حزب سبز کانادا قایل به جرم‌انگاری مواد مخدر نیست

حزب سبز کانادا قائل به جرم‌انگاری مواد مخدر نیست

حزب سبز کانادا می‌گوید در صورت پیروزی در انخابات ماه آتی کانادا، قانون مربوط به جرم‌انگاریِ نگهداری مواد مخدر را تغییر خواهد داد.

الیزابت مِی، رهبر حزب سبز کانادا در کارزار انتخاباتی خود در وینپِگ اعلام کرد که قانونی کردنِ نگهداری مواد مخدر، راهی اجتناب‌ناپذیر برای کنترل بحران مواد مخدر در کاناداست. او به صراحت اعلام کرد که «نباید اعتیاد به مواد مخدر را جرم انگاشت و برخوردی کیفری با آن کرد. این موضوع، یکی از اولویت‌های ضروری ما در حوزه‌ی بهداشت و درمان است». این سخنانِ خانم می، در مانیتوبا بیان شد که یکی از اصلی‌ترین مناطقِ درگیر با مساله‌ی مواد مخدر در کاناداست.

حزب سبز کانادا در تلاش برای کم کردن نرخ مرگ و میرهای ناشی از سوءمصرف مواد، وضعیت کنونی را وضعیت اوژانسی تلقی کرده است و معتقد است باید برنامه‌های ترک اعتیاد و بهداشت روانی را بهبود بخشید و بودجه‌های سازمان‌های اجتماعی را افزایش داد. حزب سبز کانادا می‌گوید که بسته‌های نالوکسون (داروی کاهش اثرات اوِردوز) باید به‌وفور در اختیار همگان قرار گیرد و همه‌جا در دسترس باشد.

البته موضوع مواد مخدر برای خانم الیزابت می، جنبه‌ای شخصی هم دارد. خواهر ناتنی او، مارگوتکیدر، در سال 2018 بر اثر سوءمصرف مواد جان خود را از دست داد.

بیشترِحمایت‌های حزب سبز از مساله‌ی مواد مخدر، در مناطقی از بریتیش کلمبیا و جزیره ونکوور است که شدیداً درگیر مساله‌ی مواد مخدرند. آمارها نشان می‌دهند در سال 2017، حدود 4 هزار شهروند کانادا بر اثر سوءمصرف مواد جان خود را از دست داده‌اند.

الیزابت می و حزبِ او البته گفته است که اگر بحران مواد مخدر در کانادا رفع شود، اصراری بر تغییر قانون نخواهد داشت. او در ابتدای ماه جاری در مصاحبه‌ای با خبرگزاری سی‌بی‌اس کانادا گفته بود که «وقتش رسیده دولت کانادا، بحران مواد مخدر را یک وضعیت اورژانسی اعلام کند و برای پیش‌گیری از مرگ و میرهای بیشتر، استفاده از برخی مواد را قانونی نماید». 

در نظرسنجی‌ای که از خود مردم کانادا انجام شده بود، مردم اعتقاد داشتند که تهیه‌ی مواد پاکیزه و قانونی اعلام کردن برخی مواد، می‌تواند شمار قربانیان سوءمصرف مواد را به شدت کاهش دهد.

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *