اخیرا خدمات شهروندی و مهاجرت دپارتمان امنیت میهن استراتژی اینترایجنسیِ ارتقای تابعیت آمریکا را منتشر کرده است.

این استراتژی حاوی یک رویکرد تمام دولتی برای از بین بردن موانعِ شهروندی آمریکا و ارتقای شرایط تابعیت برای تمام افراد واجد شرایط است و با آنچه در دستور اجرایی شماره 14012 پرزیدنت بایدن مطرح شده است، مطابقت دارد.

این گزارش حاکی از همکاری ادارت و نهادهای متعدد امریکا با اجرای این طرح است.

از جمله این ادارات می‌توان به اداره آموزش و پرورش، اداره بهداشت و خدمات انسانی، وزارت امور خارجه، اداره کار، اداره مسکن و توسعه شهری، وزارت دفاع، وزارت دادگستری، اداره کشاورزی و سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد که در کنار بسیاری از مراکز دولتی دیگر بخشی از گروه کاری تابعیت اینترایجنسی هستند.

گروه کاری مذکور بعد از در دستور اجرایی پرزیدنت بایدن برای اولویت آموزش شهروندی و آگاهی از طریق ساخت ظرفیت‌ها و مشارکت گسترده ایجاد شد.

لازم به یادآوری است از زمانی که بایدن زمام امور را در آمریکا به دست گرفته است، خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا قدم‌هایی چند برای کاهش موانع دریافت تابعیت این کشور و بازگرداندن اعتماد به سیستم مهاجرتی قانونی آن برداشته است.

منبع خبر:  U.S. Citizenship and Immigration Services

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *