مشاوران مهاجرت به کانادا زیر چتر نظارتی قرار خواهند گرفت

مشاوران مهاجرت به کانادا زیر چتر نظارتی قرار خواهند گرفت

وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا مارکو مندچینو اعلام کرد که شورای نظارتی مشاوره مهاجرتی کانادا (ICCRC) رسما به عنوان کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی از 23 نوامبر 2021 شروع به فعالیت خواهد کرد.

بنابراین از 23 نوامبر کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی مسئول نظارت بر اشخاص و موسساتی خواهد بود که در زمینه مهاجرت یا شهروندی کانادا مشاوره می‌دهند.

بر اساس لایجه کالج، این کالج توسط هیئت مدیره انتقالی که بر موافقت آیین نامه اولیه  کالج و دیگر پروسه‌ها نظارت خواهد کرد، حاکمیت می‌شود.

کار این دوره انتقالی زمانی به اتمام خواهد رسید که وزیر دستور نهایی را برای تعیین تعداد و ترکیب هیئت مدیره نهایی کالج و تاریخ شروع به کار آنها صادر کند.

این کالج جدید برای قانونی کردن حرفه مشاوره مهاجرت به کانادا قدرت افزوده خواهد داشت؛ این قدرت افزوده از جمله شامل اختیارات جدید برای تحقیق و بررسی در مورد متخصصین مهاجرت غیر مجاز هم می‌شود.

این تغییرات می‌تواند به ارتقای محافظت از کانادایی‌ها، تازه واردان و مشاوران رسمی و قانونی مهاجرت شوند.

کسب قدرت قانونی برای تنظیم و قانون مندی ذیل لایحه کالج نشان دهنده یک نقطه عطف کلیدی در توسعه و قانون مند کردن این حرفه در حال رشد است.

شورای نظارتی مشاوره مهاجرتی کانادا چیست؟

شورای نظارتی مشاوره مهاجرتی کانادا یا ICCRC یک نهاد خود تنظیم ملی است که از طریق نظارت بر مشاورین قانونی مهاجرت و شهروندی و مشاورین قانونی دانشجویان بین المللی منافع عمومی را ارتقا می‌دهد و از آن محافظت می‌کند.

حکم فدرال ICCRC از لایحه محافظت از مهاجرین و لایحه شهروندی ریشه می‌گیرد؛ این لوایح تمامی مشاورین مهاجرت یا شهروندی به کانادا را مستلزم می‌کنند که عضوی قانونی و معتبرِ ICCRC ، جامعه قانونی کانادا یا اتاق دفاتر اسناد رسمی کبک باشد.

لازم به ذکر است که تمام افرادی که خدمات مهاجرت / شهروندی کانادا را ارائه می‌دهند مشمول قانون کانادا می‌شوند حتی اگر در خارج از کانادا کار کنند.

حتما بخوانید:  طرح تقاضای رهبران تجاری کانادا برای بازگشایی مرزها

منبع خبر:FINANCIAL POST

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *