مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نجاری؛ روش های جدید مهاجرت سال 2021

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نجاری؛ روش های جدید مهاجرت سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کانادا يکي از کشورهاي پرطرفدار و جذاب براي مهاجرت و سرمایه‌گذاری است. طبق گزارش مجمع جهاني اقتصاد، کانادا بعد از سوئيس، از بالاترين سطح استانداردهاي زندگي و آسايش عمومي برخوردار است. کيفيت و استانداردهاي زندگي بالا، امنيت و ثبات سياسي، نرخ بيکاري پايين، اقتصاد قدرتمند، ارائه روش‌هاي متنوع مهاجرت موجب شده تا کشور کانادا شرايط ايده‌­آلي براي علاقه­‌مندان به مهاجرت و کار در اين کشور فراهم کند.

رشد و توسعه­ي اقتصادي در دومين کشور پهناور دنيا، يعني کانادا، موجب رونق و تنوع جمعيتي زيادي در اين کشور شده است، به طوري که از سال ۲۰۱۵، تعداد افراد تازه وارد و مهاجر به کانادا بیش از دو برابر شده است، در نتيجه شاهد افزايش تنوع شرکت‌هاي ساختماني و فعاليت کسب‌وکارهای متعدد در اين کشور هستيم، در اين ميان، نیاز به انواع تخصص ها از جمله تخصص نجاري نيز همواره در حال افزايش است.

با پيشرفت اين کشور و کمبود نيروي کار در کانادا، دولت فدرال و ايالت­‌هاي مختلف آن در راستاي جذب نيروي متخصص و ماهر گام برداشته­‌اند و هر ساله ليست مشاغل مورد نياز کانادا را منتشر مي­کنند.

يکي از روش‌هاي مهاجرت به کانادا از طريق دريافت ويزاي کاري است. اگر به عنوان نجار قصد مهاجرت به کانادا را داريد بايد بدانيد که تحصيلات مرتبط، گواهي فني معتبر، تجربه و تخصص، سن مناسب، مدرک زبان انگليسي يا فرانسوي، شهر محل کار همگي از عوامل تاثيرگذار بر ميزان موفقيت مهاجرت به کانادا هستند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق نجاری

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نجاری

معيارهاي امتيازبندي در سيستم اکسپرس اينتري براي رشته­‌هاي مختلف از جمله تخصص نجاري بدين صورت است که تحصيلات (حداکثر 25 امتياز)، مدرک زبان (حداکثر 28 امتياز)، تجربه کاري (حداکثر 15 امتياز)، سن (حداکثر 12 امتياز)، پيشنهاد کاري (حداکثر 10 امتياز) و انطباق پذيري با توجه به حضور قبلي فرد يا داشتن اقوام در کشور کانادا (حداکثر 10 امتياز) دارد. اگر در برنامه استاني يا PNP کانديدا شويد به طور خودکار 600 امتياز CRS دريافت مي­کنيد.

با توجه به نياز بازار کار کشور کانادا، کارفرمايان شرکت‌­ها با توجه به فهرست مشاغل مورد نياز کانادا در هر سال، به متقاضياني که بتوانند امتيازات مورد نظر را کسب کنند، پيشنهاد شغلي يا جاب آفر ارائه مي­دهند. جاب آفر از عوامل مهم و شرط موفقيت در اخذ ويزاي کاري و اقامت در آينده براي مهاجرت از طريق تخصص نجاري به کانادا است.

ويزاي پيشنهاد شغلي يا جاب آفر (Job Offer) از کارفرماي کانادايي موجب مي­شود تا در برنامه مهاجرتي اکسپرس اينتري (Express Entry) بتوانيد 600 امتياز در سيستم امتيازسنجي به دست آوريد. ويزاي مهارت کاري يا Skilled Trade که مختص نيروهاي حرفه‌­اي و تخصصي است که با استفاده از مهارت و تخصص خاصي که دارند مشغول به کار مي­شوند و براي دريافت اين ويزا نيازي به مدرک تحصيلي خاصي نداريد. متقاضي بايد به مدت دو سال تجربه کاري تمام وقت در پنج سال اخير داشته باشد. و نمره قبولي در يکي از آزمون­‌هاي آيلتس يا تافل ارائه دهد. ويزاي مهارت کاري به سه دسته­ي ساختماني، صنعتي و خدماتي تقسيم مي­شود. ويزاي مهارت کاري ساختماني براي مشاغلي مانند لوله­‌کشي، نجاري، برق​کاري، تکنيسين فني و لوله‌­کشي گاز مي­‌باشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت به استان های آتلانتیک کانادا (Atlantic Immigration Pilot)

برنامه مهاجرتي اکسپرس اينتري به سه دسته برنامه کارگران متخصص، برنامه تاجران متخصص و دسته­بندي تجربه کانادايي تقسيم­‌بندي مي­شود. به اطلاعاتي مانند سطح تحصيلات، توانايي در زبان انگليسي يا فرانسه، سن، سابقه و مهارت کار، پيشنهاد کاري در کانادا، سابقه کاري همسر امتياز داده مي­شود. تجربه کاري و تسلط بر يکي از زبان­‌هاي انگليسي و فرانسه از موارد ضروري جهت دريافت اقامت کانادا از طريق تخصص نجاري است و بدون آنها شانسي براي پذيرفته شدن وجود ندارد.

کد تخصص نجاري در دسته­‌بندي مشاغل ملي (NOC) کانادا 7271 است. اين حرفه از موقعيت بسيار خوبي در بازار کار کانادا برخوردار است. پيمانکاران نجاري و شرکت­‌هاي ساختماني، کارگاه‌هاي نجاري اين افراد را استخدام مي­کنند.

به دليل توسعه صنايع چوب، شرکت­‌هاي نجاري و کابينت سازي، شرکت­هاي ساختمان­‌سازي مختلف، نياز بالايي به نجاران حرفه­‌اي و متخصص احساس مي­شود. در برخي ايالات کانادا مانند نونآوت، نورث وست، و آلبرتا شرايط بهتري در انتظار کساني است که قصد دارند مهاجرت از طريق تخصص نجاري به کانادا را انتخاب کنند. به عنوان مثال، طي ده سال آينده حدود دوازده هزار نفر نجار براي جايگزيني بازنشستگان در انتاريو مورد نياز خواهند بود.

نجاري يا درودگري از فنون کهن بشر در طول تاريخ است و در زيرگروه صنايع چوب قرار دارد. از هزاران سال پيش تا کنون، بشر کار در ساخت لوازم منزل، کارهاي ساختماني، وسايل تزييني، هنرهايي مانند منبت کاري، معرق کاري، خاتم کاري، خراطي، ساخت ارسي و …. از چوب و ابزارهاي چوبي استفاده کرده است.

براي ساخت درب و پنجره، مبلمان، کابينت، قايق، انواع ساز و ابزارهاي موسيقي، کنده​کاري چوب، هنر خراطي يا تراش چوب و …. از مهارت و توانايي نجاران استفاده مي­شود.

براي مهاجرت به کانادا از طريق تخصص نجاري مي­توان دوره­‌هاي فني و حرفه‌­اي موجود را گذراند و جهت کسب تجربه، نزد يک استادکار ماهر به کارآموزي پرداخت.

همچنين مي­توان در آموزشگاه‌هاي زير نظر سازمان فني و حرفه­اي دوره‌­ها و آموزش­‌هاي تخصصي مرتبط با نجاري را گذرانده و مدک معتبر دريافت کنيد. با هر روشي که تخصص نجاري را ياد بگيريد، براي مهاجرت به کانادا از طريق تخصص نجاري، داشتن تجربه و کسب مهارت براي موفقيت در اين حرفه مهم­ترين نکته است.

حتما بخوانید:  راهنمای کاریابی در کانادا | چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

 

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نجاری

مهارت‌های لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نجاری

براي موفقيت در نجاري و مهاجرت از طريق تخصص نجاري بايد قادر به ديدن جزئيات باشيد و در کار با دست و استفاده از ابزارهاي اندازه­گيري مهارت خوبي داشته باشيد.

البته نجار با خطراتي مانند استفاده از رنگ، مواد قابل اشتعال، گرد و غبار، سر و صداي زياد و آسيب به چشم، دست و انگشتان، ضربه خوردن به قسمت­هاي مختلف بدن، و مشکلات تنفسي نيز روبروست، بنابراين بايد نکات ايمني را رعايت کند و از لباس­ها و عينک‌هاي محافظ و ماسک استفاده کند.

شرح وظايف نجار شامل شناسايي انواع چوب، انتخاب چوب و ابزار مناسب، طراحي و تهيه نقشه، کار با ابزارهاي اندازه­گيري و روش‌هاي محاسبه، مونتاژکاري چوب، زهواره­هاي تزئيني، يراق​آلات فلزي و غيرفلزي، برش دادن و شکل­دهي به چوب، ساخت و سرهم بندي قطعات چوبي، نصب وسايل چوبي، ساخت فونداسيون، نصب ستون، زيرستون، ديوارها، سقف، ساخت درب، پلکان، تيرچه، پارتيشن، قالب­ريزي، اندازه­گيري، ساخت دکور داخلي براي بانک­ها، هتل­ها، ادارات و ساختمان­هاي عمومي، برش و اتصال قطعات، تعمير و بازسازي سازه­هاي چوبي، خواندن و تفسير طرح­‌هاي اوليه، ترسيم­ها و نقشه‌­ها مي­‌باشد.

براي مهاجرت از طريق تخصص نجاري، نجار بايد به انواع مهارت­ها و دانش­‌ها مانند توانايي انجام کارهاي عملي و داشتن توان بدني مناسب، داشتن خلاقيت و ديدگاه هنري، شناخت چوبها و ويژگي و کاربرد آنها، توانايي خواندن نقشه­ها و طرح­هاي فني، توانايي اجراي کارهاي تيمي و گروهي، آگاهي از مسائل ايمني و رعايت آنها، توانايي ساخت انواع سازه­ها و اجزاي چوبي و قطعات تسلط داشته باشد.

براي مهاجرت به کانادا از طريق تخصص نجاري، نجار بايد بتواند با ابزارهايي مانند اره، رنده، سوهان، سنباده، دريل برقي و دستي، دستگاه منگنه زن و ميخ کوب، دستگاه اور فرز دستي، اره فلکه و رنده گندکي کار کند.

براي مهاجرت از طريق تخصص نجاري، نجار بايد ديد هنري خاصي براي طراحي مدل‌هاي جديد داشته باشد، از توانايي رياضي و مکانيکي براي محاسبه، برشکاري،  آشنايي و کار با وسايل و ابزارهاي نجاري برخوردار باشد، جهت سازماندهي و نظارت بر کار ديگران، قابليت و توانايي مديريت داشته باشد و در راستاي بازاريابي و جلب مشتري، و برقراري روابط کاري مناسب با همکاران و کارگران در محيط کار از روابط عمومي و مهارت ارتباطي بالايي برخوردار باشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت طراحان داخلی و دکوراتورها به کانادا + (شرایط و درآمدها)

شغل­هايي که با صنايع چوب و تخصص نجاري ارتباط دارند، شامل دانش کافي در مورد انواع چوب و مواد اوليه نجاري، کابينت سازي با چوب، سرپرستي کارگاه نجاري، نقشه­‌کشي و طراحي سازه­هاي چوبي، مهندسي صنايع چوب، کارگاه ساخت انواع صندلي، ميز تحرير، درب­هاي چوبي، نيمکت، راه اندازي و کار با ماشين­آلات صنايع چوبي، قالب ساز چوبي، معرق کاري، منبت کاري و مشبک کاري، کارگاه ساخت انواع مبلمان، تختخواب، کمد، کنترل کيفيت محصولات چوبي در خط توليد توسط ارزياب چوب، روکش نمودن انواع ورقه­هاي چوبي و پرس کردن تخته­‌هاي سه لايه، و … هستند.

 

مهارت‌های لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص نجاری

درآمد نجار در کانادا

بايد توجه داشت که هر کدام از ايالات کانادا داراي شرايط متغير و مختص به خود هستند، بنابراين هنگام انتخاب مقصد مهاجرت به عنوان نجار بايد مواردي مانند نرخ بيکاري پايين، هزينه مسکن، هزينه تحصيل، و هزينه­‌هاي زندگي متناسب با درآمد، مد نظر باشد.

در شهرهای مونترال، انتاریو، نوااسکوشیا، کبک، هالیفاکس، ابوتسفورد، همیلتون که هزینه های اجاره خانه و ملک در آنجا نسبت به سایر شهرهای کانادا ارزان قیمت تر می باشد، برای زندگی کارگران خارجی در کانادا مناسب تر هستند.

درآمد نجاران با توجه به مهارت، تجربه و نوع کاري که انجام مي­دهند، متفاوت است.

هرچه فرد از توانايي، تجربه و مهارت بيشتري برخوردار باشد، قطعاً درآمد بيشتري خواهد داشت. ميانگين دريافتي نجار در سال حدود 52000 دلار و در ساعت حدود 26 دلار است. البته بايد گفت که تجربه، تخصص و محل کار، از جمله عوامل تاثيرگذار بر دستمزد نجار در کانادا هستند.

در قوانین استخدامي کانادا تبعیض نژادی، مذهبی، ملی، جنسیتي جايي ندارد و به دليل تنوع فرهنگي و قوميتي که در اين کشور وجود دارد، به راحتي مهاجران را مي­‌پذيرند. کارکنان در کانادا نباید از حداقل دستمزدی که توسط دولت استانی تعیین شده، مبلغ کمتری را دریافت نمایند. البته هر استانی به طور جداگانه قوانین حداقل دستمزد خود را تعیین می­کند.

 

درآمد نجار در کانادا

 

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
omidshahi

omidshahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.