مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی

0

کانادا کشوری با طبیعت شگفت انگیز، دومین کشور پهناور دنیا، متشکل از ده ایالت مختلف است که با توجه به وضعیت اقتصادی مناسب، نرخ بیکاری پایین، شرایط شغلی و قوانین استخدامی عادلانه، درآمد بالا، سطح بالای رفاه زندگی، تنوع فرهنگی و نژادی یکی از باثبات­ترین اقتصادهای جهان با موقعیت­های شغلی زیادی است.

صنعت فرآوری غذا و نوشیدنی با تولید ناخالص ملی 5.28 میلیارد دلاری، یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های GDP  کل بخش صنعت است که در حدود 4/16 درصد را در بر می­گیرد. کانادا به 192 کشور محصولات فرآوری غذایی و نوشیدنی صادر می­کند.

این صنعت حدود هفتاد درصد از محصولات غذایی و نوشیدنی کشور کانادا را تامین می­کند. رستوران­ها و غذاخوری­های زیادی در کانادا مشغول به فعالیت هستند.

به طور کلی صنعت تولید غذا در کانادا در حال توسعه و پیشرفت زیادی است ولی تعداد نیروی کار متخصص در این صنعت بسیار کم است.

بنابراین تلاش دولت کانادا این بوده تا شرایطی را فراهم آورد که کارگران متخصص و دارای مهارت خارجی بتوانند برای زندگی در کانادا و کار به کانادا بروند و برای این که انگیزه کافی برای مهاجرت داشته باشند، امکان اخذ اقامت دایم را برایشان لحاظ کرده‌ است.

با پیشرفت اقتصادی این کشور و کمبود نیروی کار در کانادا، دولت فدرال و ایالت­‌های مختلف آن، با اعلام روش اکسپرس اینتری کانادا (express entry) در راستای جذب نیروی متخصص و ماهر گام برداشته­‌اند و هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را در قالب لیست ناک NOC یا طبقه­‌بندی مشاغل ملی کانادا منتشر می­کنند.

کد نانوا یا بیکر (Baker) در این لیست 6332 است و در رده B قرار دارد. در برنامه اسکیل ورکر کانادا، هر دوره لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در قالب کد رشته هایی معرفی و ارائه می­شود. اطلاع دقیق از این سیستم موضوع مهمی در مهاجرت به کانادا از طریق کار و مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، تخصص نانوایی است که می‌تواند کمک زیادی به متقاضیان مهاجرت نماید.

متخصصین رشته­‌های مختلف، از جمله افراد دارای تخصص نانوایی می­توانند از این فضای کاری بی نظیر به نفع خود استفاده کنند و اقامت کانادا را دریافت کنند.

چنانچه به عنوان نانوا قصد مهاجرت به کانادا دارید، توصیه می­شود به برنامه ویزای Federal Skills Trade و برنامه نامزد استان­ها مراجعه کنید.

هنگامی که یک فرد درخواست ورود به سیستم اکسپرس اینتری را ارسال می­کند ، موارد زیادی وجود دارد که می تواند انجام دهد تا شانس دعوت به درخواست ویزای دائمی از طریق تخصص نانوایی یا Bakers را افزایش دهد.

حتما بخوانید:  استان ساسکاچوان : مقصد نوظهور مهاجرت به کانادا

میزان درآمد شغل​های مختلف از جمله تخصص نانوایی در کانادا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد؛ با این‌حال قوانین کار در کشور کانادا به صورتی تدوین شده است که حقوق استاندارد و متناسب با هزینه‌های زندگی به هر نیروی کار ارائه می­شود. همچنین شما می توانید از روش مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز استفاده کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی

مهاجرت از طریق شغل نانوایی یکی از روشهای مهاجرت به کشور کانادا است.

اگر قصد دارید مهاجرت از طریق تخصص نانوایی را انتخاب کنید، اولین گام مهم این است که به نانوایی حرفه­‌ای و ماهر تبدیل شوید و حتما دوره­‌های فنی لازم را بگذرانید و اطلاعات لازم در مورد نیاز ایالات مختلف به تخصص نانوایی را داشته باشید تا بتوانید با موفقیت پروسه مهاجرت از طریق تخصص نانوایی را با موفقیت به پایان برسانید.

بهترین راه برای افزایش شانس دعوت به کانادا و مهاجرت از طریق تخصص نانوایی، دریافت پیشنهاد شغل یا جاب آفر (Job Offer) در کانادا به عنوان یک نانوا از طرف یک کارفرما است. پیشنهاد شغلی باید با طبقه­‌بندی شغلی کاملاً مطابقت داشته باشد.

در شیوه­‌های مختلف مهاجرت به کانادا، کاندید شدن در برنامه‌های مهاجرتی استانی شیوه­ای کارآمد و نتیجه­‌بخش است.

کاندید شدن در این برنامه‌ها به این معناست که استان مورد نظر به شما، تخصصتان و توانایی شما نیاز دارد. تقریبا همه استان‌ها به نانوا نیاز دارند.

برای این منظور کافیست سری به یکی از وبسایت‌های بانک شغلی کانادا بزنید تا فرصت‌های شغلی در سرتاسر کشور کانادا را پیدا کنید. برای کاندید شدن در یک برنامه استانی، باید یک پروفایل در وبسایت استانی که می‌خواهید در آن زندگی کنید، ایجاد کنید.

شیوه دیگر، برنامه پایلوت آتلانتیک یا AIP است که برای پر کردن شکاف موجود در بازار کار منطقه آتلانتیک کانادا در چهار استان نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نو اسکوشیا، و جزیره پرنس ادوارد طراحی شده است.

اولین مرحله در روند مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نانوایی محاسبه امتیاز برای ورود به اکسپرس اینتری با استفاده از سیستم رتبه­‌بندی جامع کانادا یا CRS است.

به طور کلی امتیازات مربوط به سن، مدارک و درجات، توانایی زبان (انگلیسی یا فرانسه)، تجربه کاری، مهارت­های همسر در نظر گرفته می­شوند.

امتیاز به دست آمده باید از 67 بالاتر باشد. بعد از دریافت دعوت­نامه (ITA) از دولت کانادا به عنوان نانوا یا بیکر، فقط شصت روز فرصت دارید تا درخواست رسمی ارائه دهید.

حتما بخوانید:  هزینه های زندگی در مونترال چگونه است؟

در این میان ادعاهای شما و گواهی و مدارک مختلف ارزیابی و تایید می­شوند. در آزمون مهر قرمز یا Read Seal مدارک تحصیلی لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نانوایی تعیین می­شود. پس از تایید مدارک شما توسط سازمان مهر قرمز، آنها برای شرکت در آزمون کانادا از شما دعوت می­کنند.

در حال حاضر دولت کانادا ویزای کارگر ماهر فدرال برای نانوایی­‌ها، معاملات تجاری ماهر برای مشاغل نانوایی یا بیکر، ویزای نامزدی استانی برای NOC کد 6332 در نظر گرفته است.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی

مهارت های لازم برای مهاجرت از طریق نانوایی

در زبان انگلیسی به طور کلی به فردی که نان، کیک و شیرینی می­پزد، بیکر Baker می­گویند. وظایف نانوا شامل ترکیب مواد اولیه، تهیه و تست دستور پخت­های جدید، تزئین کیک، تمیز نگه داشتن محیط پخت نان و کیک، رعایت قوانین و مقررات بهداشتی، و بررسی سلامت مواد اولیه جهت پخت نان، کیک و شیرینی است.

نانوایی از جمله مشاغلی است که می‌توان آن‌ را به‌صورت تجربی آموخت یا از طریق مراکز فنی و حرفه‌ای در دوره متوسطه وارد رشته فنی و حرفه‌ای خبازی یا نانوایی شد و سپس از طریق کارآموزی در نزد استادکار مهارت‌های لازم را به دست آورد و به کسب تجربه پرداخت. البته برای مهاجرت از طریق تخصص نانوایی به کشور کانادا نیاز به ارائه مدرک فنی معتبر یا گذراندن دوره‌های مهارتی خاص در آنجا می‌باشد.

مهاجرت از طریق تخصص نانوایی ممکن است تحت عناوینی مانند کارآموز نانوایی، نان شیرینی پز، نانوایی خرده فروشی، شاگرد نانوایی، سرپرست نانوایی، نانوایی بیسکویت­پزی، نانوایی کیک و شیرینی ­پزی، تزئین کیک، نانوایی در فروشگاه مواد غذایی، نانوایی در بیمارستان، نانوایی در هتل، نانوایی مافین، نانوایی ویژه، نانوایی غذاهای مخصوص صورت بگیرد.

به طور کلی برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نانوایی، نانوا باید بتواند دانش یا تجربه­‌های زیر را داشته باشد: خمیر برای انواع نان، کیک، شیرینی، رولت، نان مخصوص کلوچه و کیک را طبق دستورالعمل­ها یا سفارشات مشتری تهیه کند.

مخلوط انواع خمیرها و پخت آنها را انجام دهد، انواع کیک را پخته و تزئین کند، کیفیت محصولات و مواد را مطابق با استانداردهای تعیین شده تضمین کند، نوع، کیفیت و کمیت مواد و برنامه تولید انواع نان را مشخص کند، ممکن است بر فروش انواع نان و کیک و شیرینی نظارت داشته باشد، و نیروهای مورد نیاز برای پخت و پز را استخدام کرده و تحت آموزش و نظارت قرار دهد.

حتما بخوانید:  هرآنچه که باید از مهاجرت رانندگان به کانادا بدانید!

وظایف نانوا یا بیکر شامل ترکیب مواد اولیه، ایجاد و تست دستور پخت های جدید، تزئین انواع کیک و شیرینی، تمیز نگه داشتن محیط پخت و پز، رعایت قوانین بهداشت و سلامت، و بررسی سلامت مواد اولیه­ی کیک و شیرینی است.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نانوایی، داشتن یک رزومه انگلیسی مناسب و حرفه­ای که در آن بر روی مهارت های مختلف پخت نان و شیرینی، توجه به جزئیات، دانش مواد غذایی، مدیریت زمان و کار تیمی تاکید شده باشد، و توانایی یادگیری و شاگردی نیز لحاظ شده باشد، تاثیر زیادی در موفقیت متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نانوایی دارد.

به عنوان مثال باید به مواردی مانند توانایی برش خمیر در شکل­های مختلف، قالب بندی آن و قرار دادن در فر، توانایی کنترل دمای فر متناسب با نوع نان، کیک یا شیرینی که در حال پخت است، توانایی تزئین خلاقانه نان و کیک­‌های پخته شده و اطمینان از تطابق آنها با استانداردهای پخت و ایمنی، نظارت بر نظافت و بهداشت محیط کار و تجهیزات مربوطه، استخدام و آموزش افراد مورد نیاز با جدیدترین تکنیک­های پخت نان و شیرینی، توانایی مدیریت چندین کار به صورت همزمان، بررسی و کنترل سطح موجودی مواد اولیه، روابط عمومی بالا و جلب اعتماد مشتری، کسب اعتماد و احترام مدیریت و …. اشاره کند.

مهارت های لازم برای مهاجرت از طریق نانوایی

درآمد نانوا در کانادا

موفقیت و کسب درآمد بیشتر در تخصص نانوایی در کانادا به عوامل مختلفی مانند سابقه کار، شهر محل فعالیت، زیرا شهرهای مختلف دستمزدهای متفاوتی می­دهند، شرکت یا محل استخدام نانوا، شرایط کاری بستگی دارد.

به دلیل وجود شرایط اقتصادی مناسب و داشتن بازار کار مطلوب، نرخ بیکاری در کانادا در سال 2020 در حدود 5.8% بود.

در سال جدید میلادی نیز با وجود همه­گیری ویروس کرونا در سطح جهان و در کشور کانادا، دولت کانادا حداکثر تلاش خود را در راستای کاهش نرخ بیکاری به کار گرفته است. دولت فدرال کانادا با وضع قوانین استاندارد استخدام، برای حمایت از حقوق کارمندان و کارگران در برابر کارفرمایان، امنیت کاری مناسبی ایجاد نموده است.

متوسط درآمد سالیانه تخصص نانوایی در کانادا حدود 36000 دلار است. حداقل دستمزد نانوا بر حسب دلار در ساعت 11 دلار، متوسط درآمد 14 دلار و حداکثر درآمد در ساعت 22 دلار می­باشد.

درآمد نانوا در کانادا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.