مهاجرت تحصیلی به اتریش - مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در سال 2021

مهاجرت تحصیلی به اتریش – مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

ویزای تحصیلی اتریش یکی از انواع ویزاهایی است که به دلیل رایگان بودن هزینه های تحصیل در این کشور، از طرفداران بسیاری برخوردار است. هر ساله تعداد بسیاری از افراد قصد مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل را دارند تا بتوانند در بهترین دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند اتریش به علت رایگان بودن تحصیل در این کشور و امکان اخذ بورسیه تحصیلی یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می آید. در سال های اخیر مهاجران بسیاری از طریق شرایط تحصیل در اتریش که توسط دولت این کشور ارائه شده به اتریش مهاجرت کرده اند و افراد زیادی نیز در فکر اقدام به آن هستند. 

برای اخذ اقامت کشور اتریش از طریق ویزای تحصیلی در اولین مرحله احتیاج به اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های کشور اتریش را دارید. کشور اتریش با تسهیلات و شرایط آموزشی بسیار عالی در مقاطع مختلف از مهاجرین و متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی استقبال می کند.شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش، اخذ اقامت و تابعیت کشور اتریش از طریق پذیرش تحصیلی و تحصیل در اتریش در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. 

مهاجرت تحصیلی به اتریش - مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در سال 2021

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع مدارس

مدارس در کشور اتریش به دو نوع مدارس خصوصی و دولتی تقسیم می شود. بیشتر مدارس در این کشور به صورت دولتی می باشند و دانشجویان می توانند به صورت رایگان در این مدارس به تحصیل بپردازند. جالب است که بدانید مدارس دولتی در کشور اتریش از نظر کیفیت آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و دانش آموزان می توانند در بهترین مدارس این کشور به تحصیل بپردازند. شروع تحصیل در مدارس این کشور از سن 5 سالگی می باشد و کودکان با ورود به این سن می توانند وارد مهد کودک شوند و تحصیلات خود را آغاز نمایند. بهتر است بدانید که تحصیل در این کشور تا سن 16 سالگی برای دانش آموزان به صورت اجباری می باشد. نوع دیگری از مدارس که در اتریش وجود دارد مدارس خصوصی می باشد. دانش آموزان برای تحصیل در این مدارس باید تمام شهریه خود را بپردازند. نکته ای که در مورد تحصیل در مدارس اتریش وجود دارد این است که دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس اتریش را دارند می توانند وارد مدارس خصوصی این کشور شوند و در این مدارس به تحصیل بپردازند.
مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع مدارس

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان بایستی برای تحصیل در مقطع لیسانس، پذیرش تحصیلی اتریش را اخذ نمایند. هر ساله  تعداد بسیاری از دانشجویان قصد اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی را دارند، که برای تحصیل در این کشور باید از طریق سفارت اتریش برای دریافت ویزا اقدام نمایند. تحصیل در این مقطع بین 3 تا 4 سال زمان می برد. هزینه تحصیل در اتریش برای تحصیل در این مقطع در دانشگاه های دولتی بسیار کم می باشد. در واقع دانشجویان باید هزینه ای در حدود 300 تا 700 یورو نیز بپردازند که البته باید گفت این هزینه  تحصیل و آموزش نخواهد بود اما اگر قصد تحصیل در دانشگاههای خصوصی این کشور را دارید باید هزینه ای در حدود 15000 تا 20000 یورو را نیز پرداخت نمایید و این میزان از هزینه تحصیل در اتریش بستگی به رشته تحصیلی شخص متقاضی نیز دارد. دانشجویانی که برای مهاجرت تحصیلی به اتریش اقدام می کنند این امکان را دارند که در مقطع کارشناسی به صورت پاره وقت در حدود 10 ساعت در هفته به کار بپردازند و بتوانند هزینه های زندگی خود را تا حدودی تامین نمایند.  همان طور که میدانید اتریش مهد موسیقی دنیا می باشد و اکثریت افرادی که تمایل دارند در رشته موسیقی تحصیل کنند این کشور را انتخاب می کنند. شاید اولین سوالی که در ذهنتان ایجاد شود این باشد که آیا امکان تحصیل رایگان موسیقی در اتریش وجود دارد؟ در جواب باید گفت خیر. افرادی که تصمیم به تحصیل در این رشته دارند بایستی برای دانشگاه های خصوصی ثبت نام کنند و هزینه پرداخت کنند.
مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان می توانند از سر تا سر دنیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش اقدام نمایند و ویزای تحصیلی اتریش را اخذ کنند. با توجه به شرایط اخذ ویزای دانشجویی اتریش، دانشجویانی که در این مقطع به تحصیل می پردازند باید بدانند که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور، حدود 2 سال زمان می برد. دانشجویان برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در ابتدا از دانشگاه مورد نظر در این کشور پذیرش تحصیلی اخذ نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل مجانی در اتریش را دارند می توانند به صورت رایگان به تحصیل بپردازند همچنین این امکان را دارند که در دانشگاه های خصوصی این کشور نیز تحصیلات خود را انجام دهند که در این صورت باید هزینه تحصیل را نیز پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در اتریش بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی شخص متقاضی دارد که هزینه ای در حدود 15000 تا 25000 یورو را نیز شامل خواهد شد.  دانشجویانی که ویزای تحصیلی اتریش را دریافت می نمایند، می توانند در حین تحصیل به کار دانشجویی نیز بپردازند و در حدود 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.
مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری
با توجه به شرایط اخذ ویزای دانشجویی اتریش تحصیل در مقطع دکتری یکی از مواردی است که طرفداران بسیاری دارد. دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی اتریش در مقطع دکترا را دارند باید از ابتدا یک استاد راهنما یا سوپروایزر در این کشور داشته باشند سپس برای اخذ پذیرش اقدام نمایند. برای اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش در مقطع دکترا نیاز به ارائه مقالات بین المللی ISI و همچنین مقالات داخلی و مدرک زبان ایلتس 7 می باشد.دانشجویان برای تحصیل در این مقطع این امکان را دارند تا درخواست کمک هزینه تحصیلی نمایند و بتوانند تحصیل خود را به صورت رایگان ادامه دهند. کل این مقاله را متخصصین موسسه حقوقی ملک پور نوشته اند و کپی و استفاده از مطالب آن غیرقانونی می باشد. دانشجویانی که برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل اقدام نمودند و در مقطع دکتری به تحصیل می پردازند می توانند به صورت تمام وقت در دانشگاه و یا محیط های علمی به کار بپردازند. اشخاصی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی اتریش شدند این امکان را دارند که خانواده خود را نیز همراه داشته باشند.
مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری
شرایط تحصیل در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی
در هر کشوری بورسیه های تحصیلی وجود دارند و در کشور اتریش نیز این بورسیه ها موجب تسهیل شرایط تحصیل در اتریش می گردند. به طور کلی کسب بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس سخت تر از مقاطع فوق لیسانس و دکتری است و اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری از مقطع فوق لیسانس نیز آسان تر است چون معمولا بورسیه ها برای مقطع دکتری ارائه می شوند. اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس مناسب کسانی است که معدل بسیار بالایی در بین هم دوره های تحصیلی خود داشته باشند. همچنین اگر متقاضی ثبت اختراع هم داشته باشد یک امتیاز مثبت برای او محسوب می شود. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم معمولا بورسیه های برای مقطع دکتری ارائه می شوند که متقاضیانی که قصد دارند برای تحصیل در مقطع دکتری به اتریش مهاجرت کنند می توانند برای این بورسیه های تحصیلی نیز اقدام نمایند. علاوه بر این نوع بورسیه های تحصیلی، بورسیه های دیگری نیز هست که برای متقاضیان با بهره هوشی بالا و معدل بسیار خوب، افراد با توان مالی پایین و متقاضیانی که ثبت اختراع داشته اند وجود دارند.
شرایط تحصیل در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی
شرایط تحصیل در اتریش و بررسی ویزای همراه
یکی از شرایط تحصیل در اتریش بررسی ویزای همراه برای متقاضیان آن است. یکی از دغدغه های دانشجویان متاهلی که برای ادامه تحصیل به اتریش مهاجرت می کنند همراه داشتن خانواده خود در این کشور می باشد. پروسه اخذ ویزای همراه برای مهاجران تحصیلی به کشور اتریش به این صورت است که در مقطع لیسانس و فوق لیسانس، دانشجو باید وارد خاک کشور اتریش شده و به مدت 3 ماه در این کشور حضور داشته باشد و پس از این 3 ماه می تواند برای حضور خانواده خود به سفارت اتریش درخواست خود را ارائه نماید. اما درمقطع دکتری، دانشجویانی که قصد تحصیل در اتریش را دارند می توانند به همراه خانواده خود وارد اتریش شوند زیرا تحصیل در مقطع دکتری به منزله شغل و حرفه داشتن محسوب می شود، به همین علت فرد و خانواده اش می توانند همزمان با هم وارد خاک اتریش شوند. اما در مقطع لیسانس و فوق لیسانس این امکان وجود ندارد. از مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای همراه اتریش می توان به نامه بانکی نشان دهنده تمکن مالی فرد برای خود و خانواده اش و همچنین مدرک زبان آلمانی با نمره A2 یا نمره 5 آیلتس زبان انگلیسی برای همسر فرد متقاضی می باشد.
شرایط تحصیل در اتریش و بررسی ویزای همراه
شرایط تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش
متقاضیان زیادی برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور اتریش وجود دارند. به طورکلی پذیرش در دانشگاه های کشور اتریش براساس تاریخ ثبت نام در دانشگاه و ارائه درخواست شما به آن انجام می شود، به همین علت شخص متقاضی باید در تاریخ معلوم مدارک خواسته شده را به دانشگاه مورد نظر و سفارت کشور اتریش ارائه دهد. مدارک ارائه شده باید ترجمه نیز شده باشند و از آن جا که برخی از مدارک ترجمه شده تاریخ اعتبار محدود دارند افراد باید به تاریخ ارائه مدارک و تاریخ اعتبار آن ها توجه زیادی نمایند. از شرایط تحصیل در اتریش، ارائه مدارک ویزای تحصیلی اتریش به شرح زیر می باشد.
 • شناسنامه شخص متقاضی
 • پاسپورت متقاضی و در صورت وجود همراه، ارائه پاسپورت همراهان
 • ارائه سند ازدواج فرد یا طلاق وی
 • اگر فرد دانشجو می باشد باید برگه اشتغال به تحصیل بگیرد.
 • ارائه کردن نامه عدم منع تحصیل در کشور فرد
 • ارائه کردن مدارک تحصیلی مقاطع پیشین همچون دوره تحصیلی دبیرستان، دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و بقیه مدارک تحصیلی دانشگاه ها. این مدارک باید برای تمامی مقاطع تحصیلی در اتریش حتی دوره دکتری نیز ارائه شوند.
 • ارائه مدرک زبان آلمانی یا زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

شرایط تحصیل در اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل
کشور اتریش از مرفه ترین و ثروتمندترین کشورهای دنیا می باشد و دارای پایین ترین نرخ بیکاری در دنیا است به همین علت افراد زیادی قصد دارند تا ویزای تحصیلی کشور اتریش را کسب کنند و بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور، در اتریش شروع به کار کنند و اقامت کاری به دست آورند. طبق قوانین کشور اتریش فارغ التحصیلان تا یک سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی می توانند به دنبال کار در کشور اتریش بگردند. البته این امکان برای دانشجویان نیز وجود دارد که در دوره تحصیلی به دنبال کار باشند و بعد از یافتن کار مورد نظر خود و عقد قرارداد کاری با کارفرما، با مراجعه به سفارت این کشور و ارائه مدارک مورد نیاز اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند و در اتریش بمانند. 
شرایط تحصیل در اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل
شرایط تحصیل در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
اقامت در کشور اتریش تنها با اخذ ویزای تحصیلی این کشور ممکن نمی باشد بلکه اخذ ویزای تحصیلی اتریش راهی برای وارد شدن به بازار کار این کشور می باشد. برای درخواست اقامت دائم متقاضی باید ویزای کار را کسب کرده و با تمدید آن حداقل به مدت 5 سال در کشور اتریش بماند. اما شرایط اخذ تابعیت کشور اتریش متفاوت تر است به گونه ای که فرد باید به مدت 10 سال اقامت قانونی کشور اتریش را داشته باشد و از تاریخ شروع اقامت دائم آن ها 5 سال گذشته باشد. فرد در صورت رعایت شرایط زیر می تواند در درخواست تابعیت و پاسپورت کشور اتریش نامزد شود.
 • عدم داشتن محکومیت قضایی
 • دانستن زبان آلمانی
 • دانش درباره تاریخ کشور اتریش و اصول دموکراتیک و بنیادی ناشی از آن
 • برگه اثبات کننده تمکن مالی فرد و داشتن درآمد منظم در 6 سال گذشته

این شرایط برای افراد زیر 14 سال برقرار نمی باشد.

شرایط تحصیل در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

کلام آخر

اقامت اتریش از طریق تحصیل و اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در اتریش در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت.با توجه به محدود بودن کشورهایی که تحصیلات را به صورت رایگان ارائه می دهند، سالانه دانشجویان زیادی به دنبال تحصیل در اتریش می باشند. تعداد درخواست های ویزای تحصیلی اتریش نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.این موضوع حاکی از این می باشد که رقابت بیشتری برای دریافت ویزا پیش روی علاقه مندان به تحصیل در این کشور می باشد.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *