پرونده اکسپرس اِنتری 2020 بسته شد

0

آخرین دور انتخاب متقاضیان (دراو) اکسپرس اِنتری کانادا انجام شد و با این دور انتخاب، پرونده‌ی اکسپرس اِنتری سال 2020 بسته شد. اما چند نکته در این مورد:

• در سال 2020، علی‌رغم این‌که بخش عمده‌ی سال، همه‌چیز تحت شیوع ویروس کرونا بود، کانادا از طریق سیستم اکسپرس اِنتری، برای 107.350 متقاضی، دعوتنامه صادر کرد.
• حداقل نمره‌ی پذیرفته‌شدگان در آخرین دور انتخاب، 468 بود که اندکی کمتر از دور قبلی است که در تاریخ 9 دسامبر (19 آذر) برگزار شده بود و حداقل نمره‌ی پذیرفته‌شدگان، 469 بود.
• این دور آخر انتخاب اکسپرس اِنتری، مربوط به متقاضیانی بود که نه سابقه کار در کانادا داشتند و نه نامزدی استانی.

اما برای کسانی که اطلاعی از سیستم اکسپرس اِنتری ندارند باید گفت که «اکسپرس اِنتری» (Express Entry به معنای «ورود سریع») نام یک سیستم پذیرش متقاضیان برای مهاجرت به کانادا است که از سال 2015 میلادی توسط اداره‌ مهاجرت و شهروندی کانادا راه‌اندازی شده است تا مراحل گزینش مهاجران جهت اخذ اقامت دائم این کشور، تسهیل شود. روش استفاده از سیستم اکسپرس اِنتری به این صورت است که متقاضی، در این سیستم ثبت‌نام کرده و برای خود یک پروفایل ایجاد می‌کند. پروفایل او با استفاده از سامانه‌ی رتبه‌بندی جامع (CRS) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نمره و رتبه‌ای به پروفایل متقاضی اختصاص داده می‌شود. اگر نمره‌ی متقاضی، به حد نصاب قبولی در سیستم اکسپرس اِنتری برسد، آن متقاضی در فهرست پذیرفته‌شدگان اکسپرس اِنتری کانادا قرار می‌گیرد و برای او دعوتنامه‌ای صادر می‌شود تا مراحل بعدی جهت اخذ اقامت دائم کانادا را انجام دهد.

هر پروفایلی که در سیستم اکسپرس اِنتری ایجاد می‌شود، یک سال اعتبار خواهد داشت و در این یک سال، متقاضی در تمام دوره‌های ارزیابی اکسپرس اِنتری، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. سیستم اکسپرس اِنتری معمولا هر 21 روز اقدام به اعلام نتایج ارزیابی‌های خود می‌کند. در واقع با یک بار ایجاد پروفایل در سیستم اکسپرس اِنتری، پرونده‌ی شما در همه‌ی دوره‌های بررسی پروفایل‌ها در یک سال، شرکت داده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.