قوانین جدید کانادا برای محافظت از نیروی کار خارجی موقت

قوانین جدید کانادا برای محافظت از نیروی کار خارجی موقت

دولت کانادا برای محافظت بیشتر  از نیروی کار خارجی موقت در مدت زمان اقامتشان در کانادا قوانین جدیدی پیشنهاد داد.

پاندمی کووید-19 نیاز به اقدامات بیشتر دولت کانادا در جهت ارتقای ایمنی نیروی کار خارجی موقت را آشکار کرد.

در همین راستا وزیر اشتغال و توسعه نیروی کار؛ کلارا کوئالترو و وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا؛ مارکو مندچینو قوانین پیشنهادی جدیدی را برای جلوگیری از بدرفتاری با نیروی کار خارجی موقت یا سوء استفاده از آنها در مدت زمان اقامتشان در کانادا اعلام کردند.

آنها طرح کلی 14 اصلاحیه قانونی بر قوانین محافظت از مهاجرین (نیروی کار خارجی موقت) را که سه هدف عمده زیر را دنبال می‌کند، ارائه دادند:

1.      ارتقای حفاظت از نیروی کار خارجی موقت

2.      ارتقای توانمندی دولت برای جلوگیری از مشارکت افراد دردسر ساز در برنامه

3.      تقویت توانمندی دولت برای اداره بازرسی‌ها

علاوه بر آنچه دوروز گذشته اعلام شد، دولت کانادا آغاز کرده است در که نیروی کار خارجی موقت را قادر می‌سازد که به دنبال مشاغلی با کارفرماهای قانونی باشند. این به افراد و تاسیسات کارگران مهاجر که از آنها حمایت می‌کنند کمک می‌کند که از طریق مراجع قابل اعتماد با کارفرماها ارتباط برقرار کنند.

برنامه‌های مهاجرتی نیروی کار موقت

گفتنی است نیروی کار موقت از طریق دو روش برنامه نیروی کار موقت خارجی (TFWP) یا برنامه پویایی بین المللی (IMP) اقدام به مهاجرت به کانادا می‌کنند.

برنامه نیروی کار موقت خارجی یا TFWP مخصوص شرکت‌هایی است که می‌خواهند افراد غیرکانادایی را برای مشاغلی استخدام کنند که شهروندان کانادایی یا افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، علاقه مند به انجام آنها نیستند.

برنامه پویایی بین المللی یا IMP به خارجی‌ها اجازه می‌دهد که در کانادا در مشاغلی مشغول به کار شوند که ممکن است حتی یک کانادایی هم برای انجام آن وجود داشته باشد.

تفاوت اصلی بین مشاغلی که ذیل این دو برنامه قرار دارند این است که استخدام نیروی کار خارجی موقت در برنامه TFWP نیاز به LMIA دارد، در حالی که برای IMP به LMIA نیازی نیست.

حتما بخوانید:  دائمی شدن قوانین مهاجرتی سوئد

لازم به ذکر است LMIA که مخفف Labour Market Impact Assessment و به معنای ارزیابی تاثیر بازار کار می‌باشد، در اصل فرمی است که باید توسط کارفرمایی که به دنبال نیروی کار است، پر شود.

کارفرما با پر کردن این فرم در واقع ابراز می‌کند که تلاش کرده است از نیروی کار کانادایی برای شغل مد نظر خود استفاده کند اما چون نتوانسته نیرویی با مشخصات مد نظر خود را پیدا کند، ناچار به استخدام نیروی کار موقت خارجی است.

منبع خبر: yahoo finance

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *