مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ در سال 2021

مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ  یکی از دیگر از شیوه های مهاجرت به کشورهای اروپایی محسوب می شود. از آنجایی که فنلاند کشوری در نواحی اسکاندیناوی به حساب می آید و دارای سطح بالایی در بین کشورهای اروپایی در اتحادیه اروپا است، استارتاپ را می توان شیوه ای موثر برای مهاجرت به این کشور تلقی کرد.

همچنین باید بدانید که جمهوری فنلاند، از اعضای سر سخت پیمان شنگن محسوب می شود. به همین دلیل در سطح اروپا دارای شرایط منحصر به فرد و خاصی است.

در این بخش ما به بررسی شرایط کلی، عمومی و اساسی ایجاد استارتاپ یا کارآفرینی به منظور مهاجرت به فنلاند خواهیم پرداخت. اگر شما نیز مشتاق به یک کارآفرینی متفاوت در اروپا هستید، این مقاله برای شما بسیار مناسب خواهد بود. همراه ما باشید.

مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ در سال 2021

شناخت کلی فنلاند قبل از مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ

همانطور که اشاره شد، فنلاند یکی از کشورهای ناحیه اسکاندیناوی محسوب می شود که دارای اعتبار بالایی در حوزه اتحادیه اروپا و ناحیه شنگن است. پایتخت کشور فنلاند به عنوان مهم ترین شهر آن، هلینسکی نام دارد. واحد رسمی پول فنلاند نیز یورو به حساب می آید. مردم فنلاند به طور کلی به مقدار 80 درصد آن ها، به زبان فنلاندی سخن می گوید و باقی این درصدبندی را، زبان سوئدی شامل می شود.

جالب است بدانید که در بین روش های مختلف برای مهاجرت به انواع کشورهای دنیا از جمله کشورهای اروپایی، سرمایه گذاری به شکل های گوناگون، از جمله استارتاپ یک روش ویژه تلقی می شود. خرید ملک، اوراق بهادار و سهام کارآفرینی، ثبت شرکت و استارتاپ از انواع مختلف سرمایه گذاری هستند.

مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ و کارآفرینی، موضوعی است که در این بخش ما به طور دقیق بررسی خواهیم کرد. اما در همین وهله اول، پیشنهاد ما این است که مشاوره با یک وکیل زبده و کاردان در حوزه مهاجرت و کارآفرینی را دست کم نگیرید.

شناخت کلی فنلاند قبل از مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ

انواع کارآفرینی به منظور مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ

بدون شک برای ایجاد یک کسب و کار یا شروع ابتدایی یک فعالیت کاری در جمهوری فنلاند، اتباع اتحادیه اروپا راه ساده تری را طی می کنند.

باید بدانید که برای اتباع ایرانی اطلاع از شرایط کارآفرینی و استارتاپ بسیار مهم است. زیرا ایجاد یک کسب و کار در فنلاند، موجب اقامت در این کشور نخواهد شد. به همین منظور لازم است که متقاضی مهاجرت از طریق استارتاپ در ابتدای ماجرا، فکر دریافت اقامت را جدی بگیرد.

یکی از اساسی ترین شیوه های کارآفرینی در فنلاند سوای از تاسیس شرکت، راه اندازی یک استارتاپ است.

استارتاپ را باید ارائه و اجرای یک ایده نوآورانه و کاملا خلاقانه معرفی کرد که  می تواند نیاز مردم منطقه یا کشور مورد نظر را برطرف کند. به معنای ساده اگر قصد ایجاد یک کار جدید در کشور مقصد را داشته باشید، این کار را می توان استارتاپ تلقی کرد. البته باید بدانید که لفظ استارتاپ تنها برای کشورهای مقصد تعریف نمی شود؛ بلکه شما در کشور خود یا کشور مبدا نیز می توانید دست به انجام یک ایده نو برای رفع نیاز مردم کشور خود بزنید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

در رابطه با ایجاد استارتاپ به منظور مهاجرت به فنلاند، برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا و همچنین ایرانیان، می توان گفت که شرایط کمی سخت به حساب می آید. این سختی در واقع به دولت فنلاند مرتبط است. زیرا دولت به منظور ایجاد ایده های استارتاپ، دارای فیلترها و سخت گیری های متفاوتی است.

انواع کارآفرینی به منظور مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ

چگونگی راه اندازی کسب کار به منظور مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ

برای ایجاد یک کسب و کار در فنلاند، شما به عنوان یک سرمایه گذار محسوب خواهید شد که باید در طی مسیر های جدی و منحصر به فردی، کارآفرینی خود را ارئه دهید.

 1. تعیین مقدار بودجه اولیه برای سرمایه گذاری و کارآفرینی
 2. ارائه طرح کسب و کار یا طرح استارتاپ قوی
 3. تعیین شکل و قالب شرکت یا سیستم استارتاپ خود
 4. دریافت مجوزهای تجاری مربوطه و لازم
 5. ثبت تجارت یا شرکت استارتاپی
 6. برنامه ریزی برای بیمه مورد نیاز که با فعالیت شما سنخیت داشته باشد
 7. تنظیم و ایجاد یک سیستم حسابداری قدرتمند

تمامی موارد ذکر شده و چندین سری موارد جزیی دیگر، برای اقدام به کارآفرینی در قالب استارتاپ خلاقانه در فنلاند لازم است.

باید بدانید که به منظور مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ داشتن شرایط ویزای استارتاپ و همچنین اقامت کارآفرینی در جمهوری فنلاند با ارائه مدارک لازم میسر خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که برای ایجاد یک سیستم کارآفرینی نو در فنلاند باید حداقل سه نفر از اتباع بومی فنلاند را در استارتاپ خود در اختیار یا در استخدام داشته باشید. در ادامه شرایط و مدارک را به طور دقیق تری بررسی خواهیم کرد.

چگونگی راه اندازی کسب کار به منظور مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ

جالب است که بین انواع سرمایه گذاری در کشورهای خارجی، کارآفرینی و استارتاپ یکی از روش های کاملا متفاوت برای سرمایه گذاری در فنلاند محسوب می شود. با آن که شرایط برای اتباع غیر اروپایی سخت به نظر می رسد اما همچنان متقاضیان زیادی برای این کار وجود دارد.

سخت ترین شرطی که می توان در مقایسه با سایر شروط استارتاپ در فنلاند معرفی کرد، شرط اقامت در این کشور است که از طریق سرمایه گذاری استارتاپ میسر نخواهد شد.

با در نظر نگرفتن این شرایط به این معنا که متقاضی از قبل روش دیگری را برای اقامت انتخاب کرده است، باید مهم ترین گام مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ را موضوعی دیگر تلقی کرد.

ارائه یک بیزینس پلن قدرتمند یا یک طرح تجاری کارآمد و قوی، مهم ترین گام برای ایجاد استارتاپ در فنلاند محسوب می شود. در غیر این صورت ما با مدارکی کلی مانند همان مدارکی که همیشه دریافت می شود، طرف خواهیم بود.

بنابراین آن چیز که برای ایجاد استارتاپ در فنلاند مهم است، داشتن اقامت و ارائه یک پلن بیزینسی کارآمد است. در واقع پلن مورد نظر باید از هر لحاظ کاملا و بی نقض به نظر برسد. البته که این موضوع، علم تجارت شما را به چالش خواهید کشید. از همین رو مشاوره با وکلای زبده مهاجرتی- تجاری را فراموش نکنید.

به طور کلی طرح تجاری باید بیانگر جزییاتی دقیقی باشد. از جمله:

 1. قالب اصلی کارآفرینی یا استارتاپ
 2. جزییات قالب و شرح آن
 3. نحوه کار، پیش بری ایده و فرآیند طرح
 4. جزییات کلی و دقیق مالی
 5. ارائه توجیه نامه از منظر توسعه اقتصادی که برای فنلاند مناسب است.
حتما بخوانید:  آیا مهاجرت به آلمان خوب است؟ مزایای مهاجرت به آلمان

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ

اخذ اقامت فنلاند از طریق کارآفرینی و استارتاپ

همانطور که پیشتر اشاره شد در موضوع مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ یا کارآفرینی، گزینه ای تحت عنوان دریافت اقامت وجود ندارد. به معنای دقیق تر در نظام کلی فنلاند، به خصوص نظام اقتصادی و تجاری آن، چیزی تحت عنوان ویزای کارآفرینی به منظور دریافت اقامت وجود ندارد. با این حساب شاید بپرسید که چگونه می توان به امر اقامت در این کشور دست یافت؟

برای اقامت فنلاند راه های دیگری به جز ثبت شرکت و ایجاد ایده کارآفرینی وجود دارد. اما در رابطه با استارتاپ ماجرا می تواند کمی متفاوت تلقی شود.

در صورتی که فرد متقاضی برای استارتاپ در فنلاند بتواند یک طرح تجاری بزرگ، قوی و خاص ارائه دهد و همچنین طرح او با سوابق شغلی، فعالیت های حرفه ای فعلی و پیشین و تحصیلات او همخوانی داشته باشد، شرایط برای دریافت اقامت میسر می شود.

در کنار موارد گفته شده، اگر فرد متقاضی مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ بتواند برای اقتصاد این کشور، سودآور و مفید شناخته شود، بدون شک پذیرش او به عنوان یک مقیم کارآمد، قطعی خواهد بود.

در واقع دریافت اقامت فنلاند با توجه به موارد ذکر شده، تنها در صورتی امکان پذیر است که کارآفرین مورد نظر بتواند علاوه بر ایجاد کسب و کار برای افراد بومی، قادر باشد یک معضل اقتصادی را نیز حل و فصل کند.

اخذ اقامت فنلاند از طریق کارآفرینی و استارتاپ

استانداردها و شاخصه های اصلی به منظور ایجاد استارتاپ در فنلاند

توجه به شاخصه های اساسی و استانداردهای حاکم در یک کشور، یکی از گزینه های مهمی است که برای ایجاد یک پلن سرمایه گذاری باید در نظر گرفت. به منظور مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ و کارآفرینی، همانند اکثر کشورهای دنیا، شاخصه های ثابتی چون:

 1. ریسک مصادره اموال
 2. کنترل و نظارت بر فساد اداری
 3. تولید ناخالصی داخلی
 4. نرخ مالیات

وجود دارد که باید به طور حتمی توسط متقاضی مهاجرت در نظر گرفته شود. هر کدام از شاخصه ها و استانداردهای مذکور در کنار بررسی شرایط و مراحل جزییات کاری، امنیت سرمایه گذاری و شرایط کلی کشور از منظر سیاسی، تجاری و اقتصادی باید توسط متقاضی مورد بررسی قرار گیرد.

بنابراین پیشنهاد ما در وهله اول این است که مشاوره با یک وکیل مهاجرتی – تجاری را در اولویت امور خود قرار دهید. ما نیز در اینجا به بررسی برخی شاخصه های ذکر شده در ادامه خواهیم پرداخت.

استانداردها و شاخصه های اصلی به منظور ایجاد استارتاپ در فنلاند

1.     ریسک و احتمال مصادره یا تصرف اموال در فنلاند

این شاخصه یکی از مهم ترین مواردی است که یک متقاضی ایجاد استارتاپ، باید در نظر داشته باشد. زیرا در غیر این صورت در برخی از کشورها ممکن است با مصادره ایده استارتاپی خود مواجه شد.

در رابطه با مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ و کارآفرینی، در طی سالیان 2014 الی 2019 بر اساس گزارشات و آمار گوناگون، نرخ مصادره اموال و دارایی در فنلاند برابر با عدد یک بوده است. در واقع عدد یک بیانگر یک شرایط مناسب برای ایجاد استارتاپ موفق در فنلاند محسوب می شود.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین هوافضا به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

ریسک و احتمال مصادره یا تصرف اموال در فنلاند

2.     کنترل و نظارت بر فساد اداری در فنلاند

برای بررسی این شاخصه به طور کلی در رابطه با اکثر کشورها از یک بازه منفی 2.5 تا مثبت 2.5 در قالب نمودار استفاده می شود. طبیعتا کشورهایی که در بازه منفی قرار دارند، اصلا دارای شرایط مورد اطمینانی نیستند و برعکس، قرار گرفتن در بازه مثبت نشان از شرایط مساعد در حوزه کنترل و نظارت بر فساد اداری است.

در رابطه با کشور فنلاند، برقراری عدالت در سال 2015 بیشترین مقدار خود نزدیک به مثبت 2.30 را تجربه کرده است . این نرخ از سال 2016 تا 2018 دارای روندی نزولی به میزانی برابر با 2.21 بوده است. البته که شرایط کلی جهانی در این موضوع نیز موثر بود.

در حال حاضر برای مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ و کارآفرینی، شرایط را با توجه به کووید نوزده باید دارای ثباتی همانند سال 2018 تلقی کرد. شرایط مرتبط به سال 2021، به زودی نمایان خواهد شد.

کنترل و نظارت بر فساد اداری در فنلاند

3.     تولید ناخالصی داخلی در فنلاند

این شاخصه در واقع میزان، قدرت و توانایی خرید عمومی را در کشور مطرح می کند. در بررسی آماری، هرچه مقدار این شاخصه بالاتر باشد، با شرایط مساعدتری برای استارتاپ مواجه خواهیم بود.

در کشور فنلاند شاخصه تولید ناخالصی داخلی از سال 2016 تا 2019 روندی رو به رشد از عدد 46.00 تا 48.50 را طی کرده است. به این معنا که قدرت خرید مردم در این کشور، همواره رو به رشد تلقی می شود.

4.     نرخ مالیات در جمهوری فنلاند

بدون شک برای سرمایه گذاری در هر کشوری، اطلاع از نرخ مالیات انکار نشدنی است. این نرخ برای مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ در این کشور بسیار مناسب به نظر می رسد.

از سال 2014 الی 2019 به طور کلی نرخ مالیات دارای یک ثبات 20 درصدی بوده است. به این معنا که تنها 20 درصد از درآمد کسب و کار متقاضی متعلق به دولت فنلاند خواهد بود.

نرخ مالیات در جمهوری فنلاند

برای ارائه یک استارتاپ در فنلاند به منظور مهاجرت، به طور دقیق از کجا باید شروع کرد؟

در طول این مقاله ما سعی کردیم این موضوع را به شما گوشزد کنیم که برای مهاجرت به فنلاند از طریق استارتاپ و کارآفرینی، اولین موضوع مهم، داشتن اقامت این کشور از طریق روش هایی غیر از ثبت شرکت است، زیرا موضوع اقامت در فنلاند، تنها برای اتباع اتحادیه اروپا از طریق سرمایه گذاری، به سادگی خواهد بود.

اما اگر موضوع اقامت را به دلیل نداشتن گزینه ای به نام ویزای کارآفرینی در نظام فنلاند در نظر نگیریم، ارائه یک طرح قدرتمند استارتاپی می تواند راه مهاجرت شما به فنلاند را فراهم کند.

پیشنهاد ما این است که علم و دانش خود در حوزه استارتاپ را توسعه دهید. ما نیز در موسسه رهپویان مهاجر کنار شما هستیم تا در مسیر مهاجرت به هر نقطه از دنیا، شما را یاری کنیم. وکلای ما با دانش مهاجرتی- تجاری، همواره کنار شما هستند.

برای ارائه یک استارتاپ در فنلاند به منظور مهاجرت، به طور دقیق از کجا باید شروع کرد؟

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *