افزایش جریمه ناقضان قانون قرنطینه اجباری در کانادا

افزایش جریمه ناقضان قانون قرنطینه اجباری در کانادا

یکی از قوانین پرحاشیه‌ای که دولت فدرال کانادا وضع و اجرا کرده است، قانون قرنطینه اجباری در هتل است. طبق این قانون، کلیه مسافرانی که از راه هوایی وارد کانادا می‌شوند باید در فرودگاه، تست کرونا بدهند و بلافاصله به مدت سه روز، خود را با هزینه‌ی شخصی خودشان در یکی از هتل‌های مورد تایید دولت کانادا قرنطینه کنند.

کسانی که این قرنطینه‌ی اجباری را رعایت نکرده باشند، 3000 دلار کانادا جریمه می‌شوند.

طبق آمار رسمی دولت کانادا، در فاصله‌ی 22 فوریه (4 اسفند 98) تا 7 می (17 اردیبهشت)، 798 نفر به خاطر نقض این قانون، جریمه شده‌اند. حداقل 500 نفر از این جریمه‌شدگان، کسانی بوده‌اند که از فرودگاه‌های تورنتو و ونکوور وارد کانادا شده‌اند. جالب است که در تمام این مدت، هیچ موردی از نقض قانون قرنطینه مسافران در استان‌های کبک و آلبرتا گزارش نشده است.

دولت کانادا از ابزارهای مختلفی (مثل کنترل جی‌پی‌اس گوشی همراه) برای چک کردن خروج مسافران از هتل استفاده می‌کند.

در حالی که در روزهای اخیر، گروه‌های مختلف، خواستار برچیده‌شدن قانون قرنطینه اجباری در هتل بوده‌اند، دیروز خبر رسید که مقدار جریمه، فوق‌الذکر، از 3 هزار دلار به 5 هزار دلار افزایش یافته است.

 

منبع: cbc.ca

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد، دبیر سرویس خبر رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *