شهروندی فرانسه برای بیش از 2000 خارجی در خط مقدم کورونا

شهروندی فرانسه برای بیش از 2000 خارجی در خط مقدم کورونا

دولت فرانسه به بیش از 2000 نیروی کار خارجی شهروندی اعطا کرد تا از خدماتی که در مدت شیوع پاندمی کورونا به ملت فرانسه ارائه دادند، قدردانی کند.

مارلنا شیاپا؛ وزیر داخلی ارشد در امور شهروندی تعداد دقیق این افراد را 2009 نفر اعلام کرد که 665 کودک نیز در میان آنها وجود دارد؛ او اظهار کرد: قبول تابعیت این افراد به خاطر “نشان دادن وابستگی به ملت فرانسه” به سرعت بررسی می‌شود.

وزیر داخلی ارشد در امور شهروندی در ماه سپتامبر به مقامات دولتی دستور داد که تقاضای شهروندی نیروی کار حیاتی که “مشارکت فعالانه‌ای” در جنگ با کووید-19 داشته اند را با سرعت بررسی کنند.

طبق دستور شیاپا، افراد مذکور مجاز به ارائه درخواست شهروندی بعد از دو سال اقامت در فرانسه خواهند بود.

این در حالی است که طبق روال عادی یک فرد خارجی که در فرانسه اقامت دارد برای ارائه درخواست شهروندی، باید حداقل پنج سال صبر کند.

نیروی کار خارجی مدنظر دولت فرانسه برای اعطای شهروندی افرادی هستند که در مشاغل زیر فعالیت می‌کنند

کارکنان بهداشت

انتظامات و نگهبان‌ها

صندوق داران

زباله روب‌ها

ارائه دهندگان خدمات مراقبت در خانه و پرستار بچه‌ها

به اظهار دفتر شیاپا بیش از 8000 نفر ذیل این طرح کمکی دولت فرانسه، برای شهروندی این کشورتقاضا داده‌اند که به همه این تقاضاها با بیشترین توجه رسیدگی می‌شود.

گفتنی است 61371 نفر درسال 2020 شهروندی فرانسه را به دست آوردند که این رقم در مقایسه با سال قبل ازآن، یعنی 2019، 20 درصد افزایش داشته است.

منبع خبر:  France24

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *