مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی؛آخرین شرایط و روش های سال 2021

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی؛آخرین شرایط و روش های سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور کانادا با مساحتی حدود هفت هزار مترمربع دومین کشور پهناور دنیا بعد از روسیه است اما در این کشور پهناور تنها در حدود چهل میلیون نفر زندگی می­کنند که با توجه به وسعت آن جمعیت کمی است.

بیشتر مردم کانادا در شهرهای جنوبی این کشور زندگی می­کنند. بالاترین میزان پذیرش مهاجر در دنیا متعلق به کشور کانادا است. مهاجران بسیاری از سراسر دنیا در کشور کانادا زندگی می­کنند که هرکدام از فرهنگ و رژیم غذایی جالب و متنوعی استفاده برخوردار هستند.

رژیم غذایی و شیرینی­‌پذیری مردم کشور کانادا، به‌واسطه‌ی تنوع بی‌نظیر مناطق جغرافیایی و همچنین گستردگی طوایف مختلف و فرهنگ ها و اداب و رسوم مختلف در سراسر این کشور، از تنوع وسیعی برخوردار است.

نکته‌ی جالب و قابل‌توجه در مورد رژیم غذایی مردم این کشور، تفاوت ملموسی است که بین عادات غذایی هر منطقه‌ی جغرافیایی کانادا وجود دارد.که برای خود مردم قابل تشخیص است.

کیک و شیرینی همواره برای اقشار مختلف مردم در همه جای این دنیا جذاب و پرطرفدار است و افراد بسیاری درگیر کار قنادی و پخت انواع کیک و شیرینی هستند.

آماده‌سازی و پخت شیرینی و کیک به مهارت و توانایی بالایی نیاز دارد، بیشتر افراد معمولاً ترجیح می‌دهند تا از شیرینی­ فروشی‌­ها و قنادی‌ها اقدام به خرید شیرینی کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی همیشه گزینه ایده آلی برای افراد علاقه‌مند و ماهر در این رشته از آشپزی محسوب می‌شود. تنوع فرهنگی و غذایی، کیفیت بالای زندگی در کنار درآمد اقتصادی خوب همه از عواملی است که توانسته مهاجرت از طریق تخصص قنادی را برای طرفداران این حرفه جذاب کند. یکی از این راه ها اسکیل ورکر کانادا می باشد.

کانادایی‌ها مانند دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی، علاقه بسیاری به انواع دسر و شیرینی‌جات دارند و معمولا پس از صرف غذا، دسر را فراموش نمی‌کنند.

یکی از بهترین شیرینی‌های کانادایی، تارت کره‌ای، نان حلقوی، پای سیب، نان باگل است. در واقع کشور کانادا را به عنوان مهد فراوری انواع تارت ها و شیرینی های تهیه شده از شیره درخت افرا می­شناسند.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی

گسترش رستوران‌ها و قنادی‌ها در کشورهای مختلف جهان و افزایش علاقه مردم به کیک و شیرینی موجب شده تا شغل قنادی، یکی از مشاغل محبوب و پرطرفدار در سراسر جهان به شمار ‌رود.

افزایش کیفیت، مطالعه بازار، شناسایی مشتریان و سلایق آنها، و لحاظ نمودن خواسته‌های آنها در مراحل طراحی و تولید کیک و شیرینی موجب ارتقای حرفه قنادی در سراسر جهان شده است.

حتما بخوانید:  کار و زندگی در استان آلبرتا کانادا

این حرفه دارای موقعیت‌های شغلی فراوانی در رستوران، هتل‌ها، قنادی­‌ها و … می‌باشد؛ قنادان حرفه­‌ای و با تجربه که سرمایه کافی در اختیار داشته باشند، می­توانند با در اختیار داشتن سرمایه کافی، کسب مجوزهای بهداشتی و سایر مجوزهای مربوطه قنادی خود را در شهر یا کشور مدنظر دایر کنند. هر یک از قنادی­ها در نقاط مختلف جهان دارای سبک و ویژگی­‌های خاص خود هستند.

در حال حاضر بهترین راه برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر به صورت تمام وقت از طرف یک کارفرمای خارجی است. کارفرما باید به دولت کانادا ثابت کند که به حرفه و تخصص خاص شما نیاز دارد.

پیش‌نیاز اساسی مهاجرت از طریق تخصص قنادی و آشپزی دارا بودن مدرک بین‌المللی و مورد تائید کشور مقصد است. درواقع افراد برای اشتغال به کار قنادی در هر کشوری به‌غیر از زادگاه خودشان، باید مدرک بین‌المللی که مورد تائید کشور مقصد باشد، از مراکز و آموزشگاه‌های معتبر داشته باشند. و در کنار آن از سوی یک قناد حرفه­‌ای توصیه­نامه داشته باشند.

پس از تائید رزومه شغلی افراد از سوی کارفرما، برای مصاحبه با وی زمانی تعیین خواهد شد؛ در این مکالمه آنلاین باید فرد متقاضی شخصاً به سؤالات کارفرما پاسخ دهد؛ درنتیجه باید به زبان کشور مقصد (انگلیسی یا فرانسه) آشنایی کافی داشته باشد.

بعد از دریافت جاب آفر (job offer)، برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی باید رزومه کامل کاری، حداقل سه سال سابقه کار همراه با دریافت حقوق، گواهی عدم سوء پیشینه و سلامت ارائه شود. ارتباط مستمر با مشتری­‌ها یکی از الزامات کار قنادی است؛ بنابراین باید در حد قابل قبولی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

یکی دیگر از مزایای مهم مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی امکان به همراه بردن همسر و فرزندان زیر هجده سال و دریافت اقامت دائم کشور کانادا پس از چند سال می‌باشد.

می­توان گفت که یکی از مشاغل پر متقاضی با فرصت های کاری متعدد در کانادا محسوب می شود. مشاغل خدماتی مانند قنادی با پیشنهاد شغلی می‌توانند ویزای کاری کانادا را دریافت کنند که با توجه به قرارداد آنها، اعتباری یک یا سه‌ساله دارد. این ویزا هرساله قابلیت تمدید دارد که پس از گذشت سه سال می‌تواند موجب واجد شرایط شدن افراد برای دریافت اقامت دائم کانادا شود.

حتما بخوانید:  میزان مالیات بر درآمد در کانادا

عواملی نظیر میزان درآمد آشپزها و قنادها، فرهنگ غذایی کشورها، آشنایی با سلیقه مردم کشور مقصد در کیک و شیرینی، شرایط تاسیس قنادی، میزان کمبود آشپز و قناد و… از جمله عواملی است که بر مهاجرت قنادها اروپا و سایر کشورها تاثیرگذار است.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی

آشپزی در کانادا با کد شغلی 6321 در لیست مشاغل ملی یا NOC کانادا شناخته می شود و در رده B قرار دارد. قنادی یکی از عناوین شغلی این حرفه است.

برای قنادی و آشپزی در کانادا، داشتن مدرک لیسانس در رشته هنرهای آشپزی به شما شانس داشتن گزینه­‌های شغلی متعدد در صنعت غذایی کانادا می­دهد. سرآشپزها، کمک سر آشپزها و مدیر تدارکات همگی جزو حرفه ها و مشاغلی هستند که زیرشاخه لیسانس در رشته هنرهای آشپزی یا Culinarty arts در کانادا می باشند.

سپس برای اینکه مشاغلی با دستمزد بالا و رقابتی­تر به عنوان سرآشپز داشته باشید، بایستی مدرک لیسانس را در رشته هنرهای آشپزی داشته باشید.

در مرحله اول فرآیند مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی، امتیازات شما در برنامه اکسپرس انتری (express entry) با استفاده از سیستم رتبه بندی جامع کانادا محاسبه می­شود.

در این ارزیابی، شما برای پذیرش درخواست مهاجرت به عنوان قناد به کسب حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز کل نیاز دارید. در سیستم رتبه بندی جامع CRS به شاخص‌­هایی مانند سن، مدرک تحصیلی، دانش زبان انگلیسی یا فرانسه، سابقه کار امتیاز داده می­شود.

اگر امتیاز لازم در برنامه اکسپرس انتری (express entry) را کسب نمائید، بطور خودکار در بانک متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار می­گیرید و از طرف اداره مهاجرت کانادا برای شما دعوتنامه ارسال می­شود، پس از آن، روز فرصت دارید تا درخواست ویزای مشاغل مهارتی برای تخصص قنادی دهید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی

مهارت‌های لازم برای مهاجرت قناد به کانادا

قنادی و شیرینی پزی یکی از هنرهای بسیار ظریفی است که دقت در کمیت و کیفیت مواد اولیه، استفاده صحیح از وسایل و ابزار و همچنین محیط کار مناسب تأثیر مستقیم بر حاصل کار قنادی دارند. آشپزی و قنادی از جمله هنرهایی هستند که میزان پیشرفت فرهنگی جامعه را نشان می­دهند و می­توان این هنر را به مراحل بالایی از ظرافت و زیبایی رساند.

شغل قنادی زیر مجموعه مشاغل حوزه خدمات تغذیه ای است، قناد توانایی تهیه مواد اولیه و آماده سازی و نگهداری آنها، اندازه­‌گیری مواد اولیه، تهیه، توزین، و اندازه­گیری مواد اولیه، سرویس و نگهداری دستگاه‌ها و لوازم قنادی، توانایی تهیه انواع خمیرها، سس و کرم‌­ها، انواع خمیرها، پای، تارت، دسر، انواع کیک و شیرینی­های خشک و تر، دسر، … را دارد.

حتما بخوانید:  17 اپلیکیشن کاربردی در کانادا - سایت دیوار کانادا - اپلیکیشن خرید خانه در کانادا

ترکیب درست و دقیق مواد اولیه، به عمل آوردن صحیح کیک و شیرینی­های مختلف، دقت بالا در فرآیند پخت انواع کیک و شیرینی در کنار توجه به طعم و زیبایی ظاهری آنها، خلاقیت بالا در طراحی و تزئین کیک و شیرینی، آماده‌سازی و بسته‌بندی صحیح آنها، دقت در نحوه نگهداری کیک و شیرینی، فروش کیک و شیرینی‌ها از جمله وظابف یک قناد حرفه­‌ای هستند.

جهت ورود به حرفه‌­ی قنادی و دنیای رنگارنگ آن، می‌توانید وارد رشته کار و دانش شده و در رشته‌ی قنادی و آشپزی تحصیل نمایید؛ یا در دانشگاه علمی کاربردی در رشته کاردانی قنادی تحصیل کنید.

جهت کسب مهارت‌های بیش‌تر می‌توانید با ورود به آموزشگاه‌های خصوصی در دوره‌های کیک پزی و شیرینی‌پزی شرکت کنید؛ البته پس از فارغ‌التحصیلی و شرکت در دوره‌های آموزشی، باید یک دوره کارآموزی نزد یک قناد حرفه‌ای بگذرانید و از وی توصیه‌نامه دریافت کنید.

اما به طور کلی می­توان گفت که شغل قنادی یک حرفه تجربی و مهارتی است؛ چنانچه افراد شرایط تحصیل حرفه قنادی در دانشگاه را نداشته باشند؛ می­توانند با دریافت مدرک بین‌المللی مورد تائید از آموزشگاه‌های معتبر، اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی کنند.

در پروسه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قنادی آنچه که اهمیت زیادی دارد، خلاقیت و نظارت دقیق بر تمام مراحل آماده­سازی و توانایی کار برای ساعات طولانی در در آشپزخانه است.

پیش‌نیاز ورود به حرفه قنادی علاقه و استعداد و خلاقیت است؛ و به دلیل نیاز به‌ دقت بالا در طراحی و تزئین کیک و شیرینی و انواع دسر، یک هنر تمام‌عیار نیز محسوب می‌شود؛ سایر پیش‌نیازها برای ورود به این شغل که لازمه اساسی مهاجرت از طریق تخصص قنادی هم به شمار می‌رود ارائه مدرک تحصیلی مرتبط دانشگاهی یا فنی، گذراندن دوره کارآموزی زیر نظر یک قناد حرفه‌ای و مجرب، داشتن اعتبار و سرمایه کافی برای راه‌اندازی یک قنادی، و توانایی ایجاد فضای کافی و مناسب برای قنادی هستند.

مهارت‌های لازم برای مهاجرت قناد به کانادا

دستمزد قناد در کانادا

میزان دستمزد ساعتی تمام وقت مشاغل خدماتی که شامل قنادها نیز می باشد، به طور میانگین در حدود هفده دلار است. حداقل دستمزد 12 دلار و حداکثر 25 دلار در ساعت است.

دستمزد قناد در کانادا

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
omidshahi

omidshahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *