بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق + میزان درآمد

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

امروزه صنعت روزانه در حال گسترش است، از این رو جذب نیروهای جوان و کارآمدی در زمینه های مهندسی برای کشور های اروپایی و… امری بسیار مهم تلقی می شود. رشته های متفاوت و مختلفی در عرصه مهندسی وجود دارد که تنها در این بخش قصد داریم به معرفی و بررسی بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق بپردازیم.

اگر شما نیز فارغ التحصیل رشته برق هستید و به دنبال مهاجرت به خارج می باشید می توانید در این مقاله مناسب ترین و بهترین کشور هایی را انتخاب کنید که به دنبال جذب نیروی مناسب و تحصیل کرده برق هستند.

به همین جهت ما در ادامه لیستی از بهترین کشور ها را به همراه میزان حقوق پرداختی آن ها برای شما جمع آوری نموده ایم تا رد نهایت بتوانید مناسب ترین کشور را برای اخذ برنامه های مهاجرتی انتخاب کنید.

در این مقاله قرار است به معرفی و بررسی کشور هایی همچون کانادا، استرالیا، آلمان، نروژ، چین و… بپردازیم. کشور هایی که به مهندسان برق ارزش و اعتبار بسیار بالایی می بخشند و همواره با استفاده از برنامه های بسیار متنوعی آن ها را جذب می کنند.

معرفی بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق

همان طور که اشاره نمودیم کشور های متنوع و مختلف اروپایی و  آمریکایی برای افزایش بازار صنعت خود به دنبال جذب نیروی متخصص در این حوزه هستند. از این رو در ادامه لیستی از بهترین کشور های اروپایی و آمریکایی را برای شما گردآوری نموده ایم تا با بررسی های دقیق بتوانید ایده آل ترین و بهترین کشور را برای فعالیت شغلی خود انتخاب کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق کانادا

1-بررسی کشور کانادا + حقوق دریافتی مهندسان برق

کشور کانادا یکی از بهترین و مناسب ترین کشور ها برای مهاجرت و زندگی است. از این رو به دلیل فرصت ها و زیرساخت های مناسبی که در این کشور وجود دارد می توان پله های ترقی را به خوبی طی نمود.

کشور کانادا به منابع گاز و نفت بسیار غنی ای دسترسی دارد که این منابع  خود دلیل اصلی نیاز این کشور به مهندسان برق و به خصوص مهندس برقی الکترونیک است تا آن ها بتوانند در زمینه های مختلف مشغول به کار و فعالیت شوند.

به همین دلیل دولت وقت کانادا بیشتر دستمزد را به مهندسان برق می پردازد! همچنین در میان سایر کشور های دیگر از کانادا می توان به عنوان برترین کشور از نظر میزان حقوق و مزایای پرداختی به مهندسان برق اشاره نمود.

البته دولت کانادا برای مهندسان برق برنامه ها و خدمات ویژه ای را تدارک دیده است، یکی از مهم ترین بخش هایی که دولت برای آن ها فراهم کرده است تحصیل در کالج ها و دانشگاه های محبوب و منحصر به فرد است تا آن ها بتوانند با تحقیقات بیشتر خود، جایگاه علمی و شغلی خود را افزایش دهند.

 

حقوق مهندسان برق در کشور کانادا به چه میزان است؟

همان طور که اشاره نمودیم حقوق دریافتی در کشور کانادا برای مهندسان برق از سایر کشور های دیگر بالاتر است. این موضوع در صورتی است که یک مهندس برق در کانادا می تواند سالانه بیش از 115 هزار دلار درآمد کسب کند. البته اگر تخصص کافی ای در این زمینه داشته باشد می تواند درآمد خود را به 160 هزار دلار نیز برساند.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق استرالیا

2-بررسی کشور استرالیا + حقوق دریافتی مهندسان برق

کشور کانادا از دیگر کشور های مناسب و ایده آلی است که می تواند مقصد دومی برای مهندسان برق باشد! چراکه این کشور چهاردهمین اقتصاد قدرتمند دنیا است و در حال حاضر علاقه بسیار زیادی به جذب مهندسان برق دارد.

حتما بخوانید:  مهاجرت به دانمارک از طریق استارتاپ در سال 2021

اگر شما تخصص کافی ای در رشته مهندسی برقی دارید و حدوداً به زبان انگلیسی نیز تسلط بالایی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم گزینه مهاجرت به استرالیا را با وسواس و حساسیت بیشتری دنبال کنید.

به دلیل شرایط خاص استرالیا و همچنین عملکرد های ویژه این منطقه در بخش صنعت، می توان هر ساله شاهد سیل عظیمی از افراد و دانشجویان در رشته مهندسی برق به این کشور بود! اما به هرحال این دولت برای انتخاب مهندس برق متخصص همواره برنامه هایی را اتخاذ نموده است که بر اساس آن ها می توان مناسب ترین و ایده آل ترین مهندس برق را استخدام نمود.

حقوق مهندسان برق در کشور استرالیا به چه میزان است؟

اگر از تخصص مناسبی در رشته برق برخوردار باشید می توانید به راحتی درآمدهای بالایی را کسب کنید، نسبت به دریافت درآمد، زندگی شما در استرالیا بسیار مناسب و ایده آل خواهد بود. اگر شما بتوانید از طریق رشته تحصیلی خود وارد استرالیا شوید می توانید در سال حدوداً بین 90 الی 100 هزار دلار استرالیا درآمد داشته باشید.

البته اگر از تخصص و تجربه بسیار بالایی در این حوزه برخورداری باشید می توانید درآمد خود را به سالی 140 دلار نیز برسانید که این رقم برای زندگی در استرالیا رقمی بسیار مناسب است.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق کره چنوبی

3-بررسی کشور کره جنوبی + حقوق دریافتی مهندسان برق

یکی دیگر از بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندس برق می توان به کشور کره جنوبی اشاره داشت! این کشور به دلیل برخورداری از حضور برند های مطرح جهانی همانند سامسونگ، ال جی، هیوندا، کیا و … همواره موقعیت های شغلی مناسبی برای انواع رشته های مهندسی دارد.

به دلیل تنوع و نوع تیپ بندی شرکت هایی که در این کشور فعالیت می کنند، بازار کار به شدت داغ و پر رونق است. یک مهندس برق در کره جنوبی به دلیل نیاز این کشور به خدمات فنی می تواند درآمد های بسیار بالایی را کسب کند.

توجه داشته باشید کره جنوبی در لیست 10 کشور برتر در حوزه تجارت و اقتصاد قرار گرفته است که این موضوع می تواند حاکی از وجود مهندسان نخبه و خبره ای در این کشور باشد.

همان طور که می دانید کشور های چین، کره جنوبی و… همواره در صنعت از پیشتازان این عرصه هستند، از این رو فعالیت و موفقیت شما در این نوع از کشور ها تماما به سعی و تلاش شما بر می گردد. میانگین ساعت کاری در کشور کره جنوبی به میزان 67 ساعت در هفته است، یعنی شما در طول باید حدوداً نزدیک به 10 ساعت کاری کنید!

حقوق مهندسان برق در کشور کره جنوبی به چه میزان است؟

به جهت سخت کوشی هایی که در کره جنوبی وجود دارد اما مهندسان برق می توانند درآمد های مناسبی را نیز به دست آورند. میانگین حقوقی که یک مهندس برق در سال می تواند در کرده جنوبی به دست آورید چیزی در حدود 100 الی 120 هزار دلار است. این میزان از حقوق می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نحوه زندگی شما در کره جنوبی بگذارد.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق امریکا

4-بررسی کشور آمریکا + حقوق دریافتی مهندسان برق

کشور آمریکا از دیگر بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسان برق است و از سایر جنبه های دیگر که موضوع آن در این مقاله نمی گنجد برای انجام فرایند های مهاجرتی انتخابی درست و ایده آل می باشد.

اقتصادی که در کشور آمریکا وجود دارد در دسته اقتصاد های فرا صنعتی قرار می گیرد که این موضوع خود دلیلی اصلی اهمیت بسیار بالای این کشور به مهندسان برق و رشته های مهندسی است.

حتما بخوانید:  مهاجرت به نیوزلند | اقامت دائم نیوزلند | شرایط سال 2021

شما اگر تخصص بالایی در رشته مهندسی برق داشته باشید می توانید درآمد های بالایی را در آمریکا به دست آورید. این میزان از حقوق دریافتی در نهایت می تواند بر روی کیفیت زندگی شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

حقوق مهندسان برق در کشور آمریکا به چه میزان است؟

همان طور که اشاره نمودیم به دلیل فرا صنعتی بودن اقتصاد و میزان قدرت صنعت در آمریکا، هر ساله شاهد تعداد بسیار زیادی از مهاجران در رشته مهندسی برق به آمریکا هستیم اما اگر شما از تخصص کافی ای در این رشته برخوردار هستید، می توانید زندگی مرفهی را در آمریکا تجربه کنید.

به عنوان مثال حقوق مهندس برق در آمریکا، سالانه به 120 هزار دلار و بعضا بیشتر می رسد. این موضوع در صورتی است که اگر بیش از 10 سال در این زمینه تخصص داشته باشید، حقوق دریافتی شما می تواند به مرز 180 هزار دلار نیز برسد.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق سوئیس

5-بررسی کشور سوئیس + حقوق دریافتی مهندسان برق

در همسایگی کشور آلمان کشور بسیار مدرن و ثروتمندی به نام سوئیس وجود دارد! این کشور در رشته کوه های آلپ قرار گرفته است و به دلیل تحولاتی که در سال های اخیر در صنعت این کشور رخ داده است می تواند شاهد اتفاق ها و رویداد های جدیدی در این کشور بود.

این تحولات سبب شده است تا مهندسان رشته های مختلف و به خصوص برق علاقه بسیار زیادی به این کشور پیدا کنند و هر ساله فرایند های پذیرش و اخذ روش های مهاجرتی سوئیس را انجام دهند تا در نهایت بتوانند در یکی از زمینه های اقتصادی این کشور مشغول به کار و فعالیت شوند.

به دلیل آن که پایه های اقتصادی این کشور بر حوزه تحلیل، تمرکز و آزمایش می گردد، مهندسان رشته های مختلف و به خصوص رشته برق می توانند آینده خوب و مناسبی را در این کشور سپری کنند.

حقوق مهندسان برق در کشور سوئیس به چه میزان است؟

سوئیس علاقه بسیار زیادی که افرادی که در حوزه های مهندسی مشغول به فعالیت و کار هستند، دارد! از این رو علاقه این کشور به جذب نیروی متخصص برق در مقایسه با سایر رشته های دیگر به شدت بالا است. این موضوع سبب شده است تا مهندسان برق در زیر شاخه های مختلفی همانند قدرت، الکترونیک و… درآمد های بسیار مناسبی را در این کشور به دست آورند.

میانگین حقوق دریافتی یک مهندس برق در کشور سوئیس، می تواند حدوداً 100 هزار دلار در سال باشد. البته اگر تخصص بالایی کسب کند و تجربه کارایی او به بیش از 10 سال برسد، می تواند درآمد نهایی خود را به مرز 120 هزار دلار در سال نیز برساند.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق ژاپن

6-بررسی کشور ژاپن+ حقوق دریافتی مهندسان برق

کشور ژاپن از دیگر کشور هایی آسیایی است که مهندسان برق تمایل بسیار زیادی به حضور و فعالیت در این کشور دارند. جمعیت نهایی ژاپن حدوداً به 127 میلیون نفر می رسد و از لحاظ منطقه در دورترین نقطه شرق آسیا قرار گرفته اند.

اقتصاد و رونق بازار در ژاپن سبب  شده است تا مهندسان برق برای فعالیت کاری خود به این کشور مراجعه کنند و روند رو به رشد خود را در این کشور سپری کنند. با این حال این کشور همواره در جذب متخصص کمی سخت گیر بوده و شرایط اولیه ای را برای مهندسان تدارک دیده است.

اولین شرطی که در این بین وجود دارد این است که شما به عنوان یک متخصص برق باید حتما از یک کارفرمای ژاپنی پیشنهاد کاری مناسبی داشته باشید. همچنین باید امتیازات لازم برای حضور در ژاپن را نیز به دست آورید! یعنی از 100 امتیاز ممکن، شما باید حداقل 70 امتیاز کسب کنید.

حتما بخوانید:  بررسی و معرفی بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان مکانیک

حقوق مهندسان برق در کشور ژاپن به چه میزان است؟

کشور ژاپن متاسفانه در میزان حقوق پرداختی از سایر کشور هایی که در موارد فوق به آن اشاره نمودیم کمی اوضاع نامناسبی دارد و برای یک متخصص برق می توان سالانه حقوق 80 الی 85 هزار دلار در نظر گرفت! البته این میزان حقوق تنها برای افرادی است که بیش از 7 سال سابقه کاری در ژاپن دارند.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق آلمان

7-بررسی کشور آلمان + حقوق دریافتی مهندسان برق

آلمان یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسان برق است. این کشور که یکی از بهترین کشور ها در زمینه های خودرو سازی، دارو سازی، زیست پزشکی، مکانیک و… است می تواند شرایط به خصوصی را برای مهندسان خود فراهم کند تا آن ها بتوانند با خیال راحت و درد بهترین حالت ممکن به فعالیت کاری خود در آلمان ادامه دهند.

به دلیل اهمیت و علاقه دولت این کشور به مهندسان رشته های برق، علوم پزشکی، مکانیک و… هر ساله شاهد تعداد بالایی از مهاجران در رشته های مهندسی به این کشور هستیم که در نهایت می توان آلمان را به عنوان یک کشور پر سود برای مهندسان برق تلقی نمود!

حقوق مهندسان برق در کشور آلمان به چه میزان است؟

کشور آلمان در کنار مزایایی که برای مهندسان خود در نظر دارد می تواند بهترین دانشگاه ها را نیز برای آن ها در دسترس قرار دهد تا مهندسان خود را به مهندسان نخبه و کار بلدی در حوزه مهندسی برق تبدیل بسازد. علاوه بر این موارد می توان به حقوق مناسب آن در کنار سایر خدمات دیگر اشاره نمود.

با این حال یک مهندس برق در کشور آلمان می تواند سالانه حدود 80 الی 90 هزار دلار درآمد کسب کند که این رقم در مقایسه با خدماتی که دولت برای آن ها در نظر گرفته شده است بسیار منصفانه و ایده آل می باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق نروژ

8-بررسی کشور نروژ + حقوق دریافتی مهندسان برق

از دیگر کشور های مهمی که می توان آن ها را در دسته بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق جای داد، کشور نروژ است. این کشور به دلیل سیاست های کاری خود و همچنین نرخ بیکاری بسیار پایین انتخاب درست و مناسبی برای مهندسان برق و همچنین دانشجویان است.

حقوق مهندسان برق در کشور نروژ به چه میزان است؟

کشور نروژ پتانسیل های بسیار بالایی برای مهندسان برق از لحاظ درآمدی در نظر دارد، از این رو شما برای آن که بتوانید زندگی مناسب و نرمالی را در نروژ سپری کنید به صورت سالانه می توانید به میزان 80 الی 90 هزار دلار درآمد کسب کنید. البته این رقم می تواند در خصوص افزایش تجربه و میزان فعالیت شما کمی بالاتر نیز برود.

جمع بندی مقاله معرفی و بررسی بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق

در این قسمت همان طور که مشاهده نمودید به معرفی و بهترین کشور برای مهاجرت مهندس برق پرداختیم! این مقاله صرفا در خصوص بررسی بهترین کشور ها برای مهاجرت مهندسان برق بود! البته شما می توانید در سایر کشور های دیگر فعالیت هنری خود را به نمایش بگذارید و از آن طریق ویزای اقامتی دریافت کنید.

حال اگر شما نیاز به راهنمایی های بیشتری دارید می توانید در بخش پایانی این پست سوالاتی که در ذهن شما وجود دارد را از ما بپرسید تا رد کمترین زمان ممکن به آن ها پاسخ دهیم، البته برای ارتباط سریع تر با تیم ما می توانید از طریق راه های ارتباطی و شبکه های اجتماعی اقدام کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *