مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی

مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کانادا کشوري با طبيعت شگفت انگيز، دومين کشور پهناور دنيا، متشکل از ده ايالت مختلف است که با توجه به وضعيت اقتصادي مناسب، نرخ بيکاري پايين، شرايط شغلي و قوانين استخدامي عادلانه، درآمد بالا، سطح بالاي رفاه زندگي، تنوع فرهنگي و نژادي يکي از باثبات­ترين اقتصادهاي جهان با موقعيت­هاي شغلي زيادي است.

صنعت فرآوري غذا و نوشیدنی با توليد ناخالص ملي 5.28 میلیارد دلاری، یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های GDP  کل بخش صنعت است که در حدود 4/16 درصد را در بر مي­گيرد. کانادا به 192 کشور محصولات فرآوري غذايي و نوشيدني صادر مي­کند.

اين صنعت حدود هفتاد درصد از محصولات غذايي و نوشيدني کشور کانادا را تامين مي­کند. رستوران­ها و غذاخوري­هاي زيادي در کانادا مشغول به فعاليت هستند.

به طور کلي صنعت تولید غذا در کانادا در حال توسعه و پیشرفت زیادی است ولی تعداد نیروی کار متخصص در این صنعت بسیار کم است.

بنابراین تلاش دولت کانادا اين بوده تا شرایطی را فراهم آورد که کارگران متخصص و داراي مهارت خارجی بتوانند برای زندگی و کار به کانادا بروند و برای این که انگیزه کافی براي مهاجرت داشته باشند، امکان اخذ اقامت دایم را برایشان لحاظ کرده‌ است.

با پيشرفت اقتصادي اين کشور و کمبود نيروي کار در کانادا، دولت فدرال و ايالت­‌هاي مختلف آن، با اعلام روش اکسپرس اینتری (express entry) در راستاي جذب نيروي متخصص و ماهر گام برداشته­‌اند و هر ساله ليست مشاغل مورد نياز کانادا را در قالب ليست ناک NOC يا طبقه­‌بندي مشاغل ملي کانادا منتشر مي­کنند.

کد نانوا يا بيکر (Baker) در اين ليست 6332 است و در رده B قرار دارد. در برنامه اسکیل ورکر دولت فدرال کانادا، هر دوره لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در قالب کد رشته هایی معرفی و ارائه می­شود. اطلاع دقیق از این سیستم موضوع مهمی در مهاجرت کاری به کانادا از طريق تخصص نانوايي است که می‌تواند کمک زیادی به متقاضیان مهاجرت نماید.

متخصصین رشته­‌های مختلف، از جمله افراد داراي تخصص نانوايي می­توانند از این فضای کاری بی نظیر به نفع خود استفاده کنند و اقامت کانادا را دریافت کنند.

چنانچه به عنوان نانوا قصد مهاجرت به کانادا داريد، توصيه مي­شود به برنامه ويزاي Federal Skills Trade و برنامه نامزد استان­ها مراجعه کنيد.

هنگامی که یک فرد درخواست ورود به سیستم اکسپرس اينتري را ارسال مي­کند ، موارد زیادی وجود دارد که می تواند انجام دهد تا شانس دعوت به درخواست ویزای دائمي از طريق تخصص نانوايي يا Bakers را افزايش دهد.

حتما بخوانید:  تورنتو کانادا کجاست؟

میزان درآمد شغل​هاي مختلف از جمله تخصص نانوايي در کانادا به فاکتورهای مختلفي بستگی دارد؛ با این‌حال قوانین کار در کشور کانادا به صورتي تدوين شده است که حقوق استاندارد و متناسب با هزینه‌های زندگی به هر نیروی کار ارائه مي­شود.

 

مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی

مهاجرت از طريق شغل نانوايي يکي از روشهاي مهاجرت به کشور کانادا است.

اگر قصد داريد مهاجرت از طريق تخصص نانوايي را انتخاب کنيد، اولين گام مهم اين است که به نانوايي حرفه­‌اي و ماهر تبديل شويد و حتما دوره­‌هاي فني لازم را بگذرانيد و اطلاعات لازم در مورد نياز ايالات مختلف به تخصص نانوايي را داشته باشيد تا بتوانيد با موفقيت پروسه مهاجرت از طريق تخصص نانوايي را با موفقيت به پايان برسانيد.

بهترین راه برای افزايش شانس دعوت به کانادا و مهاجرت از طريق تخصص نانوايي، دریافت پيشنهاد شغل يا جاب آفر (Job Offer) در کانادا به عنوان يک نانوا از طرف يک کارفرما است. پیشنهاد شغلی بايد با طبقه­‌بندی شغلی کاملاً مطابقت داشته باشد.

در شيوه­‌هاي مختلف مهاجرت به کانادا، کاندید شدن در برنامه‌های مهاجرتی استانی شيوه­اي کارآمد و نتيجه­‌بخش است.

کاندید شدن در این برنامه‌ها به این معناست که استان مورد نظر به شما، تخصصتان و توانایی شما نياز دارد. تقریبا همه استان‌ها به نانوا نیاز دارند.

براي اين منظور کافیست سری به یکی از وبسایت‌های بانک شغلی کانادا بزنید تا فرصت‌های شغلي در سرتاسر کشور کانادا را پیدا کنید. برای کاندید شدن در یک برنامه استانی، باید یک پروفایل در وبسایت استانی که می‌خواهید در آن زندگی کنید، ایجاد کنید.

شيوه ديگر، برنامه پایلوت آتلانتیک یا AIP است که براي پر کردن شکاف موجود در بازار کار منطقه آتلانتیک کانادا در چهار استان نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نو اسکوشیا، و جزیره پرنس ادوارد طراحی شده است.

اولين مرحله در روند مهاجرت به کانادا از طريق تخصص نانوايي محاسبه امتياز براي ورود به اکسپرس اينتري با استفاده از سيستم رتبه­‌بندي جامع کانادا يا CRS است.

به طور کلي امتيازات مربوط به سن، مدارک و درجات، توانايي زبان (انگليسي يا فرانسه)، تجربه کاري، مهارت­هاي همسر در نظر گرفته مي­شوند.

امتياز به دست آمده بايد از 67 بالاتر باشد. بعد از دريافت دعوت­نامه (ITA) از دولت کانادا به عنوان نانوا يا بيکر، فقط شصت روز فرصت داريد تا درخواست رسمي ارائه دهيد.

حتما بخوانید:  روش‌های مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا کانادا در سال 2021

در اين ميان ادعاهاي شما و گواهي و مدارک مختلف ارزيابي و تاييد مي­شوند. در آزمون مهر قرمز يا Read Seal مدارک تحصيلي لازم براي مهاجرت به کانادا از طريق تخصص نانوايي تعيين مي­شود. پس از تاييد مدارک شما توسط سازمان مهر قرمز، آنها براي شرکت در آزمون کانادا از شما دعوت مي­کنند.

در حال حاضر دولت کانادا ویزاي کارگر ماهر فدرال برای نانوایی­‌ها، معاملات تجاری ماهر برای مشاغل نانوايي يا بیکر، ویزای نامزدی استانی برای NOC کد 6332 در نظر گرفته است.

 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق نانوایی

مهارت های لازم برای مهاجرت از طریق نانوایی

در زبان انگليسي به طور کلي به فردي که نان، کيک و شيريني مي­پزد، بيکر Baker مي­گويند. وظايف نانوا شامل ترکيب مواد اوليه، تهيه و تست دستور پخت­هاي جديد، تزئين کيک، تميز نگه داشتن محيط پخت نان و کيک، رعايت قوانين و مقررات بهداشتي، و بررسي سلامت مواد اوليه جهت پخت نان، کيک و شيريني است.

نانوايي از جمله مشاغلی است که می‌توان آن‌ را به‌صورت تجربی آموخت يا از طريق مراکز فني و حرفه‌ای در دوره متوسطه وارد رشته فنی و حرفه‌ای خبازي يا نانوايي شد و سپس از طريق کارآموزی در نزد استادکار مهارت‌های لازم را به دست آورد و به کسب تجربه پرداخت. البته برای مهاجرت از طريق تخصص نانوايي به کشور کانادا نیاز به ارائه مدرک فنی معتبر یا گذراندن دوره‌های مهارتی خاص در آنجا می‌باشد.

مهاجرت از طريق تخصص نانوايي ممکن است تحت عناويني مانند کارآموز نانوايي، نان شيريني پز، نانوايي خرده فروشي، شاگرد نانوايي، سرپرست نانوايي، نانوايي بيسکويت­پزي، نانوايي کيک و شيريني ­پزي، تزئين کيک، نانوايي در فروشگاه مواد غذايي، نانوايي در بيمارستان، نانوايي در هتل، نانوايي مافين، نانوايي ويژه، نانوايي غذاهاي مخصوص صورت بگيرد.

به طور کلي براي مهاجرت به کانادا از طريق تخصص نانوايي، نانوا بايد بتواند دانش يا تجربه­‌هاي زير را داشته باشد: خمير براي انواع نان، کيک، شيريني، رولت، نان مخصوص کلوچه و کيک را طبق دستورالعمل­ها يا سفارشات مشتري تهيه کند.

مخلوط انواع خميرها و پخت آنها را انجام دهد، انواع کيک را پخته و تزئين کند، کيفيت محصولات و مواد را مطابق با استانداردهاي تعيين شده تضمين کند، نوع، کيفيت و کميت مواد و برنامه توليد انواع نان را مشخص کند، ممکن است بر فروش انواع نان و کيک و شيريني نظارت داشته باشد، و نيروهاي مورد نياز براي پخت و پز را استخدام کرده و تحت آموزش و نظارت قرار دهد.

حتما بخوانید:  گواهی سابقه کار برای مهاجرت به کانادا 2021

وظایف نانوا يا بيکر شامل ترکیب مواد اولیه، ایجاد و تست دستور پخت های جدید، تزئین انواع کیک و شيريني، تمیز نگه داشتن محیط پخت و پز، رعايت قوانین بهداشت و سلامت، و بررسی سلامت مواد اولیه­ي کیک و شیرینی است.

براي مهاجرت به کانادا از طريق تخصص نانوايي، داشتن یک رزومه انگلیسی مناسب و حرفه­اي که در آن بر روی مهارت های مختلف پخت نان و شيريني، توجه به جزئیات، دانش مواد غذایی، مدیریت زمان و کار تیمی تاکید شده باشد، و توانايي يادگيري و شاگردي نيز لحاظ شده باشد، تاثير زيادي در موفقيت متقاضيان مهاجرت به کانادا از طريق تخصص نانوايي دارد.

به عنوان مثال بايد به مواردي مانند توانايي برش خمير در شکل­هاي مختلف، قالب بندی آن و قرار دادن در فر، توانايي کنترل دماي فر متناسب با نوع نان، کيک يا شيريني که در حال پخت است، توانايي تزئین خلاقانه نان و کیک­‌های پخته شده و اطمینان از تطابق آنها با استانداردهای پخت و ایمنی، نظارت بر نظافت و بهداشت محیط کار و تجهیزات مربوطه، استخدام و آموزش افراد مورد نياز با جديدترين تکنیک­های پخت نان و شیرینی، توانایی مدیریت چندین کار به صورت همزمان، بررسی و کنترل سطح موجودی مواد اوليه، روابط عمومي بالا و جلب اعتماد مشتري، کسب اعتماد و احترام مدیریت و …. اشاره کند.

 

مهارت های لازم برای مهاجرت از طریق نانوایی

 

درآمد نانوا در کانادا

موفقيت و کسب درآمد بيشتر در تخصص نانوايي در کانادا به عوامل مختلفي مانند سابقه کار، شهر محل فعالیت، زيرا شهرهای مختلف دستمزدهای متفاوتی می­دهند، شرکت يا محل استخدام نانوا، شرایط کاری بستگي دارد.

به دليل وجود شرايط اقتصادي مناسب و داشتن بازار کار مطلوب، نرخ بيکاري در کانادا در سال 2020 در حدود 5.8% بود.

در سال جديد ميلادي نيز با وجود همه­گيري ويروس کرونا در سطح جهان و در کشور کانادا، دولت کانادا حداکثر تلاش خود را در راستاي کاهش نرخ بيکاري به کار گرفته است. دولت فدرال کانادا با وضع قوانين استاندارد استخدام، براي حمايت از حقوق کارمندان و کارگران در برابر کارفرمايان، امنيت کاري مناسبي ايجاد نموده است.

متوسط درآمد ساليانه تخصص نانوايي در کانادا حدود 36000 دلار است. حداقل دستمزد نانوا بر حسب دلار در ساعت 11 دلار، متوسط درآمد 14 دلار و حداکثر درآمد در ساعت 22 دلار مي­باشد.

 

درآمد نانوا در کانادا

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
omidshahi

omidshahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.