگونگی بودجه بندی شرکت ها، مالیات های شرکت ها و دیگر مزایای شغلی اطلاعات کافی دارند. حسابداران در حالی که از مناسب بودن بودجه اطمینان حاصل می کنند، به ارزیابی فرصت های رشد و توسعه مناسب می پردازند. اگر یک کارشناس مالی هستید و می توانید با دیگر بخش های شرکت های تجاری همکاری کنید، می توانید برای کار در کانادا درخواست خود را ارائه دهد. نوع کار و محل کار و زیرگروه های شغلی حسابداری در کانادا در جدول زیر ارائه شده است:

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
حسابدار ارشد ونکوور دائمی 70.000 تا 75.000  دلار سالانه
حسابدار ونکوور شمالی دائمی 55.000 تا 65.000 دلار سالانه
حسابدار هزینه ها بریتیش کلمبیا دائمی 70.000 تا 83.000 دلار سالانه
حسابدار مونترال دائمی 65.000 تا 75.000 دلار سالانه

 

شغل حسابداری از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل مشاور مالی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

مشاوران مالی می توانند در جهت حمایت از منابع مالی استراتژی هایی را به منظور کاهش تاثیر ویروس کوید-19 بر موضوعات مالی اعمال کنند. مشاوران مالی به طور معمول در بانک ها و موسسه های مالی کانادا به کار و اشتغال مشغول می باشند. در واقع طیف وسیعی از شغل های قابل دسترس در این کشور برای متخصصان این حرفه وجود دارد.

متقاضیان با دارا بودن تجربه و مهارت کافی در امور مالی، مالیات، حسابرسی و حسابداری با توجه به افزایش فعالیت های تجاری و اقتصادی کانادا و تعیین سود و زیان های مالی شرکت های تجاری و بنگاه های اقتصادی می توانند با کار در این کشور درآمد خوبی کسب کنند. حسابدارها و حسابرسان از جمله مشاغل مورد تقاضا در کشور کانادا در سال 2021 می باشند. دارا بودن تجربه و مهارت کافی موجب افزایش درآمد و حقوق متقاضیان می شود. در جدول زیر نوع و محل کار و همچنین میزان حقوق حسابداران در سال 2021 ارائه شده است:

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
متخصص پرداخت کننده/پاره وقت تورنتو قراردادی 25.00 دلار در هر ساعت
مشاور مالی/مدیر/ناظر بریتیش کلمبیا دائمی 70.000 تا90.000 دلار سالانه
کارمند پرداخت کننده حساب ها کبک دائمی 48.000 تا 55.000 دلار سالانه

 

 

شغل مشاور مالی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل مشاور فروش از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

اگر دارای استعداد فروشندگی می باشید و از همه فوت و فن های این حرفه آگاهی دارید، سال 2021 می تواند برای شما سال خوبی از لحاظ پیشرفت در این حرفه مهم  در B2C و B2B کانادا باشد. اگر چه تجارت الکترونیک در حال حاضر محبوبیت و رواج بسیار زیادی پیدا کرده است، اما برای افرادی که ترجیح می دهند از فروشگاه ها خرید خود را انجام دهند، مشاور فروش به عنوان یک ارتباط میان فردی برای مشتریان و دانش و علم ارزشمند محصول محسوب می شود.

حتما بخوانید:  حسابداری در کانادا

اگر دارای مهارت های ارتباطی قوی و فردی خوش مشرب و اجتماعی هستید، می توانید در حرفه مشاور فروش بسیار موفق باشید. زیرگروه های حرفه مشاور فروش و میزان حقوق در سال 2021 و همچنین نوع کار در جدول زیر ارائه شده است:

 

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
مشاور فروش و خدمات مشتریان اونتاریو دائمی 19.00 دلار در هر ساعت
هماهنگ کننده فروش دو زبانه/خدمات مالی تورنتو دائمی 55.000 دلار سالانه
مشاور فروش مانیتوبا دائمی اعلام نشده

 

شغل مشاور فروش از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل رانندگی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

رانندگی از هر نوعی در حال حاضر در صدر مشاغل پرتقاضای کانادا محسوب می شود. رانندگی کامیون و تراک از بهترین و پرتقاضاترین مشاغل در گروه رانندگی می باشند. رانندگان محصولات بهداشتی و پزشکی که مواد لازم و کالاهای پزشکی را به بیمارستان ها حمل می کنند. رانندگان مواد غذایی و کالاهای مصرفی که به منظور پر شدن قفسه های فروشگاه ها همه کالاهای ضروری را به موقع به این مکان ها حمل می کنند.

رانندگان وسایل نقلیه سنگین چه دارای گواهی نامه رانندگی وسایل نقیله تجاری باشند و چه دارای گواهی نامه G جزء پرتقاضاترین مشاغل کانادا محسوب می شوند. در جدول زیر حقوق و در آمد برخی از رانندگان و نوع و محل کار در کشور کانادا ارائه شده است:

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
راننده Forklift کبک قراردادی 20.00 تا 22.00 دلار در هر ساعت
راننده Class 3 مانیتوبا دائمی 20.00 تا 21.00 دلار در هر ساعت
راننده اونتاریو قراردادی 19.75 دلار در هر ساعت

 

شغل رانندگی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل پرستاری از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

قبل از همه گیری ویروس کوید-19 کشور کانادا نیاز شدیدی به نیروی کاری پرستاری داشت. کمبود پرستاران در سرتاسر کشور کانادا در دوران همه گیری کرونا به اوج خود رسید. بر اساس آمارهای جدید کشور کانادا تا سال 2022 نیازمند 60.000 نیروی کار در حوزه پرستاری می باشد. بیشترین تقاضاها برای کار پرستاران در کانادا در بخش های جراحی، اطفال، نوزادان و سالخوردگان می باشد.

 به دلیل پیر و سالخورده شدن جمعیت کشور کانادا، این کشور به پرستاران باتجربه و با مهارت برای نگهداری و پرستاری از این جمعیت فراوان نیازمند می باشد. حقوق و درآمد پرستاران و همچنین نوع و محل کار این حرفه در جدول زیر ارائه شده است:

 

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
مدیر ثبت داده های پزشکی اونتاریو قراردادی 18.00 تا 21.00 دلار در هر ساعت
کارمند ثبت داده های پزشکی اونتاریو قراردادی 17.00 تا 18.00 دلار در هر ساعت
کارمند ثبت داده های پزشکی تورنتو قراردادی 17.00 تا 18.00 دلار در هر ساعت

 

شغل پرستاری از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل کارگر عمومی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

کارگران عمومی در همه مناطق کانادا مورد نیاز می باشند. کارگران عمومی در کانادا وظایفی چون تولید، ساخت و ساز، ساختمان سازی، سرهم بندی و مونتاژ و بسته بندی را به عهده دارند. فرصت های شغلی بیشتری برای کارگران عمومی در مقایسه با کارمندان در کانادا وجود دارد.

اگر متقاضیان با انجام کارهای قراردادی مشکلی ندارند و با انجام کارهای دستی راحت می باشند، می توانند برای کار در این گروه شغلی در کانادا درخواست دهند. حقوق و درآمد و نوع و محل کار این حرفه در کانادا در جدول زیر ارائه شده است:

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
کارگر عمومی کبک قراردادی 16.00 تا 18.00 دلار در هر ساعت
کارگر عمومی/ انباردار اونتاریو قراردادی 17.50 دلار در هر ساعت
کارگر عمومی کبک قراردادی 17.00 تا 18.00 دلار در هر ساعت

 

شغل کارگر عمومی از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل مدیر پروژه از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

مدیران پروژه به عنوان اعضای مهم و کلیدی برای همه شرکت ها در کانادا محسوب می شوند. اطمینان از همکاری اعضا و برگزاری جلسه های کاری و ایجاد روش های جدید و غیرسنتی در کسب و کار تا مدیریت تغییر از جمله مسئولیت های یک مدیر پروژه در کانادا است.

نیروی کار ماهر یا همان اسکیل ورکر کانادا در مدیریت پروژه در همه نقاط کانادا مورد تقاضا می باشد. اگر متقاضی دارای سوابق کاری خوب در IT، تولید و یا ساخت و ساز می باشد، از جمله نیروی کاری مورد تقاضای کانادا می باشد.

متقاضیان مهاجرت شغلی به کانادا که دارای تجربه مدیریت پروژه می باشند، می توانند در کارخانه ها و صنایع مهم مشغول کار شوند. پیشرفت مداوم و فعالیت اقتصادی پررونق کشور کانادا نیازمند متخصصان با تجربه در سِمت مدیریت پروژه می باشد. در جدول زیر میزان حقوق و درآمد این حرفه و نوع و محل کار در کانادا ارائه شده است:

 

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
مشاور مدیر پروژه- Dorval کبک دائمی 45.000 تا 55.000 دلار سالانه
مدیر فنی پروژه ونکوور قراردادی اعلام نشده
مدیر پروژه- صنعت بانکداری IAM آلبرتا قراردادی اعلام نشده

 

شغل مدیر پروژه از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل جوشکاری از مشاغل مورد تقاضا در کشور کانادا

جوشکاران در کانادا با فرصت های شغلی عالی مواجه می باشند، به ویژه اگر دارای گواهی نامه جوشکاری Red Seal باشند. متقاضیان دارای مهارت کاری در حوزه جوشکاری می توانند در صنایع تولیدی، صنعت هوافضا، صنعت معدن و صنایع ساخت و ساز کانادا به کار بپردازند. متقاضیان دارای مهارت کاری تخصصی جوشکاری دارای فرصت شغلی عالی در کانادا می باشند. نوع و محل کار و همچنین میزان حقوق و درآمد جوشکاران در کانادا در سال 2021 در جدول زیر ارائه شده است:

شغل محل کار نوع کار حقوق و درآمد در سال 2021
جوشکار اونتاریو قراردادی 22.00 تا 28.00 دلار در هر ساعت
جوشکار کبک قراردادی 21.49 تا 22.80 دلار در هر ساعت
جوشکار TIG اونتاریو قراردادی 26.00 تا 30.00 دلار در هر ساعت
جوشکار اونتاریو قراردادی 22.69 تا 23.70 دلار در هر ساعت

 

شغل جوشکاری از مشاغل مورد تقاضا در کشور کانادا

شغل مهندسی برق از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

 مهندسی برق و الکترونیک از جمله مشاغل بسیار مورد تقاضای کشور کانادا می باشد. گرایش برق خودرو از رشته مهندسی برق به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد و پرتقاضای کانادا محسوب می شود. پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های الکترونیک موجب شده است تا متخصصان و کارشناسان در این زمینه علاوه بر کسب حقوق و درآمد عالی دارای آینده شغلی مناسبی باشند.

حتما بخوانید:  25 شغل برتر کانادا در سال 2019

عصر دیجیتال با کار برق و الکتریسیته است که در حال گذر و جریان است. کسب و کارهای بی شماری وابستگی زیادی به سیستم های ارتباطی پیچیده دارند تا بتوانند در شرایط سخت هم کارشان را انجام دهند. مهندسان برق در کانادا می توانند در حوزه های مختلفی از تلفن های هوشمند و کامپیوترها تا ژنراتورهای تولید و توزیع برق در ماشین ها و وسایل برقی و تلفن ها انجام وظیفه کنند.

تقاضا برای کار مهندسان برق در کانادا بسیار زیاد است. اگر شما در رشته مهندسی برق تحصیل و کار کرده اید و دارای مهارت های ارتباطی و دانش تکنیکی از علوم الکتریسیته می باشید و همچنین دارای مهارت و توانایی مدیریت پروژه نیز می باشید، می توانید برای کار در کانادا درخواست دهید. برخی از مشاغل زیرگروه مهندسی در 2021 در جدول زیر ارائه شده است:

شغل محل کار نوع کار
مهندس برق اونتاریو دائمی
مهندس برق- صنایع HVAC اونتاریو دائمی
مدیر مهندسی برق بریتیش کلمبیا دائمی

 

شغل مهندسی برق از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

شغل مهندسی علوم کامپیوتر از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

توسعه و پیشرفت دنیای دیجیتال موجب نیازمندی دنیای مدرن به متخصصانی با تجربه کاری و تخصص در این زمینه شده است. متقاضیان با دارا بودن تخصص کاری در حوزه های علوم کامپیوتر، برنامه نویسی، IT و نرم افزار و دارا بودن تجربه و مهارت کافی می توانند حقوق و درآمدهای بالایی را در کشور کانادا کسب کنند. دارا بودن تجربه و تخصص کاری و حرفه ای در میزان درآمد متقاضیان نقش بسیار مهمی دارد.

 • حقوق و درآمد متخصصان در حوزه های علوم کامپیوتر در کشور کانادا سالانه در حدود 60.000 دلار تا 80.000 دلار می باشد.
 • حقوق و درآمد متخصصان علوم کامپیوتر با دارا بودن تخصص کاری و تجربه حرفه ای در کشور کانادا سالانه تا بیش از 100.000 دلار می باشد.

شغل مهندسی علوم کامپیوتر از مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر برای مشاغل پرتقاضا در کانادا

متقاضیانی که در مشاغل پرتقاضای کشور کانادا دارای تخصص کاری و سوابق کاری می باشند، می توانند با مراجعه به موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر برای مهاجرت شغلی به کانادا اقدام کنند. مشاوران مجرب این موسسه برتر با دارا بودن سوابق کاری درخشان در مهاجرت شغلی و کاری بهترین گزینه مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهند.

بررسی پرونده های مهاجرت و پیگیری روند مهاجرت شغلی از طریق وکلای مجرب در کشورهای کانادا و استرالیا از جمله خدمات ارزنده این موسسه مهاجرتی می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله 15 شغل پرتقاضا در کشور کانادا مورد بررسی دقیق قرار گرفت. بالا بودن میزان حقوق و درآمد و همچنین نیاز شدید بازار کار کانادا به این مشاغل برای متقاضیان مهاجرت به کانادا حائز اهمیت فراوانی است.

