برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟

0

سوال برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟ کلی است.

این هزینه در زمینه راه های مختلف مهاجرت به این کشور متفاوت است و همچنین از اینکه از چه طریقی به صورت شخصی یا از طریق موسسات مهاجرتی اقدام کنید نیز متفاوت می شود.

به صورت کلی معمولا هزینه ها شامل، هزینه ترجمه مدارک، هزینه وکیل و هزینه های مربوط به سفارت می باشد، در این مقاله سعی می کنیم، هزینه هایی که ممکن است در زمان مهاجرت برای شما ایجاد شود،را بررسی کنیم.

هزینه ترجمه مدارک

هزینه ترجمه مدارک،بستگی به تعداد مدارک و نوع دارالترجمه ای دارد که مدارک خود را به آن می سپارید،بستگی دارد.

اما به طور کلی هزینه ترجمه هر گواهی بین 30000 تومان تا 100 هزارتومان متغییر خواهد بود.

هزینه وکیل مهاجرت

برای مهاجرت به هیچ کشوری،وجود وکیل مهاجرتی الزامی نیست،شما می‌توانید مراحل مهاجرت را بدون داشتن وکالت قانونی انجام دهید. اما اکثر مهاجران ترجیح می دهند برای انجام پروسه مهاجرتی خود و به منظور جلوگیری از هر گونه اشتباهی در روند پرونده خود از وکیل استفاده کنند.

برای وکلا نرخ ثابتی موجود نیست،اما به طور کلی، وکلای مهاجرت برای مواردی غیر از پر کردن فرم‌ها بیش از 2 هزار دلار دریافت می‌کنند.

از طرفی اما هزینه های وکیل مهاجرت برای برنامه‌های ویزای موقت و یا دایمی که پیچیده نیستند معمولا در حدود 1500 تا 3000 دلار و هزینه های وکیل مهاجرت برای ویزاهای پیچیده تر در محدوده 2000 تا 6000 دلار است.

هزینه معاینات پزشکی

برای مهاجرت به هر کشوری از شما تست و معاینات پزشکی برای مشخص شدن سلامت گرفته می‌شود.

هزینه وقت سفارت آلمان برای انواع ویزا

در صورتی که بخواهید وقت سفارت آلمان را از طریق شرکت‌های معتبر و فعال در زمینه ویزا و اقامت، دریافت کنید، هزینه وقت سفارت آلمان به ازای هر نفر، ۴۰۰ هزار تومان می‌باشد.

مبلغ ۱۹۰ هزار تومان از مبلغ کل که شما پرداخت می‌کنید، حق الزحمه شرکت مورد نظر است و مابقی، بابت خدمات ویزای آلمان در سفارت از قبیل: تکمیل فرم درخواست ویزا، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و … می‌باشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین نفت به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

به طور کلی، هزینه وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی شینگن ۵۰ یورو، برای ویزای دانشجویی ۱۵۰ یورو، برای ویزای پیوست به خانواده ۱۵۰ یورو، برای ویزاهای اقامت بلندمدت ۱۲۹ یورو و برای تایید مدارک ۶۹ یورو می‌باشد.

هزینه وقت سفارت آلمان برای سایر موارد رسیدگی از ۵۰ یورو شروع می‌شود.

توجه داشته باشید، هزینه‌های فوق الذکر، تضمینی برای صدور ویزا از طرف سفارت ایجاد نمی‌کند و تنها برای اخذ وقت سفارت آلمان می‌باشد.

توصیه میکنیم مطلب مهاجرت به آلمان از طریق کار را مطالعه کنید.

هزینه روش های مهاجرت به آلمان

هریک از روش های مهاجرت به آلمان،ویژگی های خاص خود را دارا می باشد و به همین دلیل هزینه مهاجرت به آلمان از طریق شیوه های مختلف متفاوت است.

به علاوه، باید توجه داشت که برخی از شیوه های مهاجرتی منجر به اخذ اقامت آلمان می شوند و برخی شیوه های دیگر مستقیماً اخذ تابعیت آلمان را به دنبال ندارند.

به عنوان مثال، ازدواج، اقامت کاری و سرمایه گذاری شیوه های سریع تری برای دستیابی به اقامت دائم سپس تابعیت یا پاسپورت آلمان هستند. در اکثر این شیوه ها فرد در ابتدا اقامت دائم و سپس تابعیت آلمان را اخذ می نماید، در ادامه مقاله هزینه روش انواع روش های مهاجرت به آلمان را بررسی می کنیم.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کار

برای دریافت ویزای کار آلمان، قبل از شرکت در وقت مصاحبه خود برای ویزا، باید هزینه ای را پرداخت کنید.

پرداخت هزینه یک شرط اساسی برای درخواست ویزا شما است. هزینه ویزای آلمان به نوع ویزایی که برای دریافت آن اقدام می کنید، بستگی دارد.

از تاریخ 1 سپتامبر 2017 هزینه انواع ویزاهای طولانی مدت آلمان، که به ویزای ملی نیز معروف است 75 یورو است. ویزای کار آلمان نیز از زیر شاخه های این نوع از ویزا یعنی ویزای نوع D می باشد.

با این حال، برخی از دسته های خاص از پرداخت هزینه ویزای ملی معاف هستند.

حتما بخوانید:  اجاره خانه، آپارتمان و کاندو در کلگری

در حالی که برخی از گروه های دیگر به دلیل توافق نامه های دو جانبه و تسهیلات برای گروه های ویژه متقاضیان دریافت ویزا، نیاز به پرداخت هزینه ویزای کمتری دارند.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

هزینه های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را در دو بخش،شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی دانشجویی بررسی می کنیم:

شهریه دانشگاه

اگر می خواهید در آلمان تحصیل کنید ، خوشحال خواهید شد که بدانید دانشگاه های دولتی برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد شهریه دریافت نمی کنند.سیستم تحصیل رایگان آلمان برای همه دانشجویان خارجی ، صرف نظر از کشور مبدا ، در دسترس است.

تنها استثنا در این مورد، ایالت فدرال بادن-وورتمبرگ است که در پایان سال 2017 هزینه تحصیل 3000 یورو در سال را برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA را تعیین کرد.

استثنائاتی در این قانون بدون شهریه وجود دارد. اگر دوره خود را به موقع به پایان نرسانید و در برمن ، نیدرزاکسن ، زارلند ، زاکسن ، زاکسن-آنهالت یا تورینگن تحصیل کنید ، ممکن است مجبور شوید شهریه بپردازید.

البته در نظر داشته باشید،که با اینکه، بیشتر دانشگاه های آلمان دولتی هستند ،اما شما فقط باید هزینه های مدیریت را بپردازید که هزینه آن معمولاً بین 100 تا 350 یورو در ترم است. این هزینه خدمات سازمان دانشجویی و ثبت نام شما را شامل می شود.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

نه تنها می توانید در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنید ، بلکه کشوری کاملا مقرون به صرفه است. متوسط هزینه های زندگی دانشجویان با احتساب محل اقامت بین 700 تا 1000 یورو در ماه است.

شهرهای بزرگتر: برلین ، فرانکفورت یا دوسلدورف – کل هزینه های زندگی 900 – 1500 یورو در ماه

شهرهای کوچکتر: فرایبورگ ، لایپزیگ یا هانوفر – شما به 750 تا 1100 یورو در ماه نیاز خواهید داشت

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی

یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌توانید اقامت آلمان را اخذ کنید، اقامت کارآفرینی آلمان است. برای ثبت شرکت در آلمان،در مرحله اول حداقل مبلغ 25000 یورو،برای سرمایه گذاری داشته باشید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی | کارآفرینی در کانادا

علاوه بر هزینه ثبت شرکت باید هزینه های مربوط به وکلای مهاجرتی را نیز پرداخت کنید. بسته به نوع شرکتی که ثبت می‌کنید، شرایط متفاوتی را برای دریافت تسهیلات و خدمات خواهید داشت. همچنین باید مالیات فعالیت های شرکت را نیز به دولت آلمان پرداخت کنید.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت از طریق ازدواج می باشد. ازدواج فرد خارجی با فرد آلمانی منجر به اقامت و تابعیت در کشور آلمان می شود. هنگامی که ازدواج صورت گیرد فرد می تواند درخواست ویزای ازدواج را بدهد. هزینه های ازدواج و مدارکی که باید ارائه شود معمولا بین 70 تا 200 یورو می باشد.

هزینه های زندگی پس از مهاجرت به آلمان

یکی دیگر از جنبه های مالی که برای مهاجرت به کشور مقصد باید در نظر داشته باشیم.

هزینه های زندگی است.هزینه زندگی در شهرهای مختلف آلمان متفاوت است.

برای مثال گران ترین شهر آلمان دوسلدورف است، که هزینه زندگی در آن به صورت میانگین ماهیانه 2،600 یورو می باشد.

اما هزینه زندگی در شهرهایی مانند لایپزیک کمتر می باشد. در حدود 1900 یورو.

در بحث هزینه های مربوط به،محل اسکان در نظر داشته باشید،که اجاره  خانه در آلمان حدود 65% بیشتر از ایران است (میانگین کلی تمان شهر ها) اما میانگین اجاره خانه در برلین حدود 25 تا 30 درصد بیش از تهران و قیمت خرید آپارتمان نیز 120 تا 160 درصد گرانتر از میانگین قیمتهاست.

کم هزینه ترین روش مهاجرت به آلمان کدام است؟

هزینه های مهاجرت به آلمان بسته به روش مهاجرتی که انتخاب می کنید.اما به صورت تقریبی کم هزینه ترین روش مهاجرت به آلمان،مهاجرت کاری است.در مقابل روش سرمایه گذاری،هزینه بیشتری نسبت به روش های قبلی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.