جدیدترین شرایط مهاجرت نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا در سال 2021

جدیدترین شرایط مهاجرت نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور کانادا، دومين کشور وسيع دنيا با حدود 34 ميليون نفر جمعيت و ده استان، يکي از اعضاي سازمان همکاري اقتصادي و توسعه (OECD) و گروه هشت (GB) است.

اقتصاد پويا، نرخ بيکاري پايين، دو زبانه بودن (انگليسي و فرانسه)، بالا بودن سطح کيفيت زندگي، قوانين کار عادلانه براي حمايت از حقوق کارکنان و کارفرمايان اين کشور را به مقصدي جذاب براي مهاجران جوياي کار تبديل کرده است.

دولت کانادا از سال 2015 براي تسريع روند تامين نيروي کار و جذب نيروي کار حرفه‌­اي مورد نياز از جمله تخصص نصاب و تعميرکار آسانسور، برنامه جذب نیروی کار ماهر و تجربی را در قالب روش اکسپرس اینتری ارائه نموده است. این برنامه دو مرحله ای است و افراد واجد شرايط بر اساس سيستم امتيازبندي انتخاب مي­شوند.

طبق برنامه اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندي کانادا، طي سالهاي 2020-2022، قرار است بیش از نود هزار نفر نفر اقامت دائم کانادا را از طریق ورود به این سیستم دریافت کنند.

اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی رقابتی است که کلیه داوطلبان واجد شرایط در رقابت با هم قرار مي­گيرند و سپس از بهترین نامزدهای رتبه بندی دعوت می​کند تا برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

از جمله کساني که مي­توانند با استفاده از تخصص فني و خدماتي به کانادا مهاجرت کنند، و در سالهاي اخير نيز طرفداران زيادي داشته است، تخصص نصاب و تعميرکار آسانسور يا همان مکانيک آسانسور است.

براي مهاجرت از طريق تخصص نصاب و تعميرکار آسانسور به کانادا، بايد به سراغ برنامه اسکیل ورکر دولت فدرال رفت که در آن، لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در قالب کد رشته هایی معرفی و تعریف می شوند.

شما براي مهاجرت به کانادا به عنوان نصاب و تعميرکار آسانسور می­توانید با مراجعه به لیست مشاغل مورد نیاز کانادا، بررسی نمایید که آيا شما شرایط ورود با استفاده از این روش را دارید یا خیر. عناوین شغلی در این لیست بر اساس مهارت به دسته های 0 یا مدیریتی، A یا سطح دانشگاهی، B یا مهارتی و فنی، C یا مشاغل حد واسط و خاص، D یا کارگری تقسیم می­شوند.

مي­توان گفت که بهترين روش مهاجرت کاری داشتن پیشنهاد شغلی يا جاب آفر (Job Offer) از طرف کارفرمای خارجي است، که در طي آن، مهاجرت فرد متقاضی برای کار کردن در یک کشور خارجی با تأیید کارفرما صورت می‌پذیرد.

 

جدیدترین شرایط مهاجرت نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا

ويژگي­هاي شغلي و مسئوليت نصاب و تعميرکار آسانسور

براي موفقيت در زمينه مهاجرت از طريق تخصص نصب و تعميرکاري آسانسور به کانادا، به انواع مهارت‌ها و توان بدنی مناسب نياز است. براي حمل قطعات آسانسور به داخل ساختمان یا برج بايد توان بدني بالايي داشته باشيد. ويژگي مهم ديگر نصاب و تعميرکار آسانسور ترس نداشتن از ارتفاع است. زیرا در این شغل برای نصب، راه‌اندازی و یا حتی تعمیر آسانسور کار در ارتفاع نیاز است.

حتما بخوانید:   بازار کار گرافیک در کانادا

متقاضی مهاجرت از طريق تخصص نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا داراي مسئولیت‌هایي مانند: بررسی مداوم موتور، چرخ‌دنده‌ها و درب‌های آسانسور به‌منظور بررسی امنیت آنها، انجام مونتاژ قطعات آسانسور و انجام مراحل نصب آنها، انجام کارهای تعمیراتی آسانسور شامل تعمیر و تعویض قطعات، بررسی دکمه‌ها، سیستم‌های نوری و ارتباطی آسانسور، انجام بازرسی‌های منظم آسانسور به‌منظور حفظ ایمنی آن و تهیه گزارش کار، جداسازی قطعات معیوب، تعمیر و جایگزینی قطعات مشکوک به خرابی، تنظیم دریچه‌ها، قفل‌ها، مهر و موم‌ها، لنت‌های ترمز و سایر قطعات، پاسخگویی به سؤالات مشتریان، ارائه توضیحات و راهنمایی‌های مربوط به آسانسور است.

یک نصاب و تعمیرکار آسانسور وظیفه نگهداری، نصب، راه‌اندازی و همچنین تعمیر انواع آسانسور را بر عهده دارد.

البته یک نصاب و تعمیرکار آسانسور باید دوره‌های تخصصی آن را گذرانده و با مراحل نصب یک آسانسور، مانند انجام امور فنی آهن‌کشی چاه آسانسور، تنظیم و نصب ریل آسانسور و درب آن، انجام امور فنی مکانیکال آسانسور، بررسی و کنترل آسانسور از نظر الکتریکال، نصب و راه‌اندازی سیستم آسانسور، انجام انواع تست‌های ایمنی آسانسور، و تحویل آسانسور به مشتری کاملاً آشنا باشد.

ممکن است برخي از تکنسين­ها به صورت تخصصي فقط در حوزه نصب آسانسور يا فقط در بخش تعميرات آسانسور به فعاليت بپردازند.

 

ويژگي­هاي شغلي و مسئوليت نصاب و تعميرکار آسانسور

مهاجرت نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا

رشد صنعت ساختمان­سازي و برج­هاي بلندمرتبه در کانادا و ساير کشورهاي جهان موجب شده تا صنعت نصب و تعمیر آسانسور نيز رشد کند و به یکی از صنایع پردرآمد در کانادا و ساير کشورهاي جهان تبديل شود.

درواقع این صنعت رابطه­ي تنگاتنگي با صنعت ساختمان‌سازی دارد. کاربرد آسانسور براي سهولت دررفت و آمد از طبقات ساختمان‌هاي بلندمرتبه و برج‌ها، موجب شده تا حضور نیروی کار و تخصص نصاب و تعمیرکار آسانسور ماهر برای این صنعت پردرآمد کاملاً ضروری و لازم باشد.

افراد متخصص در حوزه ساخت، تعمیر و نگهدارای انواع آسانسورهای مسافری یا باربری و پله‌برقی، از فرصت‌های شغلی فراوانی در این کشور برخوردار خواهند بود.

ایالات آلبرتا، مانیتوبا، بریتیش کلمبیا و انتاریو دارای بازار کار فوق‌العاده‌ای برای این‌گونه مشاغل فنی عرضه مي­کند. مدرک فنی معتبر و سابقه شغلی مرتبط با نصب و تعمیر آسانسور (حداقل سه سال) مواردی ضروری برای اخذ ویزای کاری جهت مهاجرت به عنوان نصاب و تعميرکار آسانسور به کانادا خواهند بود. البته هریک از ایالت‌های کانادا دارای قوانین خاصی می‌باشند که لازم است از قبل باید به شرايط آن‌ها توجه نمایید.

حتما بخوانید:   مهاجرت پزشکان به کانادا

برای مهاجرت از طريق تخصص نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا با استفاده از جاب آفر يا پيشنهاد شغلي، شخص متقاضی باید علاوه بر سابقه کار حدود 3 تا 5 سال، دانش زبان انگلیسی داشته باشد و دارای مدرک معتبر زبان انگليسي باشد.

البته بايد گفت که نمره آزمون شخص متقاضی برای این شغل، کاملاً بستگی به شرایط شغلی کارفرما دارد. اما شخص متقاضی شغل نصاب و تعميرکار آسانسور، باید دانش زبان انگلیسی در حد ارتباط برقرار کردن با دیگر افراد را داشته باشد و بیشتر کارفرمایان نیز در همین حد را از فرد متقاضي انتظار دارند.

کد شغلي تخصص نصاب و تعميرکار آسانسور در فرست ناک يا ليست مشاغل کاناداNOC 7318 است و در رده B قرار دارد. در بین انواع متنوع روش های مهاجرت، روش مهاجرت از طريق کار، کم هزینه ترین گزینه برای رسیدن به اقامت و تابعیت می باشد. روند مهاجرت از طريق در کانادا در قالب برنامه اسکیل ورکر (skilled worker) و اکسپرس اینتری (express entry) صورت مي­گيرد.

برنامه Skilled Trades يکي از زيرشاخه‌­هاي سيستم اکسپرس اينتري است و کسب امتياز بالاتر شانس مهاجرت به کانادا به عنوان نصاب و تعميرکار آسانسور را بالا مي­برد.

مهمترین فاکتورهای امتیازبندی شامل سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان، پیشنهاد شغلی و انعطاف پذیری يا سازگاري در محیط هستند.

 

مهاجرت نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نصب و تعمیر آسانسور

در مرحله اول که 100 امتیاز دارد باید بتوانید دست­کم 67 امتیاز کسب نمایید تا وارد مرحله دوم شويد. به ترتيب، مدرک زبان، تحصيلات، و تجربه کاري از بالاترين امتياز برخوردار هستند.

مرحله دوم 1200 امتیاز دارد که به دو بخش 600 امتیازي تقسیم می­­شود. مرحله دوم نیز شامل داشتن پیشنهاد شغلی، سوابق تحصیلی و زبان همسر و داشتن خویشاوندان کانادایی است. اگر کانديداي برنامه استاني يا PNP شويد به طور خودکار 600 امتياز CRS دريافت مي­کنيد.

نکته مهم در مرحله دوم، داشتن نمره زبان در سطح آیلتس IELTS هفت به بالا يا سلپيپ CELPIP در انگليسي و مدرک­‌هاي TEF CANADA يا TCF CANADA در زبان فرانسه، و همچنین داشتن دعوت نامه ایالتی است که شانس ورود فرد به کانادا را بسیار بالا می برد.

حتما بخوانید:  شغل وکالت در کانادا

اغلب استان‌ها و قلمروهای کانادا برای متقاضیان مهاجرت و زندگی در هر یک از استان‌ها دارای برنامه اسکیل ورکر مختص به خود هستند. دريافت گواهينامه و مجوز در هر يک از استان­هاي کانادا به معني اين نيست که مي­توانيد به عنوان نصاب و تعميرکار آسانسور در استاني ديگر کار کنيد.

براي اينکه بتوانيد به عنوان نصاب و تعميرکار آسانسور در همه ايالات کانادا کار کنيد، بايد در امتحان بين ايالتي يا ITAبراي کارآموزان شرکت کنيد و مدرک Red Seal endorsement يا مهم قرمز دريافت کنيد. این آزمون برای سنجش میزان توانایی‌های افراد در مشاغل فنی برگزار می‌شود و مدرک آن در کليه ايالتهاي کانادا معتبر است.

 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نصب و تعمیر آسانسور

بازار کار و دستمزد نصاب و تعمیرکار آسانسور در کانادا

بر طبق گزارشات موجود از بازار نصب و تعمير آسانسور در کانادا، بازار این صنعت رشد مثبتي داشته و جالب است بدانید که گزارش‌ها حاکی از میانگین رشد ۱۴ درصدی برای همه مشاغل در کانادا است.

در مورد درآمد این شغل باید گفت که میزان درآمد شغل نصاب و تعمیرکار آسانسور کاملاً به میزان مهارت‌های فرد بستگی دارد. در واقع اگر شخصی تجربه کاری و تخصص بیشتری در نصب، تعمیر، راه‌اندازی و نگهداری آسانسور داشته باشد، درآمدی بالاتر نیز خواهد داشت.

میانگین حقوق نصاب و تعمیرکار آسانسور حدود ۳۹ دلار به ازای یک ساعت خواهد بود که بسته به میزان سابقه، تخصص و شهر محل کار رو به افزایش بوده و تا حدود ۵۴ دلار به ازای یک ساعت نیز خواهد رسید. حداقل دستمزد نصاب و تعميرکار آسانسور در کانادار 18 دلار در ساعت است.

دريافت گواهی کار ساخت و تعمیر آسانسور در کبک و آلبرتا اجباری است، ولی در بریتیش کلمبیا و نوناووت اختیاری است. در استان‌های بریتیش کلمبیا و انتاریو، آلبرتا و مانیتوبا، بازار کار خوبي براي نصاب و تعميرکار آسانسور وجود دارد.

قوانین موجود در کانادا از کارکنان در برابر تبعیض های نژادی، مذهبی، ملی، جنسیت، سن، گرایش جنسی و ناتوانی محافظت می کند.کارکنان در کانادا نباید از حداقل دستمزدی که توسط دولت استانی تعیین شده، مبلغ کمتری را دریافت نمایند. هر استانی قوانین حداقل دستمزد خود را تعیین می کند.

 

بازار کار و دستمزد نصاب و تعمیرکار آسانسور در کانادا

 

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
omidshahi

omidshahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.