مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ورزش در سال 2021

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ورزش در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور اتریش بدون شک برای مشتاقان مهاجرت و افرادی که قصد اخذ اقامت یک کشور پیشرفته را دارند، یکی از بهترین گزینه ها به حساب می آید. اکثر افراد به ویژه افرادی که قصد اقامت کشورهای اروپایی را دارند، می دانند اتریش با اقتصاد پویا، آرامش و امنیت بالا و کیفیت بسیار بالای زندگی، در دنیا مثال زدنی است .از این رو بسیاری از افراد به ویژه متخصصان رشته های مختلف، سودای اقامت در این کشور زیبا و آرام اروپایی را در سر می پرورانند. ورزشکاران به ویژه ورزشکاران حرفه ای و قهرمانان رشته های مختلف ورزشی از سراسر دنیا هم معمولا اتریش را به عنوان یک گزینه بسیار مناسب برای زندگی و ادامه فعالیت های ورزش قهرمانی خود به حساب می آورند. بسیاری از ورزشکاران یا افرادی که علاقه زیادی به تمرینات ورزشی دارند در تکاپوی آن هستند تا از مسیر تمرینات ورزشی بتوانند به این کشور مهاجرت کنند. به همین جهت، همه ساله تعداد افراد متقاضی اخذ اقامت ورزشکاران در اتریش رو به افزایش است .

اقامت ورزشکاران در اتریش البته به همین سادگی به دست نمی آید و هر فردی نمی تواند ادعای ورزشکار بودن داشته و اقامت این کشور را اخذ نماید. در واقع کشور اتریش فقط برای ورزشکاران و مربیان حرفه ای ورزشی که بتوانند در میادین رقابت های بین المللی برای این کشور افتخار کسب کنند یا اینکه در زمینه مربیگری ورزشکاران این کشور را به خوبی آموزش دهند و به طور کلی به ورزش اتریش خدمت رسانی کنند، برنامه ویژه اقامت ورزشکاران در اتریش را در نظر گرفته است .اقامت ورزشی در اتریش، ویزای ورزشی اتریش، شرایط و نحوه اخذ اقامت ورزشی در اتریش در این نوشتار علمی به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت پس با ما همراه باشید .

 

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ورزش در سال 2021

اقامت ورزشی چیست؟

اقامت ورزشی اصطلاحی است که برای مهاجرت ورزشکاران و یا مربیان ورزشی به کار میرود.بسیاری از ورزشکاران و یا مربیان ورزشی برای ادامه کار حرفه ای خود اقدام به مهاجرت به کشورهای دیگر را میکنند،در این راستا بسیاری از کشورهای جهان در قانون مهاجرتی خود برای مهاجرت ورزشکاران و مربیان ورزشی شرایطی را در نظر گرفته اند.

البته قوانین ورود ورزشکاران در بیشتر کشورها تا حدودی به هم شباهت دارد.مهمترین مسئله در مورد اخذ ویزای مربوط به ورزشکاران و مربیان ورزشی داشتن مقامهای بالای ورزشی و سوابق مرتبط و رزومه خوب ورزشی میباشد که باعث میشود برای ورزشکاران و مربیان ورزشی از این طریق اقدام نمود.

 

اقامت ورزشی چیست؟

قوانین اخذ اقامت اتریش از طریق ورزش

در میان کشورهای جهان کشورهای اروپایی اتریش، آلمان، کانادا، استرالیا و آمریکا و کشورهای عربی امارات و عمان شرایط مناسب تری را برای کار و اشتغال ورزشکاران ایرانی فراهم کرده اند.شرایط کاری و درآمد بالا و همچنین نیاز به ورزشکاران تخصصی در این کشورها موجب شده است تا این کشورها به عنوان برترین مقاصد مهاجرتی ورزشکاران محسوب شوند.

کشور اتریش بدون شک یکی از مقاصد جهت مشتاقان و متقاضیان مهاجرت به کشورهای پیشرفته دنیا می باشد. یکی از راه هایی که می توان به واسطه آن جهت مهاجرت به کشور اتریش اقدام نمود، کسب اقامت از طریق ورزش می باشد. در واقع برخی از کشور های اروپایی نظیر اتریش به دلیل آن که از اقتصاد پویا، استاندارهای بالای زندگی، آرامش و امنیت عالی برخوردار می باشند می تواند مقصد مهاجرتی مناسبی جهت اقشار جامعه من جمله ورزشکاران محسوب گردد. بدین واسطه قادر خواهند بود از مزایایی که این کشور در اختیارشان قرار می دهد کمال بهره را ببرند. ورزشکاران بسیاری نیز این کشور را به عنوان گزینه و مقصد مناسب جهت برآورده کردن یک زندگی بهتر و ادامه پروسه فعالیت های قهرمانی و ورزشی خویش برگزیده اند. هرچند که این موضوع به خودی خود امری ساده نمی باشد و نیاز می باشد که این امر به اثبات رسانده شود. به این علت که هر شخصی نمی تواند ادعای ورزشکار بودن داشته باشد و جهت اثبات این موضوع بایستی مدراکی در این حیطه ارائه دهد. در واقع ورزشکاران و مربیان که از نظر حرفه و فعالیت قادر باشند اثبات نمایند؛ در میادین و عرصه های جهانی شناخته شده اند و دارای مقام های بین المللی می باشند و یا این که در این حیطه سابقه آموزش را دارا می باشند می توانند جهت این برنامه مهاجرتی به واسطه اقامت ورزشی در اترش اقدام نمایند. 

در واقع تنها افرادی که توانایی این را داشته باشند در عرصه های جهانی مهارت های ورزشی، مربی گری و یا داوری خویش را به اثبات برسانند و بیان نمایند که بدین واسطه می توانند درآمد خویش را در اتریش حفظ نمایند می توانند از طریق اقامت ورزشی در اتریش اقدام نمایند.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت تحصیلی به اتریش - مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در سال 2021

قوانین اخذ اقامت اتریش از طریق ورزش

 

چه افرادی می توانند اقامت ورزشی اتریش را کسب کنند؟

امروزه کشور اتریش به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجه از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است. همان طور که پیش تر ذکر شد شرایط اخذ اقامت ورزشی در اتریش برای ورزشکاران نخبه و مربیان کارنامه دار بسیار سهل است و این کشور به طور کلی برای جذب نیروی متخصص در هر زمینه ای از جمله ورزش بسیار راحت عمل می کند. این برنامه مهاجرتی بیشتر من باب ورزشکاران می باشد که قادر باشند به واسطه کسب درآمد و کار در اتریش، مالیات خویش را به کشور اتریش پرداخت نمایند. حقیقت این امر به این صورت می باشد که ورزشکاران حرفه ای هرچند ک در عرصه بین الملل و جهانی دارای مقامی نبوده باشند نیز درصورتی که اثبات نمایند این حرفه می تواند منبع درآمد زندگی آنان به شمار آید، قادر خواهند بود جهت این برنامه مهاجرتی اقدام نمایند. لازم به ذکر می باشد تمامی مداک و اسنادی که این موضوع را اثبات نماید بایستی ارائه گردد. از جمله این موارد می توان به قرارداد های رسمی از فعالیت های ورزشی و آموزشی و همچنین قرارداد به واسطه اسپانسر ها نیز اشاره داشت. بنابراین تنها با اثبات موارد مذکور قادر خواهند بود برای اقامت خویش، همسر و فرزندان اقدام نمایند. فرزندان در این برنامه مهاجرتی به سنین زیر 18 سال منظور گشته اند.

 

چه افرادی می توانند اقامت ورزشی اتریش را کسب کنند؟

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای ورزشی اتریش
بدین ترتیب متقاضیان با دارا بودن شرایط اولیه من جمله اثبات ورزشکار بودن و کسب درامد به این واسطه، قادر خواهند بود جهت این امر اقدام نمایند. لازم به ذکر می باشد جهت این امر فرد می بایست در ابتدای امر از تمکن مالی خوبی نیز برخوردار باشد و سپس جهت این امر اقدام داشته باشد. از جمله مدارک ضروری که من باب این امر احتیاج می باشد به شرح ذیل می باشد:

مدارک تحصیلی

ارائه مدرک زبان انگلیسی

ارائه سوابق حرفه ای

شناسنامه

پاسپورت

در صورت دارا بودن دعوت نامه از سوی اسپانسر مالی

 

حتما بخوانید:  مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت در سال 2021

مدارک مورد نیاز برای ویزای ورزشی اتریش

 

مزایای اخذ اقامت برای ورزشکاران در اتریش
مهاجرت ورزشکاران به اتریش از جمله روش های مهاجرتی ایده ال به شمار می آید، که مزایای فراوانی را در پی دارد. طبیعیست که متعدد بودن مزایای اخذ اقامت برای ورزشکاران در اتریش ، این سطح از اقبال را در میان ورزشکاران برای اقامت در این کشور پدید آورده است .کسب اقامت ورزشی اتریش از این نظر که نیازی به سرمایه گذاری در این کشور ندارد و به ازای آن می توانید به این کشور مهاجرت نمائید می تواند گزینه مناسبی جهت ورزشکاران و افراد مستعد این روش باشد. دیگر مزیت که به واسطه کسب اقامت ورزشی در اتریش می توان کسب نمود، تردد به سایر کشورهای حوزه شنگن بدون کسب ویزا می باشد. متقاضی مشمول برنامه مهاجرتی ورزشی اتریش می تواند از بیمه و خدمات درمانی این کشور نیز برخوردار گردد به همین ترتیب از مزایای آن نیز بهره مند گردد. یکی از دغدغه های مقاضیان این روش می تواند نسبت به افتتاح حساب در اتریش باشد که این امر نیز در این روش میسر گشته است. به همین ترتیب به واسطه این امر قادر خواهند بود قسمت عمده ای از درآمد خویش را از طریق جذب اسپانسر دریافت نمایند. در واقع در این روش فرد به همراه خانواده خویش از مزایای تحصیل رایگان نیز بهره مند می گردند. از دیگر مزایای اقامت اتریش از طریق ورزش؛ اجازه خرید ملک، تجارت بدون هیچ محدودیت و استفاده از تسهیلات بانکی می باشد. همچنین متقاضیان این روش می توانند از آثار اقامتی این روش بهره ببرند و پس از اقامت 6 سال در این کشور، شهروندی و تابعیت اتریش را کسب نمایند.

 

اخذ تابعیت اتریش برای ورزشکاران
با توجه به تاثیرات مثبتی که ورزش در سلامتی فردی و اجتماعی دارد، کشور اتریش علاوه بر حمایت های همه جانبه از کلیه رشته های ورزشی در سطوح مختلف، تمایل فراوانی به جذب ورزشکاران حرفه ای، مربیان و داوران بین المللی دارد. اتریش یکی از کشورهایی است که استعدادهای خاص و ناب حوزه‌های مختلف را هدف قرارگرفته است. ارائه انواع اقامت اروپا مثل ویزای هنرمندان و ویزای ورزشکاران را می‌توان ازجمله این تلاش‌ها دانست. ویزای ورزشکاری و زندگی در اتریش شرایط ایده آلی را برای ورزشکاران پدید آورده است. امکانات مناسب ورزشی و تمرینی تنها بخشی از مزیت‌های زندگی در اتریش برای ورزشکاران است. در واقع ورزشکاران تنها با اثبات این موضوع که مهارت و توانایی خاصی در این حیطه دارند قادر می باشند جهت این نوع از اقامت اقدام نمایند. ورزشکاران به واسطه این نوع از ویزا قادر خواهند بود از مزایای آن بهره مند گردند و همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز می توانند به واسطه فرد اصلی جهت اقامت اتریش اقدام نمایند. در واقع فرد به واسطه کسب اقامت اتریش می تواند به راحتی بدون ویزا به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن تردد داشته باشد. این در صورتی می باشد که می تواند از سایر مزایای این روش من جمله تحصیل رایگان نیز بهره مند گردد. فرد با زندگی و کار در طول مدت 6 سال قادر خواهد بود تابعیت اتریش را برای خود و خانواده خویش کسب نماید.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسان به اتریش درسال 2021

اخذ تابعیت اتریش برای ورزشکاران

 

بورسیه ورزشی در اتریش
افراد متقاضی تحصیل در حیطه ورزش همواره قصد بر آن دارند که با انتخاب گزینه مناسب بتوانند جهت بورسیه ورزشی اقدام نمایند. در واقع با تحصیل در حیطه ورزش آنان قادر هستند از مزایای بورسیه ورزشی نیز بهره کامل را ببرند. حقیقت امر به این صورت می باشد که شهریه متقاضیان تحصیل در ورزش با دریافت بورسیه تحصیلی تا حد بسیاری زیادی کاهش می یابد. در واقع این نوع از بورسیه تحصیلی بیشتر من باب تحصیل ورزشکاران با استعداد در دانشگاه، کالج و یا حتی مدارس می باشد. بورسیه تحصیلی در حوزه ورزش در کشورهای متنوعی قابل ارائه می باشد که افراد قادر خواهند بود به این واسطه در طیف گسترده ای از شاخه های ورزشی بورسیه تحصیلی دریافت نمایند.کمک هزینه های ورزشی یکی از مهمترین گزینه های تحصیل در رشته های ورزشی جهت مهاجرت است.

 

بورسیه ورزشی در اتریش

 

محبوبترین ورزش ها در اتریش

به دلیل کوهستانی بودن اتریش، اسکی آلپاین یک ورزش محبوب است و این رشته ورزشی موجب ارتقا و رشد اقتصادی این کشور در سالیان اخیر شده است. ورزش های مشابه مانند اسنوبورد یا پرش با اسکی نیز محبوبیت زیادی در بین اتریشی ها دارند. ورزشکاران اتریشی در طی سالیان اخیر به طور گسترده ای به عنوان قویترین اسکی بازان آلپ در تمام دوران شناخته شده اند، آرمین کوگلر ، آندریاس فلدر ، ارنست وتوری ، آندریاس گلدبرگر ، آندریاس ویدالزل ، توماس مورگنسترن و گرگور شلیرنزاور بعنوان برخی از بزرگترین اسکی بازان در تمام دورانها شناخته شده اند. بازی های المپیک زمستانی 1964 و 1976 در اینسبروک اتریش برگزار شد. اولین بازی های المپیک زمستانی جوانان نیز در سال 2012 در اینسبروک برگزار گردید.

 

محبوبترین ورزش ها در اتریش

 

سخن پایانی

اقامت ورزشی در اتریش و شرایط کسب این نوع از اقامت به صورت کامل در این مقاله علمی به سمع و حضور شما عزیزان رسید.مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ورزش در سال 2021 با اثبات این که فرد توانایی و مهارت ویژه ای در این حیطه دارد می تواند قابل انجام جهت افراد در این حوزه باشد. بنابراین افراد متقاضی تنها با اثبات این موضوع که قادر به حفظ درامد خویش در اتریش هستند می توانند جهت این نوع از اقامت اقدام نمایند. به این ترتیب می توانند از مزایای این روش من جمله افتتاح حساب، تردد بدون ویزا به سایر کشورهای اروپایی با توجه به رنک بسیار خوب پاسپورت اتریش، تحصیل رایگان و سایر مزایای این روش بهره کامل را ببرند. به این ترتیب ورزشکاران می توانند بدون داشتن بیزینس پلن به واسطه این امر جهت اقامت ورزشی در اتریش اقدام نمایند. ممنونیم که ما را همراهی کردید امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *