مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

0

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور، با توجه به راه یا شیوه سرمایه گذاری که انتخاب می کنید می تواند آثار گوناگونی برای متقاضی داشته باشد. به طور کلی به منظور سرمایه گذاری در اسپانیا، 4 روش یا راه برای دستیابی به موقعیت مهاجرت در این کشور وجود دارد.

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی، سرمایه گذاری با ثبت شرکت، سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی و سرمایه گذاری به روش گلدن ویزا، 4 روش سرمایه گذاری در اسپانیا هستند.

اگر مشتاق به اطلاعات در زمینه هزینه های متفاوت سرمایه گذاری و آثار اقامتی بر پایه 4 روش مذکور هستید. در این مقاله همراه ما باشید. بدون شک برای کسی که قصد دارد یک شرایط عالی در حوزه سرمایه برای خود بیافریند، خواندن این بخش می تواند بسیار مفید باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و 4 روش برای سرمایه گذاری

اخذ اقامت در کشور اسپانیا با توجه به روشی که انتخاب می کنید، می تواند آثار گوناگونی برای شما به جای بگذارد. به طور کلی بعد از دستیابی به اقامت موقت در اسپانیا می توان با تمدید آن به مدت 5 سال، به عنوان صاحب سرمایه، خانواده خود را نیز مقیم این کشور کنید. در بین ایرانیان به طور معمول محبوب ترین روش سرمایه گذاری برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری منوط به خرید ملک است. این نوع سرمایه گذاری با نام گلدن ویزا شناخته می شود.

اما در مجموع 4 روش سرمایه گذاری در اسپانیا به شرح زیر است:

 1. روش خود حمایتی که مبلغی برابر با 30 هزار یورو برای خود فرد و به ترتیب 8 هزار و 7 هزار یورو برای همسر و هر فرزند نیاز دارد.

در این روش ابتدا یک سال اقامت موقت و بعد به صورت 2 سال در 2 نوبت متوالی قابلیت تمدید وجود دارد که پس از 5 سال اقامت دائم داده می شود.

 1. روش ثبت شرکت که با مبلغی برابر با 50 هزار یورو به بالا امکان پذیر است.

در این روش اخذ اقامت یک ساله موقت و سپس تمدید آن تا 5 سال متوالی و در نهایت اقامت دائم داده می شود.

 1. روش خرید اوراق قرضه دولتی که به طور معمول با هر مبلغی می توان به آن دست یافت.

این روش منجر به دریافت اقامت نخواهد شد.

 1. روش گلدن ویزا که باید ملک به ارزش 500 هزار یورو را خریداری کنید.

در این روش، اقامت تا 5 سال قابل تمدید بوده و سپس منتهی به اقامت دائم خواهد شد.

در ادامه به توضیح دقیق روش های منجر به اقامت در اسپانیا خواهیم پرداخت.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

یکی از موارد جالب برای سرمایه گذاری در برخی از کشورها این است که با خرید ملک، علاوه بر اینکه سرمایه خود را حفظ می کنید، می توانید از امکانات و شرایط کشور مقصد نیز بهره مند شوید. در رابطه با اسپانیا، خرید ملک و اقدام از طریق گلدن ویزا، یکی از پر فایده ترین انواع سرمایه گذاری محسوب می شود.

اگرچه که ملک در اسپانیا با قیمت های گوناگونی وجود دارد؛ اما ملکی که بتواند آثار اقامتی برای متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را تضمین کند، باید ارزشی حداقل برابر با 500 هزار یورو داشته باشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی در سال 2021

با خرید ملک با قیمت ذکر شده، به سادگی شرایط اقامت در اسپانیا فراهم خواهد شد. این اقامت به گونه ای است که حتی می توانید خانواده خود را در این سرمایه گذاری برای استفاده از امکانات بهره‌ مند کنید.

باید بدانید از آن جایی که نام گلدن ویزا بسیار مشهور است، از همین رو هر ساله ممکن است تعرفه ای برای خرید و دستیابی به اقامت برای مهاجرین در نظر گرفته شود. برای  اطلاع دقیق از تعرفه هایی که وجود داشته و هم اکنون در سال 2021 نیز جاری خواهد بود، بهتر است که با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید. مشورت با یک شخص حقوقی مجرب، علاوه بر مقدار تعرفه خرید، در بررسی شرایط هزینه و منطقه مناسب برای خرید ملک، به شما کمک خواهد کرد.

از نکات جالب در رابطه با خرید ملک در اسپانیا و کسب اقامت این کشور این است که تنها شرط حضور سالانه برابر با 2 هفته در سال است. یعنی تنها با خرید ملک در اسپانیا و حضور 14 روزه در طی هر سال، بعد از 5 سال می توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به روش خود حمایتی

برای دستیابی به اقامت دائم اسپانیا، روش بازنشستگی یا تمکن مالی یکی از روش های سرمایه گذاری تلقی شده است. حقیقت ماجرا این است که این نوع از سرمایه گذاری در واقع یک سرمایه گذاری مرتبط با تجارت یا بیزینس نیست. در واقع این گونه نیست که پس از اقدام از طریق خود حمایتی، سود مالی نصیب متقاضی شود.

اگر نگاه به سرمایه گذاری را تنها منوط به دریافت سود تلقی نکنیم، سرمایه گذاری به روش خود حمایتی، سودی به نام دریافت اقامت اسپانیا را به همراه دارد. در روش تمکن مالی برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری تنها کاری که لازم است انجام شود این است که فرد متقاضی به دولت اسپانیا ثابت کند در وضع مالی خوبی به سر می برد. برای اثبات، لازم است که مدارکی مبتنی بر دارایی های نقدی و غیر نقدی به دولت اسپانیا ارائه داده شود.

باید بدانید که در روش خود حمایتی، متقاضی امکان کار کردن و راه اندازی بیزینس در اسپانیا را ندارد. این امکان بسته به شرایطی که پس از 5 سال اقامت و دریافت اقامت دائم صورت می گیرد، فراهم خواهد شد. شرط حضور در اسپانیا به منظور دریافت اقامت از طریق روش سرمایه گذاری بازنشستگی برابر با 183 روز در هر سال است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت

بر خلاف کسانی که در روش خود حمایتی تنها به دنبال دستیابی به اقامت اسپانیا هستند، ثبت شرکت روشی است که علاوه بر اقامت، شرایط کسب و کار، تجارت و دریافت سود برای متقاضی مهاجرت را فراهم خواهد کرد.

برای شروع به ثبت شرکت در اسپانیا با میزان سرمایه ای برابر با 3 الی 5 هزار یورو می توانید کسب و کار خود را راه بیاندازید. نکته مهم این است که تنها با ثبت شرکت، این شیوه از مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت نخواهد شد. برای آن که در قبال ثبت شرکت بتوانید شرایط اقامت خود را نیز فراهم کنید، لازم است مبلغی بالغ بر 50 هزار یورو را برای اعتبار بخشی در شرکت خود سرمایه گذاری کنید.

حتما بخوانید:  کانادا بیش از استرالیا به نیروی کار خارجی ویزا می‌دهد

همچنین بر خلاف روش خود حمایتی که نیازی به انتقال سرمایه نیست، در روش ثبت شرکت باید سرمایه خود را نیز به اسپانیا انتقال دهید. نکته اساسی در مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت این است که برای ایرانیان و خصوصا افرادی که با سیستم های تجارت آشنا نیستند، تحقیق و بررسی از مهم ترین شرایط این روش سرمایه گذاری محسوب می شود.

بنابراین اگر حتی در مسئله تجارت گمان می کنید که دارای تجارب و سرمایه های مالی خوبی هستید، بهتر است تحقیق و مشورت با وکلای مهاجرتی را جدی بگیرد. زیرا این روش برای سود دهی ممکن است ریسک های مخصوص به خود را برای ایرانی ها به همراه داشته باشد.

مزیت ها و معایبی که سرمایه گذاری در اسپانیا ایجاد می کند

به طور کلی مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با توجه به روش هایی که وجود دارد، نیازمند بررسی ها و دقت های فراوانی است. در وهله باید هدف خود را مشخص کنید.

آیا تنها به دنبال اقامت اسپانیا هستید؟ یا این که قصد دارید در قبال کسب اقامت اسپانیا، تجارتی نیز برای خود رقم بزنید؟ یا نه صرفا دنبال این هستید که سرمایه ای را به طور طولانی مدت در کشوری خارجی بگذارید و بعدا برای اقدام به آن، تصمیماتی بگیرید؟

پس از انتخاب هدف، نوبت آن است به مزایایی که در صدد انتخاب هدفتان پیش می آید دقت کنید. باید بدانید که بدون شک در کنار هر مزیتی یک عیب یا یک جریان خلاف خواسته شما نیز نهفته است.

ما در ادامه چند نمونه از مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری بر اساس روش های منجر به اقامت را توضیح خواهیم داد.

مزیت های سرمایه گذاری در اسپانیا

مزیت های سرمایه گذاری در اسپانیا

 1. باز بودن دست متقاضیان برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی، حتی اگر به دنبال اقامت نباشند مانند خرید اوراق قرضه دولتی.
 2. دستیابی به آثار و خدمات حاصل از اقامت که از طریق سرمایه گذاری محقق شده است.
 3. امکان اخذ ویزای طلایی برای ایرانیان و خرید و فروش ملک حاصل از گلدن ویزا.
 4. بهره مندی از مزایای عهدنامه شینگن، به طور مثال سفر بدون ویزا به کشورهای عضو این عهدنامه.
 5. شرایط کافی برای تطبیق پذیری با اقتصاد اسپانیا برای سرمایه گذاری بدون دردسر سرمایه گذاران خارجی.

معایب سرمایه گذاری در اسپانیا

 1. مشکلات و اختلالاتی در زمینه افتتاح حساب های جاری به خصوص برای ایرانی ها.
 2. مشکلات و اختلالاتی در زمینه انتقال حتمی سرمایه برای ثبت شرکت در اسپانیا.
 3. آمار بالای بیکاری در اسپانیا.
 4. سخت گیری دولتی به منظور تمدید اقامت برای متقاضیان که وابسته به شرایط خاصی است.
حتما بخوانید:  هر آنچه که باید از اخذ اقامت اسپانیا بدانید! (شرایط 2021)

استاندارهایی که سرمایه گذاری اسپانیا را تضمین می کند

برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به هر روشی که مایل هستید، همانطور که در طی این مقاله متوجه شدید، علاوه بر شیرینی های دریافت اقامت این کشور، سختی هایی نیز برای دستیابی به اقامت وجود دارد. سوای از سختی ها، به عنوان یک نقطه تاثیر گذار باید شرایط و استاندارهای سرمایه گذاری در اسپانیا را در نظر بگیرید.

در میان شاخص ها و استانداردهای سرمایه گذاری، دو نرخ بسیار مهم وجود دارد که لازم است بررسی شود. در ادامه این دو نرخ را شرح خواهیم داد.

نرخ کنترل فساد در کشور اسپانیا

بازرسی به منظور جلوگیری از فساد از سوی سازمان های قدرتمند دولتی و کنترل شرایط منفی، موردی است که در میزان نرخ کنترل فساد تاثیر ویژه ای دارد.

برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری باید بدانید که سرمایه شما، تا چه میزانی در معرض خطر فساد سیستم های دولتی و کشوری قرار دارد. این نرخ در سال 1998 تا 2006، مقداری بالای 1.25 را تجربه است. در طی سال 2013 تا 2017، نرخ فساد در اسپانیا به 0.49 رسیده است. کاهش نرخ فساد در اسپانیا ناشی از مسرت بخش بودن شرایط سرمایه گذاری است.

نرخ مصادره اموال توسط دولت در کشور اسپانیا

برای سرمایه گذاری در اسپانیا باید به سایر کشورهای اروپایی همچون اتریش، پرتغال، سوئیس، فرانسه و چند نمونه از کشور های عالی رتبه نگاهی بیاندازید. بر اساس نمودارهای آماری، کشورهایی که در رده بالا قرار دارند و از نظر ریسک، کم ترین حالت را به  خود اختصاص داده اند، عدد یک برای نرخ مصادره اموال از سوی دولت برایشان در نظر گرفته شده است.

در طول سال های 2014 الی 2019، نرخ مصادره اموال در کشور اسپانیا نیز برابر با عدد یک بوده است. بنابراین مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با توجه به این نرخ نیز، قابل تضمین است.

اگر بخواهیم در اسپانیا سرمایه گذاری کنیم از کجا باید شروع کرد؟

همانطور که می دانید سرمایه گذاری در کشورهای خارجی، اتفاقی نیست که بتوان در آن به سادگی و بی گدار به آب زد. مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری دارای چهار روش است که تنها 3 روش آن تحت شرایطی منجر به دریافت اقامت می شود.

تنها روشی که در میان روش های سرمایه گذاری به اسپانیا کم دردسرتر به نظر می رسد، روش اقدام از طریق گلدن ویزا است. این روش در میان ایرانیان و به طور کلی در سطح سرمایه گذاری خارجیان بسیار معروف و محبوب است. ما به شما پیشنهاد می کنیم که در ابتدا هدف خود را بر اساس نیازتان در نظر بگیرید و تنها بر اساس محبوبیت و همگانی بودن یک روش مهاجرتی نسبت به آن اقدام نکنید.

برای اطلاع دقیق از شرایط ویژه سوای آن چه که همه می گویند، کافی است با ما در موسسه رهپویان مهاجر ارتباط برقرار کنید. ما کنار شما هستیم تا مهاجرت‌تان را تسهیل کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.