اکسپرس اینتری کانادا: آنالیز پرونده‌های 2019

اکسپرس اینتری کانادا: آنالیز پرونده‌های 2019

بررسی آماری درخواست‌های ثبت‌شده در سیستم اکسپرس اینتری

آمارهای جدیدی که از میزان تشکیل پرونده (سابمیتِ پروفایل) و تعداد دعوتنامه‌های صادرشده برای اقامت دائم کانادا منتشر شده است نشان می‌دهد که در سال 2019، تعداد 332.331 پروفایل جدید در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ثبت شده، و در همین سال، تعداد 110.000 اقامت دائم صادر گردیده است.

یعنی به ازای هر 3 درخواست، حدود یک دعوتنامه صادر شده است. این البته به معنای آن نیست که 110 هزار اقامت دائمی که صادر شده، فقط برای کسانی بوده که در همان سال 2019 تشکیل پرونده داده‌اند. پرونده‌ی بسیاری از متقاضیان سال 2019 هنوز در دست بررسی است.

آنالیز دعوتنامه‌ها
آنالیز دعوتنامه‌ها

آنالیز دعوتنامه‌ها

دو روز پیش، اداره مهاجرت کانادا گزارش سالانه‌ی اکسپرس اینتریِ سال 2019 را منتشر کرد. جدای از آمارهای فوق که برگرفته از همین گزارش است، گزارش مذکور می‌تواند جنبه‌های جالب‌تری از پذیرفته‌شدگان را نیز آشکار سازد:

  • از میان متقاضیانِ شغل‌های مختلف، مهندسین نرم‌افزار (با 6.529 دعوتنامه) بیش از سایر مشاغل موفق به دریافت اقامت دائم شده‌اند.
  • از میان کسانی که جاب‌آفر داشته‌اند نیز برنامه‌نویسان کامپیوتر، در راس سایر مشاغل قرار گرفته‌اند.
  • از میان 332 هزار پروفایل جدید، صلاحیت حدود 85 هزار متقاضی مورد تایید قرار گرفته و دعوتنامه‌ی اولیه برایشان صادر شده تا مدارک‌شان را تکمیل کرده و تست‌های بیومتریک و پزشکی‌شان را کامل کنند. این یعنی در سال 2019، نزدیک به 72 درصد از متقاضیان، واجد صلاحیت شناخته شده‌اند و می‌توانند به دریافت اقامت دائم کانادا امیدوار باشند.
  • تعداد پروفایل‌های ثبت‌شده (332.331 پرونده) نشان می‌دهد که متقاضیان اکسپرس اینتری در سال 2019، بیش از 20 درصد نسبت به سال قبل از آن، افزایش داشته است.
  • از نظر ملیتِ پذیرفته‌شدگان، هندی‌ها در صدر هستند و اتباع کشورهای نیجریه، چین، پاکستان، انگلستان و برزیل در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
  • بیشترِ دعوت‌نامه‌های صادره، متعلق به کسانی بوده که پرونده‌های خود را در مراکز صدور ویزا در کشورهای هند، ایالات متحده، نیجریه، امارات و پاکستان تشکیل داده بودند.
  • از نظر استان مقصد، انتاریو با 62 درصد، بیشترین تقاضا و بیشترین اقامت دائم را داشته است. این درصد، اگرچه نسبت به سال 2018 کمتر شده، اما نشان می‌دهد که همچنان انتاریو در راس استان‌های محبوب مهاجران است.
  • میزان ثبت پرونده‌ی خانم‌ها در سیستم اکسپرس اینتری در سال 2019، نزدیک به 41 درصد از کل متقاضیان بوده، در حالی که سال 2018، حدود 38 درصد از متقاضیان را خانم‌ها تشکیل می‌دادند.
  • حدنصاب نمره‌ی پذیرفته‌شدگان در سال 2019، بین 438 تا 475 بوده است، یعنی میانگین نمره، 461 بوده. این میانگین در سال 2018، معادل 442 بود. یعنی میانگین حدنصاب نمره‌ی قبولی، در سال 2019، به طور متوسط، 19 نمره بالاتر از سال پیش بوده است.

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *