معافیت مسافرین واکسینه شده از قرنطینه و تست PCR

معافیت مسافرین واکسینه شده از قرنطینه و تست PCR

مسافرینی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، برای ورود به کانادا از تاریخ 5 جولای از گذراندن قرنطینه 14 روزه و انجام تست PCR معاف هستند.

کانادا اخیراملزومات سفر به این کشور را برای مسافرینی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، و از محدودیت‌های سفر به این کشور معاف هستند، کاهش داده است.

به دنبال این تصمیم و به عنوان بخشی از رویکرد مرحله‌ای دولت کانادا اکنون مقرر شده است که افراد مذکور در صورت ورود به کشور کانادا بعد از تاریخ 5 جولای نه نیاز به گذراندن قرنطینه 14 روزه و نه اجبار به دادن تست PCR دارند.

لازم به یادآوری است که حتی افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند در صورتی که قبل از ساعت 11:59 دقیقه ظهر در روز مقرر وارد کانادا شوند از این معافیت‌ها برخوردار نخواهند بود و باید دوره 14 روزه قرنطینه را بگذرانند.

گرو‌های معاف از محدودیت‌های مرزی کانادا

شهروندان کانادا و مقیمان دائم این کشور به علاوه افراد خانواده‌هایشان از مقررات مرزی در زمان شیوع کورونا معاف هستند.

افراد دیگری که از محدودیت‌های سفر در دوره پاندمی معاف هستند برخی از نیروهای کار خارجی موقت در کانادا می‌باشند؛ همچنین دانشجویان بین المللی که در یکی از موسسات آموزشی کانادا که دارای برنامه آمادگی برای کووید-19است، در حال گذراندن یک دوره آموزشی هستند.

در کنار گروه‌ها‌ی بالا، دارندگان تاییدیه اقامت دائم (COPR) معتبر نیز اکنون از ملزومات معاف هستند و ممکن است که بتوانند وارد کانادا شوند. وزیر بهداشت کانادا پتی هادجو اظهار داشته است که این کشور در حال کار بر روی ساز و کاری است که بتوان از طریق آن واکسینه شدن کامل افراد را اثبات کرد؛ در این صورت پروسه ورود خارجی‌ها به این کشور با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

به نظر می‌رسد دولت کانادا با تلاش برای کاهش محدودیت‌ها، به دنبال از سرگیری روال‌های قبلی مهاجرت به کانادا می‌باشد.

حتما بخوانید:  حداقل حقوق و دستمزدها در کانادا: بروزرسانی 2021

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *