مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری؛روش ها و درآمد آرایشگری در کانادا

0

کانادا یکی از بزرگترین کشورهای مهاجر پذیر در دنیا است که سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند.

کشور کانادا یکی از مقاصد جذاب و پرطرفدار دنیا است که آرایشگران نیز می توانند این کشور را برای مهاجرت از طریق آرایشگری و تخصص خود انتخاب کنند.

تقاضا برای آرایشگر در این کشور بسیار زیاد است و به راحتی می توانید پس از طی مراحل مهاجرت از طریق آرایشگری در این کشور کار خود را شروع و درآمد زیادی کسب کنید.

اما همانطور که میدانید باید در این حوزه تخصص کافی را داشته باشید و حتما دوره های فنی لازم و مدارک تخصصی آرایشگری را دریافت کرده باشید تا پروسه مهاجرت شما با موفقیت به پایان برسد. اگر به دنبال روشی بدون نیاز به مهارت هستید، مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را نیز مدنظر داشته باشید.

هر ساله کانادا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را که در آنها مهاجر جذب می کند را اعلام می کند که معروف به لیست NOC یا لیست ملی کد شغلی است و خبر خوب برای آرایشگران این است که این شغل امسال در این لیست قرار دارد و به راحتی می توانید مهاجرت و اقامت کانادا از طریق تخصص آرایشگری را به دست آورید.

کد این شغل در لیست NOC کانادا، 6341 است و تمام متقاضیان می توانند با توجه به اینکه این تخصص در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار گرفته است، نسبت به درخواست مهاجرت اقدام کنند.

اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری به راحتی و از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) ممکن است و این افراد می توانند در دو برنامه متخصص فدرال و برنامه استانی، درخواست مهاجرت خود را بدهند و پرونده تشکیل دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری؛روش ها و درآمد آرایشگری در کانادا

شاخه های تخصصی مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری

آرایشگرانی که دارای مدارک تخصصی آرایشگری هستند، قطعا در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند و به راحتی می توانند، پرونده مهاجرتی خود را تشکیل دهند.

این تخصص ها عبارتند از:

  • آرایشگر مو مردانه
  • آرایشگر مو زنانه
  • مدیر سالن زیبایی
  • رنگ کردن مو
  • هایلایت و مش مو
  • خدمات اکستنشن مو
  • ناخن کار
  • متخصص براشینگ
  • متخصص مو و زیبایی
  • شینیون کار
حتما بخوانید:  مهاجرت نصاب و تعمیر کار آسانسور به کانادا – شرایط و روش های سال 2021

و….

اینها بخشی از تخصص های این حرفه است که می توانید از طریق این تخصص ها اقدام به مهاجرت به کانادا کنید.

نحوه رتبه بندی و ارزیابی تخصص شما توسط دولت کانادا را در بخش های بعدی توضیح می دهیم.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری

افرادی که قصد مهاجرت از طریق این برنامه دارند و تخصص در زیبایی و مراقبت از مو دارند باید حتما دارای مدارک تخصصی آرایشگری باشند و درصورتی که این مدارک را ندارید باید در دوره های آرایشگری و یا درس آرایشگری را در کالج بخوانید.

در بعضی از استان های کشور کانادا برای شروع فعالیت، باید حتما پروانه آرایشگری و گواهینامه کاری از دولت کانادا دریافت کنید تا بتوانید کار خود را شروع کنید.

این استان ها عبارتند از نواسکوشیا، انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا.

در سایر استان ها این اجبار وجود ندارد و بدون پروانه کاری نیز می توانید کار خود را شروع کنید.

اما برای افرادی که صرفا قصد فعالیت در حوزه کوتاهی مو دارند، کار کمی راحت تر است و نیاز به گذراندن دوره در کالج نیست و همچنین نیازی به دریافت گواهی و پروانه کار ندارند.

این افراد صرفا باید در آزمون آرایشگری که معمولا بصورت بین استانی برگزار می شود، شرکت کنند و نمره قبولی را به دست بیاورند و بعد از آن به راحتی می توانند کار خود را آغاز کنند.

شاخه های تخصصی مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری

در ابتدا گفتیم که پروسه مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری ثبت و انجام می شود.

این سیستم به متقاضیان در هر تخصص و رشته ای، امتیاز می دهد و افرادی که بتوانند که در این سیستم که به مواردی همچون سن، گواهینامه و مدارک متقاضی، توانایی زبان انگلیسی و فرانسه، مهارت های همسر و سابقه کار توجه می کند، حداقل امتیاز 67 را به دست آورند، می توانند پروسه مهاجرت خود را ادامه دهند.

پس از اینکه شخص متقاضی در این سیستم حداقل امتیاز 67 را بدست بیاورد، اداره مهاجرت کانادا یک دعوت نامه ITA بعنوان جواب برای شخص متقاضی ارسال می کند و این شخص نیز از زمان دریافت نامه، 60 روز فرصت دارد تا درخواست رسمی خود را ارائه کند.

حتما بخوانید:  بودجه‌ی سال 2019 کانادا و پیامدهای آن برای مهاجران

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری

درآمد آرایشگری در کانادا

درآمد سالیانه آرایشگران در کشور کانادا، نسبت به کشورهای آسیایی و اروپایی بیشتر است و هر فرد آرایشگر در سال می تواند بین 25 هزار تا 50 هزار دلار درآمد داشته باشد و به همین دلیل است که در سال های اخیر تقاضا برای مهاجرت به کانادا از طریق کار افزایش پیدا کرده است.

البته میزان درآمد شما رابطه مستقیم با میزان تخصص و نوع کاری که انجام می دهید دارد، بعنوان مثال یک آرایشگر نیمه حرفه ای، با سابقه کار کم می تواند حداقل 32 هزار دلار در سال درآمد داشته باشد.

درآمد ساعتی آرایشگران نیز حداقل 12 دلار و حداکثر 16 دلار در ساعت است.

درآمد آرایشگری در کانادا

نحوه ارزیابی تخصص مهارت آرایشگران

وقتی در برنامه مهاجرت آرایشگر به کانادا شرکت می کنید، مهارت، تجربیات و سابقه کاری شما در فرآیند به نام ارزیابی مهارت، سنجیده می شود.

هدف از اینکار کسب امتیازات لازم بعنوان نیروی متخصص تایید شده در برنامه اکسپرس CRS و برنامه مهاجرت متخصصان فدرال است.

هدف دیگر از اینکار ارزیابی تخصص شما در آرایشگری است که درصورت تایید شدن، شانس شما را برای واجد شرایط شدن و دریافت پروانه و مجوز کار آرایشگری در کانادا را افزایش می دهد.

نحوه ارزیابی تخصص مهارت آرایشگران

مهاجرت آرایشگر به کانادا بدون داشتن پیشنهاد کاری

افرادی که در این برنامه تقاضا می دهند درصورتی که حداقل امتیاز 67 در برنامه اکسپرس اینتری را به دست آورند، باتوجه به اینکه نمره مناسب را به دست آورده اند می توانند جهت مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری اقدام کنند و تشکیل پرونده دهند.

در این پروسه هیچ حداقل امتیازی در CRS وجود ندارد و درصورتی که سابقه کاری زیادی داشته باشید و یا دارای مدرک تخصصی آرایشگری باشید، نیازی به پیشنهاد کاری اولیه در کانادا ندارید.

اما درصورتی که بتوانید از طریق یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت کنید باتوجه به اینکه این درخواست نشان دهنده میزان تخصص و مهارت شما در این حرفه است، امتیاز شما به امتیاز 600 در CRS می رسد که باعث افزایش بسیار زیاد شانس موفقیت شما در کسب مهاجرت و پروانه کاری در کانادا می شود.

حتما بخوانید:  اکسپرس اینتری آلبرتا: حداقل نمره‌ی 302 برای پذیرش متقاضیان

مهاجرت آرایشگر به کانادا بدون داشتن پیشنهاد کاری

مدارک لازم برای دریافت پیشنهاد شغلی آرایشگری در کانادا

در کشور کانادا بعضی از استان ها و شهرها تقاضای بیشتری برای شغل آرایشگری دارند و درصورتی که در خواست خود را برای این شهر ها ثبت کنید، درصورتی که مدارک و مهارت مناسبی داشته باشید، شانس بیشتری دارید.

بطور مثال استان های بزرگ مانند بریتیش کلمبیا یا شهرهای ونکوور و ویکتوریا به دلیل وسعت و بزرگ بودنشان، درخواست بیشتری برای این شغل دارند.

برای اینکه بتوانید پیشنهاد شغلی مناسب دریافت کنید، باید حتما دارای سابقه کار بیش از یک سال در ایران باشید و حتما مدارک تخصصی و معتبر آرایشگری در حوزه تخصص خود را داشته باشید.

در این پروسه حتما باید بیمه اجباری و تمکن مالی به مبلغ حداقل 50 هزار دلار کانادا را بصورت اجباری کنید و درصورتی که می خواهید شانس خود را افزایش دهید حتما نمره آیلتس حداقل 6.5 داشته باشید.

لازم به ذکر است بعضی از کارفرمایان ممکن است از شما درخواست نمونه کار کنند، لذا حتما نمونه کارهای خود را آماده کنید تا درصورت درخواست بتوانید ارسال کنید.

در مجموع آینده کاری آرایشگری در کشور کانادا بسیار روشن است، زیرا این کشور اول یکی از کشورهای پیشرفته دنیا است و دوم اینکه به نیروی مهاجر متخصص بسیار اهمیت می دهد.

فرهنگ مردم این کشور بسیار بالا است و هرگز هیچوقت بعنوان یک مهاجر در این کشور مورد اهانت قرار نمیگیرید، بلکه بسیار مورد حمایت هستید.

تمامی قوانین کار که برای افراد بومی است، برای فرد متخصصی که بصورت قانونی پرونده مهاجرت تشکیل داده و پروانه کار دریافت کرده است، صدق می کند و از تمامی حقوق و مزایا مانند یک فرد بومی برخوردار خواهید بود.

درصورتی که تمکن مالی داشته باشید و بتوانید بصورت شخصی یک سالن زیبایی در این کشور احداث کنید، شانس شما برای موفقیت در مهاجرت بیشتر می شود و قطعا درآمد بیشتری نیز خواهید داشت.

در این حالت شما با توجه به ماهیت سرمایه گذاری در کانادا و کاری خود می توانید، از امتیازات ویژه و بهتری نیز برخوردار شوید.

درصورتی که هر سوالی دارید می توانید از کارشناسان مهاجرت ما به کانادا بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ شما داده شود.

مدارک لازم برای دریافت پیشنهاد شغلی آرایشگری در کانادا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.