چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟ روش‌های پیدا کردن شغل در کانادا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کانادا بهترین کشور دنیا از نظر حقوق و دستمزدهاست. حداقل دستمزدها در این کانادا ساعتی 11 دلار است که این رقم، از استانی به استان دیگر فرق دارد و در بعضی استان‌ها مثل آلبرتا به 15 دلار هم می‌رسد.

از همه مهم‌تر، این است که برای مهاجرت به کانادا، لازم نیست از قبل، آن‌جا کار پیدا کرده باشید.«برنامه‌ی مهاجرت کارگران ماهر یا اسکیل ورکر کانادا» به هر کسی که مهارت خاص و مورد نیاز این کشور را داشته باشد امکان می‌دهد حتی بدون داشتنِ پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمایان کانادایی، درخواست اقامت بدهد. و نکته‌ی جذاب دیگر این است که کانادا بیمه‌ی بیکاری دارد. کسانی که اقامت کانادا را دریافت کرده باشند و بعد از مدتی به هر دلیلی بیکار شوند، تا 60 درصدِ آخرین حقوق‌شان را به عنوان بیمه‌ی بیکاری دریافت خواهند کرد.

جدول زیر، حداقل دستمزد در استان‌های مختلف کانادا را نشان می‌دهد. این رقم، دستمزدهای ساعتی است.

آلبرتا 15.00 دلار
بریتیش کلمبیا 13.58 دلار
مانیتوبا 11.65 دلار
نیوبرونزویک 11.50 دلار
نیوفاندلند و لابرادور 11.15 دلار
قلمروهای شمال غربی 13.46 دلار
نوا اسکوشیا 11.55 دلار
نوناووت 13.00 دلار
اونتاریو 14.00 دلار
پرینس ادوارد آیلند 12.25 دلار
کبک 12.50 دلار
ساسکاچیوان 11.32 دلار
یوکون 12.71 دلار

ویزای کار موقت

اگر قصد ندارید درخواست اقامت دائم در کانادا بدهید، می‌توانید درخواست ویزای کار موقت بدهید. هر ساله بیش از 300 هزار نفر با همین ویزای کار موقت، برای کار به کانادا می‌روند. با این حال، برای دریافت ویزای کار موقت، باید حتما از قبل، از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کار گرفته باشید. مسئول رسیدگی به درخواست‌های ویزای کار موقت و رسیدگی به صحت پیشنهادهای شغلی، اداره‌ای به نام «اداره‌ی اشتغال و توسعه‌ی اجتماعی کانادا» (ESDC) است.

چگونه در کانادا، برای خودمان کارفرما پیدا کنیم؟

اگرچه می‌توان شخصاً به دنبال کار گشت و در شرکت‌های مختلف و نزد کارفرمایان، درخواست کار داد، اما ساده‌ترین راه این است که از آژانس‌های کاریابی و استخدام کمک بگیرید. در کانادا، آژانس‌های متعددی هستند که کارشان پیدا کردن استعدادهای خارجی برای کارفرمایان است. اگر آژانسی پیدا کنید که به‌صورت تخصصی، با شرکت‌ها و سازمان‌های هم‌رشته‌ی شما کار کند، خیلی راحت‌تر و بهتر به مقصود خود خواهید رسید. فراموش نکنید که کلیه‌ی هزینه‌های این آژانس‌های استخدام و کاریابی، به عهده‌ی کارفرما است. پس لازم نیست به این آژانس‌هابابت خدمات‌شان وجهی بپردازید.

لازم به ذکر است، موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر هیچ فعالیتی در زمینه ویزای کار و پیدا کردن کار در کانادا ندارد و این مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی می‌باشد.

ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا

دولت کانادا به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد پس از فارغ‌التحصیلی، در کانادا بمانند و کار کنند. این یکی از بهترین مسیرها برای کسب اقامت دائم کانادا است. از آن‌جا که سابقه کار در کانادا، یکی از اصلی‌ترین معیارهای دریافت اقامت دائم کاناداست، استفاده از طرح «مجوز کارِ فارغ‌التحصیلان»، می‌تواند فرصتی استثنایی برای دریافت اقامت دائم این کشور باشد.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *