مهاجرت به نوا اسکوشیا

مهاجرت به نوا اسکوشیا در سال 2021 چگونه است؟ کار در نوا اسکوشیا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت به نوا اسکوشیا یکی از پر تقاضا ترین برنامه‌های مهاجرت به کانادا است. در این مقاله به بررسی کار در نوا اسکوشیا و زندگی در نوا اسکوشیا خواهیم پرداخت. برنامه کاندید مهاجرتی نوا اسکوشیا (NSNP) در واقع با هدف افزایش میزان سطح اقتصادی و درآمدی این استان وضع شده است که در دسته بندی های مخصوص خود قرار می گیرد. از این رو شما از متقاضی مهاجرت به نوا اسکوشیا هستید، حتما با طرح های پیشنهادی دولت باید آشنا شوید که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت کانادا از طریق مهاجرت به نوا اسکوشیا

این مقاله در واقع به شما کمک می کند تا بتوانید با روش های مهاجرت به نوا اسکوشیا، شرایط زندگی در نوا اسکوشیا، امتیازات لازم برای اخذ اقامت نوا اسکوشیا و…آشنا شوید. ما به صورت کامل به تمامی سوالات رایج در امر مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی نوا اسکوشیا پاسخ می دهیم.

مهاجرت به نوا اسکوشیا

روش های مهاجرت به نوا اسکوشیا کانادا

آیا شما هم به فکر مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی نوا اسکوشیا هستید؟ این برنامه ک به صورت NSNP  منعقد شده است این امکان را به شما می دهد تا بتوانید با شرایطی که دولت برای شما مشخص نموده است، آشنا شوید و برنامه های مهاجرتی خود را به خوبی بچینید. اما  این برنامه در 5 دسته زیر تقسیم بندی می شود که در ادامه به معرفی و بررسی تک تک این موارد خواهیم پرداخت:

 1. اکسپرس اینتری (مشاغل مورد نیاز نوا اسکوشیا، تجربه نوا اسکوشیایی، اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا)
 2. نیروی کار متخصص
 3. پزشکی
 4. کارآفرینی
 5. کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی

اکسپرس اینتری نوا اسکوشیا Nova Scotia Demand: Express Entry

برنامه اکسپرس اینتری این استان در واقع یکی از اولین روش های مهاجرت به نوا اسکوشیا است که از طریق این روش فرد متقاضی می تواند در صورت واجد شرایط بودن، بدون نیاز به هرگونه پیشنهاد کار توسط کارفرما به عنوان یک نیروی متخصص، اکسپرس اینتری را انتخاب کند و از طریق برنامه های مهاجرتی خود را دنبال کند. آن ها باید سعی کنند از طریق 6 فاکتور زیر، امتیاز مناسب خود را کسب کنند.

 1. از طریق تحصیل
 2. از طریق تجربه و تخصص کاری
 3. از طریق مسلط بودن به دانش زبان انگلیسی
 4. ازطریق محدوده سنی

این برنامه به دو پلن A, B تقسیم بندی شده است که در واقع پلن A، شما نیاز به دریافت یک پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرمای کانادایی دارید و در بخش دوم نیاز به سابقه کاری در استان مربوطه خواهید داشت. اما هرکدام از پلن ها نیازمند چه نوع شرایط و مدارکی هستند:

مدارک مورد نیاز بخش A:

 1. فرد متقاضی باید به صورت تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی واقع در نوا اسکوشیا درخواست همکاری داشته باشد.
 2. در یک سال اخیر، سابقه فعالیت و همکاری با شرکت ها را داشته باشد.
 3. توانسته باشد دیپلم کانادایی را دریافت کند.
 4. مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 7باشد.
 5. او بتواند از موارد فوق به میزان 67 امتیاز، کسب کند.
 6. باید اثبات کند که از تمکن مالی مناسبی برخوردار است و می تواند از پس هزینه های زندگی خود و خانواده خود بر بیاید.
 7. دارا بودن پروفایل رجیستر شده اکسپرس اینتری
حتما بخوانید:  اجاره خانه، آچارتمان و کاندو در ونکوور

مدارک مورد نیاز بخش B:

 1. بتواند دیپلم کانادایی و یا معادل آن را کسب کند.
 2. مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 7باشد.
 3. باید اثبات کند که از تمکن مالی مناسبی برخوردار است و می تواند از پس هزینه های زندگی خود و خانواده خود بر بیاید.
 4. دارا بودن پروفایل رجیستر شده اکسپرس اینتری
مهاجرت به نوا اسکوشیا

اکسپرس اینتری –  مشاغل مورد نیاز نوا اسکوشیا چیست؟

استان نوا اسکوشیا با استفاده از سیسستم اکسپرس اینتری دولت فدرال، کاندید های خود را انتخاب می کند. در روش مشاغل مورد نیاز برای اخذ مهاجرت به نوا اسکوشیا، افرادی که در یک حوزه خاص تخصص و مهارت کافی ای دارند و یا به اصطلاح ماهر هستند، با استفاده از مدرک دانشگاهی خود می توانند شروع به فعالیت کنند.

برای آن که فرد مورد نظر بتواند وارد سیستم اکسپرس اینتری شوند می توانند از طریق 2 روش این کار را انجام دهند! این روش ها به شرح زیر است:

 • آن ها می توانند به صورت مستقیم به اداره مهاجرتی نوا اسکوشیا رفته و از آن طریق اقدام کنند.
 • یا اینکه پس از ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری و ساخت پروفایل در آن، درخواست خود را برای مهاجرت به نوا اسکوشیا ارسال کنند.

افرادی که از هر دو طریق قصد دارند برنامه مهاجرتی نوا اسکوشیا را دریافت کنند، حداقل به میزان 67 امتیاز از 100 امتیاز ممکن را باید کسب کنند تا بتوانند واجد شرایط در اخذ اقامت دائم نوا اسکوشیا شوند.

مشاغل مورد نیازی که برای استان نوا اسکوشیا مناسب است به شرح زیر می باشد:

حسابرسان مالی و حسابداران، سایر ماموران مالی، مشاغل حرفه ای در زمینه ی تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی، دستیاران اجرایی، کارکنان حسابداری و امور مرتبط، مهندسان عمران، پرستاران،بهیاران، مربیان کالج و سایر مربیان حرفه ای، مشاغل مربوط به دستیاران حقوق و مشاغل مرتبط، کارکنان خدمات اجتماعی

اگر دولت نوا اسکوشیا پس از مطالعه و بررسی پرونده شما از طریق مشاغل مورد نیاز، نامه ای را تحت عنوان LOI برای شما ارسال نمود یعنی شما از طریق سیستم مشاغل مورد نیاز می توانید وارد برنامه های مهاجرتی این استان شوید، اما حتما باید شرایط زیر را نیز برخوردار باشید:

 • متقاضی باید نامه LOI را از دولت استان نوا اسکوشیا دریافت کرده باشد.
 • در زمینه شغلی و مهارتی خود، تجربه و سابقه کار داشته باشد.
 • از تمکن مالی برای هزینه در این استان، برخوردار باشد.
 • امتیاز های قانونی را کسب کند.

اکسپرس اینتری –  تجربه کاری نوا اسکوشیا

اگر شما ساکن استان نوا اسکوشیا هستید و در زمینه کاری خودتان تخصص و مهارت کافی ای دارید ، می توانید از طریق برنامه های استانی نسبت به اخذ اقامت دائم این استان اقدام کنید. فعالیت کاری شما که در نهایت منجر به اخذ اقامت می شود باید در یکی از مشاغل سطح 0، A یا B طبقه بندی مشاغل (NOC) باشد.

حتما بخوانید:  هزینه های زندگی در آلمان در سال 2021

برای آن که فرد مورد نظر بتواند وارد سیستم اکسپرس اینتری شوند می توانند از طریق 2 روش این کار را انجام دهند! این روش ها به شرح زیر است:

 • آن ها می توانند به صورت مستقیم به اداره مهاجرتی نوا اسکوشیا رفته و از آن طریق اقدام کنند.
 • یا اینکه پس از ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری و ساخت پروفایل در آن، درخواست خود را برای مهاجرت به نوا اسکوشیا ارسال کنند.

افرادی که از هر دو طریق قصد دارند برنامه مهاجرتی مشاغلی نوا اسکوشیا را دریافت کنند، حداقل به میزان 67 امتیاز از 100 امتیاز ممکن را باید کسب کنند تا بتوانند واجد شرایط در اخذ اقامت دائم نوا اسکوشیا شوند.

شرایط لازم برای افراد متقاضی این روش چیست؟

 • محدوده سنی او بین 21 الی 55 باشد.
 • یک سال سابقه کاری مرتبط در حوزه کاری خود داشته باشد.
 • داشتن مدرک دیپلم کانادایی و یا معادل آن
 • داشتن حداقل زبان 7 CLB برای مشاغل سطح 0، A NOC و CLB 5 برای NOC B.
 • برخورداری از پروفایل اکسپرس اینتری کانادا

این روش مهاجرت به استان نوا اسکوشیا این امکان را می دهد که متخصصین خاصی را برای اقامت دائم کاندید کند. اولویت اکسپرس اینتری بازار کار نوا اسکوشیا با آموزشگاه های کودکان است. لذا تمرکز استان بیشتر روی مشاغل مربوط به آموزش کودکان است. متقاضیان باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را از جدول امتیازبندی برنامه مهاجرتی نوا اسکوشیا (در پایین همین صفحه) کسب کنند تا کاندید دریافت اقامت دائم نوا اسکوشیا شوند.

اکسپرس اینتری – اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا

توسط روش اکسپرس اینتری کانادا ، دولت نوا اسکوشیا متخصصان خاصی را برای بازار کار خود انتخاب می کنند، هدف اصلی این سیستم استخدام افرادی که حوزه کاری آن ها مرتبط با آموزشگاه های کودکان است، می باشد. در همین خصوص تمرکز بیشتر استان در این برنامه ها در دسته آموزش های مرتبط با کودکان قرار می گیرد.

فرد متقاضی باید از میان 100 امتیاز ممکن، 67 امتیاز را حداقل کسب نماید! این دسته از افراد در صورت پذیرش باید شرایط زیر را برخوردار باشند:

 1. فرد متقاضی باید نامه ابراز تمایل (LOI) را از سوی دولت دریافت کند.
 2. پس از دریافت نامه ابراز تمایل (LOI)، درخواست خود را حداقل تا 30 روز آینده ثبت کند.
 3. تجربه کاری لازم برا این حوزه را داشته باشد.
 4. توان مالی کافی برای زندگی خود و خانواده خود را داشته باشد.
مهاجرت به نوا اسکوشیا

نیروی کار متخصص برای مهاجرت به نوا اسکوشیا

این روش تنها برای نیروی کار ماهر خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی بوده که برنامه های بسیار مناسب و ایده آلی برای آن ها در نظر گرفته شده است. شیوه کار به این صورت است که چنانچه کارفرمایان کانادایی نتوانسته باشند نیروی مورد نظر خود را از میان ساکنان استانی و کانادایی دریافت کنند، می توانند اقدام به ثبت تاییدیه LMIA کنند.

LMIA در واقع فرم سند و اجازه نامه ای است که به کارفرمایان داده می شود تا بتوانند از میان نیروی کار ماهر خارجی، فرد موردنظر و مناسب خود را انتخاب کنند. فرد متقاضی باید از میان 100 امتیاز ممکن، 67 امتیاز را حداقل کسب نماید! این دسته از افراد در صورت پذیرش باید شرایط زیر را برخوردار باشند:

 • محدوده سنی او بین 21 الی 55 باشد.
 • یک سال سابقه کاری مرتبط در حوزه کاری خود داشته باشد.
 • داشتن مدرک دیپلم کانادایی و یا معادل آن
 • داشتن حداقل زبان 7 CLB برای مشاغل سطح 0، A NOC و CLB 5 برای NOC B.
 • برخورداری از پروفایل اکسپرس اینتری کانادا
حتما بخوانید:  مهاجرت پرستاران به کانادا و شرایط اخذ اقامت دائم برای پرستاران

مهاجرت پزشکی نوا اسکوشیا

در این روش که یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا و استان نوا اسکوشیا است، به افراد متخصص در زمینه های پزشکان عمومی، پزشکان خانواده و پزشکان متخصص کمک می کند تا بتوانند برای افزایش سطح بهداشت این استان در صورت لزوم با پیشنهاد کارفرمایان کانادایی و یا ساکن در نوا اسکوشیا، اقامت خود را در این استان دریافت کنند.

فرد متقاضی باید از میان 100 امتیاز ممکن، 67 امتیاز را حداقل کسب نماید! این دسته از افراد در صورت پذیرش باید شرایط زیر را برخوردار باشند:

 • فرد متقاضی باید بتواند یک پیشنهاد شغلی معتبر و منحصر به فرد از اداره بهداشت نوا اسکوشیا (NSHA) و یا از مرکز سلامت Izaak Walton Killam داشته باشد.
 • از مدارک و ارزیبای های تحصیلی خود یک کپی داشته باشد.
 • به یکی از زبان های لازم در کانادا، توانایی خودشان را اثبات کند.

مهاجرت به نوا اسکوشیا از طریق کارآفرینی

هدف از روش کارآفرینی در نوا اسکوشیا اسن است که افرادی که در حوزه کارآفرینی و یا راه اندازی بیزینس تخصص و مهارت کافی و لازمی دارند را مورد حمایت قرار دهند. از طریق کارآفرینی در نوا اسکوشیا و پس از تایید مرحله اول، یک قرار داد و اجازه نامه فعالیت برای متقاضی به مدت 1 سال ارسال می شود که پس از آن می تواند آن را تمدید و یا نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام کند. به شما توصیه میکنیم مقاله کارآفرینی در کانادا را مطالعه کنید

شرایط لازم برای این دسته از افراد به شرح زیر است:

 • سن قانونی او بیشتر از 21 سال باشد.
 • او باید به میزان 600 هزار دلار کانادا، دارایی خالص مثل ملک، زمین، سرمایه و… داشته باشد.
 • او باید به میزان 150 هزار دلار برای سرمایه گذاری در استان نوا اسکوشیا سرمایه گذاری کند و یا بیزینسی را در این شهر راه اندازی کند.
 • به عنوان مالک یک کسب و کار به مدت 3 سال تجربه خوبی داشته باشد و یا به عنوان مدیر ارشد در یک شرکت به مدت 5 سال استخدام شده باشد.
 • حداقل مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی 5 CLB را داشته باشد.
 • اثبات کند که می خواهد در نوا اسکوشیا اقامت دائم خود را کسب کند.
 • او باید بتواند حداقل یک موقعیت شغلی مناسب برای یک شهروند کانادایی ایجاد کند.
چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *