بازار کار گرافیک در کانادا

 بازار کار گرافیک در کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

بازار کار گرافیک در کانادا در حال حاضر پررونق و فعال است. یکی از رشته های تحصیلی و مشاغل روبه رشد در کشور کانادا رشته گرافیک می باشد که دارای آینده شغلی بسیار خوبی در این کشور می باشد. در این راستا گروه مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر با تهیه این مقاله اطلاعات لازم در مورد کار و اشتغال در رشته گرافیک و همچنین بازار کار این شغل در کانادا را ارائه داده اند.

 بازار کار گرافیک در کانادا

اطلاعات کلی در مورد رشته گرافیک در کانادا

کشور پیشرفته کانادا با وجود صنایع دیجیتال و فناوری اطلاعات نیازمند متخصصان در حوزه گرافیک و طراحی می باشد. متقاضیان با تحصیل در رشته طراحی گرافیک Graphic Design در کانادا مهارت های تصویرسازی، طراحی، مفهوم سازی و تبلیغات را فرا می گیرند.

 • فارغ التحصیلان این رشته می توانند در موسسه های تبلیغاتی، طراحی و رسانه ای به کار و اشتغال بپردازند.
 • کد شغلی رشته گرافیک در کانادا NOC5241 می باشد که مشاغل طراحی تبلیغات، کاریکاتوریست و طراحی گرافیکی را نیز دربر می گیرد.
 • متقاضیان برای کار در رشته گرافیک در کانادا الزاما نیازمند مدرک دانشگاهی نمی باشند، دارا بودن مدرک دیپلم کالج و البته سوابق کاری در این زمینه کافی می باشد.

اطلاعات کلی در مورد رشته گرافیک در کانادا

شرایط کار در رشته گرافیک در کانادا

متقاضیان برای کار در رشته گرافیک بیشتر نیازمند توانایی های ویژه و مهارت های خاص این حوزه کاری می باشند. البته دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته گرافیک و یا رشته های هنر، طراحی گرافیکی، کاریکاتور و یا هنرهای تجسمی امکان یافتن شغل مناسب را افزایش می دهد. موارد مهم برای کار و اشتغال در رشته گرافیک در کانادا عبارت است از:

 • متقاضیان با دارا بودن دیپلم و یا فوق دیپلم کالج هنر و گرافیک کانادا نیز می توانند برای اشتغال در رشته گرافیک اقدام کنند.
 • متقاضیان باید دارای نمونه کار عملی به منظور اثبات توانایی و مهارت در طراحی و گرافیک باشند.
 • دارا بودن تجربه و سوابق کاری در حوزه گرافیک و طراحی گرافیکی برای کار در این حوزه الزامی است.
 • متقاضیانی که قصد کار در حوزه های تصویربرداری پزشکی، علمی و فنی را دارند، باید دوره های آموزشی تصویربرداری پزشکی، مهندسی و یکی از حوزه های علمی را بگذرانند.

شرایط کار در رشته گرافیک در کانادا

آیا تقاضای کار در رشته گرافیک در کانادا وجود دارد؟

به طور کلی بسیاری از صنایع کشور کانادا ارتباط نزدیکی با کار طراحان گرافیکی دارند. در واقع صنایع تبلیغاتی، بازاریابی و تولید محصولات به دلیل نوع کار به طراحان فعال و خلاق نیازمندند. وجود فرصت های شغلی در حوزه کاری طراحی گرافیکی و همچنین درآمد بالای این شغل موجب شده است تا تقاضای فراوانی برای کار طراحی گرافیکی در کانادا وجود داشته باشد.

 • در حال حاضر در حدود 25 هزار طراح گرافیکی فقط در شهر تورنتو مشغول کار و اشتغال می باشند.
 • رشد و توسعه صنایع فناوری و پیشرفت در حوزه های فناوری اطلاعات موجب شده است تا تقاضای کار در رشته گرافیک در کانادا برای متخصصان این حرفه بیشتر از قبل شود.

آیا تقاضای کار در رشته گرافیک در کانادا وجود دارد؟

بازار کار گرافیک در کانادا و مهارت های مورد نیاز

متقاضیان برای کار در حوزه کاری گرافیک و تصویرگری در کانادا باید دارای مهارت ها و توانایی های ویژه ای باشند. از جمله مهارت های شغلی مورد نیاز برای کار در حوزه گرافیک در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • مهارت تحلیل داده ها و برنامه ریزی
 • مهارت طراحی با کامپیوتر
 • مهارت کار با تجهیزات فنی
 • مهارت کار بر اساس برنامه های کاربردی
 • مهارت کار با نرم افزارهای گرافیکی
 • مهارت طراحی وب سایت
 • دارا بودن دانش و علم طراحی
 • دارا بودن خلاقیت و نوآوری و ذوق هنری
 • دارا بودن توانایی کار با رسانه های اجتماعی
حتما بخوانید:  مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

بازار کار گرافیک در کانادا و مهارت های مورد نیاز

بازار گرافیک در کانادا و مشاغل مربوط

فارغ التحصیلان رشته گرافیک در کانادا می توانند در فرصت های کاری گوناگون مشغول کار شوند. از جمله مشاغل مربوط به حوزه کاری رشته گرافیک در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • گرافیست و تصویرگر
 • طراح انیمیشن
 • طراح تبلیغات
 • کاریکاتوریست
 • طراح گرافیک چندرسانه ای
 • طراح و تصویرگر رسانه ای
 • تولید فیلم های انیمیشن
 • طراح و تصویرگر حوزه پزشکی و علمی

بازار گرافیک در کانادا و مشاغل مربوط

آیا بازار کار گرافیک در کانادا امیدوارکننده است؟

بر اساس آمار موجود از فهرست مشاغل روبه رشد و پرتقاضای کانادا، بازار کار گرافیک در کانادا تا سال 2028 با رشد چشمگیری مواجه خواهد بود. در واقع دولت کانادا با ایجاد 21400 فرصت شغلی در رشته گرافیک و همچنین به کارگیری 21200 نیروی کار ماهر و حرفه ای در این رده شغلی آینده امیدوارکننده ای را برای این شغل رقم زده است که این برنامه تحت عنوان برنامه اسکیل ورکر کانادا نیز شناخته می شود.

آیا بازار کار گرافیک در کانادا امیدوارکننده است؟

بازار کار گرافیک در ایالت های کانادا

فارغ التحصیلان رشته گرافیک با وجود فرصت های شغلی گوناگون در این حوزه کاری در کانادا می توانند در این کشور مشغول کار شوند. بازار کار گرافیک در کانادا در همه ایالت های این کشور برای فارغ التحصیلان رشته گرافیک در یک سطح خوب و مناسب نیست.

 • بازار کار گرافیک در ایالت های نیوفاندلند، یوکان، نوااسکوشیا و لابرادور چندان مناسب نمی باشد.
 • بهترین ایالت های کانادا برای کار در حوزه گرافیک ایالت های آلبرتا، انتاریو، مانیتوبا، کبک، ساسکاچوان، نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد و تا حدودی ایالت بریتیش کلمبیا می باشد.

بازار کار گرافیک در ایالت های کانادا

بازار کار گرافیک در کانادا و کالج ها

متقاضیان برای تحصیل در رشته گرافیک در کانادا می توانند علاوه بر دانشگاه، در کالج های این کشور ثبت نام کنند و از مزیت های تحصیل در این کالج ها برخوردار شوند. یکی از مزیت های تحصیل در کالج های کانادا در رشته گرافیک شرکت در دوره های کارآموزی در حین تحصیل می باشد.

در واقع متقاضیان با شرکت در دوره های کوآپ کالج های کانادا در رشته گرافیک می توانند بلافاصله پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار گرافیک در کانادا شوند. برخی از مهم ترین کالج های ارائه دهنده دوره های گرافیک در کانادا عبارت است از:

 • کالج هامبر: شرایط تحصیل دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 و یا تافل 80، دارا بودن دیپلم دبیرستان با معدل حداقل 12، دارا بودن نمونه کار عملی. شهریه دوره دیپلم طراحی گرافیک در سال 2021 سالانه در حدود 18.910.00 دلار کانادا می باشد.

کالج هامبر

 • کالج سنتینیال: شرایط تحصیل دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 و یا تافل 80، دارا بودن سن کمتر از 19 سال، دارا بودن گواهی دیپلم دبیرستان. شهریه دوره دیپلم پیشرفته گرافیک در سال 2021 سالانه در حدود14.937.50 دلار کانادا می باشد.

کالج سنتینیال

 • کالج هنر و طراحی انتاریو: شرایط تحصیل دارا بودن مدرک زبان آیلتس 6.5 و یا تافل 84، دارا بودن نمونه کار عملی و گواهی دیپلم متوسطه. شهریه دوره کارشناسی طراحی گرافیک در سال 2021 سالانه در حدود 26.000 دلار کانادا می باشد.
حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین شیمی به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

کالج هنر و طراحی انتاریو

بازار کار گرافیک در کانادا و مهاجرت کاری

فارغ التحصیلان رشته گرافیک از دانشگاه ها و کالج های خارج از کانادا می توانند با دارا بودن شرایط لازم به کشور کانادا مهاجرت کنند. فارغ التحصیلان و متقاضیان علاقمند به مهاجرت کاری به کانادا در حوزه شغلی گرافیک می توانند از طریق برنامه مهاجرتی پیشنهاد کاری Job Offer و یا خوداشتغالی اقدام کنند. از جمله شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا در حوزه شغلی گرافیک از طریق برنامه Job Offer موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی گرافیک و یا گواهی مدرک فنی حرفه ای رشته گرافیک
 • دارا بودن حداقل 3 سال سابقه و تجربه کار در حوزه گرافیک و تصویرگری
 • دارا بودن نمونه کار عملی در حوزه گرافیک، طراحی و تصویرگری
 • دارا بودن گواهی شرکت در دوره های آموززشی و یا کارآموزی
 • دارا بودن مدرک زبان آیلتس یا تافل با حداقل نمره بر اساس درخواست کارفرما

بازار کار گرافیک در کانادا و مهاجرت کاری

بازار کار گرافیک در کانادا برای مهاجران

متقاضیان از طریق برنامه مهاجرتی پیشنهاد کاری Job Offer می توانند در کشور کانادا در حوزه کاری گرافیک به کار و اشتغال بپردازند. بازار کار گرافیک در کانادا برای مهاجران مناسب و با درآمد بالا می باشد. متقاضیان با مهاجرت کاری به کانادا می توانند نه تنها در شرکت های تبلیغاتی و رسانه ای مشغول کار شوند، بلکه به صورت خوداشتغالی در خانه نیز به کار بپردازند.

 • کار در آژانس های تبلیغاتی، موسسه های ساخت فیلم، تولید انیمیشن و انتشارات از جمله مشاغل مناسب برای متقاضیانی است که از طریق برنامه های مهاجرتی به کانادا مهاجرت کرده اند.
 • متوسط حقوق و درآمد متقاضیان مشغول کار در حوزه گرافیک و تصویرگری سالانه در حدود 35.000 دلار تا 70.000 دلار می باشد.
 • متوسط حقوق و درآمد یک طراح گرافیک تازه کار سالانه در حدود 32.000 دلار تا 35.000 دلار می باشد.
 • متوسط حقوق و درآمد طراحان گرافیک با سوابق کاری طولانی سالانه بالاتر از 75.000 دلار است.

بازار کار گرافیک در کانادا برای مهاجران

بازار کار گرافیک در کانادا و مسیر شغلی

متقاضیان با فارغ التحصیلی از دانشگاه ها و کالج های کانادا در رشته گرافیک و یا مهاجرت شغلی به این کشور می توانند در موقعیت های شغلی مختلف در حوزه گرافیک به کار بپردازند. متقاضیان می توانند در حوزه های طراحی وب، تبلیغات رسانه ای، چاپ و انتشارات و تولید انیمیشن فعالیت کنند.

متقاضیان با دارا بودن دانش علمی در زمینه گرافیک و همچنین مهارت های طراحی می توانند در پروژه های نرم افزاری و دیجیتال مشغول کار شوند. طراحی برندهای تجاری، طراحی صفحه های مجله های تبلیغاتی و وب سایت ها از جمله فرصت های شغلی در حوزه رشته گرافیک و طراحی می باشد.

بازار کار گرافیک در کانادا و مسیر شغلی

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر برای کار گرافیک در کانادا

متقاضیان برای مهاجرت کاری به کانادا در رشته طراحی و گرافیک می توانند خود به تنهایی اقدام کنند، اما ممکن است آن نتیجه مورد نظر و مطلوب را دریافت نکنند. در واقع پیچیدگی های روند مهاجرت شغلی به کانادا نیازمند دانش و آگاهی مشاوران و وکلای برجسته است.

موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر با دارا بودن مشاوران ارشد، کارشناسان برجسته و وکلای پیگیر خدمات مهاجرتی ارزنده ای را به متقاضیان ارائه می دهند.

سخن پایانی

این مقاله به بررسی بازار کار گرافیگ در کانادا و شرایط کار و اشتغال در این کشور پرداخت. وجود فرصت های شغلی فراوان در حوزه کار گرافیک و طراحی و همچنین نیاز بازار کانادا به این رده شغلی از مهم ترین دلایل مهاجرت شغلی فارغ التحصیلان رشته گرافیک به این کشور می باشد.

حتما بخوانید:  اقامت دائم کانادا و اقامت شهروندی کانادا چه تفاوتی دارند؟

اگر در مورد شرایط کار و اشتغال و بازار کار گرافیک در کانادا نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر تماس حاصل کنید. گروه کارشناسان مجرب این موسسه در شعبه های تهران، کرج، شیراز و مشهد در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

سوال های متداول در مورد بازار کار گرافیک در کانادا

 1. آیا برای کار در حوزه گرافیک در کانادا دارا بودن مدرک دانشگاهی الزامی است؟

خیر. متقاضیان برای کار در رشته گرافیک در کانادا الزاما نیازمند مدرک دانشگاهی نمی باشند، دارا بودن مدرک دیپلم کالج و البته سوابق کاری در این زمینه کافی می باشد.

 1. آیا دارا بودن مدرک دانشگاهی برای کار در رشته گرافیک در کانادا الزامی است؟

دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته گرافیک و یا رشته های هنر، طراحی گرافیکی، کاریکاتور و یا هنرهای تجسمی امکان یافتن شغل مناسب را افزایش می دهد.

 1. آیا با مدرک دیپلم کالج هنر می توان در رشته گرافیک در کانادا کار کرد؟

متقاضیان با دارا بودن دیپلم و یا فوق دیپلم کالج هنر و گرافیک کانادا نیز می توانند برای اشتغال در رشته گرافیک اقدام کنند. 

 1. شرایط کار در رشته گرافیک در کانادا چیست؟

متقاضیان باید دارای نمونه کار عملی به منظور اثبات توانایی و مهارت در طراحی و گرافیک و تجربه و سوابق کاری در حوزه گرافیک و طراحی گرافیکی باشند.

 1. آیا تقاضای کار در رشته گرافیک در کانادا وجود دارد؟

وجود فرصت های شغلی در حوزه کاری طراحی گرافیکی و همچنین درآمد بالای این شغل موجب شده است تا تقاضای فراوانی برای کار طراحی گرافیکی در کانادا وجود داشته باشد. در حال حاضر در حدود 25 هزار طراح گرافیکی فقط در شهر تورنتو مشغول کار و اشتغال می باشند.

 1. آیا بازار کار گرافیک در کانادا امیدوارکننده است؟

بله. دولت کانادا با ایجاد 21400 فرصت شغلی در رشته گرافیک و همچنین به کارگیری 21200 نیروی کار ماهر و حرفه ای در این رده شغلی آینده امیدوارکننده ای را برای این شغل رقم زده است.

 1. بهترین ایالت های کانادا برای کار در حوزه گرافیک کدامند؟

ایالت های آلبرتا، انتاریو، مانیتوبا، کبک، ساسکاچوان، نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد و تا حدودی ایالت بریتیش کلمبیا می باشد.

 1. شرایط مهاجرت کاری به کانادا رشته گرافیک از طریق برنامه Job Offer کدامند؟

دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی گرافیک و یا گواهی مدرک فنی حرفه ای رشته گرافیک، دارا بودن حداقل 3 سال سابقه و تجربه کار، دارا بودن نمونه کار عملی در حوزه گرافیک، طراحی و تصویرگری و دارا بودن مدرک زبان آیلتس یا تافل

 1. متوسط حقوق متقاضیان مشغول کار در حوزه گرافیک در کانادا چقدر است؟

سالانه در حدود 35.000 دلار تا 70.000 دلار می باشد.

 1. متوسط حقوق یک طراح گرافیک تازه کار در کانادا چقدر است؟

سالانه در حدود 32.000 دلار تا 35.000 دلار می باشد.

این مقاله به بررسی بازار کار گرافیک در کانادا پرداخت. به منظور آشنایی با شرایط مهاجرت کاری به کانادا با مشاوران موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر مشاوره کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 5 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 5 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *