مهاجرت دندانپزشکان به آلمان + (شرایط و درآمدها)

0

آلمان یکی از پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشور های اروپا است که هر ساله میزبان تعداد زیادی از مهاجران از اقسام نقاط مختلف جهان می باشد که هرکدام از آن ها با بهره گیری از روش های مهاجرتی به این کشور سفر کرده اند.

در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی چگونگی مهاجرت دندانپزشکان به آلمان صحبت کنیم و اطلاعات کافی در این خصوص به شما ارائه دهیم.

همان طور که اشاره نمودیم کشور آلمان از آن دسته از کشور های اروپایی می باشد که به دلیل صنعتی بودن آن شاهد بازار کار بسیار مناسبی در رشته های مختلف و متنوع هستیم.

با این حال در لیست آزاد مشاغل این کشور می توان شاهد رشته دندانپزشکی بود که عملا با استفاده از این فرایند می توان به راحتی اقامت و ویزای آلمان را دریافت نمود اما همواره سوالاتی در این خصوص برای این تیپ از افراد رخ می دهد که در ادامه به صورت مفصل به معرفی و بررسی آن ها می پردازیم.

مهاجرت دندانپزشکان به آلمان

بررسی نکات بسیار کلیدی و مهم در مهاجرت دندانپزشکان به آلمان

جمهوری فدرال آلمان با جمعیتی بیش از 80 میلیون نفر به عنوان یکی از پرجمعیت ترین کشور های اروپایی به شمار می آید که از شهر های بزرگ و کوچک تشکیل شده است.

به دلیل پیشرفت های قابل توجه ای که در آلمان وجود دارد می توان آن را به عنوان یکی از کشور های ثروتمند و صنعتی در دنیا دانست.

 

به همین دلیل بازار کار مناسبی برای افراد در آلمان وجود دارد تا بتوانند با استفاده از فرایند های شغلی خود در آلمان به درآمد و آینده بهتری دستیابی پیدا کنند.

از سوی دیگر دانشجویان دندانپزشکی و همچنین دندانپزشکان آلمان را به عنوان یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین کشور های اروپایی برای ادامه فرایند تدریس و کار انتخاب  می کنند.

نکته بسیار مهمی که در این کشور وجود دارد این است که مهاجران حتما باید در برنامه خود فرایند یادگیری زبان آلمانی را در دستور کار قرار دهند چراکه ارائه مدارک زبان در رشته آلمانی یکی از مهم ترین و اثرگذار ترین مدارکی بوده که در فرایند مهاجرت دخیل است.

خبر خوب برای پزشکان و دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند!

کشور آلمان اعلام نموده است که در حال حاضر با مشکل کمبود دندان پزشک رو به رو است، از این رو این کشور از آن دسته از افرادی که به تازگی در رشته دندانپزشکی فارغ التحصیل شده اند و یا در این زمینه فعالیت می کنند، استقبال می کند و شرایط ویژه ای را نیز برای آن ها در نظر می گیرند.

با این حال اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، حتما در ادامه با شرایط مهاجرت دندانپزشکان به آلمان اشنا شوید.

مهاجرت دندانپزشکان به آلمان

اوضاع کاری دندانپزشکان در آلمان به چه صورت است؟

با این که جمعیت آلمان در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است به خوبی می توان شاهد کمبود رشته های پزشکی و همچنین دندان پزشکی در این کشور بود.

به دلیل جمعیت بالای آلمان می توان شاهد افزایش تعداد بیماران در رشته های همچون پزشکی و دندان پزشکی در این کشور بود.

حتما بخوانید:  خرید خانه، کاندو و آپارتمان در کبک

با این حال می توان شاهد بازار کار مناسبی برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آلمان بود.

کارت آبی اروپا چیست و چطور می تواند به مهاجران کاری بین المللی کمک کند؟

یکی از تحولات بسیار ایده آلی که در آلمان به وجود آمد، صدور کارت آبی اروپا برای مهاجران بین المللی بود.

تصور کنید در گذشته تفاوتی نداشت که شما در چه زمنیه ای تخصص و مهارت دارید!

برای آن که بتوانید در آلمان به عنوان یک مهندس، پزشک، دندانپزشک، کشاورز و… مشغول به کار شوید، در ابتدا باید اقامت دائم این کشور را دریافت می نمودید که این موضوع همواره برای اتباع خارجی فرایندی طولانی مدت و کسل کننده بود.

اما در حال حاضر این موضوع توسط اتحادیه اروپا به طور کامل برچیده شده است و دیگر نیازی به دریافت اقامت دائم آلمان برای مهاجران نیست بلکه برای آن ها کارتی تحت عنوان کارت آبی اروپا صادر می شود و آن ها با برخورداری از این کارت می توانند در آلمان مشغول به کار شوند.

برخورداری از کارت آبی اروپا این امکان را به کشور آلمان می دهد تا آن ها بتوانند از اتباع خارجی و بین المللی ی که در زمینه های مختلف تجربه کاری مرتبط دارند، استفاده کنند.

کارت آبی اروپا با مجوز کار طبیعی تفاوت های بسیار زیادی دارد و حتی در برخی از موارد کارتی معتبر تر و مطمئن تر برای دریافت اقامت آلمان به شمار می آید.

معرفی شرایط مهاجرت دندانپزشکان به آلمان

برای آن که بتوان ویزای کاری آلمان را دریافت نمود، برنامه ها و شرایط متفاوتی برای رشته های مختلف وجود دارد.

با این حال تنها در این بخش به معرفی و بررسی شرایط مهاجرت دندانپزشکان به آلمان صحبت خواهیم کرد و اطلاعات کاملی را در این عرصه در اختیار شما قرار می دهیم.

یکی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای کاری آلمان، برخورداری از پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آلمانی است که میزان حقوق آن در سال باید بیشتر از ۳۸۶۸۸ یورو مقدار باشد.

در سوی دیگر مدرک تحصیلی شما در رشته دندان پزشکی باید مورد قبول کشور آلمان قرار بگیرد و حتی نوع دانشگاه و مکان آن می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذب و انتخاب شما داشته باشد.

مهاجرت دندانپزشکان به آلمان

چگونگی دریافت و صدور مجوز پزشکی توسط دولت آلمان

یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص شرایط مهاجرت دندانپزشکان به آلمان  باید به آن توجه داشته باشید این است که مجوز پزشکی توسط دولت آلمان برای شما صادر شود چراکه در صورت برخورداری از این مجوز می توانید در آلمان فعالیت کنید در غیر این صورت به هیچ عنوان اجازه کار و فعالیت در آلمان به شما داده نخواهد شد.

برای آن که بتوانید مجوز پزشکی کشور آلمان را دریافت کنید عملا کار سختی پیش روی شما قرار ندارد و با کمی پیگیری می توانید به این مجوز دسترسی داشته باشید.

شما به عنوان یک نیروی خارجی ابتدا باید از یک ارگان و یا یک پزشک در کشور آلمان بر اساس تخصص خود و نیاز آن مجموعه گواهی ای دریافت کنید.

حتما بخوانید:  گام اول مهاجرت به کانادا: معیارهای انتخاب بهترین روش مهاجرتی

این گواهی نشان می دهد که پزشک و ارگان آلمانی در کشور آلمان به تخصص شما احتیاج دارد!

از سوی دیگر شما باید در کشور خودتان از یک پزشک بین المللی معتبر بخواهید تا بر فعالیت کاری شما اثر مثبتی بگذارد و گواهی ای در این خصوص برای شما صادر کند.

در نهایت تمامی این موارد توسط دولت آلمان بررسی شده و در نهایت مجوز های پزشکی برای شما صادر می شود.

توجه داشته باشید که این مجوز اعتبار آن به صورت عمری بوده و شما در هر منطقه از آلمان می توانید از آن استفاده کنید.

البته باید عنوان کنیم که دریافت مجوز پزشکی در آلمان عموما به دلیل بررسی های سخت گیرانه ای که در وجود دارد، کمی طولانی است.

آیا می خواهید اقدام به دریافت مجوز های پزشکی موقت کنید؟

در آلمان شما می توانید به صورت موقت با برخورداری از پروانه کاری به نام Berufserlaubnis به مدت 2 سال در زمینه های پزشکی و دندان پزشکی فعالیت کنید.

شیوه کار بسیار ساده و روتین است، تنها نیاز است درخواست خود را ارسال کنید تا دولت آلمان با استفاده از مدارکی که در دست دارید، مجوز پزشکی موقت را برای شما صادر کند.

توجه داشته باشید که توسط این مجوز می توانید به صورت موقت و طی یک بازه زمانی مناسب در آلمان فعالیت کنید.

البته برای آن که بتوانید از این مجوز استفاده کنید حتما باید از یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد کاری مناسبی داشته باشید.

در صورتی که بتوانید در این بازه زمانی عملکرد مناسبی از خودتان به نمایش بگذارید، می توانید درخواست اخذ مجوز های قانونی و بلند مدت را به دولت آلمان ارائه دهید تا توسط این کشور بررسی های نهایی صورت بگیرد.

مهاجرت دندانپزشکان به آلمان

آشنایی با زبان، مهم ترین و کلیدی ترین فاکتور در مهاجرت دندانپزشکان به آلمان

در رشته های پزشکی و دندان پزشکی ضرورت ارتباط با پزشک همواره بیش از پیش احساس می شود!

از این رو یکی از مهم ترین مواردی که باید در زمینه مهاجرت دندان پزشکان به آن توجه ویژه ای شود، برخورداری از مدارک زبان آلمانی است که این مدارک نشان دهنده آشنایی پزشک با زبان آلمانی است.

رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آلمان عموما طبق نظم و بررسی های مداومی انجام می شوند و نظارت در این گونه از ارگان ها در آلمان بسیار بالا است.

از این رو شما برای آن که بتوانید در آلمان مشغول به کار و فعالیت شوید باید ثابت کنید که از حداقل سطح B2 در سطح عمومی زبان آلمانی برخوردار هستید.

البته در برخی از ایالت های آلمان پزشک متخصص باید از سطح C1 زبان آلمانی برخودار باشد چراکه قوانین پزشک و دندان پزشک برای هر ایالت به صورت کلی متفاوت است.

البته دولت آلمان شرایطی را در اختیار دندانپزشکان قرار داده است تا آن ها بتوانند برای افزایش میزان مهارت خود در زبان آلمانی در ابتدا به صورت کار آموز در کلینیک های شهری المان، استخدام شوند تا در این صورت ابتدا بتوانند مهارت زبان خود را افزایش دهند و در سوی دیگر حتما از دانش های مراقبتی و همچنین با خو و منش مردمان آلمان اشنا شوند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

معرفی و بررسی میزان درآمد دندانپزشکان در آلمان

در آلمان به رشته های پزشکی و دندان پزشکی اهمیت بسیار بالایی می دهند از این رو شاهد مهاجرت دندانپزشکان به آلمان در سال های متوالی بوده ایم.

با این حال میزان درآمد یک دندانپزشک در کشور آلمان بر اساس تجربه، سابقه کاری و… می تواند متفاوت و منحصر به فرد باشد که طبق بررسی های انجام شده آن ها می توانند در سال به میزان ۳۲۰۰۰ الی۴۵۰۰۰ یورو درآمد داشته باشند که البته این رقم می تواند بر اساس مواردی که عنوان نمودیم، افزایش پیدا کند.

معرفی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت دندانپزشکان به آلمان

برای آن که بتوانید از طریق روش های مهاجرتی به آلمان مهاجرت کنید باید در ابتدا روش اصلی مهاجرت خود را انتخاب کنید، روش های متعددی نظیر تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… وجود دارد که افراد هر ساله با استفاده از روش های متنوع ای که وجود دارد، به آلمان سفر می کنند.

در این مقاله شما به عنوان یک مهاجری که در زمینه دندانپزشکی تخصص و تجربه کاری مرتبط دارد، می توانید از روش ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنید اما باید توجه داشته باشید که در برنامه مهاجرتی خود حتما باید مدارکی را برای صحت کار خود به دولت آلمان ارائه دهید که در ادامه به معرفی و بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

  1. یکی از مهم ترین مدارکی که باید حتما توسط دولت آلمان مورد بررسی قرار بگیرد، مدرک پزشکی شما است که باید حتما در اولین فرصت آن را به صورت آلمانی ترجمه کنید.
  2. شما باید گواهی ای تحت عنوان گواهی تایید مقام پزشکی برای دولت آلمان ارائه دهید تا آن ها بتوانند این گواهی را مورد بررسی قرار دهند.
  3. از مهم ترین مدارکی که توسط دولت آلمان مورد بررسی قرار می گیرد، گواهی سوء سابقه در جامعه پزشکی است. این مدرک را باید آماده کنید و به همراه سایر مدارک دیگر به دولت آلمان تحویل دهید.
  4. ارائه گواهی سلامت عمومی در کنار سایر موارد پزشکی دیگر به دولت آلمان.
  5. برای آن که دولت آلمان بتواند از سوابق کاری شما در کشور مبدا مطلع شوید باید حتما نامه ای تحت عنوان نامه سوابق کاری خود را آماده کرده و آن را به زبان آلمانی ترجمه کنید تا توسط دولت این کشور مورد بررسی قرار بگیرد.

جمع بندی نهایی مقاله مهاجرت دندانپزشکان به آلمان

همان طور که مشاهده نمودید در این بخش به معرفی و بررسی روش های مهاجرت دندانپزشکان به آلمان و مواردی که در اینده ممکن است برای آن ها رخ بدهد، اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دادیم.

حال با توجه به شرایط موجود می توان انتخاب کارت آبی اروپا را به عنوان بهترین انتخاب در میان سایر گزینه های دیگر انتخاب نمود.

که البته این روش نیاز به بررسی های تخصصی تری دارد که می توانید برای راهنمایی های بیشتر با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.