مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی؛ شرایط و روش های سال 2021

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی؛ شرایط و روش های سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کانادا دومين کشور پهناور دنيا با حدود چهل ميليون نفر جمعيت، کشوري توسعه يافته است که از نظر ميزان درآمد سرانه، توسعه انساني، سطح بالاي زندگي در رتبه دهم جهان قرار دارد.

به دليل اقتصاد آزاد، نقش کمرنگ دولت در فعاليت­هاي اقتصادي، و کيفيت بالاي زندگي، افراد زيادي از سراسر دنیا کشور کانادا را براي کار و زندگي انتخاب کرده­‌اند، طبق گزارش مجمع جهاني اقتصاد، کشور کانادا بعد از سوئيس، از بالاترين سطح استانداردهاي زندگي و آسايش عمومي برخوردار است.

زبان انگليسي و فرانسه در اين کشور رسمي است. چنانچه قصد داريد مهاجرت از طريق تخصص قصابي به کانادا را انتخاب کنيد، بايد سعي کنيد در سيستم امتيازبندي يا PBS که دو مرحله دارد، امتيازات لازم را کسب کنيد. هر کدام از ايالات کانادا شرايط متفاوتي براي کسب امتياز جهت دريافت ويزاي کار کانادا دارند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصصی قصابی

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طريق تخصص قصابي را دارند، بايد در یکی از چهار گروه نیروی تجربی فدرال، نیروی متخصص فدرال، نیروی تجربی کانادایی و برنامه های پذیرش ایالت های این کشور قرار بگيرند.

انتخاب نیروی کار متخصص بر اساس امتیازبندی می باشد و افراد برای کار در کانادا باید حداقل امتیازات لازم را کسب نمایند. حداقل امتياز براي اخذ ويزاي، 67 امتياز از صد امتياز است. و در اين مرحله به معيارهايي مانند تحصيلات، مهارت در زبان انگليسي يا فرانسه، تجربه کاري، سن، پيشنهاد کار يا جاب آفر از کانادا، قابليت سازگاري امتياز داده مي­شود.

براي مهاجرت به کانادا از طريق تخصص قصابي، از طريق اکسپرس اينتري يا ورود سريع (express entry) به حدود 1200 امتياز نياز داريد، هر چقدر سابقه کار بيشتر و سن متقاضي کمتر از 35 سال باشد، امتياز بالايي کسب خواهد کرد.

تجربه کاري بايد در سه سال گذشته به مدت يک سال و به صورت مداوم باشد، يعني بايد حداقل 1560 ساعت سابقه کار داشته باشيد.

نمره زبان آيلتس شما بايد بالاي 7 باشد و در مهارتهاي شنيداري و صحبت کردن به انگليسي يا فرانسوي توانايي­هاي لازم را داشته باشيد.

مهمترین نکته در خصوص مهاجرت از طريق تخصص قصابي به کانادا از طریق اکسپرس اینتری داشتن پیشنهاد کار (job offer) از طرف یک کارفرمای کانادایی است که بايد به صورت دائمي باشد، شغل پيشنهادي نبايد فصلي باشد و شما بايد به طور مرتب و طبق يک برنامه زماني خاص به صورت روزانه سر کار برويد، مي​توان گفت بدون پيشنهاد کاري از سوي کارفرماي کانادايي، متقاضي هیچ شانسی برای دريافت ويزا نخواهد داشت.

حتما بخوانید:  نکانت کلیدی درباره‌ی قوانین رانندگی در کانادا

مدرک فني و حرفه­‌اي شما یا باید در کشور کانادا گرفته شده باشد يا موسسه ای که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است، مدرک شما را معادل سازی و ارزیابی کرده باشد.

برای مهاجرت قصاب به کانادا و دريافت اقامت دائم این کشو، متقاضی قبل از هر اقدامی باید به این نکته توجه نماید که آیا شغل او، جزو مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد، مشاغل مورد نیاز کانادا هر سال توسط اداره مهاجرت کانادا اعلام می­شود.

این مشاغل، طبق دسته بندی های فهرست ناک NOC به سه گروه O ، A، B، C تقسیم شده است. کد حرفه قصاب، گوشت و ماهی فروشان – خرده فروشی و عمده فروشی در ليست مشاغل ملي کانادا 6331 است.

چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طريق تخصص قصابي را داريد بهتر است بدانيد که صنعت فرآوري غذا و نوشیدنی در کانادا با GDP به ارزش 5.28 میلیارد دلار، یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های GDP کل بخش صنعت کانادا یعنی حدود 4/16 درصد را در اختیار دارد.

صادرات محصولات فرآوري غذا و نوشیدنی به 192 کشور انجام می‌شود. اين صنعت حدود 70 درصد از محصولات غذایی و نوشیدنی مورد نیاز کشور کانادا را تامین می‌کند. بنابراين، اين صنعت بزرگ و در حال رشد همواره به کارگران و متخصصان زيادي نياز دارد که بخش زيادي از آن را کارگران خارجي تشکيل مي­دهند.

 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصصی قصابی

مهارت های لازم برای مهاجرت قصاب به کانادا

قصابي شغلي است که در زيرمجموعه حرفه صنايع غذايي قرار دارد، قصاب بايد مهارت‌هايي از قبيل آماده سازي و نگهداري ابزار قصابي مانند انواع چاقو، انواع دستگاهاي اره برقي و چرخ گوشت، ذخيره و نگهداري گوشت­‌ها و محصولات پروتئيني در فروشگاه، برش گوشت، برش لاشه گوسفند، جداسازي بافت چربي و دنده­ها، برش انواع ماکيان، برش انواع ماهي و ميگو، آماده سازي محصولات گوشتي براي فروش در فروشگاه‌ها، برقراري ارتباط با مشتري، و مديريت قصابي داشته باشد.

قصاب با افراد شاغل در حرفه دامپروري، قصاب صنعتي کشتارگاهها، مديران رستوران ها و هتل­ها در ارتباط است.

قصاب بايد علائم فساد در محصولات گوشتي، بافت و رنگ و بوي محصولات تازه را بشناسد، به دماي لازم جهت نگهداري هر يک از محصولات پروتئيني آگاه باشد، و نکات لازم در انتخاب لاشه مناسب براي فروش بداند.

حتما بخوانید:  هزینه های زندگی در ونکوور چگونه است؟

حرفه قصابي داراي عناوين شغلي مانند فروشگاه قصابي، خرده فروشي يا عمده فروشي قصابي، قصابي ظرافت، شاگرد قصابي، سرقصاب، برش ماهي، برش گوشت، برش گوشت خوک، قصاب سوپرمارکت، برش گوشت سوپرمارکت، خرد کن گوشت به صورت خرده فروشي است.

قصاب بايد بتواند برش­هاي استاندارد گوشت، مرغ، ماهي و صدف براي فروش طبق سفارش مشتري آماده کند. گوشت چرخ کرده و گوشت­هاي پخته شده را با استفاده از چرخ گوشت و دستگاههاي برش خرد کند. مديريت موجودي، سوابق فروش، تعيين ميزان، و تازه بودن محصولات گوشتي را با توجه به نياز مشتري انجام دهد. اطمينان حاصل کند که شرايط نگهداري مواد گوشتي مناسب است.

 

مهارت های لازم برای مهاجرت قصاب به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی

کشور کانادا برای جذب استعدادها و نیروی کار ماهر مورد نیاز این کشور، برنامه‌های مهاجرتی فراوانی تنظيم کرده است.

در حال حاضر نياز بالايي به تعدادی از حرفه‌های تخصصی در کانادا وجود دارد.

به عنوان مثال، صنعت تولید غذا در کانادا در حال توسعه و پیشرفت زیادی است و همواره به نیروی کار متخصص در این زمینه نياز دارد. از این رو دولت کانادا سعی کرده شرایطی فراهم آورد که کارگران متخصص خارجی، بتوانند برای زندگی و کار به کانادا مهاجرت کنند، مهاجرت از طريق تخصص قصاب نيز در اين مجموعه قرار دارد.

راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت دایم کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی وجود دارد.

نکته مهم این است که بتوانيد از طریق برنامه‌ مناسب خودتان اقدام کنید. به عنوان مثال کانديد شدن در برنامه مهاجرت منتخب استاني به اين معناست که استان مورد نظر به تخصص و مهارت شما نياز دارد.

تقريباً در همه استان به قصاب نياز دارند. براي مهاجرت از طريق تخصص قصابي کافيست به سراغ يکي از وب سايتهاي بانک شغلي کانادا برويد تا فرصت­هاي شغلي مناسب در کانادا براي مهاجرت از طريق قصابي را پيدا کنيد.

داشتن پيشنهاد شغلي يا جاب آفر از سوي کارفرما، سابقه کار، مدرک معادل ديپلم کانادا، اگر در خارج از کانادا تحصيل کرده­ايد بايد در سيستم ارزيابي تحصيلي کانادا بررسي و معادل سازي شود. موفقيت در آزمون CLB و داشتن منابع مالي کافي براي رفتن به کانادا و اسکان خودتان و خانواده­تان در موفقيت شما تاثيرگذار هستند.

برنامه مهاجرتی کشاورزی- غذایی یا AFP از ديگر برنامه‌­هاي مهاجرتي کشور کانادا است که به طور خاص برای قصاب‌ها طراحی شده و بخش بسیار بزرگی از فرصت‌های موجود برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت از طريق تخصص قصابي به اين افراد اختصاص یافته است. هر ساله از طریق برنامه AFP، حدود 1470 قصاب صنعتی و غیرصنعتی که در کانادا کار می‌کنند، اقامت دایم کانادا دريافت مي­کنند.

حتما بخوانید:  مهاجرت کارشناسان اقتصاد به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

مهاجرت در بخش کشاورزی و مواد غذايي کانادا عمدتا مبتنی برکارگران فصلی است، اما این برنامه قصد دارد با آزمایش یک مسیر جدید براي افزايش شانس اقامت دائم، مزایای مهاجرت اقتصادی به بخش کشاورزی را نيز افزایش دهد.

اين رویکرد و برنامه آزمایشی خاص برای کمک به رفع نیاز نیروی کار بخش مواد غذایی کانادا، به ویژه در فرآوری گوشت و تولید قارچ طراحي شده است.

شورای گوشت کانادا (CMC) ضمن حمايت از اين برنامه دولت کانادا اعلام کرده است که در بخش هایی نظیر پر کردن بسته های گوشت، فراوری گوشت و تامین کننده تجهیزات 2750 شغل برای مهاجران وجود دارد که کانادایی ها تا کنون در آنها استخدام نشده اند. به طور خاص، هدف اين برنامه استخدام قصاب های خرده فروشی، قصابان صنعتی، کارگران فرآوری موادغذایی، کارگران برداشت محصول، کارگران مزرعه عمومی و سرپرستان مزرعه و کارگران دامداری است.

براي مهاجرت از طريق تخصص قصابي به کانادا با استفاده از اين برنامه مهاجرتی کشاورزی- غذایی نيز مانند ساير برنامه­‌هاي مهاجرتي کانادا به الزاماتي مانند دریافت یک پیشنهاد شغلی معتبر، به صورت غیرفصلی، تمام-وقت و دایمی؛ حداقل یک سال تجربه در زمینه قصابی در طول سه سال گذشته؛ مدرک معادل دیپلم دبیرستان کانادا، چنانچه خارج از کانادا تحصیل کرده باشید، مدارک شما باید در سیستم ارزیابی تحصیلی کانادا بررسی و معادل‌سازی شود؛ کسب حداقل نمره 4 در آزمون CLB، و داشتن تمکن مالي براي رفتن به کانادا و اسکان در کانادا نياز داريد.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی

دستمزد قصاب در کانادا

هر استان و قلمرو کانادا استاندارد کار و حقوق مختص به خود را دارد که از طريق آن، پایین­ترین نرخ دستمزد (حداقل دستمزد) تعيين شده است. حداقل دستمزدها براساس نرخ کلی برای صلاحیت افراد پرداخت می​شود. موفقيت و کسب درآمد بيشتر در تخصص قصابي در کانادا به عواملي مانند سابقه کار، شهر محل فعالیت بستگي دارد، زيرا شهرهای مختلف دستمزدهای متفاوتی می­دهند.

متوسط درآمد سالیانه تخصص قصابی، حداقل 14 دلار در ساعت و حداکثر 22 دلار در ساعت است. ميانگين دستمزد قصاب صنعتي 45000 دلار در سال و قصاب خرده فروشي 45000 دلار در سال است.

 

دستمزد قصاب در کانادا

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
omidshahi

omidshahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.