گزارش سه‌ماهه‌ی اکسپرس اینتری کانادا: 21600 نفر در تابستان امسال دعوت به اقامت دائم شدند

0

گزارش تفکیکی سه‌ماهه اکسپرس اینتری کانادا نشان می‌دهد که در سه ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی (یعنی در تابستانی که گذشت) 21600 نفر از طریق سیستم اکسپرس اینتری دعوت به اقامت دائم کانادا شدند و این رقم، نشان می‌دهد تابستان، بهترین فصل برای متقاضیان اقامت دائم کانادا بوده است. در مجموعِ سه‌ماهه‌ی اول، دوم و سوم سال جاری میلادی (یعنی از ابتدای ژانویه تا پایان سپتامبر) جمعاً 63400 نفر موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شده‌اند.

دولت کانادا طبق برنامه‌ قصد دارد تا پایان سال 2021، به یک میلیون متقاضی، اقامت دائم دهد و از این رو انتظار می‌رود سه‌ماهه‌ی پایانی سال 2019 نیز فصل پرباری در این زمینه باشد.

سیستم اکسپرس اینتری، محبوب‌ترین سیستم گزینش است و بیشترین تعداد مهاجرانی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می‌شوند از طریق همین سیستم به هدف خود می‌رسند. سیستم اکسپرس اینتری در واقع به همه‌ی متقاضیان امکان می‌دهد مهاجرت خود را تا رسیدن به اقامت دائم کانادا دنبال نمایند.

برای ثبت‌نام در سیستم اکسپرس اینتری نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی نیست اما متقاضیان باید صلاحیت لازم برای قرار گرفتن در یکی از سه گروه زیر را داشته باشند: گروه کارگر ماهر فدرال، گروه کارگر ماهر تجاری فدرال، یا گروه دارای سابقه کار در کانادا.

پس از آن‌که متقاضیان، در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ثبت‌نام کرده و پروفایلی برای خود ایجاد کنند، سیستم اکسپرس اینتری آن‌ها را بر مبنای سامانه رتبه‌بندی جامع (CRS) رتبه بندی می‌کند و متقاضیانی که بالاترین رتبه را به دست آورند، دعوت به اقامت دائم می‌شوند. فاکتورهایی که در این رتبه بندی اهمیت دارند عبارت‌اند از سن، تحصیلات، سابقه کار و میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی.

از طرف دیگر، خود استان‌ها نیز می‌توانند متقاضیان اکسپرس اینتری را برای نامزدی استانی، گزینش کنند. اگر یک متقاضی بتواند نامزدیِ استانی را بگیرد، در سیستم رتبه‌بندی جامع 600 امتیازِ اضافه به او تعلق خواهد گرفت و عملا با این امتیاز، اقامت دائم او قطعی می‌شود.

روند صدور دعوتنامه برای متقاضیان اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری در سال جاری همیشه رو به افزایش بوده است. معمولا دعوتنامه‌ها در پایان هر دور از گزینش متقاضیان صادر می‌شود. در فاصله‌ی ماه ژولای تا پایان سپتامبر، شش دور گزینش انجام شد که در هر دور برای 3600 نفر دعوتنامه‌ی اقامت دائم صادر گردید. انتظار می‌رود این روند افزایش، تا پایان سال جاری میلادی نیز ادامه داشته باشد. نمودار زیر روند صدور دعوتنامه برای متقاضیان اقامت دائم کانادا را بر مبنای هدف‌گذاری‌های سالانه‌ی دولت کانادا نشان می‌دهد. در این نمودار، منظور از ITA دعوتنامه‌ی اقامت دائم کانادا است.

منبع cicnews
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.