نیاز سالانه آلمان به 400000 هزار مهاجر ماهر

نیاز سالانه آلمان به 400000 هزار مهاجر ماهر

کشور آلمان برای حل معضل کمبود نیروی کار ماهر، سالانه نیاز به 400 هزار مهاجر اسکیل در حوزه‌های تخصصی مختلف دارد.

رییس آژانس فدرال اشتغال آلمان، دتلف شیله، اعلام کرد که برای جبران کمبود نیروی کار ماهر سالانه 400000 هزار نیروی کار جدید برای پر کردن بازار کار این کشور مورد نیاز است.

شیله معتقد است که این خلا را می‌توان با پذیرش مهاجرین بیشتر برای ورود به کشور پر کرد؛ به این معنا اقتصاد آلمان در حال حاضر به مهاجرین وابسته است.

بنا بر اظهارات رییس آژانس فدرال اشتغال آلمان که در یک مصاحبه بیان شده‌اند این کشور نیروی کار ماهر بیشتری نیاز دارد چرا که تعداد آنها مدام رو به کاهش است.

در همین راستا او تشریح کرد که در سال جاری تعداد نیروی کار در سن حرفه‌ای معمول تقریبا 150 هزار نفر افت داشته است و پیش بینی می‌شود که این وضعیت در سال آینده وخیم‌تر شود.

شیله با اشاره به بحران افغانستان گفت که آلمان باید نقش خود را در رابطه با این بحران و مهاجرین افغان ایفا کند اما خاطر نشان کرد که این کشور باید به دنبال مهاجرت هدف دار، یعنی مهاجرت نیروی کار در زمینه‌های تخصص مورد نیاز خود باشد.

کنستانتین کوهل، یکی از اعضای پارلمان در حزب دموکرات‌های آزاد، پس از ابراز با موافقت با نظرات شیله به این نکته اشاره کرد که رشد و رفاه آلمان بدون مهاجرت به خطر خواهند افتاد.

لایحه مهاجرت اسکیل آلمان

گفتنی است به منظور حل مشکل جمعیت پیر و فقدان اسکیل ورکر برای پر کردن جاهای خالی ضروری در بازار کار، لایحه مهاجرت اسکیل آلمان در مارچ 2020 را استارت زد تا صدور ویزا برای افرادی که می‌خواهند در آلمان کار کنند را تسهیل کند

بنا بر این لایحه باید صلاحیت های خارجی نیروی کار مورد تصدیق مقامات آلمان را قرار بگیرد و در غیر این صورت آنها باید بتوانند یک موقعیت یا قرارداد شغلی را در کشور آلمان و در حوزه تخصصی خود تضمین کنند.

حتما بخوانید:  اعلام فهرست پراسترس‌ترین شهرهای کانادا

منبع خبر: schengenvisainfo

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *