کار و اقامت برای فارغ التحصیلان بین المللی در بریتانیا

کار و اقامت برای فارغ التحصیلان بین المللی در بریتانیا

یک روش جدید مهاجرت به بریتانیا امکان کار در این کشور را برای  فارغ التحصیلان بین المللی با استعداد فراهم می‌کند.

این روش مهاجرتی، که از روز اول جولای گشایش یافت، برای فارغ التحصیلان بین المللی این امکان را فراهم می‌کند که بعد از پایان تحصیلات خود در هر یک از دانشگاه‌های بریتانیا، حرفه خود را در این کشور استارت بزنند.

با استفاده از این روش که با عنوان روش فارغ التحصیلی یا Graduate route شناخته می‌شود فارغ التحصیلان با استعداد از هر یک از دانشگاه‌های بریتانیا می‌توانند بعد از گرفتن مدرک خود به مدت دو سال در بریتانیا بمانند و در هر سطح حرفه‌ای کار کنند، یا به دنبال کار بگردند.

روش جدید مهاجرتی مذکور که بخشی از سیستم مهاجرتی امتیاز محور است، به جذب بهترین استعدادها از سرتاسر جهان کمک می‌کند و  استخدام واجد شرایط ترین افراد از همه جای دنیا را برای شرکت‌ها تضمین می‌کندتا آنها بتوانند از این طریق مهارت‌های موجود در بریتانیا را تکمیل کنند و منجر به پیشروی اقتصاد بریتانیا بعد از رهایی از پپاندمی کورونا شوند.

روش فارغ التحصیلی در تمام قسمت‌های بریتانیا به کار می‌رود و تمام شرکت‌ها و موسسات تجاری در انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می‌توانند از افراد با استعدادی که قصد دارند حرفه خود را بعد از فارغ التحصیلی دربریتانیا بسازند، بهره ببرند.

ملزومات استفاده از روش فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلان بین المللی برای اینکه بتوانند درخواست استفاده از این روش مهاجرتی را بدهند، باید یک دوره با شرایط مشخص را با سابقه انطباق با ملزومات مهاجرتی دولتی در یکی از موسسات آموزش عالی بریتانیا به اتمام رسانده باشند.

گفتنی است روش فارغ التحصیلی یک روش بدون حمایت مالی است؛ یعنی داشتن به پیشنهاد شغلی برای متقاضیان ضرورتی ندارد.

همچنین الزاماتی مانند حداقل حقوق مشخص شده یا حداقل نمره نیز وجود ندارد.

به علاوه افراد واجد شرایطی که از این طریق در بریتانیا می‌مانند می‌توانند در اوج انعطاف در این کشور کار کنند؛ آنها می‌توانند شغلشان را تغییر دهند و یا حرفه خودشان را توسعه دهند.

حتما بخوانید:  صدور6000 دعوت نامه برای گروه تجربه کانادایی در دراو 194

منبع خبر:  GOV.UK

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *