اولین دور اسکیل سلکت استرالیا برای 2021-2022

اولین دور اسکیل سلکت استرالیا برای 2021-2022

در اولین دور دعوت اسکیل سلکت استرالیا برای سال مالی 2022-2021، در مجموع 750 دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا صادر شد.

از میان این 750 دعوت نامه که در روز 26 جولای صادر شده بودند، 500 دعوت نامه برای ساب کلاس 189 یعنی ویزای اسکیل ایندیپندنت و 250 دعوت نامه دیگر نیز اختصاص به ساب کلاس 491 یعنی اسکیل ورک منطقه‌ای (حمایت مالی خانواده) داشت.

همانند روال چند دور گذشته حد نصاب امتیاز برای ویزای ساب کلاس 491 همچنان 65 امتیاز بود، و شرط امتیاز دریافت دعوت نامه برای ویزای ساب کلاس 189 نیز 80 امتیاز در نظر گرفته شد.

مشاغل پرو-راتا در دور جدید اسکیل سلکت

دو شغل مهندسی پرو-راتا که در دور جدید اسکیل سکلکت 2022-2021 موفق به دریافت دعوت نامه شدند، و جزئیات دعوت نامه‌های صادر شده برای آنها عبارت بودند از:

شناسه شغلی توضیحات حدنصاب امتیاز آخرین تاریخ دریافت EOI
2335 مهندسان صنعتی، مکانیک و تولید 90 برای ویزای ساب کلاس 189 آپریل 2021
2339 دیگر مهندسان حرفه‌ای 90 برای ویزای ساب کلاس 189 آپریل 2021

گفتنی است مشاغل پرو-راتا به مشاغلی گفته می‌شود که تعداد متقاضیان آنها بیشتر از موقعیت‌های شغلی موجود است. بنابراین رقابت برای دریافت دعوت نامه در این مشاغل بسیار جدی است و لازمه آن داشتن امتیاز بالا است.

نتایج مبهم

از آنجا که سقف‌های شغلی منتشر نشده‌اند و هنوز مشخص نیست که چه تعداد فرم ابراز علاقه مندی از هر گروه شغلی برای مهاجرت مهارت‌ها دعوت خواهند شد، بررسی اطلاعات موجود مربوط به فرم ابراز علاقه مندی به طور واضحی مشخص نمی‌شود که افراد در کدام یک از مشاغل واقعا موفق به دریافت دعوت نامه شده اند.

با این همه به نظر می‌رسد که دولت استرالیا همچنان بر روی مهارت‌های مورد تقاضا که در فهرست الویت مهاجرتی مشاغل پرمهارت قرار دارند، متمرکز است.

سال مالی جدید

با شروع سال مالی جدید برنامه های مهاجرتی قلمروها و استان ها از سر گرفته خواهد شد و فهرست مشاغل و شرایط لازم برای آنها نیز، نو خواهد شد.

حتما بخوانید:  تغییر قوانین شهروندی امارات با هدف اعطای تابعیت به برخی خارجی‌ها

منبع خبر: Acacia

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *