شغل های خوب در کانادا چه شغل هایی است؟

0

شغل های خوب در کانادا تقریبا زیاد است. خیلی از افراد در سال های اخیر تصمیم به مهاجرت به کشورهای مختلفی را گرفته اند. کانادا از آن کشورهایی است که سیاست جذب مهاجر را در دستور کار خود قرار داده است. و افراد متخصص و کسانی که مهارت های خاصی را دارا می باشند، برای داشتن شغل در کانادا جذب می کند.

یکی از عللی که باعث می شود که افراد به کشوری دیگر مهاجرت کنند، عدم اشتغال و بیکاری است. این کشور به افراد شاغل و متخصص در برخی زمینه ها احتیاج دارد. اگر شما جزء افرادی هستید که تخصص لازم و کافی را در زمینه هایی که قرار است برایتان لیست کنیم را دارا می باشید، می توانید به این کشور مهاجرت کنید. البته مهاجرت به این آسانی نیست! ولی اگر تخصص لازم و مدرک زبان معتبری داشته باشید می توانید اقدام به مهاجرت کنید.

البته برخی از شهر های کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است. و این کمبود نیروی کار از استانی به استان دیگر کاملا متفاوت می باشد.

ما در اینجا می خواهیم شغل های خوب در کانادا را خدمتتان معرفی کنیم تا در هنگام مهاجرت به کانادا از روش های مختلفی چون مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج دچار سردرگمی نشوید. با ما در وبسایت رهپویان مهاجر همراه باشید.

شغل های خوب در کانادا 

کارشناس فروش یکی از شغل های خوب در کانادا

شما باید به عنوان کارشناس یا مسئول فروش مشغول به کار شوید. یا این که می توانید در رسته ی شغلی نماینده ی فروش، همکاری کنید. این شغل یکی از پر طرفدارترین و پر تقاضا ترین شغل در کشور کانادا است. برای این که در این شغل مشغول به کار شوید، باید حتما روابط عمومی بسیار بالایی داشته باشید. و بتوانید با افراد خوب ارتباط برقرار کنید تا آن ها ترغیب شوند تا محصول و یا خدماتی را از شما دریافت نمایند. پس موفقیت در این شغل به روحیه ی شما بستگی دارد. در هر مکانی می توانید کار کنید. از سوپر مارکت های بزرگ تا دیگر شرکت ها به بازاریاب یا کارشناس فروش احتیاج دارند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید حتما سوابق شغلی در زمینه ای که می خواهید در این کشور کار کنید را داشته باشید.

شغل های خوب در کانادا

راننده

بلی درست است راننده! رانندگی یکی ازشغل هایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد و درآمد این شغل بسیار مکفی می باشد و یکی از شغل های خوب در کانادا است.

رانندگی انواع مختلفی دارد: رانندگی لیفتراک، رانندگی با ماشین های سنگین، رانندگی در مسافت های طولانی، راننده ی تحویل بار یا مرسوله، از جمله مشاغلی است که افراد در این کشور مشغول به کار هستند. اگر گواهینامه ی معتبر رانندگی در رسته های شغلی بالا را دارید، مورد توجه کارفرمایان قرار می گیرید. و می توانید به عنوان راننده در این کشور مشغول به کار شوید. البته باید صلاحیت ها و سوابق شغلی شما با ارائه ی مدرک معتبر، برای کارفرمایان احراز شود.

شغل های خوب در کانادا

متصدی پذیرش

این شغل یکی دیگر از شغل های محبوب در کشور کاناداست. متصدی پذیرش در مکان های مختلفی می تواند مشغول به کار شود. به طور مثال: در هتل یا برخی فروشگاه ها و شرکت های مختلف.

حتما بخوانید:  ویزای اسکیل ورکر کانادا چیست؟ (Skilled Worker) | شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

البته؛ روابط عمومی بالا، کار با کامپیوتر و کار با نرم افزار هایی که باید اطلاعات در آن ها ثبت گردند، و همچنین اصول مکالمه ی تلفنی و دیگر موارد را باید متصدیان پذیرش خوب بلد باشند و مهارت ها و دانشی را باید به صورت پیش زمینه داشته باشند.

شغل های خوب در کانادا

توسعه دهنده ی وب سایت و برنامه نویس

برنامه نویسی و مدیریت وب سایت و همچنین توسعه دهنده ی وبسایت، از جمله مشاغلی است که جزء شغل های خوب در کانادا محسوب می شود. و این کشور به این افراد احتیاج دارد.

توسعه دهندگان میزان علاقه مندی ما را در زمینه فناوری، ساخت وب سایت، برنامه ها و اپلیکیشن ها، نرم افزار سازمانی و هر چیز دیگری که با کد کار می کند، بیشتر می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که نیاز به توسعه دهندگان یکی از حرفه های مورد تقاضا در این کشور است. بخش فناوری همچنان سریعترین رشد را در کانادا دارد. اگر چه توسعه دهندگان در کلیه ی بخش های مختلف، مورد پذیرش ما هستند، اما توسعه دهندگان front-end و back-end بیشترین تقاضا را در این کشور دارند. اگر در این زمینه ها فعالیت می کنید و سوابق کاری خوبی دارید، می توانید در شرکت های مختلف مشغول به کار شوید.

شغل های خوب در کانادا

کارگر عمومی در تمام زمینه های مختلف به عنوان یک شغل در کانادا

کارگران عمومی در بازار کار کانادا در تمام معاملات و کسب و کارها به عنوان سودآور فعالیت می کنند. آن ها خلاء های موجود نیرو های کار را پر می کنند و هر کار دیگری را که باید برای ادامه کار انجام شود را باید انجام دهند. از تمیز کردن گرفته تا انجام فعالیت های سخت و کارهای جسمی. این افراد باید جنم و جربزه ی کاری و همچنین توان و قدرت بالای کاری را داشته باشند. و از عزمی راسخ برخوردار باشند.

در حال حاظر در این شغل افراد زیادی مشغول به کار هستند و برای کارفرماهای مختلف کار می کنند. این شغل با این که سختی های بسیار زیادی دارد ولی جزء محبوب ترین شغل های خوب در کانادا است.

شغل های خوب در کانادا

مهندس برق یکی ازشغل های خوب در کانادا

مهندسین برق، وظیفه طراحی محصولات و سیستم هایی را دارند که جریان برق از آنها عبور می کند. طراحی مدارهای الکترونیک، کار در بخش انرژی، ارتباط از راه دور جزء مهارت هایی است که یک مهندس برق باید بلد باشد. مهارت های یک مهندس برق کاربردهای بی شماری در دنیای مدرن و در حیطه ی فناوری دارد. اگرچه اکثر رشته های مهندسی با کمبود کارگر روبرو هستند، ولی حیطه های کاری مهندسان برق به ویژه در سال 2020 مورد تقاضای بسیاری از کارفرمایان می باشند.

شغل های خوب در کانادا

حسابدار

حسابداری نیز یکی از شغل های خوب در کشور کانادا است. حسابدار مسئول دریافت پول است. و بر بودجه ها و حساب و کتاب های مربوط به شرکت ها نظارت می کند. همچنین بسیاری از تخصص های مورد تقاضا در زمینه حسابداری مانند: حقوق و دستمزد، حساب های پرداختنی و دریافتنی، مالیات، دولت و حسابرسی و غیره مورد توجه کارفرمایان می باشد.

شغل های خوب در کانادا

مکانیک ماشین های سنگین

مکانیک های ماشین های سنگین، دقیقاً همان کاری را که به نظر می رسد انجام می دهند: آنها با ماشین آلات سنگین کار می کنند. تعمیرات ماشین آلات سنگین در کارخانه ها جزء وظایف کلیدی آن هاست. آنها اغلب در کارخانه ها، مراکز مرتبط با تامین انرژی و یا سیستم های حمل و نقل کار می کنند. همه این بخش ها در سال 2020 جزء عوامل اقتصادی رده بالا و با پتانسیل رشد بالا در کانادا محسوب می شوند.

حتما بخوانید:  خرید خانه، آپارتمان و کاندو در کانادا

 

مشاور مالی یکی از شغل های خوب در کانادا و در عین حال خاص و منحصر به فرد

مشاوران مالی متخصصانی در زمینه ی پول و مسائل مالی هستند، که تمایل دارند با افراد و خانواده ها کار کنند و به آنها کمک می کنند تا در مورد نحوه ی استفاده بهینه از امور روزمره و سرمایه گذاری در کانادا تصمیم بگیرند. مشاوران مالی معمولاً در بانک ها کار می کنند. مشاور مالی یک نقش کاملاً ابتدایی در بخش امور مالی را ایفا می کند. اگر می خواهید شغلی را در امور مالی ایجاد کنید، این شغل بهترین شغل در کاناداست و تصمیم بسیار درستی است.

شغل های خوب در کانادا

پرستار رسمی

جمعیت سالخورده کانادا در حال افزایش است و سیستم مراقبت های بهداشتی، ما را تحت فشار قرار می دهد. بخش مراقبت های بهداشتی در کانادا به طور مزمنی دارای کمبود نیرو است. این امر به یک نیاز شدید به متخصصان پزشکی از جمله پرستاران، منجر شده است. پرستارانی که به طور رسمی در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی مشغول به کار هستند می توانند خلاء های نیروی های کم را پر کنند. این پرستاران می توانند سیستم مراقبت های بهداشتی در کانادا را تکمیل کنند. پرستاری یکی از شغل های وب در کانادا است.

خب ما در اینجا شغل های محبوب و خوب در کانادا را خدمتتان معرفی نمودیم. حالا می خواهیم گذری به میزان درآمد شغل های مختلف در کانادا بزنیم.

حقوق متخصصان فناوری اطلاعات یا IT در کانادا در سال 2020

صنعت IT برخی از رقابتی ترین میزان حقوق در کشور کانادا را ارائه می دهد. متوسط حقوق و دستمزد سالانه در سال 2020 برابر با 81،750 دلار است. حداقل میزان در آمد متخصصان فناوری اطلاعات در سال، 55 هزار دلار در سال و حداکثر میزان درآمد متخصصان فناوری اطلاعات بالای 140 هزار دلار در سال می باشد. هر دو این اعداد به طور قابل توجهی افزایش می یابند، زیرا میزان تقاضا برای رشد استعدادهای درخشان در حوزه ی فناوری اطلاعات همچنان به صورت تصاعدی رشد می کند.

حقوق مهندسان در کشور کانادا در سال 2020

همانظور که گفتیم، یکی از شغال های خوب در کانادا مهندسی می باشد. متوسط میزان حقوق و دستمزد سالانه ی مهندسان در سال 2020، برابر با 75200 دلار در سال می باشد که این میزان دقیقا با سال گذشته برابری می کند. کمترین میزانی که مهندسان در این کشور حقوق دریافت می کنند برابر با 45900 دلار در سال می باشد. برای مهندسانی با سابقه ی کاری بالا، حقوقی برابر با 130 هزار دلار در سال در نظر گرفته شده است. که حدود 103 هزار دلار افزایش داشته است. کمبود مهارت در این بخش باعث شده است که رشد درآمد بالایی بر مهندسان وارد گردد. زیرا کارفرمایان مایل به پرداخت هزینه ای بیشتر، برای دستیابی به مهارت های مورد نیاز خود هستند.

حتما بخوانید:  مهاجرت کارشناسان اقتصاد به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

میزان متوسط حقوق منابع انسانی در سال 2020

متوسط میزان حقوق و دستمزد منابع انسانی در سال 2020 برابر با 64،250 دلار در سال می باشد. منابع انسانی همچنان یکی از بخش های پردرآمد در کانادا محسوب می شود. پایین ترین نرخ درآمد منابع انسانی در سال 2020 برابر با 40.950 دلار در سال می باشد و افراد متخصص در این زمینه بالای 100 هزار دلار در سال درآمد دارند.

میزان حقوق پرستار در کانادا

همانطور که گفتیم پرستاری یکی از شغل های خوب در کانادا است. و افراد بسیاری به عنوان پرستار و سرپرستار در بیمارستان ها و کلینیک ها و مراکز بهداشتی مشغول به کار هستند. حقوق پرستار

در کانادا، پرستاران به طور متوسط 78.546 دلار در سال یا 40.28 دلار در ساعت درآمد کسب می کنند. بر اساس موقعیت و سمتی که پرستاران دارند، در آمد آن ها از حدود 41،396 دلار در سال شروع می شود و دانشجویان پرستاری 20 الی 30 دلار در ساعت، درآمد کسب می کنند.

در حالی که بیشتر کارگران باتجربه حدود 740/95 دلار در سال درآمد دارند، ماهر ترین و باتجربه ترین پرستاران در کانادا می توانند سالانه، 100000 دلار و یا حتی بیشتر، درآمد کسب کنند.

میزان درآمد راننده در کانادا

فردی که به عنوان راننده تاکسی در کانادا کار می کند، معمولاً به طور متوسط سالانه 38500 دلار درآمد دارد. محدوده حقوق از 19،600 دلار در سال در کمترین حالت ممکن، و 59،300 دلار در بالاترین حالت ممکن می باشد. که این میزان حقوق در شهر های مختلف متفاوت می باشد.

این مقدار متوسط میزان حقوق سالانه شامل: مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا برای رانندگان می باشد. حقوق راننده تاکسی براساس تجربه و سوابق کاری او، میزان  مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی که کار می کند، به شدت متفاوت است.

حقوق کارشناس فروش در کانادا

شخصی که به عنوان نماینده فروش یا کارشناس فروش در کانادا کار می کند، معمولاً سالانه حدود 78000 دلار درآمد دارد. محدوده حقوق از 35900 دلار در کمترین حالت ممکن تا 124،000 دلار در سال در بالاترین ممکن میزان حقوق کارشناس فروش در کانادا می باشد.

این متوسط میزان حقوق سالانه ی یک کارشناس یا نماینده ی فروش به همراه: مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می باشد. حقوق نماینده فروش بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی متفاوت است.

سخن پایانی

در این مقاله به طور جامع شغل های خوب در کانادا و پرطرفدارترین شغل ها در این کشور را به همراه میزان حقوق سالیانه برایتان ذکر نمودیم. اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارید، موسسه ی مهاجرتی رهپویان مهاجر با مجرب ترین و کارآزموده ترین مشاوران مهاجرتی در خدمت شما عزیزان می باشد. کلیه ی امور مهاجرتی خود را به ما بسپارید. اگر قصد جدی برای مهاجرت به کانادا را دارید، با بررسی مهارت ها و رزومه ی شما می توانیم به شما در امر مهاجرت به کانادا کمک کنیم.

منبع: https://www.randstad.ca/best-jobs/top-15-jobs/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.