بازگشایی گام به گامِ مراکز برگزاری آزمون‌های آیلتس و سلپیپ

0

شرکت در آزمون‌های زبان در ایام کرونا

متقاضیانی که برای تکمیل پرونده‌ی درخواست اقامت دائم خود نیاز به شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی را داشتند و به خاطر محدودیت‌های کرونایی، امکان شرکت در آزمون‌های مربوطه را نداشتند، اکنون می‌توانند در اکثر کشورها، در آزمون‌های آیلتس و سلپیپ شرکت کنند.

آزمون‌های آیلتس و سلپیپ، از جمله آزمون‌های مورد تایید کانادا برای متقاضیان اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری کانادا و سایر روش‌‌های فدرال و استانی است.

شرکت در آزمون‌های زبان در ایام کرونا
شرکت در آزمون‌های زبان در ایام کرونا

اما از نیمه‌های اسفند پارسال، شیوع کرونا باعث شد مراکز برگزاری آزمون‌های زبان، طبق سیاست‌ها و قوانین محلی، تعطیل شوند. در همین راستا خود دولت کانادا نیز تمام «خدماتِ غیرحیاتی» مرتبط با مهاجرت را به حالت تعلیق درآورد، که برگزاری آزمون‌های زبان، یکی از همین «خدمات غیرحیاتی» بود.

اما در هفته‌های اخیر که دولت‌های مختلف، از جمله کانادا، محدودیت‌های کرونایی خود را کم کرده‌اند، مراکز برگزاری آزمون‌های آیلتس و سلپیپ اجازه‌ی فعالیت دوباره گرفته‌اند. البته این بازگشایی، مربوط به همه‌ی مراکز و همه‌ی کشورها نیست و هر کشوری رأساً در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند.

کجا آزمون آیلتس بدهیم؟

از دیروز (15 ژوئن) برخی از مراکز برگزاری آزمون آیلتس در 72 کشور فعالیت‌شان را از سر گرفتند. کشورهای ایران، قطر و عراق در این فهرست نیستند، اما از جمله‌ی این کشورها می‌توان به ترکیه، پاکستان، امارات، بحرین و عمان اشاره کرد. مراکز برگزاری آزمون آیلتس در بعضی از استان‌های خود کانادا (از جمله کبک، انتاریو، آلبرتا و بریتیش کلمبیا) نیز دوباره باز شده‌اند.

کجا آزمون سلپیپ بدهیم؟
کجا آزمون سلپیپ بدهیم؟

کجا آزمون سلپیپ بدهیم؟

از دیروز آزمون سلپیپ نیز در 6 کشور دنیا دوباره برگزار می‌شود. این کشورها عبارت‌اند از:

  • کانادا (استان‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیو فاندلند و لابرادو، و یوکون)
  • ایالات متحده آمریکا (ایالت‌های تگزاس، کالیفرنیا و ویرجینیا)
  • چین (هنگ کنگ)
  • فیلیپین (مانیل)
  • امارات متحده عربی (دبی)
  • هندوستان (چندی‌گر)

سایر مراکز آزمون سلپیپ (مانند انتاریو و کبک در کانادا، نیویورک در آمریکا و دهلی نو در هندوستان) نیز اگرچه هنوز فعالیت خود را از سر نگرفته‌اند، اما در روزها و شاید هفته‌های آینده، دوباره باز خواهند شد.

منبع خبر: CIC News و IELTS.org

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.