اگر در مورد چگونگی مهاجرت کاری و شغلی به کانادا و همچنین مشاغل پرتقاضای در کشور کانادا نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، با مشاوران برجسته موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر مشاوره کنید.

مشاوران ارشد این موسسه مطرح در شعبه های تهران، کرج، شیراز و مشهد در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه خدمات مشاوره ای مهاجرتی به متقاضیان می باشند.

سوال های متداول در مورد مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

 1. دلایل متقاضیان برای کار و اشتغال در کانادا چیست؟

پایین بودن نرخ بیکاری و وجود فرصت های شغلی متنوع، ثبات، امنیت و آینده شغلی، امکان اخذ اقامت دائم و شهروندی کانادا، حمایت از مهاجر و رعایت قوانین حقوق بشر، دارا بودن سیستم قضایی سالم و برخورداری از حق و حقوق شهروندی کانادا

 1. روش های مهاجرت شغلی به کانادا کدامند؟

متقاضیان به منظور مهاجرت کاری به کانادا می توانند از روش پیشنهاد شغلی Job Offer از طرف کارفرمای کانادایی و یا از روش کارگر حرفه ای Skill Worker اقدام کنند.

 1. شرایط مهاجرت شغلی از طریق Job Offer به کانادا چیست؟

برای مهاجرت شغلی از طریق پیشنهاد کاری، متقاضی باید دارای پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی باشد.

 1. شرایط مهاجرت شغلی از طریق کارگر حرفه ای به کانادا چیست؟

متقاضی باید دارای حداقل ۳ سال سابقه کار حرفه ای، مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس با نمره ۶ باشند. علاوه بر این متقاضیان باید دارای شرایط سنی مناسب زیر ۳۵ سال باشند.

 1. مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا در سال 2021 کدامند؟

دستیار اجرایی، نمایندگی خدمات مشتریان، پرداخت کننده حساب ها، توسعه دهنده نرم افزاری کامپیوتر، مسئول تبلیغات شرکت در فروشگاه ها، مدیر منابع انسانی، حسابدار، مشاور مالی، مشاور فروش، راننده، پرستار، کارگر، مدیر پروژه، جوشکار و مهندس برق

 1. حقوق دستیار اجرایی در سال 2021 در کانادا چقدر است؟

در شهر کبک سالانه در حدود 40.000 تا 47.000 دلار می باشد.

 1. آیا شغل توسعه دهنده نرم افزار از مشاغل پرتقاضا در کانادا محسوب می شود؟

توسعه دهندگان از هر نوع چه توسعه دهنده وب، توسعه دهنده نرم افزار و یا توسعه دهنده موبایل در این کشور مورد تقاضای شدید می باشند. شرکت های کانادایی نیازمند متقاضیان متخصص در حوزه های کدنویسی، طراحی و ساخت اپلیکیشن ها، وب سایت ها و یا اپلیکیشین های مویابل می باشند.

 1. آیا شغل مدیر پروژه از مشاغل پرتقاضا در کانادا می باشد؟

نیروی کار ماهر در مدیریت پروژه در همه نقاط کانادا مورد تقاضا می باشد. اگر متقاضی دارای سوابق کاری خوب در IT، تولید و یا ساخت و ساز می باشد، از جمله نیروی کاری مورد تقاضای کانادا می باشد. متقاضیان مهاجرت شغلی به کانادا که دارای تجربه مدیریت پروژه می باشند، می توانند در کارخانه ها و صنایع مهم مشغول کار شوند.

 1. حقوق و درآمد یک مدیر پروژه در کانادا چقدر است؟

از 45.000 دلار تا 55.000 دلار در سال

 1. کشور کانادا نیازمند چه تعداد پرستار تا سال 2022 می باشد؟

بر اساس آمارهای جدید کشور کانادا تا سال 2022 نیازمند 60.000 نیروی کار در حوزه پرستاری می باشد. بیشترین تقاضاها برای کار پرستاران در کانادا در بخش های جراحی، اطفال، نوزادان و سالخوردگان می باشد.

در این مقاله مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا مورد بررسی قرار گرفت. اگر تمایل دارید که در مورد شغل های پردرآمد کانادا و همچنین مهاجرت شغلی از طریق دریافت پیشنهاد کاری Job Offer و یا نیروی کاری متخصص Skilled Worker اطلاعات بیشتری کسب کنید، یا به وب سایت موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر مراجعه کنید و یا با مشاوران ارشد این موسسه مشاوره کنید.

https://www.randstad.ca/jobs/q-electrical-engineer/s-engineering/

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *