مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در سال 2021

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور مجارستان پلی به سوی کشورهای پیشرفته‌ی اروپایی محسوب می‌شود. یکی از روش‌های مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل است. وجود تعداد بسیار زیادی دانشگاه معتبر داخلی و بین‌المللی باعث شده است تا مجارستان به مقصد بیش از 30 هزار دانشجو در سال تبدیل شود. 

اخذ اقامت کشور مجارستان از طریق تحصیل بسیار ساده است. این اقامت باعث می‌شود که دانشجویان به راحتی برای ادامه تحصیل یا کار به کشورهای اروپایی دیگر مهاجرت کنند. در این مقاله، مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در سال 2021

آشنایی بیشتر با کشور مجارستان

کشور مجارستان با جمعیت نزدیک به 10 میلیون نفر در مرکز اروپا قرار گرفته است. به همین دلیل، سفر به کشورهای دیگر اروپایی از مجارستان به سادگی امکان‌پذیر است. زبان رسمی این کشور، مجاری و پول رایج آن فورینت (HUF) است. 

کشور مجارستان با آب و هوایی معتدل یکی از کشورهای گردشگری اروپا محسوب می‌شود. این کشور از نظر گردشگری در رتبه‌ی یازدهم قرار گرفته است. پایتخت مجارستان، بوداپست است و نرخ بیکاری آن حدود 3/66 درصد تخمین زده شده است. 

آشنایی بیشتر با کشور مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

همانطور که گفته شد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل است. روش‌های مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان متفاوت است. مدرک تحصیلی کشور مجارستان در تمام کشورهای اروپایی قابل قبول است. 

سابقه‌ی آموزش عالی در مجارستان بیش از 650 سال است و از این نظر یکی از برترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. به طوری کلی که مجارستان از نظر تعداد جوایز نوبل جز 20 کشور برتر جهان است. دانشگاه‌های این کشور دارای اساتید برجسته و متخصص هستند. تحصیل در اکثر این دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. 

در ادامه، مهاجرت به مجارستان از طریق مقاطع مختلف تحصیلی را بررسی خواهیم کرد. 

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مدارس

در مجارستان نیز مانند سایر کشورها، کودکان پس از پیش‌دبستانی به دبستان می‌روند. دوره‌ی تحصیل اجباری در مدارس کشور مجارستان، 10 سال است. دانش‌آموزان 8 سال از این ده سال را در مدارس دبستان و باقی را در دبیرستان می‌گذرانند. 

مدارس این کشور از سطح آموزشی عالی برخوردار هستند. تحصیل در مدارس دولتی کاملاً رایگان و به زبان مجاری است. با این وجود، برخی از مدارس این کشور دو زبانه یا به زبان انگلیسی است. کودکانی که قصد مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مدارس را دارند، یا باید در این کشور قیم داشته باشند یا باید در خوابگاه‌های شبانه‌روزی اقامت یابند. 

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مدارس

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی 

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی است. دوره‌ی کارشناسی در این کشور، سه سال به طول می‌انجامد. به منظور ورود به مقطع کارشناسی، داوطلبان باید در دوره‌های آمادگی ثبت‌نام کنند. به این طریق، ورود به دوره کارشناسی تضمین می‌شود. 

رشته‌های محبوب دانشگاه‌های بوداپست در مقطع کارشناسی، پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، مطالعات پزشکی و همچنین مهندسی است. البته، امکان مطالعه در رشته‌های دیگری مانند بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مطالعات بین‌الملل، علوم محیطی و هنرهای تجسمی نیز وجود دارد. 

برای ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه‌های مجارستان باید در آزمون ورودی شرکت کنید. رشته‌های پزشکی دارای دوره‌ی پیش پزشکی هستند که شرکت در آن و قبولی در آزمون ورودی لازمه‌ی شروع تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های این کشور است. 

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی 

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

به منظور تحصیل در دوره‌ی کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مجارستان لازم است تا یک سری مدارک ارائه دهید. این مدارک شامل مدارک هویتی، مدارک تحصیلی مقاطع قبلی، اطلاعات مالی و همچنین انگیزه‌نامه است. 

به منظور تحصیل در دانشگاه‌های زبان انگلیسی این کشور، به مدرک زبان انگلیسی نیز نیاز می‌باشد. البته، سطح متوسط زبان انگلیسی برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل کافی است. لازم به ذکر است که از زمان دریافت مدرک زبان انگلیسی نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد. در غیر این صورت، باید دوباره جهت اخذ مدرک اقدام نمایید. 

توصیه می‌شود که پیش از مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل حتماٌ در دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی شرکت کنید. مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مجارستان دو سال به طول می‌انجامد. 

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های این کشور، 4 سال طول می‌کشد و ترکیبی از تحقیقات و آموزش آکادمیک است. مقطع دکترا در دانشگاه‌های مجارستان کاملاً به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. به همین دلیل است که مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مقطع دکترا، گزینه بسیار عالی به شمار می‌رود. 

در این کشور علاوه بر دانشگاه‌های معتبر، یک سری موسسات آموزشی در رشته‌های کشاورزی، اقتصاد، هنر و مهندسی وجود دارند که برای تحقیقات تخصصی دکترا مناسب هستند. 

به منظور دریافت پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاه‌های مجارستان باید مستقیم با دانشگاه موردنظر خود مکاتبه کنید. داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای پذیرش در مقطع دکترا الزامی است. معیارها و شیوه سنجش کیفیت مدارک و اسناد به خود دانشگاه بستگی دارد و یک قانون کلی در این مورد وجود ندارد. 

پس از دریافت تاییده از استاد راهنما و پذیرش دانشگاه موردنظر می‌توانید جهت اخذ اقامت تحصیلی از کشور مجارستان اقدام نمایید. 

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مقطع دکترا

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

یکی از مهم‌ترین نکات مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل، تمکن مالی است. منظور از تمکن مالی، میزان پولی است که برای زندگی و تحصیل در کشور مجارستان بدان نیاز خواهید داشت. این میزان پول پیش از اخذ اقامت حتماً باید در حساب بانکی شما وجود داشته باشد. 

به عبارت دیگر، شرط دریافت اقامت تحصیلی کشور مجارستان و ورود به این کشور، اثبات تمکن مالی است. به همین دلیل است که پیش از اقدام جهت دریافت پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان باید هزینه‌های مهاجرت، زندگی و تحصیل در این کشور را به دقت بررسی کنید.

میزان تمکن مالی برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل حدود 8 تا 12 هزار یورو است که باید سه ماه پیش از وقت مصاحبه در سفارت مجارستان در حساب بانکیتان وجود داشته باشد. هنگام مراجعه به سفارت، حتماً پرینت حساب بانکی خود را به همراه داشته باشید. 

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

مدارک موردنیاز جهت مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

دانشجویانی که از شهروندان کشورهای اروپایی نیستند، جهت تحصیل در مجارستان باید ویزای طولانی‌مدت این کشور را دریافت کنند. قوانین دریافت ویزا در کشور مجارستان متفاوت است. توصیه می‌شود که پیش از اقدام، این قوانین را به دقت بررسی کنید. 

به طوری کلی، روند دریافت ویزا برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل به شرح زیر است:

 • دریافت پیشنهاد تحصیل از یکی از دانشگاه‌های مجارستان
 • ارائه درخواست ویزای دانشجویی به سفارت یا کنسولگری مجارستان پیش از خروج از کشور

این فرآیند معمولاً یک تا سه ما به طول می‌انجامد و گاهی اوقات نیز طولانی‌تر است. 

مدارک زیر جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان لازم هستند:

 • رسید پرداخت هزینه تحصیل
 • نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر شما
 • گذرنامه‌ای که حداقل 6 ماه پس از تاریخ ورود شما اعتبار دارد
 • کپی صفحه عکس پاسپورت 
 • عکس گذرنامه کمتر از 6 ماه قبل
 • بیمه درمانی
 • آدرس محل سکونت در مجارستان
 • اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه زندگی در قالب پرینت حساب بانک
 • فرم درخواست ویزا

فرم درخواست ویزا شامل ذکر نوع آموزش، نام دانشگاه محل تحصیل، دفتر مرکزی سازمان میزبان (دانشگاه) و جزئیات مربوط به بورسیه یا کمک هزینه‌ی تحصیلی است. 

به طور کلی، مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کشور مجارستان، 2 سال است. به منظور گرفتن زمان مصاحبه از سفارت یا کنسولگری کشور مجارستان باید 4 تا 6 هفته قبل برنامه‌ریزی کنید. دریافت ویزا پس از مصاحبه حدود 1 تا 4 هفته به طول می‌انجامد. 

پس از ورود به کشور مجارستان باید ظرف 15 روز برای اخذ اقامت درخواست دهید. اقامت کشور مجارستان برای دانشجویان اروپایی و غیراروپایی 90 روز است. 

مدارک موردنیاز جهت مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

لینک منبع: malekpourmie.com

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *