ویزای سرمایه گذاری مجارستان در سال 2021

0

مهاجرت به مجارستان نیز مانند سایر کشورهای اروپایی، روش های مختلف و متعددی دارتد. یکی از این روش‌ها، دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان و مهاجرت به این کشور از این طریق می باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مهاجرت به مجارستان و اخد اقامت در این کشور به شیوه‌ی سرمایه‌گذاری آشنا کنیم. ابتدا قبل از هر چیز، لازم است تا توضیحات مختصری در مورد این کشور و مهاجرت و بازدید از آن داده شود تا عزیزانی که هنوز با انجام این کار آشنایی ندارند، جزئیات اندکی را در ذهن خود به خاطر بسپارند. بنابراین ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

آشنایی با کشور مجارستان

خوشبختانه مجارستان در سال‌های اخیر به یکی از برترین و جذاب‌ترین مقاصد برای گردشگری و مهاجرت تبدیل شده است. عده‌ی زیادی از افراد در سراسر دنیا و به خصوص ایرانی‌ها نسبت به این کار اقدام نموده‌اند و اکنون در این کشور زندگی می‌کنند. این اتفاق در سال‌های 2020 و 2021 هم به اوج خود رسید.

مجارستان با دارا بودن آب و هوای نسبتا مساعد، هوای پاک، دسترسی آسان به حمل و نقل برون شهری و جاذبه‌های گردشگری بی‌شمار می‌تواند انتخاب ایده‌آلی برای مهاجرت به حساب بیاید. البته نباید فراموش کنید که مهاجرت به این کشور دردسرهای خاص خود را هم دارد. به عنوان مثال، زبان مردم این کشور نسبتا سخت است و کم پیش می‌آید که این افراد به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند؛ خصوصا اگر از پایتخت این کشور یعنی بوداپست خارج شوید. با این همه، مجارستان به عنوان یکی از اهداف افرادی که تمایل به مهاجرت دارند، به شمار می‌رود.

بررسی انواع مهاجرت‌ها

حتما می‌دانید که راه‌های مختلفی برای مهاجرت به یک سرزمین وجود دارد و این قضیه برای کشور مجارستان نیز صدق می‌کند. یکی از مهم‌ترین راه‌ها را هم باید اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری دانست. جالب است که این کار خصوصا برای کشور مجارستان در سال‌های اخیر از سوی افراد زیادی پیشنهاد شده است و یکی از برترین و ساده‌ترین راه‌ها هم به شمار می‌رود. سرمایه‌گذاری در این کشور در کنار کار و تحصیل، از برجسته‌ترین دلایل برای مهاجرت به حساب می‌آید و شخصیت که به صورت جدی قصد این فعالیت را داشته باشد، حتما این گزینه را هم مدنظر قرار می‌دهد. البته امکان مهاجرت از طریق ازدواج به مجارستان را نیز فراموش نکنید.

حتما بخوانید:  آیا مهاجرت به مجارستان خوب است؟

ویزای سرمایه گذاری مجارستان چیست؟

سرمایه گذاری به معنای اختصاص مقداری پول برای کسب در آمد در چرخه اقتصادی هر کشور است. این سرمایه گذاری می‌تواند خرید ملک و خانه باشد و یا تخصیص ژول برای راه اندازی شرکت و کارخانه و هر کسب و کار قانونی که مجور آن در کشور مربوطه داده شود.

کشورهای مختلف به دلیل اینکه سرمایه‌گذاری در آنها از ابعاد مختلف مسبب سود برای کشور خواهد شد، معمولا به سرمایه‌گذاران خارجی در آن کشور، ویزای سرمایه‌گذاری خواهند داد. اخد ویزای سرمایه گذاری مجارستان و سرمایه‌گذاری در این کشور نیز یکی از راه‌های مطمئن کسب ویزا و در انها اخذ اقامت و مهاجرت کامل به این کشور می‌باشد. در ادامه با روش‌های سرمایه‌گذاری و دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان آشنا خواهیم شد.

ویزای سرمایه گذاری مجارستان چیست؟

دلایل سرمایه‌گذاری و دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان

شاید در جریان باشید که کشور مجارستان از لحاظ اقتصادی در شرایط بسیار مطلوبی به سر می‌برد  و از نظر قوانین مالیاتی هم زبانزد است. سرمایه‌گذاری در این کشور نیز به سادگی و به شیوه‌ای دوستانه و آرام صورت می‌گیرد و سرمایه‌گذاران معمولا در این زمینه آسیبی نمی‌بینند. به یاد داشته باشید که فردی که در این کشور نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام نماید، خیلی ساده قادر است تا فعالیت‌های اقتصادی متنوعی را انجام دهد. علاوه‌بر آن، امکان خرید و فروش ملک و مواردی از این دست نیز برای وی امکان‌پذیر خواهد بود.

نحوه‌ی اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان

قوانین اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان همانند بسیاری از کشورهای دنیا با تغییراتی همراه شده است و بسیاری از مهاجران و افرادی که قصدمهاجرت را دارند، باید به خوبی به آن‌ها آگاه باشند. از نخستین سرمایه‌گذاری فرد در کشور مجارستان باید حدود پنج سال بگذرد تا وی بتواند اقامت دائم را دریافت نماید. این شخص پس از گذشت ده سال قادر خواهد بود تا پاسپورت خود را هم دریافت کرده و به همراه تمامی اعضای خانواده در آن کشور زندگی کنند.

حتما بخوانید:  مهاجرت از طریق کار به مجارستان در سال 2021

یکی از بهترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری در مجارستان!

از این صحبت‌ها که عبور کنیم، باید به سراغ یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در مجارستان برویم؛ خرید ملک. فردی که بتواند ملکی را در این کشور خریداری کند و آن را اجاره دهد، به این وسیله درآمدی را هم کسب خواهد کرد که به نوعی آن را سرمایه‌گذاری به حساب می‌آورند. این شیوه‌ی سرمایه‌گذاری در بسیاری از کشورهای دنیا نیز اجرا شده و مهاجران از انجام آن کاملا راضی هستند.

یکی دیگر از روش‌های نسبتا محبوب سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان، اوراق قرضه‌ی دولتی است. در این روش نیز وقتی پنج سال از سرمایه‌گذاری فرد بگذرد، به او اقامت دائم داده می‌شود. البته این شیوه به اندازه‌ی خرید ملک پرطرفدار نیست، اما باز هم مهاجران زیادی علاقه‌مند به انجامش هستند.

از سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در مجارستان باید به ثبت شرکت، کارآقرینی و خرید سهام اشاره داشت که از نظر محبوبیت در میان ایرانی‌ها در سایر رتبه‌ها قرار دارند.

مزایای سرمایه‌گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان

از شیوه‌های محبوب سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان که رد شویم، باید مزایای آن را بررسی کنیم تا افراد بتوانند در این خصوص نیز آشنایی ضمنی پیدا کنند. ابتدا ذکر این نکته مهم است که شما می‌توانید درخواست سرمایه‌گذاری خود را بدون نیاز به سفر به این کشور به کنسولگری مجارستان ارسال نمایید. سپس در صورتی که همه چیز مهیا بود، نسبت به مهاجرت اقدام کنید. همچنین گفتنی است که مبلغ سرمایه‌گذاری شده بعد از گذشت پنج سال به شما بازخواهد گشت. در آخر همان‌طور هم که گفته شد، شما بعد از گذشت حدود هفت سال می‌توانید تابعیت خود را اخذ نموده و پاسپورت را دریافت کنید.

برای دریافت این تابعیت و به طور کلی آغاز سرمایه‌گذاری هم دو شرط اصلی نیاز است که باید آن‌ها را داشته باشید. نخست این که سن شما حداقل باید بالای 18 سال باشد و سو پیشینه‌ای هم نداشته باشید. با دارا بودن این دو شرط، مقدمات برای آغاز سرمایه‌گذاری مهیا شده و افراد برای سایر شرط‌های فرعی ارزیابی خواهند شد.

مزایای سرمایه‌گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان

امنیت سرمایه گذاری در مجارستان

یکی از مواردی که معمولا افراد برای مهارت خود به شیوه‌ی سرمایه‌گذاری در نظر دارند، بحث امنیت آن است. باید در جریان باشید که مجارستان از لحاظ اقتصادی و سرمایه‌گذاری، کشوری بسیار امن و عادل است و به ندرت پیش می‌آید که قضاوت ناعادلانه‌ای از سوی سیستم قضایی صورت گیرد. ضمنا نرح تورم در این کشور چندان بالا نیست و اگر روند صعودی هم داشته باشد، شیب بسیار ملایم و نه چندان چشمگیری خواهد داشت.

حتما بخوانید:  شرایط مهاجرت به مجارستان و دریافت اقامت مجارستان در سال 2021

امنیت سیاسی نیز از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد مهاجر به شمار می‌رود؛ چرا که می‌تواند بر روی سرمایه‌گذاری نیز اثر داشته باشد. خوشبختانه ثبات سیاسی در این کشور به چشم می‌خورد و مردم آن نیز کاملا از این قضیه رضایت دارند. کمتر پیش می‌اید که فرد یا گروهی از شرایط سیاسی و اقتصادی مجارستان گله‌مند باشد. بنابراین با این توضیحات نتیجه می‌گیریم که سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان کم خطر و تا حد بسیار زیادی مطمئن خواهد بود.

جمع‌بندی

همان‌طور که ذکر شد، امکان دریافت ویزای سرمایه‎ گذاری مجارستان برای ایرانی‌ها وجود دارد، اما برخی مسائل نظیر افتتاح حساب بانکی ممکن است کمی آزاردهنده و دشوار به نظر برسد. حداقل مقدار سرمایه‌گذاری نیز در حدود سی هزار یورو خواهد بود که ده هزار یورو از آن برای شرکت سرمایه‌پذیر هزینه خواهد شد. با این همه، اگر بتوانید شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور را پیدا و از مراحل اولیه عبور کنید، امید زیادی برای اقامت در آن را خواهید داشت.

ذکر تمام نکات فوق از سوی ما برای شما عزیزان الزامی بود. بدون شک هر شخصیت که قصد مهاجرت دارد، تصمیمات خود را به خوبی می‌گیرد و تمام مزایا و معایب را با دقت کامل بررسی می‌کند. با این حال اگر صرفا قصد مهاجرت از ایران را دارید و دلایل مشخصی ندارید، لازم است با سایر کشورها و بهترین کشور برای مهاجرت آشنا شوید. در همین راستا، مطالعه‌ در مورد ویزای سرمایه‌گذاری سایر کشورها و مهاجرت به آنها نیز ایده‌ی خوبی خواهد بود. در پایان پیشنهاد ما هم این است که نکات و توضیحات گفته شده را باز هم مطالعه فرمایید تا در نهایت بتوانید بهترین تصمیم را در خصوص دریافت ویزای سرمایه گذاری مجارستان و مهاجرت به این کشور را داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.