بهترین کشور برای تکنسین های گرافیک کانادا

مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا (شرایط و درآمدها)

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

ممکن است بعد از خواندن مقاله مهاجرت طراحان گرافیک و تصویرگران در سایت رهپویان مهاجر این سوال برای شما مطرح شده‌باشد که آیا تکنسین‌های گرافیک نیز ذیل همان گروه شغلی قرار می‌گیرند و می‌توانند از روش‌های تشریح شده در مقاله موردنظر برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور استفاده کنند یا خیر. اگرچه ممکن است روش‌های مهاجرت این دو گروه با یکدیگر تشابهاتی داشته‌باشد اما در لیست مشاغل ملی کانادا تکنسین‌های گرافیک در گروه جداگانه‌ای قرار می‌گیرند و کد شغلی خاص خود را دارند. بنابراین مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا، که منجر به اخذ اقامت دائم نیز می‌شود، به طور خاص به دلیل نیاز بازار کار این کشور به افراد دارای این مهارت، صورت می‌گیرد.

تکنسین گرافیک که درلیست مشاغل ملی کانادا یا NOC داری کد شغلی ۵۲۲۳ می‌باشد، به این صورت تعریف می‌شود:

تکنسین‌های گرافیک در پروژه‌هایی مانند مفهوم‌سازی یک پروژه، تفسیر خصوصیات یا طرح‌های اولیه‌ی یک طرح، آماده‌سازی آراستگی‌ها، چیدمان و علامت‌گذاری‌های یک صفحه و آماده‌سازی مواد لازم برای انتشارات مطبوعاتی، الکترونیکی و چند رسانه‌ای نقش دستیار را بازی می‌کنند. آنها در موسسات انتشاراتی، ارتباطی، تبلیغاتی، بازاریابی و چاپ و تلویزیون  و شرکت‌های ساخت فیلم استخدام می‌شوند. همچنین یک تکنسین گرافیک ممکن است خود‌اشتغال باشد.

بهترین کشور برای تکنسین های گرافیک کانادا

عناوین شغلی برای مهاجرت نقاشان، مجسمه‌سازان و دیگر هنرمندان تجسمی به کانادا

یک تکنسین گرافیک که درکشور کانادا به کار و فعالیت اقتصادی مشغول میشود، ممکن است به عناوین شغلی مختلفی نامیده‌شود. این عناوین عبارتند از:

 • تکنیسین کارتون انیمیشنی
 • نقاش انیمیشن
 • تکنیسین گرافیک کامپیوتر
 • تکنیسین گرافیک
 • تکنیسین طراح گرافیک چندرسانه‌ای
 • اپراتور دوربین انیمیشن
 • نقاش پوستر

وظایف شغلی بعد از مهاجرت نقاشان، مجسمه‌سازای و دیگر هنرمندان تجسمی به کانادا

وظایف عمده‌ای که برای تکنسین‌های گرافیک در سشیستم مشاغل ملی کانادا تعریف می‌شود در فهرست زیر آمده‌است. توجه کنید که یک تکنسین گرافیک برای کار در کانادا باید بتواند همه یا بخشی از وظایف زیررا بر عهده بگیرد:

 • ارزیابی دستورالعمل‌های یک طراح گرافیک و توانایی اصلاح آنها درصورت لزوم
 • تولید یا دستیاری در توسعه و تولید مفاهیم طراحی
 • اجرای المان‌هایی مانند عنوان، متن، نقاشی، تصویر، گرافیک، چیدمان و هارمونی رنگ با استفاده از کامپیوتر
 • تولید تصاویر و نقاشی‌های کامپیوتری
 • دیجیتال کردن تصاویر با استفاده از و تبدیل آنها با استفاده ازسیستم‌های روتوش،‌ پالت‌های گرافیکی یا نرم‌افزارهای تخصصی
 • انجام عملیاتی مانند چیدمان، آراستن صفحه و جایگزینی با استفاده از موکاپ‌های مفهومی مورد نیاز
 • تولید مدارک و مواد آماده‌ی چاپ و آماده‌سازی فیلم و هر نوع مواد پیش از چاپ
 • نقاشی کردن یا مرکب زدنِ سلول‌های انفرادیِ طراحی‌های انیمه‌ی 2-D یا 3-D با توجه به مشخصات فنیِ انیماتور با استفاده از پالت‌های الکترونیکی
 • چیدمان، طراحی یا نقاشیِ حروف، اشکال، لوگوها و طرح‌ها برای تبلیغات، بیلبوردها، وسایل نقلیه، کتاب‌ها و مواد منتشره‌ی دیگر با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی یا تجهزات نقاشی
 • کار در یک محیط میان‌رشته‌ای

بهترین کشور برای تکنسین های گرافیک کانادا

شرایط لازم برای اشتغال نقاشان، مجسمه‌سازان و دیگر هنرمندان تجسمی بعد از مهاجرت به کانادا

از یک تکنیسین گرافیست انتظار می‌رود که پیش از ورود به کانادا شرایط زیر را داشته‌باشد. لازم به یادآوری است که تنها در صورت داشتن این شرایط است که شما در کانادا یک تکنیسین گرافیست شناخته می‌شوید و می‌توانید با همین عنوان شروع به کار کنید.

 • دیپلم هنرستان در هنرهای گرافیکی یا تجاری، گرافیک کامپیوتریا طراحی انیمه مورد نیاز است
 • تجربه یا آموزش عملی در طراحی چندرسانه‌ای در یک موسسه فنی‌و حرفه‌ای، کالج، یا دبیرستان ممکن است مورد نیاز باشد
 • توانایی خلاق و استعداد هنری که البته باید ازطریق ارائه‌ی نمونه‌‌کارهایتان آنها را اثبات کنید هم به عنوان شرایط لازم از شما خواسته می‌شوند

توجه کنید که یک تکنیسین گرافیک در صورتی که تجربه کسب کند یا تعالیم تکمیلی ببیند، می‌تواند به پست طراح گرافیک ارتقای پیدا کند.

مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا با استفاده از روش اکسپرس اینتری فدرال

روش اکسپرس اینتری فدرال یک روش مهاجرتی برای جذب افرادی است که در رشته یا شغل خود دارای تجربه و تخصص بالا هستند. البته شرط دیگری نیزی برای استفاده از این روش وجود دارد و آن هم این است که رشته شغلی شما به عنوان مشاغل مورد نیاز کانادا در لیست مشاغل اکسپرس اینتری کانادا آمده‌باشد. اگر کد شغلی تکنسین گرافیک را در این لیست جست‌وجو کنید، آن را می‌یابید. به همین دلیل مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا با استفاده از روش اکسپرس اینتری فدرال ممکن است.

تکنسین‌های گرافیک برای استفاده از این برنامه مهاجرتی باید حتما از طریق یکی از برنامه‌های زیر اقدام کنند.

 1. برنامه نیروی کار ماهر فدرال
 2. برنامه تجارت ماهر فدرال
 3. گروهی تجربه کاری کانادا

بنابراین هر تکنسین گرافیکی که علاقه‌مند باشد از طریق اکسپرس اینتری اقدامک به اخذ اقامت کانادا نماید، ابتدا به ساکن باید ذیل یکی از برنامه‌های فوق تقاضا دهد.

مراحل استفاده از روش اکسپرس اینتری فدرال

اولین کاری که برای استفاده از روش اکسپرس اینتری باید بکنید این است که وارد وبسیات اداره مهاجرت کانادا شوید و فرم اکسپرس اینتری را در آن تکمیل نمایید و به این ترتیب برای خود یک پرونده در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ایجاد کنید. در این مرحله فرم شما با توجه به مشخصاتی که در آن ثبت نموده‌اید، بر اساس معیارهای زیر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:

 • سن
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • پیشنهاد کاری
 • مهارت در زبان انگلیسی و / یا فرانسوی
 • میزان تطبیق‌پذیری و سازگاری متقاضی با فرهنگ کانادا

صورتی که امتیاز شما از فاکتورهای بالا به 67 نمره برسد، وارد مرحله دوم می‌شوید و نام شما وارد بانک متقاضیان اکسپرس اینتری می‌شود. در این مرحله مجددا مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس سیستم رتبه بندی جامع یا CRS نمره‌ی دیگری به شما تعلق می‌گیرد. در صورتی که این نمره به 600 برسد، برای دریافت اقامت دائم کانادا معرفی می‌شوید.

مقاله مهاجرت هنرمندان به کانادا-روش‌ها و شرایط ۲۰۲۰ در وبسایت رهپویان مهاجر را بخوانید تا با معیارهای امتیازدهی سیستم اکسپرس اینتری در خصوص مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا آشناتر شوید.

مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا از طریق نیروی کار ماهر یا اسکیل‌ورکر کبک

تکنسین‌های گرافیک به عنوان نیروی کار ماهر از برنامه‌ی دیگری هم می‌توانند استفاده کنند. این برنامه، برنامه‌ی نیروی کار ماهر یا اسکیل‌ورکر کبک است. و همانطور که از نام آن پیداست مهاجرت به استان کبک را هدف می‌گیرد و برای استفاده از آن باید از طریق Immigration-Québec پروسه‌ی مهاجرتی خود را آغاز نمایید.

همانطور که در وبسایت مهاجرتی کبک نیز آمده، برای استفاده از برنامه نیروی کار ماهر یا اسکیل‌ورکر کانادا جهت اخذ اقامت دائم کانادا، باید در یکی از سه حالت زیر باشید:

 • در حال تحصیل در رشته‌ی گرافیک در یکی از دبیرستان‌ها، کالج‌ها، یا دانشگاه‌های معتبر در استان کبک باشید.
 • از یکی از دبیرستان‌ها، کالج‌ها، یا دانشگاه‌های معتبر در استان کبک در رشته‌ی گرافیک فارغ‌التحصیل شده‌باشید.
 • توسط یک کارفرمای معتبر در استان کبک برای یک کار موقت به عنوان یک تکنسین گرافیک استخدام شده‌باشید.

به علاوه، بدون نژتوجه به اینکه کدام یک از سه حالت فوق را دارید، دانش شفاهی شما در زبان فرانسه باید حداقل در سطح متوسط باشد و حداقل 18 سال سن داشته‌باشید.

همچنین باید بتوانید ثابت کنید که قصد سکونت و کار در کبک دارید. به این منظور باید بتوانید انگیزه‌های خود برای پیشبرد سطح گرافیک در این استان را نشان دهید.

بهترین کشور برای تکنسین های گرافیک کانادا

مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا با استفاده از برنامه خوداشتغالی فدرال

در صورتی که به عنوان یک تکنسین گرافیک علاوه بر تخصص و تجربه‌ی بالا سابقه‌ی خود اشتغالی و مدیریت کسب‌وکار خودتان را دارید، حتما برنامه خوداشتغالی فدرال را در لیست اولیت‌های مهاجرت خود به کانادا قرار دهید.

این روش شرایط خاصی دارد؛ دو شرط اولیه آن عبارتند از:

 • داشتن تجربیات کاری مرتبط در حوزه‌ی کار به عنوان یک تکنسین گرافیک
 • علاقه به مشارکت فعال در ارتقای وضعیت حرفه‌ی تکنسین‌های گرافیک در کشور کانادا

همانطور که گفته‌شد، این دو شرط شروز اولیه هستند و در صورت احرازآنها می‌توانید شرایط مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا با استفاده از برنامه خوداشتغالی فدرال را مورد بررسی قرار دهید.

شرایط لازم برای برنامه خوداشتغالی فدرال

تکنسین‌های گرافیک برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی فدرال، باید شرایط زیر را داشته‌باشند:

شرط اول: داشتن تجربه به عنوان یک تکنسین گرافیک

فرد متقاضیِ این روش مهاجرتی باید حتما در زمینه‌های مختلف مرتبط با تکنسینی گرافیک دارای تجربه‌ی کاری باشد. تجربه‌ی کاریِ متقاضی مرتبط با تکنسینی گرافیک در نظر گرفته‌می‌شود، در صورتی که فردِ دارای این تجربه:

 • سابقه‌ی شرکت در فعالیت‌ها و رویدادهای مربوط به تکنسین‌های گرافیک در سطح جهانی را داشته‌ باشد
 • یک فرد خوداشتغال در زمینه تکنسینی گرافیک به حساب آید

مدت این تجربه‌ی کاریِ مرتبط باید حداقل دو سال باشد. به علاوه این دوره‌ی زمانی دوساله باید حتما در یک دوره‌ی زمانی پنج ساله قرار گرفته‌باشد. به این صورت که قبل از ثبت تقاضایتان آغاز شده و حداکثر تا روزی که در مورد تقاضای شما تصمیم‌گیری می‌شود پایان یابد.

واضح است که فردی که به جای تجربه‌ی مرتبطِ دو ساله، تجربه‌ی کاری 3، 4 یا 5 سال داشته‌باشد، امتیاز بیشتری به دست خواهد آورد.

به علاوه هر نوع تجربه‌ی دوساله‌ای که تنها مرتبط با انجام وظایف تکنسین‌های گرافیک باشد، لزوما منجر به احراز شرط اول نمی‌شود. بر این اساس این تجربه‌ی کاریِ مرتبطِ دوساله باید حداقل:

الف. شامل دو تجربه‌ی یک‌ساله خوداشتغالی در فعالیت‌های فرهنگی در حوزه‌ی وظایف تکنسین‌های گرافیک شود یا

 ب. شامل دو تجربه‌ی یک‌ساله مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی در زمینه‌های مربوط با تکنسین‌های گرافیک در سطح جهانی شود یا

پ. شامل یک تجربه‌ی کاری یک ساله از نوع تجربه‌ی الف به علاوه‌ی یک تجربه‌ی کاری یک ساله از نوع تجربه توصیف شده در ب باشد.

شرط دوم: علاقه به خوداشتغالی در کانادا

متقاضی باید اشتیاق خود به فعالیت خوداشتغالی در کانادا را نشان دهد. یعنی باید نشان دهد که علاقه و انگیزه‌ی کافی برای راه‌اندازی حرفه‌ی خودش را در این کشور دارد تا از این طریق بتواند معاش خود و خانواده‌اش را تامین کند.

شرط سوم: به دست آوردن نمره مورد نظر از مجموعه معیارهای انتخاب

علاوه بر شرایطی که اکنون در حال بررسی آنها هستیم، تقاضای هر متقاضی بر اساس یک سری معیار ارزیابی می‌شود. حداکثر نمره‌ای که می‌توان از این معیارها به دست آورد، 100 امتیاز است اما به دست آوردن تنها 35 نمره هم کفایت می‌کند. معیارهای مورد نظر به شرح زیر هستند:

 • تجربه
 • تحصیلات
 • سن
 • مهارت‌های زبان خارجی (یکی از دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیس یا فرانسوی)
 • میزان سازگاری با فرهنگ کانادا

شرط چهارم: احراز شرایط پزشکی، امنیتی و موارد مشابه

در صورتی که فکر می‌کنید این روش مهاجرتی برای شمات مناسب است و می‌خواهید اطلاعات بیشتری راجع به آن به دست آورید، حتما مقاله مهاجرت هنرمندان به کانادا-روش‌ها و شرایط ۲۰۲۰ در وبسایت رهپویان مهاجر را مطالعه نمایید.

بهترین کشور برای تکنسین های گرافیک کانادا

مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا با استفاده از برنامه خوداشتغالی کبک

احتمالا پس از مطالعه بخش مهاجرت عکاسان به کانادا با استفاده از برنامه اکسپرس اینتری کبک متوجه شده‌اید که استان کبک به طور کلی برنامه‌های مهاجرتی خاص خود را دارد. بنابراین در صورتی که تکنسین‌های گرافیک بخواهند به طور اختصاصی فقط در همین استان، دست به خود اشتغالی بزنند و از این طریق مهاجرت دائم کانادا را دریافت کنند، نیز باید از طریق برنامه خوداشتغالی کبک و نه برنامه خوداشتغالی فدرال اقدام نمایند. البته این دو روش کمابیش از نظر ماهوی مانند هم هستند اما تفاوت‌هایی نیز بین آنها وجود دارد که با مطالعه‌ی این بخش پی به آنها خواهید برد.

شرایط لازم برای برنامه خوداشتغالی کبک

احراز شرایط زیر برای مهاجرت ازطریق برنامه خود اشتغالی کبک ضروری است:

شرط اول: پرداختن به کار به عنوان یک تکنسین‌های گرافیک

باید برای راه‌اندازی یک کسب و کار و یا یک کار حرفه‌ای در زمینه‌ی تکنسین‌های گرافیک، تنها یا با مشارکت دیگران، با یا بدون کمک مالی، به کبک بیایید.

حتما بخوانید:  مهاجرت طراحان گرافیک و تصویرگران به کانادا

شرط دوم: سپرده‌گذاری

باید در یک موسسه‌ی مالی یک حساب باز کنید. لازم است که این موسسه در همان شهری از استان کبک قرار داشته‌باشد که می‌خواهید در آنجا کسب و کارتان را راه بیاندازید. سپس باید مبلغی را در آن سپرده‌گذاری کنید. میزان سپرده‌ی شما:

 • در صورتی که قصد دارید در خارج از منطقه کلان‌شهری مونترال کسب و کارتان را راه‌اندازی کنید، حداقل باید 25 هزار دلار باشد
 • در صورتی که قصد دارید در داخل منطقه کلان‌شهری مونترال کسب و کارتان را راه‌اندازی کنید، حداقل باید 50 هزار دلار باشد

شرط سوم: داشتن حداقل دارایی خالص مورد نیاز

باید خودتان و همسرِ قانونی یا عرفی‌تان حداقل به میزان 100 هزار دلار دارایی خالص داشته‌باشید. با این شرط که تحصیلِ این دارایی‌ها از طرق قانونی، اثبات شود و منبع کسب آنها نیز شناخته شده باشد.

شرط چهارم: تجربه‌ی خوداشتغالی

باید بتوانید اثبات کنید که به عنوان یک تکنسین گرافیک حداقل به مدت دو سال یک تجربه‌کاری خوداشتغالی داشته‌اید.

شرط پنجم: گواهی یادگیری ارزش‌های دموکراتیک و ارزش‌های استان کبک

بر اساس این شرط، باید تا زمان مشخصی گواهی‌ای را ارائه دهید مبنی بر اینکه در مورد ارزش‌های دموکراتیک و ارزش‌های استان کبک، اطلاعات کافی دارید و آموزش لازم را دیده‌اید. همچنین در صورتی که همسرِ قانونی یا عرفیِ شما با بیش از 16 سال سن نیز به همراه شما قصد اقامت دائم در استان کبک را داشته‌باشد، او هم باید این گواهی را ارائه دهد. به علاوه اگر تصمیم دارید فرزندانتان را هم با خود به کانادا و استان کبک بیاورید، هرکدام از آنها هم که بیش از 18 سال سن داشته باشد، باید این گواهی را ارائه دهد.

معیارهای امتیازدهی برنامه خوداشتغالی کبک

علاوه بر احراز شرایط بالا، تقاضای هر متقاضی از نقطه نظر معیارهای زیر نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نمره‌ای بر این اساس به او تعلق می‌گیرد:

 • سن متقاضی و سن همسر قانونی یا عرفیِ متقاضی (در صورتی که همراه متقاضی قصد مهاجرت به کبک را دارد)
 • سطح تحصیلات متقاضی و سطح تحصیلات همسر قانونی یا عرفیِ متقاضی (در صورتی که همراه متقاضی قصد مهاجرت به کبک را دارد)
 • میزان تسلط متقاضی و همسر قانونی یا عرفیِ  متقاضی (در صورتی که همراه متقاضی قصد مهاجرت به کبک را دارد) به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی
 • میزان نقدینگی یا تمکن مالی متقاضی
 • سفر به کبک و دیدار از این استان
 • داشتن خویشاوندی که شهروند یا مقیم دائم استان کبک باشد

متقاضیان مجرد خوداشتغالی کبک باید حداقل 44 امتیاز و متقاضیان متاهلباید حداقل 51 امتیاز از مجموع فاکتورهای بالا به دست آورند.

مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا با استفاده از برنامه مهاجرتی آتلانتیک

طرح مهاجرتی آتلانتیک یکی از روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا برای اسکیل‌ورکرهای خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی است. این برنامه مهاجرتی از طریق مهاجرت به یکی از استان های نیوفاندلند، لابرادور، نوااسکوشیا یا نیوبرانزویک، منجذ به اخذ اقامت دائم کانادا می‌شود.

طرح مهاجرتی آتلانتیک، اساسا یک برنامه‌ی کارفرما-محور است که در قالب سه‌برنامه به اجرا در می‌آید:

 • برنامه‌ی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی استان‌های آتلانتیک
 • برنامه‌ی نیروی کار ماهر خارجی
 • برنامه‌ی نیروی کار نیمه‌ماهر خارجی

پیش شرط اصلی برای استفاده از هر سه برنامه این است که از یکی از کارفرماهای مورد تایید در استان‌های آتلانتیک، جاب آفر گرفته باشید. همچنین باید مدارک لازم جهت اثبات میزان تسلط به زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی، سطح تحصیلات و سابقه‌ی کار را ارائه دهید و نقدینگی کافی برای تامین خود و خانواده‌اتان در بدو ورود به کانادا را داشته باشید.

مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا از طریق این طرح مهاجرتی تنها به دو روش اول ممکن است. در ادامه شرایط استفاده از دو برنامه‌ی مهاجرتی که عکاسان می‌توانند از آن استفاده کنند، به طور خلاصه مرور می‌شود.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی آتلانتیک

برای استفاده ازاین برنامه مهاجرتی باید شرایط زیر را داشته‌باشید:

 • مدرک دیپلم یا هر نوع مدرک دانشگاهی مرتبط با تکنسین‌های گرافیک، از یکی از دانشگاه‌های دولتی در یکی از استان‌های آتلانتیک
 • سابقه‌ی زندگی به مدت حداقل 16 ماه، دو سال قبل از فارغ‌التحصیلی در یکی از استان‌های آتلانتیک
 • اثبات توانایی برقراری ارتباط به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی با مدارک مستدل
 • اثبات تمکن مالی در جهت تامین زندگی خود و خانواده‌اتان در ماه‌های اول ورود به کانادا

برنامه‌ی نیروی کار ماهر خارجی

آن دسته از تکنسین‌های گرافیک که در حرفه‌ی خوود دارای تخصص و تجربه‌ی قابل توجه هستند می‌توانند با استفاده ازاین طرح مهاجرتی، به عنوان نیروی کار ماهر به هر یک از استان‌های آتلانتیک مهاجرت کنند. به این منظور داشتن باید شرایط زیر را الزامی است:

شرط اول: داشتن سابقه‌ی کاری مرتبط به عنوان یک تکنسین گرافیک

بر اساس این شرط، متقاضی باید در سه سال گذشته، حداقل 1560 ساعت به عنوان یک تکنسین گرافیک با وظایف تعریف شده برای این شغل در سیستم مشاغل ملی کانادا – که در همین مقاله تشریح شد – داشته باشد. به یاد داشته‌باشید که سابقه‌ی کار به صورت خوداشتغالی، جزو سابقه‌ی کار در این قسمت محاسبه نمی‌شود.

شرط دوم: مدرک تحصیلی

داشتن حداقل مدرک دیپلم برای استفاده ازبرنامه مهاجرتی آتلانتیک ضروری است و البته لازم است که مدرک دیپلم اخذ شده از خارج از کانادا، ارزیابی و معادل‌سازی شود.

شرط سوم: مهارت‌های زبانی

متقاضی باید با مدارک مستدل ثابت کند که در حد برقراری به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی ارتباط تسلط دارد. برای استفاده از این برنامه مهاجرتی حداقل CLB 4 مورد نیاز است.

شرط چهارم: تمکن مالی

متقاضی باید سرمایه‌ی لازم را با خود به کانادا بیاورد تا بتواند در ماه‌های اول زندگی در این کشور هزینه‌های خود و خانواده‌اش را تامین کند. خوشبختانه متقاضیان این برنامه، از همان ابتدا با جاب آفر به کانادا می‌آیند، بنابراین لازم نیست سرمایه‌ی زیادی همراه خود بیاورند.

می‌توانید با مراجعه به وبسایت رهپویان مهاجر و مطالعه مقاله مهاجرت به استان‌های آتلانتیک کانادا در خصوص این روش مهاجرتی اطلاعات بیشتر و جزئی‌تری به دست آورید.

مهاجرت تکنسین‌های گرافیک به کانادا با استفاده از طرح مهاجرت به مناطق کم‌جمعیت

این طرح مهاجرتی از دو جهت بسیار شبیه به طرح مهاجرتی قبلی است: هم از این جهت که برای جذب اسکیل ورکرهای خارجی طراحی شده و هم از این جهت که مناطق خاصی از کانادا را هدف می‌گیرد.

این طرح در واقع یک برنامه‌ی مهاجرتیِ اجتماع‌محور است چرا که هدف از آن کمک به اقتصاد جوامع کوچک‌ترِ کانادا است. مناطق و جوامعِ شرکت‌کننده در طرح مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا عبارتند از:

 • سادبِری، انتاریو
 • تیمینز، انتاریو
 • سو سَنت‌ماری، انتاریو
 • تاندر بِی، انتاریو
 • برندون، مانیتوبا
 • آلتونا/ راین‌لند، مانیتوبا
 • کلرزهولم،‌ آلبرتا
 • وِرنون، بریتیش کلمبیا
 • وِست کوتینا (تریل، کستلگار، راسلند، نلسون)، بریتیش کلمبیا

نورث‌بِی، انتاریو و موس جا، ساسکاچوان نیز قرار است به زودی به این طرح بپیوندند.

این طرح مهاجرتی و طرح مهاجرتی قبلی از جهت دیگری نیز شبیه به هم هستند و آن این است که متقاضیان این طرح مهاجرتی هم باید حتما از یکی از کارفرمایان معتبر در یکی از مناطق شرکت‌کننده در طرح، جاب آفر داشته باشند. در واقع تنها در صورت دریافت جاب آفر متقاضیان می‌توانند درخواست خود برای مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا را به ثبت برسانند.

تنها کسانی می‌توانند اقامت دائم از طریق طرح RNIPرا به دست آورند که تمام شرایط عمومی مورد نیاز اداره‌ی مهاجرت کانادا را داشته باشند. این شرایط عبارت‌اند از:

شرط اول: سابقه‌ی کار مرتبط یا داشتن مدرک دانشگاهی از یکی از موسساتِ دولتی در منطقه‌ی مورد نظر

متقاضی باید به عنوان یک تکنسین گرافیک در 3 سال گذشته، حداقل یک سال مستمر (حداقل 1.650 ساعت) سابقه کارِ مرتبط داشته باشد. سابقه‌ی کار به صورت خوداشتغالی، جزو سابقه‌ی کار در این قسمت محاسبه نمی‌شود. ضمنا آن دسته از تکنسین‌های گرافیک که می‌خواهند ازاین روش مهاجرتی استفاده کنند باید وظایفی که برای این حرفه در مشاغل ملی کانادا تعریف شده است– که در همین مقاله تشریح شد – را در سابقه‌ی کاری خود به انجام رسانده‌باشند.

شرط دوم: مهارت‌های زبانی

برای کسانی که به عنوان یک تکنسین گرافیک قصد استفاده ازاین برنامه مهاجرتی را دارند، با توجه به اینکه ناک شغلی آنها در گروه B  قرار می‌گیرد،CLB 5  مورد نیاز است.

شرط سوم: مدرک تحصیلی

داشتن حداقل مدرک دیپلم مورد نیاز است. با این شرط که در صورتی که مدرک دیپلمتان را از خارج از کانادا اخذ کرده‌باشید باید حتما آن را ارزیابی و معادل‌سازی کنید.

شرط چهارم: تمکن مالی

بر اساس این شرط از شما انتظار می‌رود که در ابتدای ورود به کانادا تا مدتی بتوانید با پولی که همراهتان آورده‌اید از عهده‌ی مخارج خود و خانواده‌اتان برآیید. البته تکنسین‌ها گرافیک در این روش مهاجرتی، از همان ابتدا با جاب آفر به کانادا می‌آیند، بنابراین لازم نیست سرمایه‌ی زیادی همراه خود بیاورند.

شرط پنجم: قصد زندگی در منطقه موردنظر

این شرط به معنای این است که متقاضی باید طرح و برنامه‌ی مشخصی برای زندگی در منطقه‌ی مورد نظرش داشته باشد و بتواند این شرط را توضیح دهد.

شرط ششم: برآورده کردن شرایط خاص هر منطقه

علاوه بر شرایطی که شرح داده‌شد، هرکدام از مناطقِ شرکت‌کننده در این طرح، شرایطی مخصوص به خود هم دارند. واضح است که متقاضی کار و زندگی در آن مناطق باید آن شرط‌‌ها را نیز برآورده کند. (شرایط هر منطقه در وب‌سایت آن منطقه ذکر شده است.)

در صورتی که علاقه‌مند به این روش مهاجرتی شده‌اید حتما مقاله مهاجرت به مناطق کم‌جمعیت کانادا در وبسیات رهپویان مهاجر را مطالعه کنید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *