دراو 189پانصد متقاضی را دعوت می‌کند

دعوت از 500 متقاضی جدید در دراو 189 اکسپرس انتری

روز گذشته یعنی 26 آپریل و بعد از مشخص شدن نتایج آخرین دراو اکسپرس انتری، 500 داوطلب خوش شانس به عنوان متقاضیان اقامت دائم معرفی شدند.

دراو آخر بین داوطلبینی صورت گرفت که کاندید یکی از برنامه های نامزدی استانی یا PNP بوده‌اند.

حداقل امتیاز مورد نیاز برای شرکت در این دراو 713 امتیاز بود؛ از آنجا که تاماتمی داوطلبین شرکت داده شده در دراو اخیر کاندید یکی از برنامه های نامزدی استانی بوده اند همگی آنها به طور پیش فرض 600 امتیاز PNP را کسب نموده بودند.

بنابراین بدون در نظر گرفتن امتیاز PNP، حد نصاب نمره داوطلبن 113 می‌بود.

کاندیداهایی که در این دراو کمترین امتیاز ( یعنی 713) را کسب کردند تنها در صورتی دعوت شدند که پرونده اکسپرس انتری خود را تا قبل از ساعت 9:50 در روز 6 آپریل ثبت نموده باشند.

در مقایسه با دراو قبلی که تنها در میان داوطلبن PNP انجام شده بود، در دراو 189 تعداد دعوت شدگان نهایی 57 نفر کمتر شد، و همچنین حد نصاب امتیاز نیز 39 نمره افت کرد.

محدود شدن اکسپرس انتری به PNP و CEC

از ابتدای سال 2021 برنامه اکسپرس انتری کانادا تنها از داوطلبینی برای تقاضای اخذ اقامت دائم این کشور دعوت به عمل آورده است که یا کاندید یکی از برنامه های نامزدی استانی بوده اند (یعنی به طور خودکار 600 امتیاز PNP داشته اند) و یا واجد شرایط استفاده از برنامه گروه تجربه کانادایی یا CEC.

دلیل ترجیح این دو گروه بر دیگر گروه‌های متقاضی اقامت دائم کانادا، محدودیت ورود پذیرفته شدگان اقامت دائم از خارج از کانادا بوده است.

گفتنی است در سال 2021 کانادا تنها آماده پذیرش 108500 مهاجر جدید ازطریق اکسپرس انتری است که تاکنون اداره مهاجرت و امور پناهنگان کانادا 68817 نفر را از این طریق دعوت نموده است.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *