مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری؛ شرایط جدید مهاجرت در سال 2021

مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری؛ شرایط جدید مهاجرت در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور کانادا یکی از مقاصد جذاب و پرطرفدار دنیا برای افراد جویای کار است که حرفه​‌های مختلف از حمله جوشکارها نیز می توانند این کشور را برای مهاجرت از طریق جوشکاری و مهارت در این زمینه انتخاب کنند.

دولت کانادا هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز کانادا  را ارائه می دهد که با بررسی این لیست می توانید رشته های کاری مورد نیاز کانادا را شناسایی کرده و در صورتی که در آن زمینه تخصص دارید برای اخذ اقامت کاری در کانادا اقدام کنید.

کانادا به عنوان یکی از ۱۰ قدرت برتر جهان و دومین کشور پهناور دنیا بعد از روسیه و با تنها حدود ۳۷٫۵ میلیون جمعیت، همچنان یکی از جذاب‌ترین مقاصد بالقوه مهاجرت محسوب می‌شود. تقریبا از هر چهار نیروی کار در کانادا یک نفر مهاجر هستند. 

برای اینکه موفق به مهاجرت به کانادا شوید همیشه به مدرک دانشگاهی نیاز ندارید، اگر در زمینه فنی و تخصصی نیز مهارت داشته باشید، مهاجرت به کانادا امکان‌­پذیر است.

جوشکاری و گرایش­‌های مختلف آن یکی از مشاغل فنی پرطرفدار با درآمد مناسب برای مهاجرت کاری به کانادا به شمار می‌رود.

داشتن مهارت کافی در جوشکاری و طی پروسه امتیازبندی، که در آن داشتن گواهی شغلی و به خصوص مدرک کانادایی، مدرک زبان، سابقه کار مرتبط با جوشکاری، و سن از فاکتورهای مهم هستند، از جمله عوامل موفقیت در مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری و کسب امتیاز بیشتر در سیستم اکسپرس اینتری هستند.

استان­‌هایی مانند کبک، بریتیش کلمبیا، آلبرتا بیشترین نیاز به جوشکاران حرف‌ه­ای دارند. درآمد یک جوشکار حرفه‌­ای در کانادا در سال بین 52000 تا 65000 دلار است و یک کارگر جوشکاری در کانادا نیز سالانه بین 30000 تا 50000 دلار حقوق دریافت می­کند.

استان‌های انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا گزینه‌های بهتری برای مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری هستند، زیرا احتمال پیدا کردن کار جوشکاری در این مناطق بیشتر است.

کد شغلی جوشکاری در لیست کد ملی مشاغل کانادا (NOC) 7237 است.

مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری

مهارت­‌های مورد نیاز جوشکار

اگر به عنوان یک جوشکار قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید از مهارت‌ها و توانایی‌­های زیر برخوردار باشید تا بتوانید بهترین فرصت‌های شغلی و درآمد خوبی در کانادا داشته باشید:

انواع تجهیزات جوشکاری دستی، نیمه اتوماتیک و کاملا اتوماتیک، تجهیزات برش شعله دستی یا نیمه اتوماتیک را بشناسید، مشخصات فرآیند جوشکاری را تفسیر کنید، بتوانید با تجهیزات برش قوس اکسیژن و تجهیزات بالابر، دستگاه‌های لحیم کاری برای اتصال فلزات و درزهای فلزی، تولید جوش روباتیک کار کنید و میزان قابلیت جوشکاری مواد و تغییر شکل فلزهای متفاوت با شعله را مشخص کنید.

از تعمیرات جزئی در تجهیزات جوشکاری، برنجی و لحیم کاری آگاه باشید و بتوانید با ترمزها، قیچی‌­ها و سایر دستگاه‌های شکل دهی، صاف کردن و خمش فلزات کار کنید.

به فرآیندهایی مانند جوشکاری قوس تنگستن(GTAW) ، جوش قوس فلزی گاز(GMAW)، جوشکاری قوس پلاسما(PAW) ، جوشکاری قوس با شار(FCAW)، فلز محافظ جوش قوس الکتریکی (SMAW) ، جوش اکسی استیلن (OAW) ، جوش مقاومت و جوش قوس غوطه ور (SAW)و سایر موارد تسلط های لازم را داشته باشید.

در انواع خاصی از جوشکاری مانند ساخت سفارشی، ساخت کشتی و تعمیر، جوشکاری دقیق قطعات فضایی، جوشکاری مخازن تحت فشار، جوشکاری خط لوله، جوشکاری ساختاری سازه یا جوشکاری ماشین آلات و تجهیزات مهارت لازم را داشته باشید.

بالاترین گواهینامه جوشکاری در کانادا برای جوشکاری لوله در موقعیت 6 است. جوشکارها باید بتوانند در تمام موقعیت­‌های افقی و عمودی و سربار جوش دهند و ممکن است مجبور به جوشکاری با هر دو دست باشند. 

مهارت­‌های مورد نیاز جوشکار

شرایط لازم و روش مهاجرت به کانادا به عنوان جوشکار

مهاجرت به کانادا از طریق مهارت و تخصص مانند جوشکاری از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال و برنامه نامزد استانی تقسیم‌ می‌شود.

ویزای اسکیل ورکر کانادا (skilled worker) به افرادی اعطا می­شود که مهارت و دانش مورد نیاز در زمینه و موضوعی خاص دارند که معمولا در دانشگاه‌ها و مدارس فنی و حرفه‌­ای آموخته‌­اند.

همچنین برنامه provincial Nominee برای افرادی است که قصد مهاجرت به یک استان یا منطقه خاص دارند که در این صورت باید پیشنهاد شغلی یا Job Offer از سوی کارفرما داشته باشید و باید در همان استان نیز مشغول به کار شوید و ویزای کار کانادا (Work Permit) دریافت نمایید.

برنامه نیروی متخصص فدرال نیز از جمله سه برنامه‌­ای است که توسط اسکپرس انتری اداره میشود تا فرایند درخواست مهاجرت کاهش یافته و به حدود شش ماه برسد.

در این برنامه نیازی به داشتن تحصیلات در مقطعی خاص یا داشتن پیشنهاد شغلی نیست. اما هر دو موارد باعث بالا رفتن امتیاز جوشکار در CRS شده و شانس پذیرش و اقامت در کانادا را بالا می­برد.

 اغلب استان‌ها و قلمروهای کانادا برای متقاضیان مهاجرت و زندگی در هر یک از استان‌ها دارای برنامه اسکیل ورکر کانادا مختص به خود هستند.

اصولا این برنامه‌های مهاجرتی با سرعت زیادی انجام می‌شوند و به کاندیدا این اجازه را می‌دهند تا مدرک نامزدی استانی را دریافت کند.

اگر کاندیدای برنامه استانی یا PNP شوید به طور خودکار 600 امتیاز CRS دریافت می­‌کنید.

شرایط لازم و روش مهاجرت به کانادا به عنوان جوشکار

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری

با اینکه بهترین روش مهاجرت به کانادا از طریق کار جوشکاری، برنامه نیروی متخصص فدرال است، اما کسانی که می‌خواهند از طریق برنامه منتخب استانی اقدام کنند و به ایالت یا منطقه خاصی بروند که به حرفه آن‌ها نیاز دارند، شانس بیشتری برای گرفتن دعوت‌نامه یا اپلای (ITA) برای اقامت دایم دارند.

برنامه Skilled Trades زیرشاخه سیستم اکسپرس اینتری است و کسب امتیاز بالاتر شانس مهاجرت به کانادا به عنوان جوشکار را بالا می­برد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری باید در سیستم مجتمع رتبه­‌بندی کانادا امتیازات لازم را کسب نمایید به عنوان مثال داشتن حداقل دو سال سابقه کاری، توانایی صحبت به زبان انگلیسی یا فرانسه، مطابقت با لیست کد ملی مشاغل کانادا (NOC)، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر، مدارک مربوط به عدم سوء سابقه در پنج سال گذشته امتیازات شما را بالا می­برد.

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که مدارک ایران در زمینه‌های مهارتی در کانادا اعتباری ندارند و جوشکارانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، بهتر است در آزمون Red Seal کانادا شرکت کنند و مدرک معتبر کانادایی دریافت کنند.

میتوان از طریق ویزای توریستی یا ویزای تحصیلی وارد کانادا شوند و در دوره­‌های مهارتی و حرفه‌­ای کانادا شرکت کرده و مدرک تحصیلی دریافت کنند.

جوشکاران واجد شرایط میتوانند با شرکت در آزمون بین استانی Red Seal یا مهر قرمز تاییدیه آن را به دست آورند.

برای دریافت مجوز کار معمولا باید یک دوره سه ساله کارآموزی گذرانده شوند یا ترکیبی از سه سال سابقه کار و تحصیل در دوره‌­های کالج یا صنعت جوشکاری الزامی است.

متقاضیان معمولا باید مدرک دوره متوسطه داشته باشند. در برخی استان‌ها باید آلبرتا دریافت گواهینامه کاری اجباری است اما در بقیه استان‌ها اختیاری است و امتیاز مثبت دارد.

نحوه مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری

درآمد و دستمزد جوشکار در کانادا

به طور کلی هر چه تجربه و سابقه کاری جوشکار بیشتر باشد و از  مهارت و تخصص بیشتری برخوردار باشد، درآمد بیشتری هم کسب می­کند. عواملی مانند سابقه کار، موقعیت شغلی، شهر و استان محل اقامت، ساعات کاری در طول هفته و … بر درآمد جوشکاران در کانادا تاثیر دارد. اغلب جوشکاران در کانادا به صورت ساعتی دستمزد دریافت می­کنند.

به طور میانگین یک جوشکار در کانادا ساعتی 30 دلار درآمد دارد و در سال حدود 69 دلار درآمد دارد. و در سال حدود 58 هزار دلار درآمد دارند.

بالاترین نرخ دستمزد جوشکار در کانادا مربوط به فورت مک موری است که 64% بالاتر از میانگین حقوق جوشکار در کانادا پرداخت می­کند و پایین ترین نرخ دستمزد مربوط به شهر لندن است که 21% زیر میانگین می­باشد. در ادمنتو 32% بیشتر از نرخ میانگین حقوق جوشکار در سال پرداخت میشود.

میانگین دستمزد ساعتی بین 17 دلار تا 39 دلار متغیر است.

درآمد و دستمزد جوشکار در کانادا

1/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
omidshahi

omidshahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *