شغل های پردرآمد کانادا

شغل های پردرآمد کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

شغل های پردرآمد کانادا و میزان حقوق و درآمد و همچنین مزیت های این شغل ها در این کشور از موضوعات مهم مطرح شده در این مقاله می باشد. گروه مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر با ارائه این مقاله به بررسی پردرآمدترین مشاغل کانادا و میزان حقوق و درآمد آن ها پرداخته اند.

اهمیت اطلاع از شغل های پردرآمد در کانادا

اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، باید از پردرآمدترین مشاغل و حقوق و درآمد و شرایط کار در این کشور اطلاع داشته باشید. در واقع با این آگاهی است که در مورد مهاجرت به این کشور می توانید به یک تصمیم درست و منطقی برسید. برترین مشاغل در کانادا در حوزه های حمل و نقل، معدن و تجارت خارجی است. بسیاری از این مشاغل در اختیار بخش های خدمات کانادا است. این مشاغل شامل فرصت های شغلی در بخش های ساخت و تولید، ساخت و ساز و بخش های کشاورزی است.

اهمیت اطلاع از شغل های پردرآمد در کانادا

شرایط کار و اشتغال در کانادا

متقاضیان برای کار و اشتغال در مشاغل پردرآمد کانادا باید دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی، تجربه و سوابق کاری و سابقه کار در پست های مدیریتی و اجرایی باشند. متقاضیان می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی مانند سیستم اکسپرس اینتری کانادا Express Entry و نیروی کاری ماهر ( اسکیل ورکر کانادا ) به کانادا مهاجرت کنند.

شرایط کار و اشتغال در کانادا

10 شغل برتر در کانادا

انتخاب پردرآمدترین مشاغل در کانادا چندان راحت و ساده نیست. زیرا بهترین و پردرآمدترین مشاغل بر اساس علاقه شخصی، مهارت های لازم و تخصص کاری و اولویت های شغلی انتخاب می شوند. اما اگر شغل ها را بر اساس میانگین درآمد و حقوق، رشد و ارتقاء شغلی و همچنین آینده درخشان کاری تقسیم بندی کنیم، بهتر می توانیم فهرستی از بهترین مشاغل کانادا ارائه دهیم. در جدول زیر 10 شغل برتر و بهتر کانادا ارائه شده است:

مشاغل برتر کانادا حقوق و درآمد سالانه
کمک پرستار 104.4000 دلار کانادا
دندانپزشک 93.600 دلار کانادا
مدیر خدمات 114.000 دلار کانادا
تکنسین سیستم های برقی / برق کار 86.000 دلار کانادا
معدن کار و ناظر معدن کاری 83.200 دلار کانادا
ناظر و سرپرست لوله کشی 81.000 دلار کانادا
مدیر مهندسی 106.000 دلار کانادا
مدیر تحقیقات علمی 102.000 دلار کانادا
مدیر روابط عمومی 110.000 دلار کانادا
مدیر ساخت و ساز 83.000 دلار کانادا

10 شغل برتر در کانادا

پردرآمدترین مشاغل کانادا در سال 2021

پردرآمدترین مشاغل کانادا بیشتر در حوزه های پزشکی، مدیریت، بازاریابی و نفت و گاز می باشد. متقاضیان قبل از اقدام برای مهاجرت شغلی به کانادا و یا مهاجرت تحصیلی به این کشور باید برای تصمیم گیری در مورد آینده شغلی خود از درآمد و حقوق مشاغل پردرآمد در کانادا اطلاعات کافی را کسب کند. در این بخش از مقاله به ارائه 10 شغل پردرآمد در کانادا در سال 2021 می پردازیم:

پردرآمدترین مشاغل کانادا حقوق و درآمد سالانه در سال 2021
جراحی 340.000 دلار کانادا
دندانپزشکی 293.000 دلار کانادا
مهندسی نفت 208.000 دلار کانادا
روانپزشکی 290.000 دلار کانادا
مدیر IT 203.000 دلار کانادا
مدیر بازاریابی 195.000 دلار کانادا
خلبانی 195.000 دلار کانادا
وکالت 192.000 دلار کانادا
مدیر فروش 187.000 دلار کانادا
مدیر عملیات تجاری 170.000 دلار کانادا

پردرآمدترین مشاغل کانادا در سال 2021

جراحی از شغل های پردرآمد کانادا

کانادا دارای یکی از بهترین خدمات بهداشتی و پزشکی در جهان است، گرچه در مقایسه با کشورهایی مانند استرالیا و نروژ تعداد جراحان حاذق به ازای جمعیت این کشور پایین تر می باشد. بر اساس گزارش های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD کشور کانادا از لحاظ تعداد جراحان و پزشکان به ازای جمعیت این کشور در رتبه 28 از 30 قرار دارد.

 • برای هر 1000 نفر شهروند این کشور در حدود 2.8 پزشک و جراح وجود دارد. بر این اساس فرصت های شغلی بی شماری برای پزشکان و جراحان در این کشور وجود دارد.
 • بر اساس گزارش بانک مشاغل کانادا، انتظار می رود که افزایش به کارگیری و استخدام پزشک عمومی و پزشک خانواده در کانادا به بالاترین حد خود برسد.
 • از مهم ترین شرایط کار در کانادا به عنوان پزشک، تحصیل در دوره پزشکی و برنامه کارورزی رزیدنسی به مدت 5 سال می باشد.
 • یک جراح در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه تا 340.000 دلار کانادا می باشد.

جراحی از شغل های پردرآمد کانادا

دندانپزشکی از شغل های پردرآمد کانادا

یکی از برترین مشاغل کشور کانادا از لحاظ کلاس اجتماعی و پرستیژ حرفه ای دندانپزشکی است. بر اساس گزارش های بانک مشاغل کانادا، تا سال 2028 در حدود 12.200 فرصت شغلی جدید برای قشر تحصیل کرده دندانپزشک در کانادا ایجاد خواهد شد، در حالی که سالانه  فقط در حدود 7.000 دندانپزشک تازه کار به بازار کار این کشور وارد خواهند شد. این تناقض و نابرابری در عرضه و تقاضا موجب شده است که فرصت های کاری بی شماری برای دندانپزشکان بین المللی برای مهاجرت و کار در کانادا وجود داشته باشد.

 • یک دندانپزشک در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه تا 293.000 دلار کانادا می باشد.

دندانپزشکی از شغل های پردرآمد کانادا

مهندسی نفت از شغل های پردرآمد کانادا

مهندسان نفت با تحصیل در این رشته روش های کشف، تولید و استخراج گاز و نفت را فرا می گیرند. وظایف شغلی مهندسان نفت برنامه ریزی، طراحی، توسعه و نظارت بر پروژه های مرتبط با استخراج نفت می باشد.

 • متقاضیانی که قصد کار و اشتغال به عنوان مهندس نفت در کانادا را دارند، باید دارای حداقل مدرک کارشناسی مهندسی نفت و یا رشته های مهندسی مرتبط باشند.
 • یک مهندس نفت در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه تا 208.000 دلار کانادا می باشد.
حتما بخوانید:  اجاره خانه، آپارتمان و کاندو در کانادا

مهندسی نفت از شغل های پردرآمد کانادا

روانپزشکی از شغل های پردرآمد کانادا

درمان بیماری های روحی و روانی و کمک به ایجاد حس خوب برای زندگی از وظایف شغلی روانپزشکان می باشد. بر اساس گزارش های بانک مشاغل کانادا انتظار می رود که تا سال 2028 تعداد 32.500 روانپزشک فعال به فهرست روانپزشکان کانادا اضافه شود. تا سال 2018 در حدود 48.500 روانپزشک در کشور کانادا مشغول کار و طبابت بوده اند.

 • متقاضیان برای کار و اشتغال در حوزه روانپزشکی در کانادا باید در آزمون پزشکی و جراحی کالج رویال کانادا نمره لازم را کسب کنند تا واجد شرایط کار به عنوان یک روانپزشک در کانادا شوند.
 • یک روانپزشک در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه تا 250.000 دلار کانادا می باشد.

روانپزشکی از شغل های پردرآمد کانادا

مدیریت IT از شغل های پردرآمد کانادا

مدیران IT در دوره های تحصیلی به فراگیری ایجاد پروژه هایی برای تکنولوژی اطلاعات، راه حل های تحقیقی و مدیریت کارکنان می پردازند. گرچه حقوق و درآمد مدیران IT در کانادا در مقایسه با جراحان و پزشکان پایین تر است، اما تحصیل و کار در این رشته نسبتاً راحت تر است.

 • متقاضیان برای کار به عنوان مدیر IT در کانادا باید دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در حوزه های علوم کامپیوتر و یا رشته های مرتبط باشند.
 • یک مدیر IT در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه از 200.000 تا 203.000 دلار کانادا می باشد.

مدیریت IT از شغل های پردرآمد کانادا

مدیر بازاریابی از شغل های پردرآمد کانادا

مسئولیت شغلی مدیر بازاریابی پشتیبانی، حفاظت و بهسازی تصویر ذهنی برند تجاری و خدمات و کالاهای آن برند است. در واقع تصویر ذهنی مجموعه ای از ایده ها و تصوراتی است که مردم از یک برند تجاری در ذهن دارند. مدیران بازاریابی برای ارتقاء آگاهانه این برند تجاری باید روش های ارتقاء و پیشرفت و تاکتیک ها و روش های بازاریابی را فراگیرند.

 • متقاضیان برای کار به عنوان یک مدیر بازاریابی در کانادا نیازمند دارا بودن مدرک مدیریت بازاریابی و یا ترجیحاً مدیریت اجرایی MBA از دانشگاه های کانادایی می باشند.
 • یک مدیر بازاریابی دارای درآمد و حقوق سالانه 190.000 تا 195.000 دلار کانادا می باشد.

مدیر بازاریابی از شغل های پردرآمد کانادا

خلبانی از شغل های پردرآمد کانادا

شغل خلبانی از مشاغل پرتقاضا و پردرآمد کانادا محسوب می شود. خلبانی برای پروازهای تجاری، امنیتی و خدمات هوایی دولتی در کانادا مورد نیاز می باشد. خلبانان مسئولیت امنیت پرواز و سفرهای هوایی را به عهده دارند. این صنعت در کانادا دارای بازار شغلی باثباتی است و بر اساس گزارش های بانک مشاغل این کشور تعداد فرصت های ایجاد شده با تعداد خلبانان جدید وارد شده به این بخش برابر است.

 • یک خلبان در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه تا 195.000 دلار کانادا می باشد.

خلبانی از شغل های پردرآمد کانادا

وکالت از شغل های پردرآمد کانادا

وکلا با ارائه مشاوره های قانونی به موکلان راه های جدیدی را برای حل مشکلات به روی آن ها می گشایند. بر اساس گزارش بانک مشاغل کانادا در سال 2018 در حدود 106.000 نفر به عنوان وکیل در کانادا مشغول کار بوده اند. بر اساس آمارهای رسمی تا سال 2028 در حدود 46.000 فرصت شغلی جدید برای وکلا، قضات و سردفتر اسناد رسمی در ایالت کبک کانادا ایجاد خواهد شد.

 • متقاضیان برای کار به عنوان یک وکیل در کانادا باید دارای مدرک تحصیلی LLB و یا LLM باشند.
 • یک وکیل در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه 190.000 تا 192.000 دلار کانادا می باشد.

وکالت از شغل های پردرآمد کانادا

مدیر فروش از شغل های پردرآمد در کانادا

مدیر فروش در فروشگاه ها، خرید و فروش جزیی و خرده فروشی، خرید و فروش کلان و عمده، خدمات اجاره کالا و دیگر کسب و کارهای فروش از راه دور و بازاریابی تلفنی فعالیت می کنند. مدیران فروش به ارائه تاکتیک ها و روش هایی به منظور پیشرفت و ارتقاء یک کارخانه، شرکت تولیدی و سازمان می پردازند.

 • متقاضیان برای کار به عنوان مدیر فروش در کانادا باید دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد مدیریت تجاری باشند.
 • یک مدیر فروش در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه از 180.000 تا 187.000 دلار کانادا می باشد.

مدیر فروش از شغل های پردرآمد در کانادا

مدیر عملیات تجاری از شغل های پردرآمد در کانادا

مدیر عملیات تجاری در کانادا به مدیریت تجاری، بودجه بندی، قراردادها و از این قبیل امور می پردازد. مدیران تجاری در شرکت ها فعالیت های گوناگونی به عهده دارند و همه گزارش های کاری را به طور مستقیم به مدیر عامل انتقال می دهند.

 • متقاضیان برای کار به عنوان یک مدیر عملیات تجاری در کانادا باید دارای مدرک مدیریت تجاری و سوابق کاری حرفه ای باشند.
 • یک مدیر عملیات تجاری در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه از 160.000 تا 170.000 دلار کانادا می باشد.

مدیر عملیات تجاری از شغل های پردرآمد در کانادا

شغل های پردرآمد کانادا بدون تحصیلات

متقاضیانی که فاقد مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشند و قصد کار در مشاغل پردرآمد کانادا را دارند، می توانند در بسیاری از مشاغل به کار و اشتغال مشغول شوند. در واقع بسیاری از شغل های پردرآمد کانادا نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارند. البته متقاضیان برای کار در این گونه فرصت های شغلی نیازمند دارا بودن سوابق کاری و تخصص حرفه ای می باشند. از مشاغل پردرآمد کانادا بدون تحصیلات دانشگاهی موارد زیر را می توان نام برد:

 • آتش نشانی

شرایط: دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان، دارا بودن مدرک دوره کمک های اولیه، پذیرش در آزمون های آمادگی جسمانی و آزمایش بینایی و همچنین دارا بودن گواهی نامه رانندگی، مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس اینتری

میزان درآمد و حقوق سالانه: از 70.000 تا 100.000 دلار کانادا

آتش نشانی

 • رانندگی در خارج از شهر

شرایط: دارا بودن گواهی نامه رانندگی معتبر، مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی سیستم  اکسپری اینتری

حتما بخوانید:  حقوق جوشکار در کانادا

میزان درآمد و حقوق سالانه: در حدود 140.000 دلار کانادا

رانندگی در خارج از شهر

 • مشاور املاک

شرایط: دارا بودن مدرک مشاوری املاک از کالج های کانادا، مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس اینتری

میزان درآمد و حقوق سالانه: 144.000 دلار کانادا

مشاور املاک

 • مدیر ساخت و ساز

شرایط: دارا بودن سوابق و تجربه کاری، مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس اینتری

میزان درآمد و حقوق سالانه: در حدود 55.000 تا 162.000 دلار کانادا

مدیر ساخت و ساز

 • طراح و توسعه دهنده وب

شرایط: دارا بودن دانش و مهارت های لازم در حوزه وب، دارا بودن سوابق کاری حداقل 2 سال، مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر Skilled Worker

میزان درآمد و حقوق سالانه: در حدود 78.000 دلار کانادا

طراح و توسعه دهنده وب

 • خلبان

شرایط: دارا بودن مدرک دوره های خلبانی تجاری یا شخصی، ارائه ساعت های پرواز، مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس اینتری

میزان درآمد و حقوق سالانه: در حدود 120.000 دلار کانادا

خلبان

 • نقشه بردار

شرایط: دارا بودن سوابق کاری

میزان درآمد و حقوق سالانه: در حدود 65.000 دلار کانادا

نقشه بردار

 • لوله کش

شرایط: دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان، دارا بودن سوابق کاری 4 تا 5 ساله

میزان درآمد و حقوق سالانه: 330.000 تا 870.000 دلار کانادا

لوله کش

 • جوشکار

شرایط: دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان

میزان درآمد و حقوق سالانه: در حدود 85.000 دلار کانادا

جوشکار

 • آرایشگر

شرایط: دارا بودن سوابق کاری

میزان درآمد و حقوق سالانه: در حدود 92.000 دلار کانادا

آرایشگر

 • آشپز

شرایط: دارا بودن سوابق کاری و مهارت حرفه ای

میزان درآمد و حقوق سالانه: در حدود 80.000 دلار کانادا

آشپز

100 شغل پردرآمد کانادا در سال 2021

اگر در حال ارزیابی شغل های متفاوت برای تصمیم گیری در مورد آینده شغلی خود می باشید، باید به چندین عامل مهم توجه کنید که در انتخاب شغل آینده کمک فراوانی به شما می کند. دارا بودن مدرک تحصیلی و دارا بودن سابقه کار در آن حرفه و همچنین علاقه از مهم ترین عوامل موثر در موفقیت شغلی محسوب می شوند.

برای انتخاب شغل مناسب تحقیق و بررسی و صرف زمان عامل مهمی است. در این بخش از مقاله به معرفی 100 شغل پردرآمد کانادا می پردازیم که به ترتیب از بالاترین تا پایین ترین حقوق و درآمد در سال 2021 فهرست بندی شده اند:

شماره پردرآمدترین مشاغل کانادا متوسط حقوق و درآمد ملی سالانه در سال 2021
1 پزشک متخصص قلب 351.827 دلار
2 متخصص بیهوشی 326.269 دلار
3 متخصص ارتودنسی 264.850 دلار
4 روانپزشک 224.577 دلار
5 جراح 216.248 دلار
6 متخصص لثه 214.896 دلار
7 پزشک عمومی 202.387 دلار
8 دندانپزشک 196.417 دلار
9 پزشک متخصص داخلی 194.938 دلار
10 پزشک متخصص زنان 191.930 دلار
11 پرستار بیهوشی 185.856 دلار
12 متخصص اطفال 180.202 دلار
13 پزشک خانواده 170.283 دلار
14 مدیر معماری سازمانی 168.762 دلار
15 تحلیلگر کیفی 153.539 دلار
16 معاون رئیس جمهور 151.358 دلار
17 مدیر امنیت اطلاعات 149.204 دلار
18 معمار سازمانی 142.355 دلار
19 مهندس نرم افزار 139.127 دلار
20 مدیر مهندسی نرم افزار 138.933 دلار
21 داروساز ارشد بالینی 136.971 دلار
22 مهندس ذخیره داده ها 134.999 دلار
23 مهندس اطمینان سایت 134.840 دلار
24 مدیر ارشد بازاریابی 133.440 دلار
25 مهندس Cloud 123.688 دلار
26 مدیر ارشد اطلاعات 123.155 دلار
27 متخصص علم داده ها 121.673 دلار
28 چشم پزشک 118.486 دلار
29 مهندس راه حل ها 114.155 دلار
30 مدیر ارشد اجرایی 122.591 دلار
31 مدیر داروخانه 112.546 دلار
32 کنترلگر و ناظر شرکت 112.203 دلار
33 متخصص زانو و پا 112.181 دلار
34 توسعه دهنده داده ها 111.846 دلار
35 مشاور عمومی 110.733 دلار
36 مدیر برنامه‌ ریزی و تحلیل مالی 110.418 دلار
37 کمک پرستار 110.164 دلار
38 مشاور شرکت 109.691 دلار
39 مدیر تحلیلگر 108.564 دلار
40 کارشناس بیمه 108.313 دلار
41 مهندس نرم افزار 106.119 دلار
42 دستیار پزشک 105 594 دلار
43 مدیر کارخانه 104.902 دلار
44 مهندس سیستم 104.213 دلار
45 ماما 103.311 دلار
46 توسعه دهنده Java 103.292 دلار
47 مدیر گزارش مالی 102.178 دلار
48 ریاضیدان 100.351 دلار
49 اقتصاددان 98.716 دلار
50 مهندس هوانوردی 98.396 دلار
51 دامپزشک 95.762 دلار
52 متخصص ارشد 95.203 دلار
53 مدیر عملیات 95.007 دلار
54 مدیر پایگاه داده ها 92.298 دلار
55 مهندس انرژی اتمی 91.119 دلار
56 طراح تجربه کاربری 89.916 دلار
57 مدیر IT 89.577 دلار
58 وکیل 89.487 دلار
59 مدیر امور سیاسی 89.085 دلار
60 مدیر امنیت و بهداشت محیط 88.684 دلار
61 ناظر و سرپرست ساخت و ساز 87.285 دلار
62 روانشناس 86.181 دلار
63 توسعه دهنده برنامه کاربردی 86.120 دلار
64 مدیر سیستم 86.059 دلار
65 مهندس 85.621 دلار
66 متخصص آمار و داده ها 84.336 دلار
67 قاضی 83.715 دلار
68 مدیر بازاریابی 83.656 دلار
69 مهندس مکانیک 83.230 دلار
70 تحلیلگر امنیت اطلاعات 83.001 دلار
71 محقق و پژوهشگر 82.927 دلار
72 مدیر بالینی 82.422 دلار
73 تکنسین ارشد MRI 82.111 دلار
74 دانشیار دانشگاه 81.957 دلار
75 درمانگر ارشد فیزیکی 81.715 دلار
76 مهندس عمران 81.425 دلار
77 مسئول پرداخت وام 81.233 دلار
78 مدیر پروژه 81.214 دلار
79 درمانگر ارشد رادیوپرتو 80.891 دلار
80 درمانگر شغلی 80.424 دلار
81 مهندس دریایی 79.531 دلار
82 تحلیلگر سیستم 78.974 دلار
83 تحلیلگر مدیریت 78.300
84 مدیر ساخت و ساز 75.564 دلار
85 مهندس زیست پزشکی 75.564 دلار
86 مدیر فروش 75.263 دلار
87 مدیر روابط عمومی 74.798 دلار
88 مهندس صنعتی 73.905 دلار
89 مدیر محیطی 73.829 دلار
90 آسیب شناس گفتاری 73.248 دلار
91 برآوردگر هزینه 72.751 دلار
92 مدیر فروش 72.633 دلار
93 حسابدار عمومی 72.414 دلار
94 مدیر پرونده پرستار ثبت شده 69.055 دلار
95 دلال و واسطه معاملات 68.341 دلار
96 مدیر آزمایشگاه 66.687 دلار
97 روانشناس 66.643 دلار
98 محقق بازار 65.349 دلار
99 متخصص طب مفصل و ستون فقرات 65.201 دلار
100 مدیر بازاریابی 64.259 دلار
حتما بخوانید:  مهاجرت کارشناسان اقتصاد به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

100 شغل پردرآمد کانادا در سال 2021

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر برای شغل های پردرآمد کانادا

متقاضیانی که قصد مهاجرت شغلی به کانادا را دارند و در مشاغل ذکر شده در این مقاله دارای مدرک تحصیلی، تبحر و سابقه کار می باشند، می توانند با مراجعه به موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر برای مهاجرت شغلی به کانادا اقدام کنند. گروه مشاوران ارشد این موسسه مطرح در کشور با ارائه خدمات مهاجرتی از قبیل مشاوره های مهاجرتی رایگان، ارسال مدارک لازم، اخذ مجوز اقامت در کانادا این مسیر دشوار را راحت می کنند.

وکلای برجسته این موسسه در کشورهای استرالیا، کانادا و ایران با پیگری های پرونده های مهاجرتی احتمال اخذ ویزای متقاضیان را افزایش می دهند.

سخن پایانی

در این مقاله شغل های پردرآمد در کانادا، برترین شغل های کانادا و 100 شغل پردرآمد کانادا مورد بررسی قرار گرفت. نقطه مشترک همه این مشاغل برای کار در کانادا پس از دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط، دارا بودن سوابق شغلی و تخصص کاری می باشد.

نکته قابل توجه اینکه برای مهاجرت شغلی در برخی از مشاغل کانادا متقاضیان نیازمند ارائه مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشند و صرفاً دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و سوابق کاری کافی است.

اگر در مورد شغل های پردرآمد در کانادا و چگونگی کار و اشتغال در این مشاغل در کانادا نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، با گروه مشاوران موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر مشاوره کنید.

گروه مشاوران ارشد این موسسه مطرح در شعبه های تهران، شیراز، کرج و مشهد در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه مشاوره های مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

سوال های متداول در مورد شغل های پردرآمد کانادا

 1. شرایط کار و اشتغال متقاضیان بین المللی در کانادا چیست؟

متقاضیان برای کار و اشتغال در مشاغل پردرآمد کانادا باید دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی، تجربه و سوابق کاری و سابقه کار در پست های مدیریتی و اجرایی باشند. متقاضیان می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی مانند سیستم اکسپرس اینتری Express Entry و نیروی کاری ماهر Skilled Worker به کانادا مهاجرت کنند.

 1. ده شغل برتر در کانادا کدامند؟
 • پرستار حرفه ای
 • دندانپزشک
 • مدیر خدمات
 • تکنسین سیستم های برقی
 • معدن کار و ناظر معدن کاری
 • ناظر و سرپرست لوله کشی
 • مدیر مهندسی
 • مدیر تحقیقات علمی
 • مدیر روابط عمومی
 • مدیر ساخت و ساز
 1. پردرآمدترین مشاغل کانادا در سال 2021 کدامند؟
 • جراحی
 • دندانپزشکی
 • مهندسی نفت
 • مدیر IT
 • مدیر بازاریابی
 • خلبانی
 • وکالت
 • مدیر فروش
 • مدیر عملیات تجاری
 1. شرایط کار شغل جراحی در کانادا چیست؟

از مهم ترین شرایط کار در کانادا به عنوان پزشک، تحصیل در دوره پزشکی و برنامه کارورزی رزیدنسی به مدت 5 سال می باشد. یک جراح در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه تا 340.000 دلار کانادا می باشد.

 1. شرایط کار شغل مهندسی نفت در کانادا چیست؟

متقاضیانی که قصد کار و اشتغال به عنوان مهندس نفت در کانادا را دارند، باید دارای حداقل مدرک کارشناسی مهندسی نفت و یا رشته های مهندسی مرتبط باشند. یک مهندس نفت در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه تا 208.000 دلار کانادا می باشد.

 1. شرایط کار شغل روانپزشکی در کانادا چیست؟

متقاضیان برای کار و اشتغال در حوزه روانپزشکی در کانادا باید در آزمون پزشکی و جراحی کالج رویال کانادا نمره لازم را کسب کنند تا واجد شرایط کار به عنوان یک روانپزشک در کانادا شوند. یک روانپزشک در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه تا 250.000 دلار کانادا می باشد.

 1. شرایط کار شغل مدیریت IT در کانادا چیست؟

متقاضیان برای کار به عنوان مدیر IT در کانادا باید دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در حوزه های علوم کامپیوتر و یا رشته های مرتبط باشند. یک مدیر IT در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه از 200.000 تا 203.000 دلار کانادا می باشد.

 1. شرایط کار شغل مدیریت بازاریابی در کانادا چیست؟

متقاضیان برای کار به عنوان یک مدیر بازاریابی در کانادا نیازمند دارا بودن مدرک مدیریت بازاریابی و یا ترجیحاً  مدیریت اجرایی MBA از دانشگاه های کانادایی می باشند. یک مدیر بازاریابی دارای درآمد و حقوق سالانه 190.000 تا 195.000 دلار کانادا می باشد.

 1. شرایط کار شغل وکالت در کانادا چیست؟

متقاضیان برای کار به عنوان یک وکیل در کانادا باید دارای مدرک تحصیلی LLB و یا LLM باشند. یک وکیل در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه 190.000 تا 192.000 دلار کانادا می باشد.

 1. شرایط کار شغل مدیریت فروش در کانادا چیست؟

متقاضیان برای کار به عنوان مدیر فروش در کانادا باید دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد مدیریت  تجاری باشند. یک مدیر فروش در کانادا دارای درآمد و حقوق سالانه از 180.000 تا 187.000 دلار کانادا می باشد.

در این مقاله شغل های پردرآمد در کانادا به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت. اگر در مورد مشاغل برتر کانادا، مشاغل پردرآمد بدون مدک تحصیلی در کانادا، روش های مهاجرت شغلی به کانادا، اخذ ویزای کار کانادا، شغل های پردرآمد کانادا و مهاجرت به کانادا برای کار و اشتغال نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید به وب سایت موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر www.rahpoyan-mohajer.ir مراجعه کنید و با گروه مشاوران مجرب این موسسه مشاوره کنید.

www.mastersportal.com

blog.y-axis.com

money.usnews.com

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *