مهاجرت پزشکان به استرالیا

33

فارغ‌التحصیلان بین‌المللیِ پزشکی که مدرک پزشکی خود را از یکی از دانشگاه‌های خارج از استرالیا و نیوزلند گرفته‌اند و خواهان عضویت جهت اشتغال در حوزه‌ی بهداشت و درمان و پزشکی در استرالیا هستند باید مدارکی دال بر صلاحیت خود را جهت ارزیابی در یکی از مسیرهای ارزیابیِ زیر ارایه نمایند:

 • مسیر تشخیص صلاحیت (Competent Authority pathway)
 • مسیر استاندارد (Standard pathway)
 • مسیر متخصصین (Specialist pathway)

فرایند ارزیابی، به ارزیابی دانش و مهارت‌های بالینیِ فارغ‌التحصیلان خارجی‌ای می‌پردازد که خواستار عضویت در انجمن پزشکی استرالیا هستند تا بتوانند در حوزه‌ی بهداشت و درمانِ این کشور، مشغول به کار شوند.

مسیر تشخیص صلاحیت پزشکان در استرالیا

 مسیر تشخیص صلاحیت، ویژه‌ی غیرمتخصصانِ تحصیل‌کرده در خارج از استرالیا است اما برای متخصصین و پزشکان عمومی نیز قابل استفاده است. این مسیرِ ارزیابی، منجر به عضویت عمومیِ متقاضی می‌شود.

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که‌ آزمون‌های مورد تایید را گذرانده باشند یا در موسسه‌ی مورد تایید انجمن پزشکی استرالیا، دوره‌های آموزشی را تکمیل کرده باشند می‌توانند برای ارزیابی وضعیت خود در این مسیر، درخواست ارزیابی دهند.

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که از مسیر تشخیص صلاحیت برای ارزیابی مدارک خود اقدام می‌کنند باید درخواست ارزیابی خود را مستقیما در لینک مربوطه در صفحه‌ی انجمن پزشکی استرالیا یا در لینک مربوط به عضویت موقت ثبت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مسیر ارزیابی (به زبان انگلیسی)، این‌جا کلیک کنید.

مسیر استاندارد، ویژه‌ی فارغ‌التحصیلان خارجی است که خواستار عضویت در انجمن پزشکی استرالیا هستند تا بتوانند در این کشور، در حوزه‌ی بهداشت و درمان مشغول به کار شوند. این مسیرِ ارزیابی، برای کسانی است که در مسیر تشخیص صلاحیت یا مسیر متخصصین، نتوانسته‌اند صلاحیت لازم را کسب نمایند.

کسانی می‌توانند در این مسیر، درخواست ارزیابی مدارک خود را بدهند که مدرک پزشکی یا جراحی‌شان، توسط یکی از دانشگاه‌ها و موسساتی صادر شده باشد که آن دانشگاه یا موسسه، هم مورد تایید شورای پزشکی استرالیا باشد و هم نامش در دایرکتوری دانشگاه‌های پزشکی جهان آمده باشد.

متقاضیانی که خواهان ارزیابی مدارک خود در مسیر استاندارد هستند، باید مستقیما در شورای پزشکی استرالیا (AMC) درخواست خود را ثبت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسیر استاندارد (به زبان انگلیسی) این‌جا کلیک کنید.

مسیر متخصصین

مسیر متخصین، ویژه‌ی متقاضیان زیر است:

 • متخصصانی که از دانشگاه‌های خارج فارغ‌التحصیل شده‌اند و درخواست ارزیابی و انطباق مدرک‌شان با استانداردهای متخصصِ استرالیا را دارند (به این معادل‌یابی، «شناسایی تخصص» می‌گویند)
 • متخصصانی که از دانشگاه‌های خارج فارغ‌التحصیل شده‌اند و درخواست موقعیتی در سطح متخصصین در حوزه‌های مورد نیاز در استرالیا دارند (به این ارزیابی، «حوزه‌های مورد نیاز» می‌گویند)

متخصصینی که مدرک پزشکی یا جراحی‌شان، توسط یکی از دانشگاه‌ها و موسساتی صادر شده باشد که آن دانشگاه یا موسسه، هم مورد تایید شورای پزشکی استرالیا باشد و هم نامش در دایرکتوری دانشگاه‌های پزشکی جهان آمده باشد، و تمام آموزش‌ها و آزمون‌های مورد نیاز برای کار در آن حوزه‌ی تخصصی را در کشورِ اصلی خود گذرانده باشند، می‌توانند در این مسیر (یعنی در «شناسایی تخصص» یا «حوزه‌های مورد نیاز») درخواست ارزیابی مدارک خود را بدهند.

متقاضیانی که حسب شرایط فوق، خواستار ارزیابی مدارک خود در مسیر متخصصین هستند، باید درخواست خود را مستقیما به یکی از کالج‌های تخصصیِ پزشکی ارائه نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسیر متخصصین (به زبان انگلیسی) این‌جا کلیک کنید.

آموزش کوتاه‌مدت در مسیر تخصصیِ پزشکی

«آموزش کوتاه‌مدت در مسیر تخصصیِ پزشکی» ویژه‌ی متخصصین یا دانشجویان تخصصی است که در خارج از استرالیا درس خوانده یا می‌خوانند و می‌خواهند دوره‌ای کوتاه‌مدت (معمولا تا سقف 24 ماه) از دوره‌ی تخصصی و پیشرفته‌ی خود را در استرالیا بگذرانند.

این مسیر، سبب عضویت در انجمن پزشکی استرالیا به عنوان یک متخصص نمی‌شود، بنابراین، فارغ‌التحصیلان خارج از استرالیا که می‌خواهند دارای عضویتِ تخصصی شوند باید نه از این مسیر، بلکه از مسیر متخصصین (تشخیص تخصص) درخواست عضویت در انجمن پزشکی استرالیا را بدهند.

آن دسته از فارغ‌التحصیلانِ پزشکی و جراحی که مدرک‌شان، هم به تایید شورای پزشکی استرالیا رسیده باشد و هم دانشگاه محل تحصیل‌شان در دایرکتوری جهانیِدانشگاه‌های پزشکی فهرست شده باشد، و تمام آزمون‌ها و آموزش‌های لازم برای کار در حوزه‌ی تخصصیِ بهداشت و درمان را در کشور خود گذرانده باشند یا بیش از دو سال از پایان دوره‌های تخصصی‌شان در خارج از استرالیا نگذشته باشد، می‌توانند در این مسیر (یعنی در مسیر «آموزش کوتاه‌مدت در مسیر تخصصیِ پزشکی»)، درخواست ارزیابی مدارک خود را بدهند.

متقاضیانِ درخواست ارزیابی در مسیر آموزش کوتاه‌مدت در مسیر تخصصیِ پزشکی، باید مستقیما درخواست خود را به یکی از کالج‌های تخصصیِ پزشکی ارایه دهند و در این درخواست، فرم درخواست عضویت در انجمن (فرم AAMC-30) را نیز قبل از ارایه‌ی درخواست خود به انجمن پزشکی، به کالج مربوطه ارائه نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسیر «آموزش کوتاه‌مدت در مسیر تخصصیِ پزشکی» (به زبان انگلیسی)، این‌جا کلیک کنید.

کدام مسیر برای من مناسب است؟

برای آن‌که دریابید کدام مسیر برای شما مناسب‌تر است، در ادامه، یک ارزیابی اولیه و را به عنوان راهنما بیان می‌کنیم. توجه داشته باشید که اگر در حال حاضر عضو عمومی انجمن پزشکی هستید یا قبلا سابقه‌ی عضویت داشته‌اید، می‌توانید فرایند تشخیص تخصص را در ضمنِ داشتنِ عضویت عمومی، تکمیل کنید. برای درخواست فرایند تشخیص تخصص، نمی‌توانید درخواست عضویت موقت یا محدود بدهید.

ارزیابی اولیه‌ای که نشان می‌دهید کدام مسیر برای درخواست شما (به عنوان فارغ‌التحصیلانِ دانشگاه‌های خارج از استرالیا که خواستار کار در حوزه‌ی بهداشت و درمان استرالیا هستید) مناسب‌تر است.

مدرک اولیه‌ی پزشکی‌ام را در کشوری غیر از استرالیا و نیوزلند دریافت کرده‌ام
بله↓
پس از پایان تحصیلات، مدرک پزشکی‌ام توسط دانشگاهی صادر شده که هم مورد تایید شورای پزشکی استرالیا است و هم در دایرکتوری جهانی دانشگاه‌های پزشکی، فهرست شده است
بله↓
من دارای مدرک تخصصی پزشکی هستم
بله↓↓خیر
قصد دارم فقط برای کوتاه‌مدت، دوره‌های بیشتری در استرالیا بگذارنم و مهارت‌های تخصصی خود را بهبود بخشمقصد دارم فقط برای مدتی کوتاه، دوره‌های تکمیلی را در استرالیا بگذرانم و تخصص خود را تکمیل کنم
خیر↓↓بلهخیر↓↓بله
پیشنهادِ موقعیت شغلی در یکی از «حوزه‌های مورد نیاز» در استرالیا به من شده استپیشنهاد موقعیتی در آموزش‌های تخصصی در استرالیا دارمشرایط انجمن پزشکی استرالیا برای تشخیص صلاحیت را دارمیک پیشنهاد برای موقعیتی در آموزش‌های تخصصی به من شده است
بله↓↓خیر↓بلهخیر↓↓بله
مسیر تخصصی («تشخیص تخصص» و «حوزه‌ی مورد نیاز» برای من مناسب است*مسیر متخصصین («تشخیص تخصص») برای من مناسب است*مسیر «آموزش کوتاه‌مدت در مسیر تخصصیِ پزشکی» برای من مناسب است*مسیر استاندارد برای من مناسب استمسیر تشخیص تخصص برای من مناسب استمسیر «آموزش کوتاه‌مدت در مسیر تخصصیِ پزشکی» برای من مناسب است*

* فارغ‌التحصیلان خارجی که مسیر متخصصین یا مسیر «آموزش کوتاه‌مدت در مسیر تخصصیِ پزشکی» و مسیر تشخیص صلاحیت برایشان مناسب است، باید درخواست عضویت موقت بدهند. عضویتِ محدود درباره‌ی این دسته از متقاضیان امکان‌پذیر نیست.

برای هر یک از درخواست‌های فوق (به شورای پزشکی استرالیا، کالج تخصصی پزشکی، و انجمن پزشکی استرالیا) هزینه‌ای از شما درخواست خواهد شد؛ بنابراین قبل از ثبت درخواست خود، باید اطلاعات کامل در مورد هر مسیر و شرایط آن مسیر داشته باشید.

مصاحبه‌ی ساختاریافته‌ی کلینیکیِ قبل از استخدام (PESCI)

ممکن است از فارغ‌التحصیلان خارجی جهت عضویت در انجمن پزشکی، خواسته شود در یک مصاحبه‌ی ساختاریافته‌ی کلینیکیِ قبل از استخدام شرکت کنند، و این امر بستگی به ماهیت موقعیت و سطح ریسکی دارد که آن موقعیت شغلی از آن برخوردار است.

هدف این مصاحبه، تعیین این نکته است که آیا فرد متقاضی، دانش، مهارت و تجربه‌ی کافی برای کار به شیوه‌ای ایمن و اثرگذار در حوزه‌ی تخصصی خود را دارد یا خیر.

برای کسب اطلاعات بیشتر (به زبان انگلیسی) درباره‌ی این که چه کسانی باید در مصاحبه‌ی کلینیکی مذکور شرکت کنند، این‌جا کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر

در رابطه با مسیرهای ارزیابی، موارد زیر خارج از حیطه‌ی وظایف و اختیاراتِ شورای پزشکی استرالیا و انجمن پزشکی استرالیاست:

 • مشورت دادن درباره مدارک، آموزش‌ها و تجربه‌ها
 • ارائه‌ی اطلاعات در مورد آموزش‌ها، آزمون‌ها و شرایط کالج‌های تخصصیِ پزشکی (در این مورد باید با خود کالج‌ها تماس بگیرید)
 • صدور ویزا یا ارایه‌ی هر نوع توصیه و مشورتی درباره‌ی مهاجرت به استرالیا (اطلاعات مربوط به مهاجرت را باید از سایت وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا دریافت کنید)
 • دخالت در فرایند استخدام پزشکان در استرالیا (اطلاعات در مورد استخدام و مشاغل موجود را می‌توانید از ادارات مرتبط با حوزه‌ی بهداشت و درمان دریافت کنید)
 • صدور شماره تامین مدیکر (اطلاعات در این مورد را می‌توانید از مدیکرِ استرالیا دریافت نمایید).

انواع عضویتِ پزشکان در استرالیا

طبق قوانین ملی پزشکی در استرالیا که در تمام ایالت‌ها و قلمروها لازم‌الاجراست، انواع مختلفی از عضویت وجود دارد که هر پزشک فقط با داشتن آن عضویت می‌تواند اقدام به طبابت در این کشور کند. انواع مختلفِ عضویت عبارت‌اند از:

 • عضویت عمومی: این عضویت، به متقاضیان زیر اعطا می‌شود:
  • فارغ‌التحصیلان پزشکی از کشورهای استرالیا و نیوزلند
  • پزشکانی که قبلا عضو انجمن پزشکی استرالیا بوده‌اند
  • فارغ‌التحصیلان پزشکیِ دانشگاه‌های خارج از استرالیا که از «مسیر تایید صلاحیت»، خواستار کار در استرالیا هستند
  • فارغ‌التحصیلان پزشکی ِدانشگاه‌های خارج از استرالیا که دارای تاییده‌ی شورای پزشکی استرالیا می‌باشند.

برای دریافت فرم‌های ثبت‌نام، می‌توانید از این صفحه اقدام نمایید.

پس از آن‌که عضویت عمومی خود را دریافت کردید، این عضویت تا 30 سپتامبر همان سال اعتبار خواهد داشت. بنابراین باید هر سال در تاریخ 30 سپتامبر، عضویت خود را تمدید نمایید.

 • عضویت تخصصی: عضویت متخصصان، برای پزشکانی مقدور است که توسط یکی از کالج‌های تخصصیِ پزشکی، مدرک‌شان مورد ارزیابی قرار گرفته و صلاحیتِ فلوشیلپ‌شان تایید شده باشد. البته فلوشیپ، پیش‌شرط عضویت در انجمن نیست.

برای دریافت فرم‌های ثبت‌نام، می‌توانید از این صفحه اقدام نمایید. فهرست تخصص‌های مورد پذیرش را نیز می‌توانید از این صفحه دانلود کنید.

 • عضویت موقت

عضویت موقت، شامل حال کسانی می‌شود که صلاحیت عضویت عمومی را دارند اما باید یک دوره کارورزی را تحت نظارت، در استرالیا بگذارنند تا پس از آن صلاحیت عضویتِ عمومی را پیدا کنند. عضویت موقت، می‌تواند شامل حال یکی از موارد زیر شود:

 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی از دانشگاه‌های استرالیا و نیوزلند که در حال گذراندن دوره‌ی انترنی خود در استرالیا هستند
 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی از دانشگاه‌های استرالیا و نیوزلند که دوره‌ی انترنی خود را در کشور دیگری به اتمام رسانده‌اند
 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی از دانشگاه‌های خارج که در «مسیر استاندارد»، از طرف شورای پزشکی استرالیا مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند
 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی از دانشگاه‌های خارج که در «مسیر تشخیص صلاحیت»، صلاحیت‌شان مورد تایید قرار گرفته است.

دوره‌ی عضویت موقت، نهایتا دوازده ماه است. قانون ملی، اعلام می‌دارد که عضویت موقت را بیش از دو بار نمی‌توان تمدید کرد. بعد از دو بار تمدید، اگر همچنان برای تکمیل طبابتِ تحت نظارتِ خود نیاز به عضویت موقت داشته باشید، باید مجددا درخواست عضویت موقت بدهید. بدون عضویت، نمی‌توانید طبابت کنید.

متقاضیان باید بتوانند ثابت کنند که دروس پزشکی را گذرانده‌اند و در کشوری که مدرک‌شان صادر شده، صلاحیت پزشکی و طبابت دارند.

چهار نوع عضویتِ محدود وجود دارد که با اهداف متفاوتی به متقاضیان داده می‌شود و می‌تواند به پزشکانِ خارجیِ واجد صلاحیت، امکان ارایه خدمات پزشکی تحت نظارت شورای پزشکی را بدهد. این چهار نوع عضویت، عبارت‌اند از آموزشِ تحصیلات تکمیلی، یا طبابتِ تحت نظارت؛ حوزه‌های مورد نیاز؛ منافع عامه؛ تدریس یا تحقیق.

 • عضویت بدون طبابت: این نوع عضویت، برای کسانی مناسب است که:
  • از حرفه‌ی طبابت، به طور کامل بازنشسته شده‌اند
  • به طور موقع (مثلا به دلیل مرخصی زایمان و امثالهم) موقتا از حرفه‌ی خود دور هستند
  • هنوز به طبابت مشغول‌اند اما نه در استرالیا، بلکه در کشورهای دیگر

ثبت‌نام برای عضویت در انجمن پزشکی استرالیا (Registration)

انجمن پزشکی استرالیا مسئول نظارت بر پزشکانی است که در استرالیا مشغول طبابت هستند. دانشجویان پزشکی استرالیا و پزشکانی که خواستار طبابت در استرالیا هستند، باید در انجمن پزشکی، عضویت داشته باشند.

چگونه درخواست عضویت بدهیم

عضویت در انجمن پزشکی، انواع مختلفی دارد که بر حسب سطح تحصیلات و سوابق فرد مشخص می‌شود. انواع خاصی از ثبت‌نام و عضویت، مختص دانشجویان پزشکی استرالیایی، فارغ‌التحصیلان پزشکیِ دانشگاه‌های استرالیا یا نیوزلند، و فارغ‌التحصیلان پزشکیِ دانشگاه‌های خارج از استرالیا و نیوزلند است. در ادامه، ابتدا به شرایط الزامیِ عضویت برای همه‌ی گروه‌ها اشاره می‌کنیم و سپس به‌طور خاص، ثبت‌نام و عضویت فارغ‌التحصیلان پزشکیِ دانشگاه‌های خارج از استرالیا و نیوزلندرا شرح خواهیم داد. این شرایط، هم برای کسانی است که تازه می‌خواهند ثبت‌نام کنند، و هم برای کسانی است که قبلا عضو انجمن پزشکی استرالیا بوده‌اند و اکنون فقط می‌خواهند نوع عضویت‌شان را تغییر دهند.

شرایط الزامی برای عضویت در انجمن پزشکی استرالیا

تمام متقاضیانِ عضویت در انجمن پزشکی (اعم از دانشجویان پزشکی استرالیایی، فارغ‌التحصیلان پزشکیِدانشگاه‌های استرالیا یا نیوزلند، و فارغ‌التحصیلان پزشکیِ دانشگاه‌های خارج از استرالیا و نیوزلند) باید حائز شرایط خاصی باشند تا شایسته‌ی عضویت تشخیص داده شوند. استانداردهای عضویت، تعیین‌کننده‌ی شرایطی است که متقاضیانِ عضویت یا متقاضیان تمدیدِ عضویت باید داشته باشند.

تمام متقاضیان (به جز متقاضیان عضویتِ نوعِ دانشجویی) باید با استانداردهای زیر مطابقت داشته باشند:

 • استاندارد تداوم رشد حرفه‌ای
 • استاندارد عدم سوابق کیفری
 • استاندارد مهارت‌های زبان انگلیسی
 • استاندارد بیمه‌ی جبران خسارت
 • استاندارد استمرار طبابت

تعهدات پزشکانِ خواستار کار در استرالیا

طبق قوانین ملی استرالیا، پزشکانی که عضو انجمن پزشکی هستند باید شرایطی داشته باشند تا عضویت‌شان در انجمن پزشکی، ادامه یابد و بتوانند به کار خود در این کشور ادامه دهند. این شرایط عمومی عبارت‌اند از:

مشارکت در تداوم رشد حرفه‌ای

تمام پزشکان عضو انجمن (به‌استثنای پزشکانی که علی‌رغم عضویت، مشغول به کار طبابت نیستند) باید به‌طور مستمر در برنامه‌ی تداوم رشد حرفه‌ای (CPD) شرکت کنند. این برنامه، به تناسب حوزه‌ی طبابتِ پزشکان در اختیار آنان قرار خواهد گرفت. تداوم رشد حرفه‌ای باید شامل فعالیت‌هایی متناسب با نیازهای یادگیریِ افراد باشد که از جمله‌ی این فعالیت‌ها می‌توان به ممیزی‌های بالینی، ارزیابی عملکرد، مصاحبه با همکاران، و مشارکت در برنامه‌های دانش‌افزایی نظیر شرکت در کنفرانس‌ها، دوره‌های آموزشی و یادگیری آنلاین اشاره کرد.

پزشکان عضو انجمن، در هنگام درخواست تمدید عضویت خود باید گواهی‌ای ارائه کنند دال بر این که با استاندارد تداوم رشد حرفه‌ای سازگار هستند. انجمن پزشکی می‌تواند صحت این گواهی را استعلام نماید تا اطمینان یابد که متقاضی، از استانداردهای لازم برخوردار است و به تعهدات خود در این زمینه عمل کرده است.

استمرار طبابت

پزشکانی که در خواست عضویت یا تمدید عضویت در انجمن را دارند، باید بین آخرین زمان طبابت‌شان و زمانِ درخواست عضویت یا تمدید عضویت‌شان فاصله‌ی زیادی نیفتاده باشد. این مدتِ زمانی، بر حسب بر حسب سطح سوابق و حوزه‌ی فعالیتِفرد مشخص می‌شود. اگر متقاضی، با این شرط و استاندارد همخوانی نداشته باشد، احتمالا انجمن پزشکی از او خواهد هواست فعالیت‌های رشد حرفه‌ای خود را کامل کند و پس از گذراندن طرح‌ها و دوره‌های خاص، صلاحیت آن فرد مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

بیمه‌ی جبران خسارت

تمام پزشکان عضو (به جز پزشکانی که کار طبابت نمی‌کنند) باید تمام جنبه‌های طبابت‌شان تحت پوشش بیمه‌ی جبران خسارت حرفه‌ای (PII) یا هر بیمه‌ی دیگری که مطابق استانداردهای انجمن پزشکی است باشند. انجمن پزشکی ممکن است هنگام تمدید عضویت، اقدام به بازرسی و استعلام بیمه‌نامه‌ها نماید تا اطمینان یابد که پزشک مربوطه، طبق تعهدات خود، از استانداردهای تعریف‌شده‌ی انجمن، تبعیت کرده است.

پیشینه‌ی کیفری

متقاضیان عضویت باید گواهی عدم سوءپیشینه‌ی خود را به صورت کامل به انجمن پزشکی تحویل دهند. از سال 2015 به این سو، روال جدیدی برای بررسی سوابق کیفری پزشکانی که سابقه‌ی کارشان مربوط به خارج از استرالیا است تعریف شده است. این روش جدید مستلزم آن است که متقاضی، درخواست صدور گواهی عدم سوءپیشینه‌ی بین‌المللی بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحه‌ی سوءپیشینه‌ی کیفری بین‌المللی در مراجعه نمایید.

پیشینه‌ی کیفری شامل تمام موارد زیر، اعم از وقوع جرم مربوطه در استرالیا یا خارج از استرالیا می‌شود:

 • هر نوع محکومیت قطعی شخص به هر بزه و جرمی
 • هر نوع صدور قرار مجرمیت در دادگاه به خاطر ارتکاب جرم، خواه آن قرار، منجر به صدور حکم قطعی شده باشد یا نشده باشد
 • هر نوع اتهامی که به خاطر ارتکاب جرمی علیه شخص اقامه شده باشد.

در نهایت، پس از دریافت گواهی پیشینه‌ی کیفری، انجمن پزشکی استرالیا تصمیم خواهد گرفت که آیا آن پیشینه، طبق استانداردهای انجمن، ربطی به حرفه و طبابت دارد یا خیر.

تمام اعضا، بلااستثناموظف‌اند در طول دوره‌ی عضویت خود در انجمن پزشکی استرالیا، هر اتهامی که بابت جرایمِ منجر به حداقل 12 ماه حبس می‌شود، یا هر نوع قرار مجرمیتی که می‌تواند منجر به مجازات زندان شود را به اطلاع انجمن برسانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.