اکسپرس اینتری آلبرتا: حداقل نمره‌ی 302 برای پذیرش متقاضیان

0

آخرین نتایج پذیرش اکسپرس اینتری در استان آلبرتا نشان می‌دهد که این استان، در آخرین دور پذیرش، متقاضیانی که نمره‌ی آن‌ها در سیستم جامع رتبه‌بندی، 302 بوده است را نیز دعوت به اقامت کرده است، و این در حالی است که نمره‌ی 302، تا پیش از این، پایین‌تر از حد نمره‌ی قابل قبول برای این استان تفسیر می‌شد.

نتایج پذیرش اکسپرس اینتری آلبرتا، همین چند روز پیش اعلام شد. این دومین دور اعلام نتایج پذیرش اکسپرس اینتری آلبرتا در ماه جاری میلادی است. نتایج دور اول در تاریخ 11 سپتامبر و نتایج دور دوم، در روز 18 سپتامبر اعلام شد.

سیستم اکسپرس اینتری آلبرتا به برنامه‌ی نامزدی استانیِ آلبرتا (AINP) اجازه می‌دهد از میان نامزدهای دارای صلاحیت در سطح فدرال، که دارای پیوندهای خانوادگی یا کاری در استان آلبرتا هستند، یا شغل‌شان سبب تقویت اقتصادی استان می‌شود و در اولویتِ مشاغل مورد نیاز استان است، دست به انتخاب بزند و افراد مناسب را برای مهاجرت به این استان انتخاب نماید. اگرچه داشتنِ پیشنهاد شغلی در استان آلبرتا شرط ضروری نیست، اما مسئولین برنامه‌ی نامزدی استانی آلبرتا می‌گویند که داشتن پیشنهاد شغلی در این استان، شانس متقاضی برای دعوت شدن جهت اقامت را بسیار افزایش می‌دهد.

اکسپرس اینتری آلبرتا حداقل نمره‌ی 302 برای پذیرش متقاضیان
اکسپرس اینتری آلبرتا حداقل نمره‌ی 302 برای پذیرش متقاضیان

به برنامه‌ی نامزدی استانیِ آلبرتا (AINP) یک «اطلایه‌ی علاقه‌مندی» (Notification of Interest – NOI) برای نامزدهای منتخب صادر می‌کند و از آن‌ها دعوت به عمل می‌آورد تا مراحل ثبت‌نام خود به عنوان نامزد استانی را کامل کنند تا بتوانند اقامت دائم کانادا بگیرند. داشتن نامزدی استانی، در سیستم رتبه‌بندی جامع برای اکسپرس اینتری، 600 نمره‌ی اضافی به همراه خواهد داشت و عملاً به معنای آن است که فرد متقاضی، در دورِ بعدیِ دعوت‌های اکسپرس اینتری، حتماً پذیرفته خواهد شد.

طبق نتایجی که در 18 سپتامبر منتشر شد، استان آلبرتا 139 نفر که دارای نمره‌ی 350 یا بیشتر از 350 بودند را پذیرفته است. طرح اکسپرس اینتری کانادا ، یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های استانی است زیرا نامزدهای اکسپرس اینتری را با نمراتی کمتر از نمراتِ مورد پذیرش در سطح فدرال، قبول می‌کند.

کمترین نمره‌ای که در سال جاری در استان آلبرتا مورد قبول واقع شده و متقاضیان، دعوت به اقامت در آلبرتا شده‌اند، نمره‌ی 300 بوده است، در حالی که در همین سال، سیستم اکسپرس اینتری در سطح فدرال، هیچ نمره‌ی پایین‌تر از 438 را نپذیرفته‌ است.درمجموع، از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون، استان آلبرتا برای 7378 متقاضی، مجوز استفاده از برنامه‌ی نا مزدیِ استانی را صادر کرده است.

لازم به ذکر است که سیستم اکسپرس اینتری فدرال، مسئول انتخاب تمام نامزدهایی است که در گروه‌های «نیروی کار ماهر یا همان اسکیل ورکر»، «نیروی بازرگانی ماهر» و «نیروی دارای سابقه کار در کانادا» متقاضی مهاجرت به کانادا هستند. به تمام نامزدهایی که صلاحیت‌شان تایید شود، یک پروفایلِ اکسپرس اینتری در سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) تعلق می‌گیرد و رتبه‌ی فرد، حاصل فاکتورهایی چون سن، سطح تحصیلات، سابقه‌ی کار، و میزان تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی است. سپس برای افرادی که بالاترین نمره را در این سیستم رتبه‌بندی جامع کسب کنند، دعوت‌نامه‌ ارسال می‌شود تا جهت اقامت دائم و دریافت پاسپورت کانادا، در اداره‌ی مهاجرت و شهروندی کانادا ثبت‌نام نمایند.

منبع cicnews
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.