صدور ویزا علی رغم ممنوعیت‌های کورونایی

0

یک قاضی فدرال حکم داد که وزارت خارجه باید در زمانی که ممنوعیت‌های مربوط به کورونا در حال اجرا هستند نیز همچنان به رسیدگی به پرونده‌های تقاضای ویزا برای مسافران واجد شرایط ادامه دهد.

این حکم که در کینسلی وی بلینکن در روز 5 اکتبر صادر شد، بیان می‌دارد که وزارت خارجه نباید ممنوعیت‌های سفر که به دلیل شرایط کورونایی اعمال می‌شوند را به عنوان عاملی برای متوقف نمودن صدور ویزا برای افرادی که واجد شرایط هستند، به کار برد.

وزارت خارجه در عمل صدور ویزا برای افرادی که دارای شرایط لازم برای مستثنا شدن از ممنوعیت‌های سفر نیستند را معلق نموده است.

لازم به ذکر است این ممنوعیت‌های سفر توسط پرزیدنت ترامپ و پرزیدنت بایدن تصویب شده و در حال حاضر اجرا می‌شوند.

این رفتار باید اکنون و بعد از حکم قاضیِ کینسلی وی بلینکن تغییر کند.

گفتنی است حکم این قاضی مربوط به طرح دعوایی بود که توسط ائتلاف شرکت‌های حقوقی مهاجرتی به یک دادگاه فدرال ارائه شده بود.

همچنین نظر افرادی که پیش از صدور این حکم  باور داشتند ممنوعیت های سفر ناشی از کورونا با ممنوعیت ویزا معادل نیست، نیز در تغییر این رفتار به طور قابل توجهی موثر بود.

جزئیات مربوط به رسیدگی به پرونده‌های توسط وزارت خارجه آمریکا هنوز منتشر نشده است.

از آنجا که از سرگیری پروسه رسیدگی به ویزا خیال بسیاری از مسافرین را راحت می‌کند، انتظار می‌رود که انبوهی از پرونده‌ها در انتظار رسیدگی باشند و بنابراین جدول زمانی دریافت ویزا نامشخص است.

حکم این قاضی فدرال در راستای انتظار عمومی برای جایگزینی ممنوعیت‌های کورونایی سفر با الزام واکسیناسیون است، در نتیجه همچنین لازم است که وزارت خارجه آمریکا مهرهای ویزا را برای افرادی که واجد شرایط هستند صادر نماید.

منبع خبر: mondaq

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.