مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری؛ شرایط جدید مهاجرت در سال 2021

مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری؛ شرایط جدید مهاجرت در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور کانادا یکی از مقاصد جذاب و پرطرفدار دنیا براي افراد جوياي کار است که حرفه​‌هاي مختلف از حمله جوشکارها نیز می توانند این کشور را برای مهاجرت از طریق جوشکاري و مهارت در اين زمينه انتخاب کنند.

دولت کانادا هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا  را ارائه می دهد که با بررسی این لیست می توانید رشته های کاري مورد نیاز کانادا را شناسایی کرده و در صورتی که در آن زمینه تخصص دارید برای اخذ اقامت کاری در کانادا اقدام کنید.

کانادا به عنوان یکی از ۱۰ قدرت برتر جهان و دومین کشور پهناور دنیا بعد از روسيه و با تنها حدود ۳۷٫۵ میلیون جمعیت، همچنان یکی از جذاب‌ترین مقاصد بالقوه مهاجرت محسوب می‌شود. تقريبا از هر چهار نيروي کار در کانادا يک نفر مهاجر هستند. 

براي اينکه موفق به مهاجرت به کانادا شويد هميشه به مدرک دانشگاهي نياز نداريد، اگر در زمينه فني و تخصصي نيز مهارت داشته باشيد، مهاجرت به کانادا امکان‌­پذير است.

جوشکاري و گرايش­‌هاي مختلف آن يکي از مشاغل فني پرطرفدار با درآمد مناسب براي مهاجرت کاري به کانادا به شمار مي‌رود.

داشتن مهارت کافي در جوشکاري و طي پروسه امتيازبندي، که در آن داشتن گواهي شغلي و به خصوص مدرک کانادايي، مدرک زبان، سابقه کار مرتبط با جوشکاري، و سن از فاکتورهاي مهم هستند، از جمله عوامل موفقيت در مهاجرت به کانادا از طريق جوشکاري و کسب امتياز بيشتر در سيستم اکسپرس اينتري هستند.

استان­‌هايي مانند کبک، بريتيش کلمبيا، آلبرتا بيشترين نياز به جوشکاران حرف‌ه­اي دارند. درآمد يک جوشکار حرفه‌­اي در کانادا در سال بين 52000 تا 65000 دلار است و يک کارگر جوشکاري در کانادا نيز سالانه بين 30000 تا 50000 دلار حقوق دريافت مي­کند.

استان‌های انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا گزینه‌های بهتری برای مهاجرت به کانادا از طريق جوشکاري هستند، زيرا احتمال پیدا کردن کار جوشکاری در اين مناطق بیشتر است.

کد شغلي جوشکاري در ليست کد ملي مشاغل کانادا (NOC) 7237 است.

مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری

مهارت­‌هاي مورد نياز جوشکار

اگر به عنوان يک جوشکار قصد مهاجرت به کانادا را داريد بايد از مهارت‌ها و توانايي‌­هاي زير برخوردار باشيد تا بتوانيد بهترين فرصت‌هاي شغلي و درآمد خوبي در کانادا داشته باشيد:

انواع تجهيزات جوشکاري دستي، نيمه اتوماتيک و کاملا اتوماتيک، تجهيزات برش شعله دستي يا نيمه اتوماتيک را بشناسيد، مشخصات فرآيند جوشکاري را تفسير کنيد، بتوانيد با تجهيزات برش قوس اکسيژن و تجهيزات بالابر، دستگاه‌هاي لحيم کاري براي اتصال فلزات و درزهاي فلزي، توليد جوش روباتيک کار کنيد و ميزان قابليت جوشکاري مواد و تغيير شکل فلزهاي متفاوت با شعله را مشخص کنيد.

از تعميرات جزئي در تجهيزات جوشکاري، برنجي و لحيم کاري آگاه باشيد و بتوانيد با ترمزها، قيچي‌­ها و ساير دستگاه‌هاي شکل دهي، صاف کردن و خمش فلزات کار کنيد.

به فرآیندهایی مانند جوشکاری قوس تنگستن(GTAW) ، جوش قوس فلزی گاز(GMAW)، جوشکاری قوس پلاسما(PAW) ، جوشکاری قوس با شار(FCAW)، فلز محافظ جوش قوس الکتریکی (SMAW) ، جوش اکسی استیلن (OAW) ، جوش مقاومت و جوش قوس غوطه ور (SAW)و ساير موارد تسلط های لازم را داشته باشید.

در انواع خاصی از جوشکاری مانند ساخت سفارشی، ساخت کشتی و تعمیر، جوشکاری دقیق قطعات فضایی، جوشکاری مخازن تحت فشار، جوشکاری خط لوله، جوشکاری ساختاری سازه یا جوشکاری ماشین آلات و تجهیزات مهارت لازم را داشته باشید.

بالاترين گواهينامه جوشکاري در کانادا براي جوشکاري لوله در موقعيت 6 است. جوشکارها بايد بتوانند در تمام موقعيت­‌هاي افقي و عمودي و سربار جوش دهند و ممکن است مجبور به جوشکاري با هر دو دست باشند. 

مهارت­‌هاي مورد نياز جوشکار

شرايط لازم و روش مهاجرت به کانادا به عنوان جوشکار

مهاجرت به کانادا از طریق مهارت و تخصص مانند جوشکاري از طريق برنامه اسکيل ورکر فدرال و برنامه نامزد استاني تقسیم‌ می‌شود.

ويزاي اسکيل ورکر کانادا (skilled worker) به افرادي اعطا مي­شود که مهارت و دانش مورد نياز در زمينه و موضوعي خاص دارند که معمولا در دانشگاه‌ها و مدارس فني و حرفه‌­اي آموخته‌­اند.

همچنين برنامه provincial Nominee براي افرادي است که قصد مهاجرت به يک استان يا منطقه خاص دارند که در اين صورت بايد پيشنهاد شغلي يا Job Offer از سوي کارفرما داشته باشيد و بايد در همان استان نيز مشغول به کار شويد و ويزاي کار کانادا (Work Permit) دريافت نماييد.

برنامه نيروي متخصص فدرال نيز از جمله سه برنامه‌­اي است که توسط اسکپرس انتري اداره ميشود تا فرايند درخواست مهاجرت کاهش يافته و به حدود شش ماه برسد.

در اين برنامه نيازي به داشتن تحصيلات در مقطعي خاص يا داشتن پيشنهاد شغلي نيست. اما هر دو موارد باعث بالا رفتن امتياز جوشکار در CRS شده و شانس پذيرش و اقامت در کانادا را بالا مي­برد.

 اغلب استان‌ها و قلمروهای کانادا برای متقاضیان مهاجرت و زندگی در هر یک از استان‌ها دارای برنامه اسکیل ورکر مختص به خود هستند.

اصولا این برنامه‌های مهاجرتی با سرعت زیادی انجام می‌شوند و به کاندیدا این اجازه را می‌دهند تا مدرک نامزدی استانی را دریافت کند.

اگر کانديداي برنامه استاني يا PNP شويد به طور خودکار 600 امتياز CRS دريافت مي­‌کنيد.

شرايط لازم و روش مهاجرت به کانادا به عنوان جوشکار

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری

با اينکه بهترین روش مهاجرت به کانادا از طریق کار جوشکاری، برنامه نیروی متخصص فدرال است، اما کسانی که می‌خواهند از طریق برنامه منتخب استانی اقدام کنند و به ايالت یا منطقه خاصی بروند که به حرفه آن‌ها نیاز دارند، شانس بیشتری برای گرفتن دعوت‌نامه يا اپلای (ITA) برای اقامت دایم دارند.

برنامه Skilled Trades زيرشاخه سيستم اکسپرس اينتري است و کسب امتياز بالاتر شانس مهاجرت به کانادا به عنوان جوشکار را بالا مي­برد.

براي مهاجرت به کانادا از طريق جوشکاري بايد در سيستم مجتمع رتبه­‌بندي کانادا امتيازات لازم را کسب نماييد به عنوان مثال داشتن حداقل دو سال سابقه کاري، توانايي صحبت به زبان انگليسي يا فرانسه، مطابقت با ليست کد ملي مشاغل کانادا (NOC)، داشتن پيشنهاد شغلي معتبر، مدارک مربوط به عدم سوء سابقه در پنج سال گذشته امتيازات شما را بالا مي­برد.

بايد به اين نکته مهم توجه داشته باشيد که مدارک ايران در زمينه‌هاي مهارتي در کانادا اعتباري ندارند و جوشکاراني که قصد مهاجرت به کانادا دارند، بهتر است در آزمون Red Seal کانادا شرکت کنند و مدرک معتبر کانادايي دريافت کنند.

ميتوان از طريق ويزاي توريستي يا ويزاي تحصيلي وارد کانادا شوند و در دوره­‌هاي مهارتي و حرفه‌­اي کانادا شرکت کرده و مدرک تحصيلي دريافت کنند.

جوشکاران واجد شرايط ميتوانند با شرکت در آزمون بين استاني Red Seal يا مهر قرمز تاييديه آن را به دست آورند.

براي دريافت مجوز کار معمولا بايد يک دوره سه ساله کارآموزي گذرانده شوند يا ترکيبي از سه سال سابقه کار و تحصيل در دوره‌­هاي کالج يا صنعت جوشکاري الزامي است.

متقاضيان معمولا بايد مدرک دوره متوسطه داشته باشند. در برخي استان‌ها بايد آلبرتا دريافت گواهينامه کاري اجباري است اما در بقيه استان‌ها اختياري است و امتياز مثبت دارد.

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری

درآمد و دستمزد جوشکار در کانادا

به طور کلي هر چه تجربه و سابقه کاري جوشکار بيشتر باشد و از  مهارت و تخصص بيشتري برخوردار باشد، درآمد بيشتري هم کسب مي­کند. عواملي مانند سابقه کار، موقعيت شغلي، شهر و استان محل اقامت، ساعات کاري در طول هفته و … بر درآمد جوشکاران در کانادا تاثير دارد. اغلب جوشکاران در کانادا به صورت ساعتي دستمزد دريافت مي­کنند.

به طور ميانگين يک جوشکار در کانادا ساعتي 30 دلار درآمد دارد و در سال حدود 69 دلار درآمد دارد. و در سال حدود 58 هزار دلار درآمد دارند.

بالاترين نرخ دستمزد جوشکار در کانادا مربوط به فورت مک موري است که 64% بالاتر از ميانگين حقوق جوشکار در کانادا پرداخت مي­کند و پايين ترين نرخ دستمزد مربوط به شهر لندن است که 21% زير ميانگين مي­باشد. در ادمنتو 32% بيشتر از نرخ ميانگين حقوق جوشکار در سال پرداخت ميشود.

ميانگين دستمزد ساعتي بين 17 دلار تا 39 دلار متغير است.

درآمد و دستمزد جوشکار در کانادا

 

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
omidshahi

omidshahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام برای چت در Whatsapp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید.