ویزای سرمایه گذاری آلمان در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان یکی از آرزوهای هر فردی است زیرا  آلمان قطب پر رونق صنعت ، تولید و مهندسی است و توسط بسیاری به عنوان یکی از اصلی ترین پایگاه های اقتصادی اروپا شناخته می شود. این کشور علاوه بر یک اقتصاد پررونق ، آلمان سطح بالایی از زندگی ، تحصیلات رایگان در برخی از معتبرترین مدارس و دانشگاه های اروپا ، خدمات بهداشتی مدرن و ارزان و زیرساخت های بی نظیر سفر را به ساکنان خود ارائه می دهد. با گذشت سالها ، آلمان به حمایت فعالانه از جوامع مختلف چندفرهنگی در سراسر کشور شهرت یافته است و این کشور را به مکانی خوشامدگویی و مرفه برای سرمایه گذاران خارج از کشور تبدیل کرده است.

این کشور با ترکیب تجارت و مهاجرت ، از اتباع خارجی کارآفرین دعوت می کند تا با سرمایه گذاری در این کشور،اقامت دائم دریافت کنند. اگر قصد سرمایه گذاری در آلمان دارید، ،جهت آشنایی با روش های دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان در سال 2021 با ما همراه باشید.

ویزای سرمایه گذاری آلمان در سال 2021

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان

 

توجیه طرح اقتصادی

در حقیقت دولت آلمان مایل است که سرمایه گذارانی را جذب کند که علاوه بر داشتن سرمایه،طرح اقتصادی مناسبی داشته باشند.

طرح اقتصادی باید به مرور سودآوری بیشتری داشته باشد و علاوه بر اشتغال زایی برای اقتصاد آلمان نیز مناسب باشد.

تمکن مالی

شما،برای سرمایه گذاری در آلمان،باید به صورت مستند ثابت کنید که مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری را در اختیار دارید،همچنین منابع درآمدی خود را برای کشور آلمان باید مشخص کنید.

مبلغ کل سرمایه با احتساب کلیه هزینه ها به میزان 360،000 یورو است،همچنین خانواده شما خانواده و خودتان باید بیمه درمانی داشته باشید.

دانش زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی فقط در صورتی الزامی است که فرد تحصیلات دانشگاهی در سطح حداقل لیسانس نداشته باشد.

سن

در صورتی که سن شما بیش از 45 سال میباشد.گواهی تامین مالی برای سن کهولت در آلمان (به عنوان مثال حقوق بازنشستگی املاک در آمد حاصل از اجاره ملک وغیره.. )نیاز می باشد.

حتما بخوانید:  هزینه های زندگی در فرانسه چگونه است؟

 

ویزای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

هر کارآفرینی که مایل به شروع کار در آلمان باشد. صرف نظر از ملیت یا محل زندگی ،حق تحقق ایده شغلی خود را دارد. به طور کلی هیچ محدودیتی در ایجاد شرکت های جدید برای اتباع غیر آلمان و هیچ قانون خاصی برای کارآفرینان خارجی وجود ندارد.

تشریفات و مدارک و پیش شرط های لازم برای ایجاد مشاغل جدید در آلمان بسته به نوع شرکت و فرم قانونی مناسب برای هر یک از مشاغل خاص برای ثبت در ثبت رسمی متفاوت است.

ویزای سرمایه گذاری آلمان از طریق خرید اوراق قرضه

 

شما می توانید از طریق خرید سهام یا اوراق قرضه اقدام به دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان کنید. شما بعنوان یک سرمایه گذار می توانید سهام مورد تقاضای خود را از یک صندوق مبادله ارزی (ETF) که سبد سهام آلمان را در اختیار دارد خریداری کنید. و در نهایت، اگر کارگزار شما امکان دسترسی به بورس سهام آلمان را برایتان فراهم کند، به راحتی و به طور مستقیم می توانید سهام را در همانجا خرید و فروش کنید.

در نظر داشته باشید،این روش نمی‌تواند برای شما اقامت دائم مستقیم را به همراه داشته باشد. شما پس از این که توانستید سهام موردنظر خود را خریداری کنید، سریعا به شما ویزای موقت داده می‌شود. مهلت این ویزا معمولا بین 3 تا پنج سال است. پس از گذر این زمان می‌توانید برای روش‌های دیگر اقامت درخواست بدهید و یا اقامت خود را دائم کنید.

ویزای سرمایه گذاری آلمان از طریق گلدن ویزا

برای سرمایه گذاری آلمان از طریق گلدن ویزا، متقاضی باید حداقل 18 ساله باشد و دارای سابقه کیفری نیز نباشد. برای این نوع سرمایه گذاری از باید مراحل زیر را طی کنید:

در مرحله اول مبلغ حداقل 250 هزار یورو در پروژه های ساختمانی تائید شده در کشور آلمان سرمایه گذاری نماید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

در مرحله دوم می بایست مبلغ حداقل 100 هزار یورو را جهت شرکت در پروژه های کار آفرینی در یکی از صندوق های توسعه منطقه ای سرمایه گذاری نماید.

برای انجام این پروسه، متقاضی می بایست در ابتدا جهت اخذ این اقامت درخواست دهد. در صورت تایید، حساب بانکی برای متقاضی افتتاح می گردد.

شخص 14 روز برای واریز هزینه ها فرصت دارد. پس از انتقال مبلغ به حساب بانکی متقاضی، ویزای بلند مدت سه ماهه برای متقاضی و خانواده صادر می گردد.

ویزای سرمایه گذاری آلمان از طریق خرید ملک

برای این که خرید خانه ملک و خانه به عنوان سرمایه گذاری در نظر گرفته شود، باید 300000 یا 350،000 یورو سرمایه گذاری کنید. در برخی موارد ، نه چندان معمول ، خرید ملک در آلمان می تواند شما را برای ویزای اجازه اقامت واجد شرایط کند. بعد از گذشت 3 سال ، ویزای شما می تواند به اقامت دائم و در نهایت تابعیت تبدیل شود.

 

مدت زمان دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان

به طور کلی، مدت زمان دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان از ابتدا کار تا اتمام آن ۶ تا ۸ ماه طول می کشد.

در ابتدای کار باید یک طرح اقتصادی یا همان بیزینس پلن طراحی و تهیه شود.طرح توجیهی، مشخص می کند،طرح و پلن اقتصادی  سرمایه گذار در ۳ سال آینده به چه صورت خواهد بود و همچنین چه کارها و اهدافی را دنبال خواهد کرد.

 

اگر طرح توجیه اقتصادی داشته باشد، فرد در ابتدا یک ویزای ۳ ماهه دریافت می کند و می بایست در این ۳ ماه کارهای شهروندی خود،اعم از اسکان و افتتاح حساب، را با مراجعه به اداره مهاجرت و اداره پلیس آن کشور پیگیری نماید.

بعد طی این پروسه به فرد متقاضی ID Card کشور آلمان داده میشود و فرد اجازه اقامت در خاک آلمان را برای ۳ سال خواهد داشت.

حتما بخوانید:  خرید ملک در استرالیا کلید اقامت دائم به این کشور

نکته: با داشتن آیدی کارت اروپا می توان آزدانه به تمامی کشورهای قاره سبز سفر کرد. از طرف دیگر داشتن آیدی کارت باعث می شود که افراد بتوانند در تمامی کشورهای اروپایی حساب بانکی داشته و به فعالیت اقتصادی بپردازند.

شرایط تمدید اقامت ویزای سرمایه گذاری آلمان در سال 2021

 

البته اقامت کشور آلمان را باید تا پیش از اخذ شهروندی این کشور، تمدید کنید و این پروسه نیز شرایط خود را دارد که عبارتست از:

  • سودآور بودن طرح سرمایه گذاری
  • پرداخت مرتب مالیات
  • توانایی پرداخت حقوق و بیمه برای مدیر مجموعه (شخص سرمایه گذار)
  • ایجاد اشتغال

در پروسه های سرمایه گذاری و گلدن ویزای آلمان به طور معمول، متقاضی اصلی بعد از سه سال قادر خواهد بود که برای اقامت دائم آلمان درخواست دهد. اما به طور معمول و بر طبق قوانینی که در حال حاضر در آلمان حاکم است می توانید بعد از 5 سال کار و پرداخت مالیات، اقامت دائم این کشور را دریافت نموده و بعد از مجموع 8 سال اقامت در خاک این کشور درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت نمایید. در پروسه اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ابتدای امر اقامت موقت دریافت می کنید، سپس مجوز یا کارت اقامت دائم برای شما صادر خواهد شد.

ویزای سرمایه گذاری برای خانواده

 

می توانید بدون هیچ الزام اضافی برای سرمایه گذاری، مزایای اجازه اقامت خود در آلمان را به اعضای بلافصل خانواده تان، شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود بسط دهید. به محض دریافت اجازه اقامت، می توانید طبق رویه پیوستن اعضای خانواده به یکدیگر، برای عزیزان خود درخواست اجازه اقامت وابسته کنید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 6 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 6 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *