مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی؛ شرایط و روش های سال 2021

0

کانادا دومین کشور پهناور دنیا با حدود چهل میلیون نفر جمعیت، کشوری توسعه یافته است که از نظر میزان درآمد سرانه، توسعه انسانی، سطح بالای زندگی در رتبه دهم جهان قرار دارد.

به دلیل اقتصاد آزاد، نقش کمرنگ دولت در فعالیت­های اقتصادی، و کیفیت بالای زندگی، افراد زیادی از سراسر دنیا کشور کانادا را برای کار و زندگی انتخاب کرده­‌اند، طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد، کشور کانادا بعد از سوئیس، از بالاترین سطح استانداردهای زندگی و آسایش عمومی برخوردار است.

زبان انگلیسی و فرانسه در این کشور رسمی است. چنانچه قصد دارید مهاجرت از طریق تخصص قصابی به کانادا را انتخاب کنید، باید سعی کنید در سیستم امتیازبندی یا PBS که دو مرحله دارد، امتیازات لازم را کسب کنید. هر کدام از ایالات کانادا شرایط متفاوتی برای کسب امتیاز جهت دریافت ویزای کار کانادا دارند و حتی شرایط آن ها برای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی نیز متفاوت است.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصصی قصابی

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی را دارند، باید در یکی از چهار گروه نیروی تجربی فدرال، نیروی متخصص فدرال، نیروی تجربی کانادایی و برنامه های پذیرش ایالت های این کشور قرار بگیرند.

انتخاب نیروی کار متخصص بر اساس امتیازبندی می باشد و افراد برای کار در کانادا باید حداقل امتیازات لازم را کسب نمایند. حداقل امتیاز برای اخذ ویزای، 67 امتیاز از صد امتیاز است. و در این مرحله به معیارهایی مانند تحصیلات، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه، تجربه کاری، سن، پیشنهاد کار یا جاب آفر از کانادا، قابلیت سازگاری امتیاز داده می­شود.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی، از طریق اکسپرس اینتری کانادا یا ورود سریع (express entry) به حدود 1200 امتیاز نیاز دارید، هر چقدر سابقه کار بیشتر و سن متقاضی کمتر از 35 سال باشد، امتیاز بالایی کسب خواهد کرد.

تجربه کاری باید در سه سال گذشته به مدت یک سال و به صورت مداوم باشد، یعنی باید حداقل 1560 ساعت سابقه کار داشته باشید.

نمره زبان آیلتس شما باید بالای 7 باشد و در مهارتهای شنیداری و صحبت کردن به انگلیسی یا فرانسوی توانایی­های لازم را داشته باشید.

مهمترین نکته در خصوص مهاجرت از طریق تخصص قصابی به کانادا از طریق اکسپرس اینتری داشتن پیشنهاد کار (job offer) از طرف یک کارفرمای کانادایی است که باید به صورت دائمی باشد، شغل پیشنهادی نباید فصلی باشد و شما باید به طور مرتب و طبق یک برنامه زمانی خاص به صورت روزانه سر کار بروید، می​توان گفت بدون پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی، متقاضی هیچ شانسی برای دریافت ویزا نخواهد داشت.

حتما بخوانید:  حسابداری در کانادا

مدرک فنی و حرفه­‌ای شما یا باید در کشور کانادا گرفته شده باشد یا موسسه ای که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است، مدرک شما را معادل سازی و ارزیابی کرده باشد.

برای مهاجرت قصاب به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشو، متقاضی قبل از هر اقدامی باید به این نکته توجه نماید که آیا شغل او، جزو مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد، مشاغل مورد نیاز کانادا هر سال توسط اداره مهاجرت کانادا اعلام می­شود.

این مشاغل، طبق دسته بندی های فهرست ناک NOC به سه گروه O ، A، B، C تقسیم شده است. کد حرفه قصاب، گوشت و ماهی فروشان – خرده فروشی و عمده فروشی در لیست مشاغل ملی کانادا 6331 است.

چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی را دارید بهتر است بدانید که صنعت فرآوری غذا و نوشیدنی در کانادا با GDP به ارزش 5.28 میلیارد دلار، یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های GDP کل بخش صنعت کانادا یعنی حدود 4/16 درصد را در اختیار دارد.

صادرات محصولات فرآوری غذا و نوشیدنی به 192 کشور انجام می‌شود. این صنعت حدود 70 درصد از محصولات غذایی و نوشیدنی مورد نیاز کشور کانادا را تامین می‌کند. بنابراین، این صنعت بزرگ و در حال رشد همواره به کارگران و متخصصان زیادی نیاز دارد که بخش زیادی از آن را کارگران خارجی تشکیل می­دهند.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصصی قصابی

مهارت های لازم برای مهاجرت قصاب به کانادا

قصابی شغلی است که در زیرمجموعه حرفه صنایع غذایی قرار دارد، قصاب باید مهارت‌هایی از قبیل آماده سازی و نگهداری ابزار قصابی مانند انواع چاقو، انواع دستگاهای اره برقی و چرخ گوشت، ذخیره و نگهداری گوشت­‌ها و محصولات پروتئینی در فروشگاه، برش گوشت، برش لاشه گوسفند، جداسازی بافت چربی و دنده­ها، برش انواع ماکیان، برش انواع ماهی و میگو، آماده سازی محصولات گوشتی برای فروش در فروشگاه‌ها، برقراری ارتباط با مشتری، و مدیریت قصابی داشته باشد.

قصاب با افراد شاغل در حرفه دامپروری، قصاب صنعتی کشتارگاهها، مدیران رستوران ها و هتل­ها در ارتباط است.

قصاب باید علائم فساد در محصولات گوشتی، بافت و رنگ و بوی محصولات تازه را بشناسد، به دمای لازم جهت نگهداری هر یک از محصولات پروتئینی آگاه باشد، و نکات لازم در انتخاب لاشه مناسب برای فروش بداند.

حرفه قصابی دارای عناوین شغلی مانند فروشگاه قصابی، خرده فروشی یا عمده فروشی قصابی، قصابی ظرافت، شاگرد قصابی، سرقصاب، برش ماهی، برش گوشت، برش گوشت خوک، قصاب سوپرمارکت، برش گوشت سوپرمارکت، خرد کن گوشت به صورت خرده فروشی است.

حتما بخوانید:  پیام تبریک جاستین ترودو به مناسبت روز کانادا (2020)

قصاب باید بتواند برش­های استاندارد گوشت، مرغ، ماهی و صدف برای فروش طبق سفارش مشتری آماده کند. گوشت چرخ کرده و گوشت­های پخته شده را با استفاده از چرخ گوشت و دستگاههای برش خرد کند. مدیریت موجودی، سوابق فروش، تعیین میزان، و تازه بودن محصولات گوشتی را با توجه به نیاز مشتری انجام دهد. اطمینان حاصل کند که شرایط نگهداری مواد گوشتی مناسب است.

مهارت های لازم برای مهاجرت قصاب به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی

کشور کانادا برای جذب استعدادها و نیروی کار ماهر مورد نیاز این کشور، برنامه‌های مهاجرتی فراوانی تنظیم کرده است که به آن اسکیل ورکر کانادا نیز می گویند.

در حال حاضر نیاز بالایی به تعدادی از حرفه‌های تخصصی در کانادا وجود دارد.

به عنوان مثال، صنعت تولید غذا در کانادا در حال توسعه و پیشرفت زیادی است و همواره به نیروی کار متخصص در این زمینه نیاز دارد. از این رو دولت کانادا سعی کرده شرایطی فراهم آورد که کارگران متخصص خارجی، بتوانند برای زندگی در کانادا و کار مهاجرت کنند، مهاجرت از طریق تخصص قصاب نیز در این مجموعه قرار دارد.

راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت دایم کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص قصابی وجود دارد.

نکته مهم این است که بتوانید از طریق برنامه‌ مناسب خودتان اقدام کنید. به عنوان مثال کاندید شدن در برنامه مهاجرت منتخب استانی به این معناست که استان مورد نظر به تخصص و مهارت شما نیاز دارد.

تقریباً در همه استان به قصاب نیاز دارند. برای مهاجرت از طریق تخصص قصابی کافیست به سراغ یکی از وب سایتهای بانک شغلی کانادا بروید تا فرصت­های شغلی مناسب در کانادا برای مهاجرت از طریق قصابی را پیدا کنید.

داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از سوی کارفرما، سابقه کار، مدرک معادل دیپلم کانادا، اگر در خارج از کانادا تحصیل کرده­اید باید در سیستم ارزیابی تحصیلی کانادا بررسی و معادل سازی شود. موفقیت در آزمون CLB و داشتن منابع مالی کافی برای رفتن به کانادا و اسکان خودتان و خانواده­تان در موفقیت شما تاثیرگذار هستند.

برنامه مهاجرتی کشاورزی- غذایی یا AFP از دیگر برنامه‌­های مهاجرتی کشور کانادا است که به طور خاص برای قصاب‌ها طراحی شده و بخش بسیار بزرگی از فرصت‌های موجود برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت از طریق تخصص قصابی به این افراد اختصاص یافته است. هر ساله از طریق برنامه AFP، حدود 1470 قصاب صنعتی و غیرصنعتی که در کانادا کار می‌کنند، اقامت دایم کانادا دریافت می­کنند.

حتما بخوانید:  چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟ روش‌های پیدا کردن شغل در کانادا

مهاجرت در بخش کشاورزی و مواد غذایی کانادا عمدتا مبتنی برکارگران فصلی است، اما این برنامه قصد دارد با آزمایش یک مسیر جدید برای افزایش شانس اقامت دائم، مزایای مهاجرت اقتصادی به بخش کشاورزی را نیز افزایش دهد.

این رویکرد و برنامه آزمایشی خاص برای کمک به رفع نیاز نیروی کار بخش مواد غذایی کانادا، به ویژه در فرآوری گوشت و تولید قارچ طراحی شده است.

شورای گوشت کانادا (CMC) ضمن حمایت از این برنامه دولت کانادا اعلام کرده است که در بخش هایی نظیر پر کردن بسته های گوشت، فراوری گوشت و تامین کننده تجهیزات 2750 شغل برای مهاجران وجود دارد که کانادایی ها تا کنون در آنها استخدام نشده اند. به طور خاص، هدف این برنامه استخدام قصاب های خرده فروشی، قصابان صنعتی، کارگران فرآوری موادغذایی، کارگران برداشت محصول، کارگران مزرعه عمومی و سرپرستان مزرعه و کارگران دامداری است.

برای مهاجرت از طریق تخصص قصابی به کانادا با استفاده از این برنامه مهاجرتی کشاورزی- غذایی نیز مانند سایر برنامه­‌های مهاجرتی کانادا به الزاماتی مانند دریافت یک پیشنهاد شغلی معتبر، به صورت غیرفصلی، تمام-وقت و دایمی؛ حداقل یک سال تجربه در زمینه قصابی در طول سه سال گذشته؛ مدرک معادل دیپلم دبیرستان کانادا، چنانچه خارج از کانادا تحصیل کرده باشید، مدارک شما باید در سیستم ارزیابی تحصیلی کانادا بررسی و معادل‌سازی شود؛ کسب حداقل نمره 4 در آزمون CLB، و داشتن تمکن مالی برای رفتن به کانادا و اسکان در کانادا نیاز دارید. اگر در سمیر مهاجرت مصمم هستید، پیشنهاد می کنیم مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را نیز بررسی کنید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص قصابی

دستمزد قصاب در کانادا

هر استان و قلمرو کانادا استاندارد کار و حقوق مختص به خود را دارد که از طریق آن، پایین­ترین نرخ دستمزد (حداقل دستمزد) تعیین شده است. حداقل دستمزدها براساس نرخ کلی برای صلاحیت افراد پرداخت می​شود. موفقیت و کسب درآمد بیشتر در تخصص قصابی در کانادا به عواملی مانند سابقه کار، شهر محل فعالیت بستگی دارد، زیرا شهرهای مختلف دستمزدهای متفاوتی می­دهند.

متوسط درآمد سالیانه تخصص قصابی، حداقل 14 دلار در ساعت و حداکثر 22 دلار در ساعت است. میانگین دستمزد قصاب صنعتی 45000 دلار در سال و قصاب خرده فروشی 45000 دلار در سال است.

دستمزد قصاب در کانادا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.