لغو احتمالی پروازهای ایران به مسکو

0

به دلیل شیوع موج جدید گونه جهش‌یافته کرونای هندی در روسیه، ممکن است ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران تصمیم به لغو پروازهای ایران به مسکو بگیرد.

این خبر را سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد و گفت تصمیم‌گیری درباره از سرگیری یا محدویت پروازها بعد از مصوبه ستاد مبارزه با کرونا و ابلاغ آن به سازمان هواپیمایی انجام خواهد گرفت.

گفتنی است طبق آخرین آمار، ۸۹ درصد از اهالی مسکو که به تازگی به کرونا مبتلا شده‌اند، مبتلا به گونه جهش‌یافته کرونای هندی هستند.

با توجه به این آمار وزیر بهداشت درخواست خود مبنی بر لغو سفرها از مسکو به ایران را به ستاد ملی مقابله با کرونا است ارائه کرده و در انتظار پاسخ این ستاد است.

او در این نامه نوشته است: «باتوجه به گزارش‌های رسیده از روسیه درباره شیوع کرونا ضروری است تا موضوع توقف پروازها به مقصد مسکو در جلسه کمیته امنیتی- اجتماعی ستاد کرونا مطرح و تصمیمات فوری اتخاذ شود».

لازم به ذکر است که پروازهای ایران در حال حاضر به ۲۴ کشور دنیا از جمله، فرانسه، آلمان، ترکیه، اتریش، کویت، انگلستان، ایتالیا، لبنان، قطر، امارات متحده عربی، سوریه، چین، ونزوئلا، عمان، ارمنستان، قزاقستان، افغانستان، عراق، تاجیکستان، روسیه، تایلند، مالزی و گرجستان برقرار است.

پروازهای خروجی و ورودی به و از کشورهایی که در فهرست شرایط ویژه هستند، ممنوع می‌باشد.

فهرست کشورهای با شرایط ویژه دارای گونه انگلیسی کرونا کشورهایی مانند هند، بوتسوانی، برزیل، جمهوری چک، عراق، استونی، ایرلند، لسوتو، مالاوی، موازمبیک، اسلواکی، آفریقای جنوبی و زامبیا را در بر می‌گیرد.

به علاوه مسافران ورودی از کشورهایی که در فهرست کشورهای پرخطر قرار دارند، باید مجددا در ایران

تست کرونا بدهند.

منبع خبر: فردای کرمان

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.