هرآنچه که باید از مهاجرت رانندگان به کانادا بدانید!

0

امروزه مهاجرت واژه ای نام آشنا برای برای ما هست که سودای رفتن از ایران رو برای ما تداعی میکنه .اما سوال اینجاست که چگونه میتوانیم این امر رو عملی کنیم؟ برای مهاجرت از ایران هر کس دلایل خاص خودش رو داره، دلایل متعددی اعم از توریستی، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، مهاجرت به کانادا از طریق کار و… . در این بین مهاجرت رانندگان یکی از موضوعات جذابی است که افراد زیادی هستند که به دنبال آن هستند .کانادا یکی از مقاصد جذاب برای کسانی که قصد مهاجرت به خارج از ایران رو دارند می باشد. گواهینامه علاوه بر اینکه در تمام کشورها مدرکی بر اجازه رانندگی در آن کشور است، همچنین به عنوان مدرکی معتبر شناسایی شناخته میشود .در این مقاله ما همراه شما هستیم تا اگر شما جز کسانی هستید که قصد مهاجرت به کانادا از طریق از طریق رانندگی پایه یک دارید، شما را در این رابطه راهنمایی کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مهاجرت رانندگان به کانادا

از قوانین کانادا بدین شکل است که شما میتوانید بعد از ورود به این کشور، در صورتی که از قبل گواهینامه رانندگی دارید، تنها میتوانید به مدت سه ماه از گواهینامه رانندگی قبلی خود استتفاده کنید .اما با گذشت این سه ماه شما باید نسبت به اخذ گواهینامه در کانادا اقدام نمایید. اگر شما دارای سابقه رانندگی بیش از یکسال و همچنین دارای گواهینامه باشید، می توانید بلافاصله آزمون راهنمایی و رانندگی را طی کنید.

مهاجرت رانندگان به کانادا

آزمون راهنمایی و رانندگی در کانادا به چه شکل است؟

آزمون راهنمایی و رانندگی در کانادا شامل آزمون شفاهی، کتبی و امتحان درون شهری است. آزمون شفاهی در کشور کانادا به زبان های مختلف یعنی روسی، انگلیسی، فرانسه، چینی، لهستانی یا فارسی باشد.

اگر از قبل دارای گواهینامه یا تجربه رانندگی نداشته باشیم، آیا میتوانیم  در آزمون رانندگی شرکت کنیم؟

در جواب به سوال این افراد باید گفت در صورتی که شما جز آن دسته از افرادی هستید که از قبل دارای گواهینامه یا تجربه رانندگی نیستید، برای شرکت در این آزمون باید یک سال صبر کنید و سپس بعد از گذشت 12 ماه در این آزمون شرکت کنید .در این صورت شما میتوانید همراه با شخصی که سابقه رانندگی 4 ساله دارد، در کانادا به رانندگی بپردازید، که در این صورت باید گواهینامه G1 دریافت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق رانندگی تریلی چه مزایایی را دارد؟

 • شما میتوانید با میانگین درامد 50.000 دلار کانادا با قرارداد دو ساله و نیز امکان بستن قرارداد برای دو سال آینده، ورود آسان و سریع به کانادا را تجربه کنید .
 • این کار به شما اجازه اقامت کانادا برای شما، همسر، فرزند یا فرزندانتان را میدهد. (شما برای اینکار نیاز به تجربه زندگی کبکی یا کانادایی نیز دارید با توجه به اینکه واجد شرایط کدام برنامه هستید ) برای تجربه زندگی در کانادا باید امتیازاتی را بدست آورید، و برای تجربه زندگی در استان کبک نمره B2 زبان فرانسوی نیاز است.
 • قابلیت دریافت ویزای کار و کاربرد آن برای انجام امور بانکی .
 • به شما بیمه سلامت استان کبک به شکل رایگان اعطا میگردد.

کمبود راننده در کانادا باعث شده است که این کشور برای رفع این کمبود از طریق مهاجرت رانندگان به این کشور، افرادی که دارای گواهینامه رانندگی پایه یک و هم چنین سابقه رانندگی می باشند،جذب کند .بر اساس قوانین کانادا میانگین سن راننده کامیون در این کشور به حدود 50 سال رسده است . و تا سال 2024 کانادا به 48 هزار راننده کامیون نیاز خواهد داشت .با توجه به اقتصاد بساز قوی کانادا، این کشور یکی از کشورهایی است که دارای نرخ بیکاری بسیار پایین است . شایان ذکر است که یافتن شغل در رابطه با حمل و نقل کار سختی در کانادا محسوب می شود. برای پیدا کردن کار در کانادا سالانه حدود 200 هزار نفر به این کشور مهاجرت میکنند که عمده این امار را رانندگان کامیون و تریلی شامل می شوند . این شغل از دسته مشاغلی است که دارای حقوق و مزایای بالایی در کانادا محسوب می‌شود.

حتما بخوانید:  مهاجرت به کانادا با برنامه استانی نیوبرانزویکNB PNP

مهاجرت رانندگان به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا چیست؟

روش های اخذ اقامت در کانادا زیاد می باشند که ما در اینجا و در این مقاله با چندین مورد شما را آشنا میکنیم .تولد فرزند در این کشور یکی از راه هایی است که از این طریق با تولد فرزند، تمام کسانی که به این کشور مهاجرت کرده اند، اقامت دائم این کشور را نیز دریافت میکنند .قانون خاک و خون، قانونی است که به این وسیله شما میتوانید اقامت دائم را با تولد فرزند در کانادا بدست آورید .

راه دیگر اخذ اقامت در کشور کانادا، ازدواج با شخصی است که خود آن شخص دارای اقامت کشور کانادا باشد .همچنین لازم به ذکر است که برای انجام این کار، شما نیز نیاز به وکیل برای این پروسه ندارید و شما تنها با ارائه سند و مدرک ازدواج خود به سفارت میتوانید اقامت دائمی کانادا را نیز دریافت نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را مطالعه کنید.

از دیگر روش های اخذ اقامت کانادا، میتوان به شیوه ی اخد اقامت کانادا به وسیله ی کار اشاره کرد،کشور کانادا با توجه به گستردگی اقتصادی آن ، به شغل های گوناگونی در زمینه های فنی و مهندسی،پرستاری و مهندسی نفت نیز نیاز دارد .اگر که شما به دنبال اخذ اقامت دائم از کانادا به وسیله کار هستید، سیستم اخذ اقامت کار در این کشور بدین شکل است که شما باید  در ان کاری که متقاضی هستید، حد نصاب امتیاز را دریافت نمایید، در این صورت برای شما دعوتنامه دائم اقامت کانادا و پی آر کانادا برای شما صادر میگردد. همچنین امکان مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی نیز وجود دارد.

روشی دیگری که برای اخذ اقامت دائم کانادا می توان به آن اشاره کرد، روش سرمایه گذاری در این کشور است . یکی از شیوه هایی که کشور ها برای جذب سرمایه گذار خارجی به آن دامن میزنند، اعطای اقامت دائم آن کشور به شرط سرمایه گذاری در کانادا نیز می باشد . کشور کانادا از این امر مستثنی نیست، زیرا که با این کار میتواند سرمایه گذار خارجی در کشور خود جذب کند و اقامت دائم به آنها و همراهان قانونی شان بدهد، بدین شکل به اقتصاد کشور خود کمک کرده است .

حتما بخوانید:  افتتاح حساب بانکی کانادا از ایران

چه مدارکی جهت مهاجرت رانندگان دارای گواهینامه پایه یک به کانادا نیاز می باشد؟

کانادا به رانندگانی نیاز دارد که از قبل کارآزموده و کارآمد باشند، از این رو برای ثبت اولین درخواست اخذ ویزای دائم کانادا شرایطی را برای درخواست دهندگان در نظر گرفته است که در ادامه آنها را به اطلاع شما میرسانیم .

 • اولین شرط، سن می باشد . شما نیز باید سنی بین حداقل 25 و حداکثر 55 سال داشته باشید .همچین شایان ذکر است که در این زمینه هر چه قدر سن شما کمتر و میزان تجربه بالاتری داشته باشید، شانس شما برای انتخاب بیشتر است .
 • سلامت جسمی رانندگان، موضوع بعدی است که برای اخذ اقامت، مهم است .سلامت جسمی نیز باید به طور کامل در این بخش اثبات گردد . پیشنهاد ما به شما این است که در مورد سلامت جسمی رانندگان قبل از اقدام مطالعه فرمایید.
 • شما در پنج سال گذشته نباید دارای هیچ گونه تخلف رانندگی باشید .
 • همچنین در سابقه رانندگی خود، هیچ گونه تصادفی را نباید داشته باشید .
 • نوع گواهینامه شما، باید A1 باشد .
 • حتی اگر کار شما موقت است، باید پیشنهاد کاری از محل کار یا کارفرمائی که برای آن کار میکنید و همچنین اجازه ی کار موقت از اداره منابع انسانی و توسعه کانادا دریافت کنید.

مهاجرت رانندگان به کانادا

مدارک لازم برای مهاجرت رانندگان به کانادا

 • گواهی معتبر از اشتغال فعلی
 • سوابق رانندگی
 • کپی گواهینامه ی رانندگی
 • گذراندن دوره های آموزشی طی 5 سال گذشته
 • کپی پاسپورت
 • سوابق کیفری

هزینه ی  آموزش نیروی کار  موقت خارجی  برای این برنامه  3750 می باشد.

نرخ ثابت شامل: حمل و نقل از فرودگاه مونترال به محل برگزاری  دوره ی آموزشی یا محل اقامت  (معمولا آدرس محل اقامت حوالی محل برگزاری دوره  آموزشی است)

برگزاری دوره تکمیلی بیش از 4 هفته برای متقاضیان واجد شرایط

توجه داشته باشید که3750  دلار حداکثر هزینه است، بررسی دقیقتر پرونده ی متقاضی  هزینه ی نهایی را مشخص خواهد نمود.

به عنوان مثال: رانندگان کامیون که با کامیون های  آمریکایی،  کار کرده باشند و یا کسانی که در آمریکا  یا کانادا سابقه ی رانندگی خودرو ی سنگین داشته باشند  یا در کانادا، به زمان کمتر آموزش نیاز دارد و بنابراین هزینه کمتر است.

هزینه های دیگر شامل :

هزینه ی  اجاره ی مسکن برای مدت حداقل 3 ماه حدود 2500دلار کانادا

هزینه ی صدور گواهینامه رانندگی کبک حدود 291.30 دلار کانادا  است که شامل این موارد است

 • ترجمه ی گواهینامه اگر به  زبانی غیر  از فرانسه یا انگلیسی:  00دلار
 • آزمون تئوری (کلاس 5): 11.10دلار
 • امتحان (کلاس 5): 27.75 دلار
 • مجوز رانندگی(کلاس 5): 83.00دلار
 • آزمون تئوری (کلاس 1): 11.10 دلار
 • امتحان (کلاس 1): 65.35 دلار

توجه داشته باشید که  هرچه مدارک شما سریعتر ارسال گردد ،زمان پردازش پرونده ی  شما کوتاهتر خواهد بود.

مهاجرت رانندگان به کانادا

مراحل رسیدگی پرونده

 •  درخواست آزمون
 •  کنفرانس ویدیویی یا تلفنی با کارفرمایان
 •  امضای قرارداد با کارفرما
 •  پردازش سوابق دولتی: مدت زمان 2 تا 4 ماه

چگونگی ثبت درخواست مهاجرت رانندگان به کانادا

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید، باید بدانید که کارفرمای شما ابتدا باید در این کشور ثبت آگهی جذب نیروی کار را انجام دهد . اگر بعد از گذشت چند وقت نیاز کارفرمای شما به نیروی کار از بین افراد ساکن آن کشور برطرف نشد، سپس می تواند آگهی جذب از بین مهاجران خارجی را انجام دهد .در این صورت میتواند از شما برای جذب در مجموعه خودش، پس از درخواست همکاری شما استفاده کند .اگر شما درخواست کار برای کارفرما فرستادید، همچنین باید اجازه کار موقت را به اداره کار مهاجران ارسال نمایید . مجوز فعالیت موقت شما نیز پس از بررسی توانمندهای شما و احراز آنها صادر خواهد شد .

حتما بخوانید:  ویزای استارتاپ کانادا

چگونه میتوانیم مجوز کار با کامیون را در کانادا تمدید کنیم ؟

این سوالی است که تمام رانندگان کامیون شاغل در کانادا، پس از اتمام مجوز کارشان در کانادا میپرسند .برای اینکار نیز شما نیاز به مدارکی دارید، شما باید کپی همه مدارک خود، از جمله فیش حقوقی، فرم درخواست اولیه کار، فرم پیشنهاد اولیه کار، فرم تمدید و نامه نیاز کارفرما به ادامه فعالیت خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. این اداره پس از سنجش و بررسی درخواست شما، آن را تایید یا رد خواهد کرد . باید در هر مرحله تمدید مجوز خود را، به اداره مهاجرت ثابت کنید پس از پایان مجوز خود و در صورت عدم تمدید، به کشور خود باز خواهد گشت.

مهاجرت رانندگان به کانادا از طریق رانندگی پایه یک

علاوه بر طرح هایی که در بالا برای تمدید به آنها نیز اشاره شد، که به وسیله ارسال مدارک و درخواست کارفرما برای ادامه قرارداد همکاری با رانندگان کامیون انجام می‌گیرد. طرح‌هایی خاص برای رانندگان کامیون‌ها و رانندگان تریلی وجود دارد:

طرحی وجود دارد که شما نیز میتوانید بر اساس این طرح، به استان های خاصی در کانادا بروید و در آنجا ادامه به کار دهید .البته این طرح مخصوص رانندگانی است که تخصص رانندگی با کامیون و تریلی را دارند . این استان‌ها عبارتند از بریتیش کلمبیا، البرتا، ساسکاچوئان و پرنس ادوارد.

اگر شما قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ممکن است سوالاتی برای شما پیش آید، که ما در اینجا به برخی از آنها اشاره و سپس پاسخ میدهیم .پس در ادامه با همراه باشید تا پاسخ سایر سوالات خود را دریافت کنید .

حقوق دریافتی یک راننده در کانادا چه مقدار است؟ اولین سوالی که برای شما پیش می آید در رابطه با دستمزد شما در این کشور است، میزان دستمزد شما در این کشور برای رانندگی بین پنجا تا شصت هزار دلار کانادا خواهد بود .

آیا رانندگان در کانادا حقوق ثابتی را دریافت می کنند؟ باید گفت که اگر شما مسیر طولانی را پیش رو داشته باشید، امکان دارد هزینه ی  بیشتری را به شما پرداخت کنند .که در این صورت حقوق دریافتی به صورت قابل توجهی بالا میرود .

چه راه هایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟ این سوال ، سوالی است که به صورت مفصل پاسخ آن را در متن مقاله آوردیم ، اما به طور کلی باید گفت که راه هایی اعم از تحصیل, ازدواج, مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی از جمله راه های مهاجرت به این کشور است.

آیا برای مهاجرت از این روش، محدودیت سنی هم وجود دارد؟ با توجه به بالا بودن میانگین سنی رانندگان در کانادا، هر چه سن شما کمتر باشد، شانس شما برای انتخاب نیز بیشتر خواهد بود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.