مهاجرت به ژاپن از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

0

یکی از انواع روش های مهاجرتی به کشور ژاپن، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. برای بررسی روند سرمایه گذاری در کشور ژاپن لازم است تا اقتصاد این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. اقتصاد تاثیر بسیار زیادی در روند سرمایه گذاری یک کشور دارد. از این رو در ادامه به بررسی اقتصاد کشور ژاپن می پردازیم. شاخص های اقتصادی در کشور ژاپن کمی باعث پیجیدگی اقنصادی در این کشور شده است اما مسئله مهم این است که اقتصاد ژاپن جزو رتبه های برتر اقتصادی در جهان می باشد. در این کشور صنایع زیادی از جمله خودرو و قطعات خودرو، تجهیزات الکترونیکی، ماشین آلات، مواد شیمیایی و … مشغول به فعالیت در بستری پویا و فعال هستند‌.

کشور ژاپن با کشور هایی مانند ایالات متحده امریکا، کره جنوبی، تایلند، چین و هنک کنگ‌ مبادلات تجاری و اقتصادی بسیار قوی ای دارد. البته صادرات این کشور به سایر کشور های آسیای پی نیز فعال است. از این رو می توان گفت موقعیت کشور ژامن برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است. نکته مهم دیگر که در ارتباط با این کشور باید ذکر شود و تاثیر بسیار زیادی در زمینه سرمایه گذاری در ژاپن دارد، نرخ تورم می باشد. تورم و بررسی و کنترل ان در کشور ژاپن، تحت نظارت بانک مرکزی این کشور است.

در دهه های گذشته نرخ تورم در کشور ژاپن با نوسان بسیار کمی مواجه بوده است و تقریبا این نرخ نزدیک به صفر بوده است. سرمایه گذاری در این کشور استاندارد ها و شرایط مخصوص به خود را دارد که با توجه به آن ها می توان تحلیل هایی در این زمینه ارائه داد. در ادامه در رابطه با شرایط سرمایه کذاری در زاپن با ما همراه باشید.

 

مهاجرت به ژاپن از طریق سرمایه گذاری

 

ویزا سرمایه گذاری در ژاپن

این نوع از ویزا که از لحاظ کار بردی  به عنوان ویزای مدیر بازرگانی ژاپن شناخته می شود در این کشور بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و از سر تاسر جهان دارای تعداد زیادی از متقاضیان می باشد.

شرایط و جزئیات سرمایه گذاری در ژاپن

سرمایه گذاری در ژاپن همراه با سرایط متفاوتی است که می تواند شما را در این مسیر به نتیجه برساند. ژاپن سومین اقتصاد پویا و فعال و بزرگ دنیا را دارد و شاخص های اقتصادی بسیاری را مورد بررسی قرار می دهد. صنایع بسیار زیادی در ژاپن فعال هستند که بزرگ ترین صنایع این کشور را می توان به خودرو، منسوجات، غذا های فرآوری شده، مواد شیمیایی، ماشین آلات، تجهیزات الکترونیکی، قطعات خودرو و … اشاره نمود. کشور ژاپن دارای ثبات بسیاری در زمینه امور داخلی است و یکی از سیاستمدار ترین کشور های جهان می باشد.

شما برای سرمایه گذاری در ژاپن می بایست ویزای سرمایه گذاری این کشور را داشته باشید. دو مدل از ویزای سرمایه گذاری در ژاپن وجود دارد که یکی با عنوان ویزای سرمایه گذاری ژاپن است و دیگری با عنوان ویزای مدیریت و کسب و کار ژاپن شناخته می شود. البته اصولا هر فردی برای سرمایه گذاری در اینکشور از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور می شود. زمانی که قصد سرمایه گذاری در ژاپن را داشته باشید لازم است تا موارد بسیاری را مورد بررسی قرار دهید.

در ابتدا لازم است تا مکان مورد نظر برای کسب و کار خود را در ژاپن ارائه دهید و حداقل دو شخص ژاپنی یا مقیم ژاپن را استخدام نمایند. در ادامه لازم است تا اسناد و مدارک مورد نیاز برای دیافت ویزای ژاپن را ارائه داد و در نهایت برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمود. حال باید ببینیم که چه روش هایی برای سرمایه گذاری در ژاپن وجود دارد و آیا می توان با سرمایه گذاری در ژاپن برای اقامت این کشور نیز اقدام نمود؟

 

شرایط و جزئیات سرمایه گذاری در ژاپن

 

اقدامات برای کسب ویزا سرمایه گذاری ژاپن

برای کسب ویزا سرمایه گذار برای کار در ژاپن، متقاضی باید هفت مرحله زیر را تکمیل کند که این مراحل عبارتند از:

مرحله اول:

متقاضیان ملزم به تأیید نمودن این موضوع می باشند که دارای شرایط اولیه برای اخذ ویزای سرمایه گذار ژاپنی  باشند.

در این کشور چندین  مکان اولیه برای تایید ویزای سرمایه گذاری وجود دارد که باید قبل از درخواست به این مکان ها مراجعه نمود این اشخاص ملزم به توجه داشتن این موضوع می باشند  که الزامات دقیق این کشور  به شرایط و  موقعیت درخواست کننده بستگی دارد.
در صورتی که متقاضی اقدام به شروع نمودن کسب و کار جدیدی در کشور ژاپن کند، باید موارد زیر را انجام دهد:

پیدا نمودن یک دفتر کاری در کشور ژاپن

در راستای  ایجاد  کسب و کار در این کشور متقاضی باید اقدام به استخدام نمودن حداقل دو کارمند تمام وقت در ژاپن می باشند.  لازم به ذکر می باشد که دو کارمند مذکور شامل اشخاصی نمی شوند  که در زمینه مدیریت در کسب و کار  به فعالیت می پردازند  و شر ط لازم برای این افراد این می باشد که یا باید جز شهروندان ژاپنی باشند یا از جمله خارجی هایی باشند که ساکن دائمی  کشور ژاپن باشند  البته با این توضیح که همسر یا فرزندان  ساکنان  ملی این کشور دارای اقامت  دائمی کشور ژاپن هستد که می توانند برای اقامت بلند مدت  این کشور اقدام نمایند.

اگر متقاضی کسب و کار موجود در ژاپن را مدیریت کند، باید موارد زیر را انجام دهد:

او باید حداقل سه سال تجربه در عملیات و مدیریت کسب و کار داشته باشد. سه سال می تواند شامل زمان صرف شده برای مطالعه کسب و کار یا مدیریت در سطح تحصیلات تکمیلی.
او باید بدون حقوق کمتری نسبت به یک ملت ژاپنی برای کار قابل مقایسه دریافت کند.

مرحله دوم:

جمع آوری اسناد مورد نیاز برای حمایت از یک درخواست ویزا سرمایه گذار.

هنگامی که اقلام اولیه در مرحله اول مورد تایید  قرار گرفته باشد در این صورت می تواند به انجام فعالیت های که متقاضی در ژاپن انجام می دهد بپردازد  در این صورت باید کلیه موارد زیر را مورد توجه قرار دهد.

مجموعه فعالیت های  متقاضیان ویزا سرمایه گذاری به شرح زیر می باشد:

فعالیت هایی که برای شروع در عملیات کسب و کار در این کشور لازم می باشد.
فعالیت های مرتبط با سرمایه گذاری در زمینه مدیریت و بهره برداری از یک کسب و کار در ژاپن،
فعالیت های مرتبط با عملیات یا مدیریت کسب و کار ایجاد شده توسط خارجیان در ژاپن.

مرحله سوم:

متقاضیان ملزم به جمع آوری اسناد خاص مورد نیاز برای حمایت از یک درخواست ویزا سرمایه گذار در ژاپن  می باشنددر هنگامی که یک متقاضی تأیید کرد که فعالیت های پیشنهادی او در ژاپن مطابق با آنچه که در بالا ذکر شده و با شرایط مرحله  دوم دارای مطابقت  باشد باید مدارک لازم را تهیه کند.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت به ژاپن برای کار در سال 2021

اقدامات برای کسب ویزا سرمایه گذاری ژاپن

مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری در ژاپن

در مورد ویزای سرمایه گذاری این کشورکلیه متقاضیان نیاز به ارائه موارد زیر  می باشند:

 • داشتن یک طرح تجاری برای فعالیت در کسب و کار

فرایند دریافت یک طرح تجاری نیازی به گذراندن مراحل بیش از حد طولانی یا پیچیده  ندارند اما باید کلیه پایگاه های معمولی را مورد پوشش قرار دهند. این فرایند که شامل شرح کسب و کار، استراتژی بازاریابی، تجزیه و تحلیل رقابتی، عملیات و مدیریت، و حسابداری است. متقاضیان ملزم به  در نظر گرفتن این موضوع می باشند که که یک ترجمه ژاپنی (یا حداقل خلاصه ژاپنی) باید ارائه شود.

 • کپی ثبت نام شرکت (tokibo tohon)هنگامی که یک شرکت ژاپنی به طور رسمی ثبت  شده است، در این زمان گواهی نامه های ثبت شده (tokibo tohon) از دفتر قانونی ژاپن (houmukyoku) در دسترس است. این موضوع از مهم ترین مسائل حقوقی مرتبط با شرکت در مورد سرمایه، مدیران، آدرس ثبت شده و غیره را شامل می شود.
 • بیانیه میزان سود و زیان در این کشور
  این مورد باید در ژاپن وجود داشته باشد و باید توسط متخصصان حسابداری ژاپنی نوشته شده باشد یک شرکت جدید ممکن است دارای  فعالیت مالی قابل توجهی باشند.

 

مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری در ژاپن

انواع روش های سرمایه گذاری در ژاپن

همان طور که گفتیم سرمایه گذاری در ژاپن روش های مختلفی را دارد و هر فرد می تواند با توجه به دیدگاه های خود یکی از انواع روش های سرمایه گذاری را انتخاب نمود. ما در ادامه روش های مختلف سرمایه گذاری را ارائه می دهیم. دقت داشته باشید که شما با استفاده از روش های سرمایه گذاری در این کشور می توانید برای اقامت دائم ژاپن و یا تابعیت ژاپن را نیز دریافت نمود. پس لازم است تا در این زمینه با شرایط مهم سرمایه گذاری پیش رفت تا برای اقامت و تابعیت اقدام نمود.

 

خرید ملک در ژاپن برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ژاپن نیز روش های مختلفی دارد که یکی از آن ها خرید ملک می باشد. در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با خرید ملک در کشور ژاپن بحث کنیم. نکته بسیار مهم در این کشور این است که هیچ گونه محدودیتی برای خرید ملک در کشور ژاپن وجود ندارد. تنها محدودیت موجود در این زمینه در نوع پرداختی ها است.

اگر شما قصد دارید به طور نقد و با هزینه شخصی خود اقدام به خرید ملک در ژاپن نمایید، می توانید با استفاده از حتی یک ویزی توریستی این کار را انجام داده و به راحتی برای خرید خانه مورد نظر خود در کشور ژاپن اقدام نمایید. اما اگر می خواهید در کشور ژاپن با دریافت وام، اقدام به خرید ملک کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که با ویزای توریسیتی به اشخاص وام تعلق نمی گیرد. شما باید دارای ویزای کار یا ویزای دائم باشید تا بتوانید وام برای خرید مسکن در کشور ژاپن دریافت نمایید. در کشور ژاپن هیچ گونه محدودیتی برای خرید ملک و ارتباط مالکین با دولت و … وجود ندارد.

دقت داشته باشید که درست است این مسئله کاملا ساده تر از کشور های دیگر می باشد اما هیچ گونه ویزای خاص یا اجازه اقامت دائمی بر مبنای خرید املاک در گشور ژاپن به خریدار تعلق نمی گیرد. پس از خرید ملک، شخص دارای حقوق مالکیت ان در ژاپن خواهد شد. اگر فردی که اقدام به خرید ملک در کشکر ژاپن کرده است، خارج از این کشور زندگی کند، در دسته بندی های سرمایه ای از ان با نام معامله سرمایه یاد می شود.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل در سال 2021

خرید ملک در ژاپن برای سرمایه گذاری

 

ثبت شرکت در ژاپن برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ژاپن از طریق ثبت شرکت یکی از راه های مختلف دیگر برای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. یکی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در ژاپن این است که می توان با استفاده از آن اقامت ژاپن را دریافت نمود. افرادی که به عنوان مالکان یا مدیران یک شرکت فعالیت می کنند، می توانند مانند یک مدیر بازرگانی هم اقامت این کشور را دریافت نمایند. در این روش سرمایه گذاران می توانند به عنوان یک کارآفرین در ژاپن جهت اخذ ویزا اقدام نمایند. در واقع این افراد می توانند خود را با عنوان یک مدیر کسب و کار معرفی نموده و ویزای کسب و کار را دریافت کنند.

از این رو لازم است تا شرایط خاصی را برای کسب و کار یا همان ثبت شرکت خود داشته باشند. به عنوان مثال لازم است تا سرمایه شرکت حداقل پنج میلیون ین باشد و شرکت دارای دفتر کار اداری در کشور ژآپن باشد. دقت داشته باشید که برای ثبت شرکت در این کشور لازم است تا طرح کسب و کاری ارائه شود و در این زمینه طرح کسب و کار توسط مقامات مورد تایید قرار گیرد. نکته مهم دیگر این است که فرد متقاضی کسب و کار در ژاپن خود نیز باید برای زندگی در ژآپن شرایط مناسبی داشته باشد.

در ادامه این که حداقل یک کارمند ژاپنی باید به صورت تمام وقت در شرکت شما مشغول به کار باشد. ویزایی که از این طریق به عنوان ویزای ژاپن جهت سرمایه گذاری در این کشور داده می شود، اصولا یک ساله است و می توان آن را تمدید نمود. پس از دریافت ویزا نیز می توان برای همسر و فرزندان شرایطی را مهیا نمود. در نهایت این که پس از ده سال زندگی در این کشور می توان اقامت دائم ژاپن را دریافت کرد.

هزینه های مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن از طریق ثبت شرکت

اگر قصد سرمایه گذاری در ژاپن از طریق ثبت شرکت را دارید؛ لازم است مخارج زیر را به عنوان هزینه های اولیه مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن بپردازید:

 • مخارج ایجاد شرکت
 • هزینه اعلامیه های مالیاتی
 • خرج و مخارج لازم برای استخدام کارمندان بومی
 • هزینه ایجاد یک دفتر دائمی
 • مخارج ایجاد محل سکونت برای اتباع خارجی
 • هزینه های اخذ ویزا و ….

 

ثبت شرکت در ژاپن برای سرمایه گذاری

 

اوراق قرضه دولتی برای سرمایه گذاری در ژاپن

یکی دیگر از مهم ترین روش های سرمایه گذاری در ژاپن از طریق خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. اوراق قرضه دولتی که توسط دولت ژاپن ارائه می شود و با عنوان JBG شناخته می شود، انواع مختلفی را دارد. دولت این کشور تا زمانی که اوراق سر رسید می شوند، سود مورد نظر را به سرمایه گذاران ارائه می دهد.

این روش یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در ژاپن می باشد و در بازار اوراق مالی ژاپن دارای مزایای بسیار زیادی است. در این کشور به طور کلی سه مدل از اوراق قرضه تحت نظر دولت ارائه می شود. این مدل ها عبارتند از: اوراق قرضه عمومی، اوراق قرضه سرمایه گذاری فدرال و اوراق قرضه کمک مالی. دوره های مربوط به این اوراق بین شش ماه تا چهل سال هستند.

 

سرمایه گذاری در ژاپن از طریق کارآفرینی در ژاپن

در خصوص مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن از طریق کارآفرینی باید به نکته ای توجه شود؛ ارتباط تنگانگی میان ثبت شرکت و کارآفرینی وجود دارد. در واقع سرمایه گذاری در ژاپن از طریق ثبت شرکت به کارآفرینی و اشتغال زایی منجر می شود. مهم تر از همه این که چنین شیوه هایی اقامت دائم ژاپن را به همراه دارد.

قوانین اخذ اقامت ژاپن از طریق کارآفرینی موارد خاصی را به عنوان شرایط اخذ اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری معین کرده است. از جمله شرایط حاکم بر مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه طرح توجیهی اقتصادی ( Business Plan )
 • تهیه مکانی مناسب برای راه اندازی کار و کسب
 • در دست داشتن سرمایه اولیه برای ثبت شرکت (حداقل 5 میلیون ین)
 • استخدام حداقل یک نفر نیروی کار ژاپنی تمام وقت و پرداخت حقوق به او
 • دارا بودن حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط با حوزه کار و کسب راه اندازی شده
 • اثبات تمکن مالی متقاضی در تامنی مخارج زندگی خود و خانواده اش

در خصوص سرمایه گذاری در ژاپن از طریق کارآفرینی، ویزایی به مدت یک سال دریافت خواهید کرد. پیش از منقضی شدن زمان آن باید برای تمدید دست به کار شوید. قوانین اخذ اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری کارآفرینی این طور معین کرده که پس از 10 سال می توانید برای اقامت دائم ژاپن درخواست بدهید. در این صورت ثمره مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن نمایان می شود.

 از جمله شرایط اخذ اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری کارآفرینی که در این جا حکم فرما است؛ باید به دانش زبان ژاپنی و وضع مالی شخص متقاضی اشاره کنیم. چنین مواردی بر تایید یا عدم تایید درخواست اقامت دائم ژاپن تاثیر بسیاری می گذارد. به طور کلی فرآیند مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن از طریق کارآفرینی آنچنان که باید مورد توجه واقع نشده است. علت اصلی این موضوع به پایین بودن سطح اطلاعات افراد مربوط می شود.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت به ژاپن و شرایط اخذ اقامت دائم ژاپن در سال 2021

سرمایه گذاری در ژاپن از طریق کارآفرینی در ژاپن

 

مزایای سرمایه گذاری در ژاپن

نوبتی هم که باشد نوبت به بررسی مزایای مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن می رسد. در بیان مزایای سرمایه گذاری در ژاپن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ژاپن جزو پیشگامان بزرگ در حوزه صنعت و تکنولوژی در سطح جهانی است. همین موضوع به افزایش منافع ناشی از مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن می انجامد.
 • ژاپن رشد و شکوفایی اقتصادی قابل توجهی دارد؛ که از قضا به نفع متقاضیان اخذ اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری تمام می شود. این رشد چشم گیر به دلیل بالا بودن سطح مطالعه و تحقیقات علمی، صادرات به کشورهای در حال توسعه ای همچون چین و تعدیل نسبی ارزش سهام است.
 • سرمایه گذاری در ژاپن به وسیله هر کدام از شیوه های مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن که انجام گیرد؛ باز هم امنیت فراوانی دارد.
 • نرخ فساد اقتصادی ژاپن در مقایسه با دیگر کشورها به طور چشم گیری پایین است.
 • میزان مالیات بر درآمد اشخاص و شرکت ها در ژاپن کاهش پیدا کرده است.

 

مزایای سرمایه گذاری در ژاپن

 

معایب سرمایه گذاری در ژاپن

موارد اندکی از مزایای مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن معرف حضور شما عزیزان قرار گرفت. اکنون نوبت به بررسی معایب سرمایه گذاری در ژاپن می رسد؛ بنابراین اگر خواهان اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری هستید؛ علاوه بر توجه به شرایط سرمایه گذاری در ژاپن از طریق سرمایه گذاری باید به معایب آن نیز توجه کنید. برخی از مهم ترین معایب سرمایه گذاری در ژاپن به شرح زیر است:

 • رشد اقتصادی ژاپن در سال های اخیر کم و ناچیز بوده است.
 • این اواخر بی ثباتی سیاسی بر کشور ژاپن حاکم شده است.
 • بالا و سنگین بودن مقادیر بدهی کشور ژاپن
 • پایین و اندک بودن نرخ رشد جمعیت در ژاپن

 

معایب سرمایه گذاری در ژاپن

 

هزینه زندگی در ژاپن

پیش از اقدام برای مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن لازم است تا حدودی از هزینه زندگی در ژاپن مطلع شوید. به اضافه این که برآورد صحیحی از جنبه مالی شرایط اخذ اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری انجام دهید. هزینه زندگی در ژاپن به طور متوسط 97.67 درصد بیشتر از ایران است.

قابل توجه متقاضیان مهاجرت اقامت سرمایه گذاری ژاپن،  اجاره ملک در ژاپن به طور متوسط 64.41 درصد بیشتر از ایران است. هزینه زندگی در ژاپن بسته به سبک زندگی و شهر محل سکونت برای هر شخصی متفاوت با دیگری خواهد بود.

در ادامه به بررسی هزینه زندگی در ژاپن با توجه به ضروریات زندگی از جمله خانه، خوراک و غیره می پردازیم.

 • 500 گرم نان         188.36
 • یک کیلوگرم برنج    445.66
 •  12 عدد تخم مرغ   223.38
 • یک  کیلوگرم گوشت گاو      2.081.23
 • آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر       86.581.36
 • آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز       58.663.97
 • آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر       200.775.91
 • آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز       111.201.57
 • قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر: 860.708.28¥ (ین ژاپن)
 • قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز 427.888.87¥ (ین ژاپن)

 تمامی موارد گفته شده بر اساس واحد پولی ژاپن یعنی ین محاسبه شده است.

 

 

 

سوالات پرتکرار در زمینه سرمایه گذاری در ژاپن

شاخص های اقتصادی سرمایه گذاری در ژاپن چیست؟

1. مالیات 2. تولید ناخالص داخلی 3. نرخ بهره بانکی 4. تورم

انواع اوراق قرضه در ژاپن چیست؟

اوراق قرضه عمومی
اوراق قرضه سرمایه گذاری از طریق دریافت وام
اوراق قرضه کمک مالی

آیا ژاپن کشوری مناسب برای سرمایه گذاری و زندگی است؟

بله ژاپن کشوری مناسب برای سرمایه گذاری و زندگی می باشد.

بهترین روش برای سرمایه گذاری در ژاپن چیست؟

بهترین روش برای سرمایه گذاری در ژاپن ثبت شرکت در این کشور می باشد.

آیا خرید ملک به عنوان سرمایه گذاری در ژاپن می تواند منجر به اقامت دائم شود؟

خیر خرید ملک در ژآپن منجر به اقامت دائم نمی شود.

آیا ثبت شرکت در ژاپن منجر به دریافت اقامت دائم ژاپن می شود؟

بله با ثبت شرکت می توان اقامت دائم ژاپن را دریافت نمود.

چگونه می توان روند دریافت اقامت ژاپن را سریع تر کرد؟

در صورتی که ویزا را به حالت حرفه ای تغییر داد و هفتاد تا هشتاد امتیاز را دریافت نمود.

میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در ژاپن چقدر می باشد؟

میزان سرمایه گذاری پنج میلیون ین می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.