صدور بیش از 50 هزار ویزای آلمان برای اسکیل ورکرها

صدور بیش از 50 هزار ویزای آلمان برای اسکیل ورکرها

از ابتدای ماه مارچ سال گذشته، کشور آلمان از طریق لایحه مهاجرت نیروی ماهر برای بیش از 50 هزار نیروی ماهر و کارآموز از کشورهای ثالث ویزا صادر کرده است.

این آمار حدود یک ماه پیش توسط وزارت امور داخلی، سازندگی و خانوادگی آلمان و در خلال یکی از کنفرانس‌های کمیسیون اروپایی اعلام شد.

در این کنفرانس، بر سر برقراری به اصطلاح مشارکت استعداد با کشورهای ثالث توافق حاصل شد.

وزارت مذکور در همین مورد اظهار کرد: «مشارکت استعداد و پیوندهای نزدیکی که از طریقآن میان کشورهای شریک ایجاد می‌شود، می‌تواند به یک وسیله مهم برای جذب نیروهای کار ماهر و تقویت ساختارهای آموزشی در کشورهای ثالث تبدیل شود.»

طبق اعلام وزارت امور داخلی، سازندگی و خانوادگی آلمان، علی‌رغم شیوع کورونا در سال 2020، از میان 50 هزار ویزای مذکور تعداد 30 هزار تای آن از ابتدای مارچ تا پایان سال گذشته و مابقی از ابتدای سال جاری تا کنون صادر شده است.

لایحه نام برده با ایجاد امکان استخدام غیر اروپایی‌ها حتی در مشاغلی که می‌توانند توسط آلمانی‌های یا دیگر ملیت‌های اروپایی اشغال شوند، منجر به ساده شدن پروسه‌ها و قوانین برای کار در آلمان برای این افراد خارجی شده است.

همچنین این لایحه به خارجی‌های اجازه ورود به آلمان برای جست و جوی شغلی را می‌دهد؛ این جست و جو از نظر دولت آلمان می‌تواند تا شش ماه زمان ببرد.

منبع خبر:  schengenvisainfo news

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *