در روز 29 ژوئن دولت کانادا خبر از افزایش حداقل دستمزد ساعتی به مبلغ 15 دلار داد؛ این تغییر بزرگ از 29 دسامبر 2021 اجرا خواهد شد.

پیشنهاد افزایش حداقل دستمزد ساعتی قبلا و در هنگام تصمیم گیری برای بودجه سال 2021 کانادا، توسط دولت و به دلیل افزایش تورم ارائه شده بود.

این تغییرات که بر روی نیروی کار در بخش‌های خصوصی تحت نظارت دولت فدرال تاثیر خواهد گذاشت، قدم بزرگی در جهت کاهش فقر و نابرابری است.

لازم به ذکر است که بخش‌های خصوصی تحت نظارت دولت فدرال شامل صنایعی مانند حمل و نقل بین استانی و بین المللی، مخابرات، بانکداری، استخراج معدن اورانیوم، بیشتر شرکت‌های فدرال پادشاهی کانادا، خدمات غلات و شوراهای گروه‌های بومی می‌شود.

واضح است که افرادی که پس از مهاجرت به کانادا اکنون در این کشور ساکن و مشغول به کار هستند نیز، در صورت مشغول بودن در بخش‌های خصوصی تحت نظارت دولت فدرال، از سال آینده مشمول این افزایش حقوق ساعتی خواهند بود.

اهمیت افزایش حداقل دستمزد ساعتی

حداقل دستمزد ساعتی مستقل فدرال برای اولین بار در سال 2019 توسط پنل متخصصین در استانداردهای نیروی کار مدرن فدرال پیشنهاد داده شد.

مقدار تعیین شده برای حداقل دستمزد ساعتی با تغییرات اخیر همسو است؛ بنابراین کارمندان در بخش‌های خصوصی تحت نظارت دولت فدرال می‌توانند مطمئن شوند که استانداردهای قدرتمند مدرنی بر کار آنها حکمفرما است که با واقعیت‌های مربوط به محل کار در قرن 21 سازگار است.

شیوع کورونا باعث شد تا شهروندان کانادا – مثل بقیه مردم دنیا – به اهمیت کارهای حیاتی که توسط نیروی کار با دستمزد ساعتی پایین انجام می‌شود پی ببرند.

افزایش حداقل دستمزد ساعتی است گامی است برای کمک به افرادی که دستمزد پایین دارند و در عین حال در دوره پاندمی کووید -19 کمک بزرگی به شهروندان کرده‌اند.

با افزیش حقوق، آنها مجبور به داشتن بیش از یک شغل نخواهند بود و می‌توانند با رضایت خاطر روی کارشان تمرکز کنند.

حتما بخوانید:  حداقل امتیاز 300 برای دراو جدید آلبرتا

منبع خبر:  Canada.ca

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *