در طول تابستان، سرویس مهاجرین فنلاند هزاران قرار جدید سفارت را در مراکز خدمات رسانی خود هماهنگ می‌کند و خدمات مشاوره‌ای بیشتری ارائه می‌دهد.

در حال حاضر تعداد زیادی تقاضا در سیستم رزرواسیون سرویس مهاجرین فنلاند انباشته شده است. متقاضیان به طور میانگین باید سه ماه منتظر بمانند تا در یکی از مراکز خدمات رسانی، قرار ملاقات سفارت برای آنها تنظیم شود.

در راستای ارتقای خدمت رسانی به مهاجرین در تابستان سال جاری، تعداد قرار ملاقات‌ها افزایش خواهد یافت.

هدف کوتاه مدت سرویس مهاجرین فنلاند این است که تا پایان تابستان مراجعین موفق شوند پس از یک ماه انتظار قرار ملاقاتی را تنظیم کنند.

همچنین هدف دیگری که دنبال می‌شود این است که در موارد اورژانسی مراجعین بتوانند با استفاده از سیستم شماره صف، خدمات مورد نظر خود را در همان روز دریافت کنند.

برای تقاضای مجوز اقامت، ثبت نام برای شهروندان اتحادیه اروپا یا شهروندی اتحادیه اروپا، متقاضیان باید برای اثبات هویت خود، فرآیند تشخیص هویت را طی کنند

ارائه تقاضا برای اولین مجوز اقامت به طور معمول از خارج از مرزها نیز ممکن است اما برای تقاضای مجوز اقامت یا شهروندی متقاضیان باید پروسه تشخیص هویت را در یکی از مراکز سرویس مهاجرین فنلاند تکمیل کنند.

گفتنی است مراکز خدمات رسانی مربوطه در هر ماه به 8000 متقاضی خدمات رسانی می‌کنند.

تلاش برای کاهش مراجعات حضوری

متقاضیانی که قصد دارند برای تمدید مجوز خود تقاضا بدهند، اگر تقاضانامه خود را از طریقEnter Finland ثبت کرده باشند و برای احراز هویت از روش‌های مطمئن از جمله کد بانکی آنلاین فنلاند استفاده کرده باشند لازم نیست شخصا به مراکز خدمات رسانی مراجعه کنند.

به طور کلی سرویس مهاجرین فنلاند به دنبال این است که تعداد متقاضیانی را که لازم است حضورا برای انجام امور مهاجرتی خود اقادم کنند را به حداقل برساند.

لازم به ذکر است تعداد متقاضیان اینچنینی در حال حاضر 4000 نفر در سال است.

حتما بخوانید:  بودجه جدید دولت کبک برای استخدام نیروی کار خارجی

منبع خبر: Maahanmuuttovirasto

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *