کانادا بیش از استرالیا به نیروی کار خارجی ویزا می‌دهد

کانادا بیش از استرالیا به نیروی کار خارجی ویزا می‌دهد

دولت کانادا اخیرا 3600 دعوتنامه برای صدور اقامت دائم کانادا در طرح اکسپرس انتری صادر کرده است. در مجموع، 60 هزار نیروی کار خارجی از جانب دولت کانادا دعوت شده‌اند تا اقامت دائم بگیرند.

از سوی دیگر، با سختگیرانه‌تر شدن قوانین مهاجرت به استرالیا، تعداد دانشجویان و کارگران ماهری که موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شده‌اند کاهش یافته است.

کسی که اقامت دائم کانادا یا استرالیا را داشته باشد از این حق برخوردار است که در هر کجای آن کشور، کار یا زندگی کند. نیروی کار خارجی در هر دوی این کشورها، از امتیازات اجتماعی خاصی نظیر پوشش بیمه برخوردارند. یکی دیگر از امتیازاتی که نیروی کار خارجی در این دو کشور دارند، آن است که پس از مدت معینی می‌توانند درخواست شهروندی کانادا یا استرالیا را بدهند.

واقعیت این است که خود کشورهای استرالیا و کانادا نیز بر سرِ جذب نیروی کارِ ماهر کشورهای در حال توسعه، با هم رقابت دارند.

کانادا بیش از استرالیا به نیروی کار خارجی ویزا می‌دهد
کانادا بیش از استرالیا به نیروی کار خارجی ویزا می‌دهد

اما تحقیقات نشان می‌دهد که از میان این دو کشور، کانادا گزینه‌ی بهتری است زیرا فرصت‌های شغلیِ بیشتری دارد و نگاهش به مهاجران، به اندازه‌ی استرالیا منفی نیست.

سیستم اکسپرس انتری کانادا، اصلی‌ترین منبع جذب کارگران ماهر خارجی یا همان اسکیل ورکر است. این سیستم، پروفایل متقاضیانِ استفاده از برنامه‌های مهاجرتِ اقتصادی در سطح فدرال را در قالب سه سطح بررسی می‌کند:

  • گروه کارگران ماهر فدرال (اسکیل ورکر)
  • گره تجار ماهر فدرال
  • گروه کارگران دارای سابقه کار در کانادا

در کانادا، متقاضیان وارد سیستم اکسپرس انتری می‌شوند و بر مبنای سیستم نمره‌دهیِ جامع (CRS) نمره‌ای به آن‌ها تعلق می‌گیرد که معیارهای این سیستم برای نمره‌دهی، مقولاتی چون سن، سطح تحصیلات، سابقه کار، و میزان تسلط بر زبان انگلیسی است.

اما از آن سو، آمار و ارقامی که توسط دولت استرالیا منتشر شده است نشان می‌دهد که میزان اعطای اقامت دائم استرالیا به متقاضیان، در سال 19-2018 کمترین تعداد در طول ده سال گذشته بوده است. در این سال، دولت استرالیا با این که می‌توانست تا سقف 190 هزار مهاجر را بپذیرد، فقط به 160323 نفر اقامت دائم داد.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *