صدور 462 دعوت نامه در دراو جدید اکسپرس انتری

0

در دراوی که نتایج آن روز 21 جولای منتشر شد، 462 نفر از متقاضیان اکسپرس انتری دعوت شدند تا تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه دهند.

این دراو در میان داوطلبینی برگزار شد که همگی موفق به دریافت نامزدی استانی از یکی از استان‌های کانادا شده‌بودند.

بنابراین حدنصاب در نظر گرفته شده برای آنها نیز نسبتا بالا و 734 امتیاز CRS بود.

لازم به یادآوری است که آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری که موفق به دریافت نامزدی استانی از یکی از برنامه‌های نامزدی استانی می‌شوند، 600 امتیاز به خاطر این نامزدی به دست می‌آورند.

دراو نامزدی استانی

به طور کلی از ابتدای شروع پاندمی کورونا وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا بر روی دراوهای اختصاصی نامزدی استانی و تجربه کار کانادایی متمرکز شده است.

علت تمرکز بر روی این دو برنامه مهاجرتی این بوده است که آنها داوطلبینی را هدف قرار می‌دهند که در کانادا ساکن هستند و لازم نیست از خارج از کانادا وارد این کشور شوند.

البته اقدامات مربوط به شیوع ویروس کورونا در کشور کانادا در حال کاهش هستند و مرزهای کانادا هر روزبه روی مسافرین بیشتری گشوده می‌شود.

اکسپرس انتری و برنامه نامزدی استانی

کانادا برنامه دارد که تا پایان سال 401 هزار مهاجر جدید را بپذیرد که حدود یک چهارم از این تعداد به برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری اختصاص دارد.

اکسپرس انتری یک برنامه مهاجرتی امتیاز محور است که تقاضاهای مهاجرت به کانادا از طریق سه برنامه های اسکیل فدرال را مدیریت می‌کند: گروه تجربه کانادایی، برنامه اسکیل ورکر فدرال و برنامه اسکیل ترید فدرال.

علاوه بر سه برنامه مهاجرتی فدرال، برخی از برنامه‌های نامزدی استانی نیز از اکسپرس انتری برای دعوت متقاضیان برای ارائه تقاضای نامزدی استانی استفاده می‌کنند.

به افراد واجد شرایط برای یکی از برنامه‌های تحت مدیریت اکسپرس انتری، بر اساس سیستم جامع امتیازدهی یا CRS امتیازی تعلق می‌گیرد.

امتیاز CRS بر فاکتورهایی مانند تجربه کار با مهارت، تحصیلات، سن، مهارت در زبان خارجی رسمی مبتنی است.

حتما بخوانید:  کانادایی‌ها عجله‌ای برای بازگشایی مرزهای خود ندارند

منبع خبر: Canada.ca

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.